• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

hra uhádni město

DeletedUser

Guest
Místo pro výstavbu města vybrala císařovna Taytu Betul. Založeno bylo roku 1886 jejím manželem Menelikem II. a dnes počet jeho obyvatel dosahuje 3,5 milionu (2,3 milionu podle sčítání obyvatel z roku 1994).
Sídlí zde několik významných úřadů. Organizace africké jednoty, která zde byla v roce 1963 založena.
Dopravní spojení zajišťuje mimo jiné mezinárodní letiště Bole a železniční trať do Džibuti.
Město není v české republice .
 

DeletedUser6172

Guest
...tak dobrá...když čésky,tak čésky....je to Nový Květ
 

DeletedUser

Guest
Ano dáváš Tomi97 je to správně :)

Zamire nový květ bude asi překlad, zkusme odpovídat, jak ty města jsou oficiálně a psát je pomoci české klávesnice :)
 
Město bylo založeno Nizozemci v roce 1625.V současnosti je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. Je i ohniskem mezinárodních vztahů a diplomacie, neboť se zde nachází sídlo Organizace spojených národů. Město má také několik přezdívek mezi nimi např.:"City that never sleeps" a Gotham.
Město není v české republice.
Ps.: Tohle je hodně lehký :D
 

DeletedUser

Guest
Město bylo založeno Nizozemci v roce 1625.V současnosti je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. Je i ohniskem mezinárodních vztahů a diplomacie, neboť se zde nachází sídlo Organizace spojených národů. Město má také několik přezdívek mezi nimi např.:"City that never sleeps" a Gotham.
Město není v české republice.
Ps.: Tohle je hodně lehký :D


Není to NEW YORK?;)
 
jelikož akrotés nechce dávat. Tak dám další já.

Město, které hledáte leží ve východní části Polabí na řece Labe. Má téměř 100 000 obyvatel a je proslulé sportem: (koně a motorky), perníkem či železniční a leteckou dopravou. Historickém centrum je od roku 1964 městská památková rezervace. Město je též proslulé chemickým průmyslem. Jedná se o české město :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jsou to tedy Pardubice!?;)

ano jsou, odpovídá salupos, dávej tedy

Jestli mohu tak teď to skusím já.:D

Město leží na řece Wista žije v něm skoro 2 000 000 obyvatel.Ve 2 světové válce utrpělo veliké škody kvůli útoku Němců.
Město je zahraniční a cca 600 km severovýchodně od Prahy

Myslím že to jde vyřešit;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9897

Guest
Varšava ?

Ou, tak wista mě zmátla, a tak jsem to hledal dobu a byl jsem předběhnut :)
 

DeletedUser

Guest
Jo, moc se omlouvám na mým atlasu to vypadá jako WISTA:?

Ano je to VARŠAVA!;)

dává TOMI97
 
Přístavní město u Černého moře a má 2428 mostů. Má 1,74 mil. obyvatel a rozkládá se na rozloze 755,16 km². Ležící 640 km od Prahy. Přezdívá se též „Tor zur Welt“, tj. „Brána do světa“
 
Nahoru