• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Hlavní menu hry

  • Zakladatel vlákna DeletedUser7382
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser7382

Guest
Volba hlavního menu hry



Koncept & Důvod:
Nové hlavní menu ve hře je sice trochu přehlednější než to původní modré menu v podobě seznamu vlevo, ale jinak se to tam vůbec nehodí. Uprostřed to nevypadá moc dobře, to modré hlavní menu se tam hodilo mnohem víc. Teď je vlevo prázdno a uprostřed nezapadající menu, které ještě k tomu překáží a znemožňuje kliknout na města, která mám ve spodní části ostrova. Při zavírání okna budovy a hned přehledu města mi to "odskakuje", protože mám vpravo ještě posuvník, takže teď v tomto případě na křížek musím kliknout 2×. A je to hrozně nepraktické, když abych otevřel nové okno z menu nebo znovu otevřel zminimalizované druhé okno, musím zminimalizovat to aktuální, protože mi to zakrývá. Asi to nevzniká u velkých monitorů, ale já mám notebook, což asi vývojáři nevzali v úvahu.
Proto navrhuji, aby hráči měli na výběr mezi oběma hlavními menu.​

Detaily:
V nastavení by se přidala další položka „Hlavní menu“ a tam by si každý zvolil, co chce.

Rovnováha:
Rovnováhu to nijak nenaruší, pouze to ušetří spoustu kliknutí a usnadní ovládání více oken naráz u menších obrazovek.

Podvádění:
Žádné

Závěr:
A jak byste si to představovali vy ? Já bych to viděl ideálně tak, kdyby se přehlednost nového menu zakomponovala do toho starého modrého menu vlevo. Třeba to původní menu s novými prvky, mně totiž vadí jen to přemístění menu. Protože aktuálně to navzdory přehlednosti nezapadá, překáží a je to nepraktické.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6162

Guest
Dnes byl update 3.35 na beta, přidala se možnost skrýt menu (je tam malá šipka pod kruhu prémia), toto je vyřešeno, tak je nápad nyní zbytečný.
 

DeletedUser5504

Guest
Ne tak úplně. Já bych například ocenil jednoduché, za to praktické přesouvání menu do poloh, které nám vyhovují. Protože pořád klikat na tlačítko skrýt, nepovažuji za praktické a myslím že v některých případech i otravnější než před updatem.
 

DeletedUser

Guest
Jinak kdyz jsme u toho menu, tak ja osobne bych uvital rozsireni okna s hradbama, to rolovani je tam uplne zbytecne a pritom staci akorat zmenit parametry vysky a sirky
 

DeletedUser

Guest
Koukám, že nový update zase zahýbal s pozicí okna města, ale zase to je k ničemu :-/ By mě zajímalo, kdo to vymýšlí, protože před tím nešlo klikat na tlačítka odeslat ve fóru a zprávách a teď zase pro změnu nevidím suroviny ani se nemůžu jednoduše přesouvat šipkami mezi městy. Mám 15,6" monitor na ntb, což si myslím není nic neobvyklého. Mohl by se někdo z vývojářů zamyslet nad tím co vytváří a zda to bude fungovat všem bez problému??? Kdyby to raději nechali napravo jak to bylo, tak by udělalo 100x lépe.
 

DeletedUser75

Guest
Neréálné, příliš velký zásah do systému hry.
Systém ikon se stále řeší, není to konečný stav.

Lock, a přesun, děkuji.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru