• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Héfaistos žehná Grepolis!

DeletedUser10018

Guest
škoda, že se nedá vybrat co tam bude a je to na náhodě, ale i tak dobré třeba to začne bavit zakládat i jiné hráče než jen některé :)
A ty doly na vyšších fázích jsou zbytečně velké.
Jistě zbořit se to dá, ale pro hráče co se chtějí dostat k blízkosti nepřátelských základen potřebují spíš víc populace než drobné surky z dolů ;)
 

Thasoss

Grepolis tým
škoda, že se nedá vybrat co tam bude a je to na náhodě, ale i tak dobré třeba to začne bavit zakládat i jiné hráče než jen některé :)
A ty doly na vyšších fázích jsou zbytečně velké.
Jistě zbořit se to dá, ale pro hráče co se chtějí dostat k blízkosti nepřátelských základen potřebují spíš víc populace než drobné surky z dolů ;)
Naprosto souhlasim s tim, ze ten prvek nahodnosti tomu ublizuje. Zatimco kdyz obsazuji mesto, tak pro nej ucel teprve hledam (protoze pri obsazovani je prioritou likvidace nepritele), kdezto kdyz ho zakladam, tak ten ucel uz davno znam. Myslenka, ze cim vetsi jsem, tim vetsi mesta zakladam, se mi libi a je logicka (vice to motivuje zakladat), ale ty 3 kategorie, ze kterych se losuje, skutecne nechapu.

Uroven nejen dolu, ale take senatu mi naopak prijde fajn. Myslim, ze mesto se zaklada u nepritele jen naproste minorite pripadu, vetsinou se zaklada v klidnych oblastech pro vyplneni ostrovu a tam takove vychozi urovne dolu pomohou. Navic stavba dolu je casove velice narocna, takze se pak clovek musi rozhodovat, jestli to dotovat, nebo tahat nejdrive doly... a dlouhodobe z toho mesta nic nemit. Kdyz si vezmu ty situace, kdy se teda zaklada u nepritele, tak stejne to slouzi hlavne jako vysiraci body. Zabetonuje se to a nepritele obvykle drazdi uz jenom to, ze to tam je.

K cemu jsou ale ty jednotky, to nechapu. Osobne me tyhle drobky vzdycky stvaly. Nic s tim neudelas a musis se toho nejak zbavit. Si zalozim mesto na ohnive lode... a budu se muset zbavovat birem?

Suma sumarum dat jeden setup rozliseny podle tech hracovych bodu a bez tech jednotek... tak bych to videl za sebe.
 
Naprosto souhlasim s tim, ze ten prvek nahodnosti tomu ublizuje. Zatimco kdyz obsazuji mesto, tak pro nej ucel teprve hledam (protoze pri obsazovani je prioritou likvidace nepritele), kdezto kdyz ho zakladam, tak ten ucel uz davno znam. Myslenka, ze cim vetsi jsem, tim vetsi mesta zakladam, se mi libi a je logicka (vice to motivuje zakladat), ale ty 3 kategorie, ze kterych se losuje, skutecne nechapu.

Uroven nejen dolu, ale take senatu mi naopak prijde fajn. Myslim, ze mesto se zaklada u nepritele jen naproste minorite pripadu, vetsinou se zaklada v klidnych oblastech pro vyplneni ostrovu a tam takove vychozi urovne dolu pomohou. Navic stavba dolu je casove velice narocna, takze se pak clovek musi rozhodovat, jestli to dotovat, nebo tahat nejdrive doly... a dlouhodobe z toho mesta nic nemit. Kdyz si vezmu ty situace, kdy se teda zaklada u nepritele, tak stejne to slouzi hlavne jako vysiraci body. Zabetonuje se to a nepritele obvykle drazdi uz jenom to, ze to tam je.

K cemu jsou ale ty jednotky, to nechapu. Osobne me tyhle drobky vzdycky stvaly. Nic s tim neudelas a musis se toho nejak zbavit. Si zalozim mesto na ohnive lode... a budu se muset zbavovat birem?

Suma sumarum dat jeden setup rozliseny podle tech hracovych bodu a bez tech jednotek... tak bych to videl za sebe.
Má to něco do sebe, bude to zajímavější... hlavně i v reálném životě nejsou na vše všude stejné podmínky, a většinou se to taky nedozvíš hned... koupíš třeba louku a ten borec co ti jí prodal tě odrbal, protože se zavodnuje... tak místo chovu koní budeš pěstovat rýži:)
Samozřejmě bych dal aspoň ostrov od ostrova lokace pravděpodobnosti co vám padne... ty by nebylo od věci a bylo by to logické;)
 

Thasoss

Grepolis tým
Ano, ty mas vsechno pripravene pro kone, ale nakonec budes pestovat kvuli odrbu ryzi. :D
Kdyz uz, tak proc tomu nepridat nejaky strategicky prvek. Pred poslanim kolonizacni lode mit okno, ve kterem by byl podobny strom budov jako nyni v senatu s tim, ze by hrac mel k dispozici urcity pocet bodu, jez by se rozdelil prave mezi ty urovne budov. Kazda uroven by stala urcity pocet bodu a tento pocet bodu by se prave s velikosti hrace navysoval. Hrac by musel zvazit svoje priority a nejak se strategicky rozhodnout. A co se tyce jednotek do zacatku, tak proc by si je nemohl hrac taky navolit sam a treba zaplatit surovinami ze skladu toho mesta, ze ktereho posila lod?

Ve hre je uz tak dost nahody, kterou navic jeste posiluje fakt, ze je to MMO hra. Imo je to ten typ nepredvidatelnosti, ktery hra opravdu nepotrebuje, protoze to plne kompenzuje samotny boj s protihraci. Navic ja jsem prece ten vladce toho sveho imperia. To jako obyvatele sami od sebe postavi nahodne budovy v nahodne kvalite? Chybi tomu jakekoliv logicke pozadi.

Nemuzu se zbavit pocitu, ze v podobe, v jake to ma byt uvedeno nyni, je to zbytecne nevyuzity koncept. Kdyz se podivam na deni za posledni dejme tomu dva roky, tak mi prijde, ze novi vyvojari nevi, co s tou hrou dal, a stari jsou pryc, takze Grepolis celi funkcim, ktere pusobi spis jako nejaka nadstavba nez soucast nejakeho kompaktniho jadra. Tobe to vylosuje jeden ze tri setupu, ale uz s tim dal nemuzes nic delat. Nemas na to jak postavit nejakou strategii. Fajn, usetri ti to nejaky cas straveny nad vystavbou, ale to je vse. Vic z toho konceptu proste nevytezis. A tim se zase vracim, jestli na to jsou zapotrebi 3 mozne setupy. Na to, jaky to bude mit realne dopad, si myslim, ze nejsou.
 
Je pravda, že to není zcela vychytané... myslím si, že pokud to ale otevřou jako boční svět, tak to stojí za zkoušku... pak se nás všech mohou zeptat jak to vylepšit... je pravda, že faktorů náhody už je ve hře dost... pokud bude domino a ještě k tomu dobývání, tak s takovouhle náhodou bych hrát rozhodně nechtěl... ovšem pokud by bylo vše na hráčích a on si města mohl vybírat jak postaví, tak by to byla zase nevýhoda pro nováčky, kteří ješte neví, co by měli stavět nebo kam hru směřovat.... pokud by byla hra silně náhodná, tak to všem dává stejnou naději na výhru, nemyslíš?
 

Thasoss

Grepolis tým
Strategii vystavby mesta povazuju za vec, kterou ma skutecne zvladnutou jenom naproste minimum hracu. Presvedcovala me o tom svet co svet skutecnost, ze i dlouho po startu mesta jsem potkaval mesta se senatem na lvl 15 a nevystavenymi doly. Chapu, ze to dlouho trva vystavet, ale ekonomika je zaklad. To plati pro kazdou strategickou hru. Z toho duvodu si nemyslim, ze by to nejak znevyhodnovalo novacky, kteri se notabene mohou zeptat svych zkusenejsich spoluhracu.

Problem v tom reseni, ktere jsem nastinil, by mohl byt v extremnich setupech, kdy by si hrac napr. zalozil mesto rovnou s pristavem na maximalni urovni atp... ale proto bych to resil skrz ty body, ktere by bylo mozne prerozdelit s tim, ze kazda uroven urcite budovy by stala nejaky pocet bodu. Plus by urcite nebylo tezke nastavit pro kazdou budovu maximalni uroven, kterou by takto slo naklikat. A klidne by se ty body mohly (pri)kupovat (stale do nejakeho maximalniho poctu) za suroviny, aby to nebylo kompletne zadarmo... totez jako ty vychozi jednotky. Kdyz tam zadne jednotky do zacatku nechci, tak proc bych je tam mel mit... Takove provedeni by na me pusobilo, ze je to vic soucast hry. Timhle avizovanym zpusobem se ale prida do hry zase dalsi vec, ktera nebude pro naprostou vetsinu hracu predvidatelna a pochopitelna... protoze naprosta vetsina hracu nesleduje informace o aktualizacich anebo wiki.

A ze by daval silny prvek nahody stejnou nadeji na vyhru? To si nemyslim. Ano, matematicky mas stejnou sanci na "stesti" i "smulu", ale porad mas nakonec bud to "stesti" nebo "smulu"... aniz bys s tim neco mohl udelat. Tim nerikam, ze bych byl kategoricky proti takovym zasahum shury, ale u takove funkce mi opravdu chybi logicke opodstatneni pro takovou nahodnost.
 
Nahoru