• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Historie - ppolda

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Acta Antiqua
Díl VII, Svazek II, Kapitola IX


V řadách hrdinů se občas objeví i netypický případ. Ppolda je jednim z nich...

O původu tohoto hrdiny nemáme dostatek spolehlivých informací. Je to skoro jako by se objevil náhle, už dospělý. Jisté je, že vlastnil rozsáhle statky v blízkosti Athén. Nikdo netuší, jaké bylo jeho pravé jméno, ale v análech bývá nejčastěji zapisován jako Ppolda nebo Canabinos. Canabinos zbohatl na pěstování konopí, ze kterého masově vyráběl oblečení, proslulé kvalitou a příznivou cenou. Jelikož bylo takové oblčení určeno plebejcům, stal se Canabinos trnem v oku vysoce postaveným Athéňanům, kteří jeho vzestup mezi nejbohatší občany města bohyně moudrosti sledovali jen s nelibostí. Canabinos totiž nebyl urozeného původu, ale svými penězi si kupoval konexe a prestiž, o kterých se leckterému patricijci mohlo jen zdát.
Nakonec se jeho nezapřísáhlejší nepřátelé spojili a nebohého Canabinose vylákali do daleké Sparty na vymyšlený veletrh. Jednoho ze soků - senátora Toose - ale přemohlo svědomí. Jelikož komplotu už zabránit nedokázal, vyslal svého vzácného sokola se zprávou Canabinovi a modlil se, aby byla zpráva doručena včas.
Canabina zpráva dostihla na třetině cesty ke Spartě. Ihned se obrátil, ale katastrofě už zabárnit nedokázal. Svůj statek našel vypálený, úrodu zničenou a pole pokryta solí, která kdysi úrodnou zeminu proměnila v pusté území, kde se několik dalších let nemělo šanci nic uchytit. Canabinos při pohledu na tu zkázu téměř zešílel a utekl do lesů, kde spřádal plány na pomstu. Šance vrátit Athéňanům úder se naskytla v podobě vyslance Řeckého Obchodního Konsorcia, který na Canabina narazil téměř náhodou při své cestě do Athén.
Canabina uchlácholila hezká slova a vyhlídka na pomstu. Několik let budoval ze zbytků svého jmění mocnou armádu, kterou chtěl položit celé Athény na kolena. Bylo mu jedno, že město je plné nevinných. Ve své zášti to pokládal za nutnou oběť.
Konsorcium však mělo s Canabinem jiné plány. Místo sladké pomsty byl nucen vypořádávat se s nepřáteli konsorcia. Z kdysi obrovské armády se díky prošlým bitvám stala pouhá jednotka, čítající 100 hlav. Ona setnina byli však ti nejlepší vojáci, zocelení žárem bitev. Když si nakonec Canabinos uvědomil, že se stal loutkou, vytáhl se zbytekem vojska k ústředí konsorcia, kde žádal svou pomstu. Odpovědí mu bylo jen ticho. Tvrz, používaná konsorciem jako ústředí, zůstala uzavřená.
Na Canabina to bylo už příliš. Propadl šílenství. Ještě před branou tvrze vyslovil kletbu a obětoval černou ovci, čímž prodal duši Hádovi. Nakonec zařval: "Jednoho dne se vrátím! Vrátím se a všichni budete litovat!". Jeho hlas musel být zesílený kouzlem. Jinak se nedá vysvětlit, že se ozvěnou jeho záštiplné rozloučení neslo okolím ještě příštích několik dní.
Canabinos i s vojáky odtáhl a už o něm nikdo nikdy neslyšel. Podle legend se uchýlil na jeden z mnoha ostrovů, které omývá Středozemní moře a spřádá své šílené plány. Ještě dnes, po téměř 300 letech se však potomci vůdců konsorcia budí uprostřed noci zalití potem ve strachu, že se Canabinos vrátil, aby naplnil svůj slib. Říká se, že Hádes nepřijme jeho duši do svého království, dokud nenaplní své poslání.

---------------------------------------------------------------------------------------

Sepsáno čistě pro inspiraci. Nepředpokládám výhru. Řecké báje jsou plné tragických hrdinů, známí jsou však pouze ti kladní. Zapsáno freestylem. Rovnou do tematu, bez přemýšlení, bez korekce, bez předchozí přípravy.
 

DeletedUser

Guest
Dobrý příběh...Jak jsem psal, je zde již několik "Favoritů..." A ty jsi jedním z nich...
 

DeletedUser

Guest
náhodou podle mě máš šanci na výhru je to dobré i když možná že ne všichni vědí kdo to byli patriciové a plebejci
 

DeletedUser

Guest
Tak to je snad všeobecně známé. :) Nebo snad někdo hraje hru z natiky a nezná tyhle dva pojmy, grr?! :D:D
To já jen ze zdravého pesimismu :] Vždycky se mi díla jiných líbí mnohem víc než ta má :D Navíc by ani nebylo správné, aby se nějak umístila věc, do které jsem vrazil nějakých 15 minutek času, když jsou tu propracovanější :)Taky mám své favority, ale jmenovat nebudu, aby nezpychli. :D Ale myslím, že je to logické které, protože napodloviční většinu historií bojovníka nemohli autoři snad myslet vážně.

Ještě dodám k příběhu -> Ač se to nemusí zdát, tak to vymyšlené není. Ale je to tam samá metafora, které by zřejmě měli problem pochopit i svědci mého působení na betě :D
 

DeletedUser

Guest
Já tyto pojmy znám, proto tě hodnotím pozitivně...Dobrý příběh, přehledný a bylo to doopravdy jako nějáká starověká Řecká báj...
 

DeletedUser

Guest
Hmmm...
Sice je to "dobré", ale popravdě - od tebe bych čekala něco naprosto údernějšího, co mě posadí a doslova přiková ke křeslu....
Toho jsem se z toho příběhu sice nedočkala, ale i tak je to hezké.
 

DeletedUser

Guest
Díky za názory. :]
SINE: Promiň, něco údernýho mám v hlavě, ale nehodilo se to do tohohle tematu :) Jak už jsem psal výše: Nemám ambice umístit se, psal jsem to pro inspiraci ostaním, protože v době psaní se zdálo, že jí nutně potřebují. :D
Navíc mé putování hrou bylo veskrze...průměrné :-/ :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru