• Vážení hráči, Dne 30.4.2024 (úterý) bude hra aktualizována na verzi 2.311. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru

Hostitelé

DeletedUser

Guest
Stála u okna a jen tak koukala. Byla strašně unavená. Tak hrozně, že neměla ani sílu řvát. Ten zážitek u doktorky ji dnes pořádně rozhodil. Netušila, co se stalo. Bylo to zvláštní, neobvyklé, zmatené. Dnes byla objednaná na pravidelnou lékařskou prohlídku. Uvolnila se v práci a vydala se na středisko. Vyrazila z práce s předstihem a proto měla dost času se rozhlížet po cestě kolem sebe. Vzala to přes park, bylo krásně. A najednou to uviděla. Takové zvláštní světlo, Někteří lidé, které potkávala, tak zvláštně zářili. Ne všichni, to ne. Jen někteří. Bylo to zvláštní. Když je prosvítily jarní sluneční paprsky, byli jakoby…. no jakoby průsvitní, a přitom ne. Nedokázala to popsat. Když takového člověka poprvé potkala, myslela si, že se přehlídla, že je to odraz, klam. Ale když potkala dalšího, zarazilo ji to.
Když jsem dorazila do čekárny, byla prázdná. Stoupla jsem si ke dveřím. Když jsem chtěla zaklepat, samy se otevřely. Vzala jsem za kliku a vešla. „Dobrý den, paní doktorko“ . Doktorka seděla za stolem, koukala do prázdna a nereagovala. Chvíli jsem stála a čekala. Najednou se doktorka otočila a podívala se na mě: „Dobrý den paní Koutná“. „Dobrý den“, odpověděla jsem znovu. „A, paní Koutná, co si přejete?“ zeptala se doktorka. Udiveně jsem jí odpověděla, že jdu na preventivní prohlídku. Zadívala se na mě nechápavě, ale za chvíli ji v očích svitlo poznání. „Promiňte, starosti“, omluvila se. „Sestra musela nečekaně odejít domů, měla jsem toho dnes moc. Naštěstí jste poslední“.
Když řekla, že jsem poslední, myslela jsem, že dnes, u ní poslední. Jak hluboce jsem se mýlila. Ale to jsem pochopila až později.
„Tak, paní Koutná“, řekla pomalu doktorka, „dnes to bude jen očkování“. Máme tu speciální očkovací látku na celoplošné celosvětové očkování proti chřipce. A vy jste opravdu poslední“. Zase se na mě tak zvláštně podívala. „Tak mě naočkujte, paní doktorko, já se nebojím“, řekla jsem. Nachystala si injekci, a vpíchla mi ji do ramene. „Tak a je to hotové, můžete jít, nashledanou“. „To je všechno?“ zeptala jsem se. „Tak vám děkuju a nashledanou“. Odešla jsem domů.
Doma jsem si musela chvilku lehnout, přišla na mě strašná, ale opravdu strašná únava a bezmoc. Vůbec jsem nechápala, kde se vzala. Zavřela jsem oči, že si chvíli zdřímnu, a pak jsem uslyšela ten hlas. „Dnes zemřeš“. Vytřeštila jsem oči a vykřikla jsem. „Co? Já? Proč?“ A hlas se ozval znovu. Zněl z mé hlavy, jako by tam na mě někdo mluvil. Jako bych mluvila sama na sebe. „Ano, ty. A nejen ty, ale všichni lidé na této planetě. Jsme vesmírní lidé, kteří žili v míru na planetě, která je milióny let vzdálená od té vaší. Ale bohužel naše planeta se postupně stala neobyvatelnou. Vyčerpali jsme všechny zdroje, energetické i potravinové a pomalu jsme vymírali. Zároveň jsme ale hledali místo, kde bychom mohli naši civilizaci zachránit. Našli jsme ho na vaší planetě, ale potřebovali jsme se zbavit vás, původních obyvatel. Nevyhovujete nám. Jste sobečtí, líní, zlí, jen válčíte a ničíte vše kolem sebe. Tak jsme vymysleli taktiku. Přenos našich duší do vašich těl. Stali jste se našimi hostiteli. To očkování dnes, opravdu jsi byla poslední vybraná. Zbytek lidí už je naočkovaný našimi lidmi. Teda lidmi, abys za ně nepovažovala něco podobného tomu, co jste vy. My jsme jiní. Chtěli jsme přijít v míru, ale vy byste nás vyhubili. Tak jsme to vymysleli takto. Jen ty, protože jsi poslední z rodu lidí, který tebou zanikne, máš právo znát svůj úděl. A teď – máš poslední hodinu. Přesně ve 20:00 vyšleme z naší planety signál. Bude tak silný, že okamžitě přestanete existovat a zůstaneme jen my. Budeme tu žít. V míru, v klidu, bez válek“.
Tak tu teď stojím u okna a čekám. Najednou se na obloze objevil záblesk. Pozoruju ho rozšířenýma očima….
 

DeletedUser

Guest
Sice sem to jenom tak ''přeletěl'' očima, ale vypadá to zajímavě, pravopis taky není špatný...Až budu mít čas tak si to určitě přečtu. Bude pokračování???
 

DeletedUser

Guest
Jenom jedna malá poznámka na konec: kdyby se někomu zdál tento text povědomý, že už ho někde četl a viděl, tak ano. Je zveřejněný na fóru jedné nejmenované hry. Je pod jiným nickem než tady, ale oba dva nicky jsou jedna a ta samá osoba. :)
Jenom jsem opravila drobné chyby a doplnila větu.
Doufám, že se vám moje povídka bude líbit. :)

Archiméde, nebude, je to jen povídka :( Ale když se bude líbit, zkusím psát dál, něco jiného, delšího, třeba na pokračování :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Trochu mi to připomíná film ''Invaze'', ale vlastně jde o něco úplně jiného...

Takové ty příběhy, kde to skončí jakoby v bodě 0 se mi líbí, každý si může domyslet konec a já se nemusím otravovat se psaním :)

Stupnice -100 až +100 : Dávám +99,9
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
psal sem že mám strach z jehel
ted ho budu mít větší:(


ale jinak dobrý příběh
apokalipsa se špatným koncem pro lidi já prostě žeru
 

DeletedUser

Guest
Mě se to hrozně líbilo už předtím a po druhým přečtení o nic méně :]] Má to tu správnou porci tajemna.
 
Nahoru