• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Historka - Jergon

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Tento příběh je čistou starověkou legendou a jakákoli podobnost se skutečnými postavami, živými či mrtvými, je čistě náhodná, hlavně pro právníky...:)

Moře bylo toho dne klidné jak polívka v misce a síť přecpaná, až jsem se bál, že ji snad ani nevytáhnu. Když se mi to konečně povedlo, svalil jsem se vedle zmítajících se rybích tělíček a chvíli jen tupě funěl do písku - zatraceně, tahle fuška ale bude stát za to, ve vesnici se o můj úlovek poperou a pak tradá, prolít stříbrňáky hrdlem do nejbližší taverny... Když se to vezme kolem a kolem, život na ostrovech je docela fajn.
Těch dvou křupanů jsem si všiml teprve když stáli přímo nade mnou. Něco na nich bylo sakra divného, něco, co jsem nedokázal popsat, jejich oči byly takové... no, divné. Ale co, mám dneska dobrý den, tak to zkusme po dobrém uhrát i s nimi.
"Kaliméra, hoši! Nechcete koupit nějakou tu šupinu?" zašklebil jsem se na ně se samozřejmostí starého kumpána.
"Jako jednu rybu? My chceme všecky ryby!" štěkl jeden, spíš někam do prostoru než na mě. "Všecky, co tu v moři jsou! Chceme celé moře i s Poseidónem!"
"Chceme město!" zaskučel druhý. "Musíme založit město! Tady! Hned!"
"Tady? Vyloučeno! Tady je rybářská zátoka a my ryby potřebujeme."
"A my zase potřebujeme město! Co jsme bez města? Pamatuješ, Ragarahasamapopopopopoulosi, jak do nás včera ryla ta banda z Rhonospsi? Prej co si myslíte, že jste jako dokázali? Ten váš Psirhonos je úplně stejná díra jako naše, a taková Nospsirho nebo Rhopsinos, tak tam jsou na tom ještě líp než vy... Já už ve vesnici žít nechci, já chci město! Chodit v bílým, smrkat na chodník místo do rukávu, nechat si postříbřit vidle, aby se leskly a nelepil se na ně hnůj... Já chci bejt kurňa osobnost a ne nadosmrti nějakej blbej venkovskej balík!"
"Podívejte, tady nemůžete mít město," pokusil jsem se je zkrotit. "Bude tu kravál a přelidněno, všecky ryby nám utečou... Běžte hezky domů, poptám se vám u vědmy na nějaké dobré bylinky na hlavu, ano?"
"Tady bude město - anebo nic!" Druhý z těch pošuků, ten, co se zatím držel stranou, mávl pažemi, obloha se zatáhla a spustil se takový rámus, že být rybou, nejdu sem snad ani leknout stářím... K čertu s nimi! Blázni jsou to - ale blázni, co mají bohy na své straně.
"Ovšem, ovšem, město, vlastně to není špatný nápad," usmál jsem se. "Poslyšte, já o stavění měst tak trochu něco vím, prastrýc byl věhlasným polismanem na ostrově jižně odtud... Když dovolíte, mohl bych vám třebas do začátku poradit..."
Tak. Když už ty magory nemůžu vykopat, aspoň je budu trochu držet na uzdě...

Už po prvním měsíci bych si za svoje tiché opatrovnictví nejradši nafackoval. Ti pitomci fakt nevěděli, co ještě chtít! Nechal jsem jim postavit doly na stříbro, i když na tomhle ostrově skoro žádný není, dal jsem jim kasárna a přístav a statek jak palác, dal jsem jim tržiště, které si hned první den zaplácali dřívím, šutry a stříbrem tak, že se jim tam nic víc už nevešlo, a měli radost jak děti... Dal jsem jim hradby, aby se tam mohli poflakovat a šklebit na vymyšlené soky, kteří by tu šaškárnu ze shnilých fošen a zvětralýho kamení rozmetali kopanci, kdyby opravdu přišli... I ten jejich pitomý senát, na tom zvlášť viseli, furt by ho chtěli zvětšovat a zvětšovat, že prý město bez pořádného senátu není město a když jim ho nepostavím ještě obludnější, tak budou všecky ostatní práce sabotovat a výstavba se povleče jak hejno šneků... I teátr jsem jim nechal zřídit, celý týden tam pak seděli jak kvočny, nejedli, nespali, dokud z nich nezůstaly jen stíny - ale jak se potom, panečku, cítili na výši, že prý mají kultůru! No prosím... Ale to, co si vynutili teď, to už vážně přesahuje všecky meze! Prý budeme stavět pyramidy! A Semiramidiny zahrady! Vy hovada, říkám jim, tenhle ostrůvek je mrňavej, půlku ho ještě zabírá sopka, to chcete zmršit veškerou úrodnou půdu, jedinej zdroj obživy, co vám tu zbyl, když už jste si vyplašili ryby těmi pitomými loděmi, co vrhají ohnivé nálože? A pak, pyramidy už přece postavili v Egyptě a visuté zahrady zase v Babylónii, tak nebuďte k smíchu! No, málem mě zlynčovali, že si vymýšlím nějaké neexistující říše s krkolomnými názvy, abych jim nahnal strach, jen tak tak jsem vyvázl. Tak jo, budeme teda stavět pyramidy, no...
Jenže pak se všechno vyvinulo úplně jinak...

Víte, to máte tak. Já teda vážně nejsem žádný úchyl nebo tak něco, ale celý život jsem strávil jako rybář, no a lovit ryby, to přece jen znamená zabíjet něco živého, že ano. Když potom vezmete rybičku, uříznete jí hlavičku a vidíte takový to voňavý červenohnědý, co leze jednak z ní a potom i z tělíčka, zmocní se vás takový zvláštní... no, nevím, jestli bych řekl přímo vzrušení, ale rozhodně je vám taknějak příjemně po celém těle i na duši, nevím, jak to popsat, jestli jste to nikdy nezažili, stejně nepochopíte, že ano. Víte, já jsem si to vlastně nikdy pořádně nepřipouštěl, když zabíjíte rybu za rybou, za chvíli už ani nevnímáte, co vlastně děláte, je to stejné jako stokrát, tisíckrát, miliónkrát předtím i potom - ale teď...
Teď na nás zaútočilo nějaké vedlejší město, kde nás nemají moc rádi či co. Obrovská pranice, haldy mrtvých, fůry krve a krásného červenohnědého čehosi... No a TAKHLE to bylo zase poprvé, poprvé v mém bídném životě.
A tak mám teď konečně jasno. CHCI být vůdcem našeho hrdého města, a nejen jednoho, chci další a další města, čím víc, tím líp! Víc měst znamená víc vojáků, víc vojáků znamená víc pranic a víc pranic znamená víc krve a červenohnědého čehosi... Ach, bohové, velebím vás všechny za tu nádheru, co jste mi dali do vínku, žehnám vám za cestu, již jste přede mnou otevřeli! Vystavím vám tolik chrámů a soch, kolik jen si budete přát a vím, že vy mi na oplátku zase pomůžete naplňovat mou touhu, až do konce mých dní! Tak, jak si to zasloužím!
Nakonec, uvolil jsem se postavit Cheopsovu pyramidu na ostrůvku s bandou potrhlých Řeků - a na někoho takového dějiny jen tak nezapomínají, ne?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Opravdu to je historka a ne historie. Ale mocmoc povedená. Jestli ti to uznají, mám nového favorita :) Humornou četbu mám tuze rád :D
 

DeletedUser

Guest
Celkem se mi to líbilo...Jediné, co bych tomuto příběhu vytkl je, to že v něm nejsou BB-Cody...Bylo by to více přehlednější...
 

DeletedUser

Guest
.

mě jsi tou historkou dostal.Trochu Švejk a trochu Forrest Gump:) mooc hezký:cool:
 

DeletedUser

Guest
Tebe se radši nebudeme ptát, co se ti líbí, ale co se ti nelíbí :D :D :D ...
 

DeletedUser

Guest
teda neviem komu to bolo adresovane, ale ak mne tak ti hned odpoviem
ak nie tak aspoň budete vediet môj komplexny pohľad

nepacia sa mi : gggggg123, ich777, dooominos, liberator, MarekBub

pekne prace : sirka89, lordvachtar, Kaczmi, omnihash

1.miesto - Jergon
2.miesto - Ajap
3.miesto - ťažké rozhodovanie medzi GreMortyCZ, fulmar, ppolda
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tohle byl úžasný příběh :) Pěkně se to celé četlo,ale ještě lépe by to bylo,kdyby vám to někdo vyprávěl :) Já sem rozhodnut a tomuto já dávám svůj hlas.
 

DeletedUser

Guest
Jergone, dej si prosímtě příště pozor na slovník, abychom ti tvůj příběh nemuseli cenzurovat či jej vylučovat ze soutěže! :)
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru