• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Hybridní aplikace

Možná by bylo dobré přidat do úvodního příspěvku odkaz přímo na Google Play - já jsem tam tu aplikaci našel, ale primárně to vyhledává tu původní aplikaci.
 
Já to tam našel v pohodě. Pokud to nemůžete najít, tak klikněte v "Obchodu play" na klasickou aplikaci. Tam poté na tvůrce té aplikace -> tj. "InnoGames GmbH" a u nich to najdete ve "Všechny aplikace"

Postřeh k aplikaci -> Ta ikonka aplikace je vážně vizuálně děsná. Stará vypadá tak 5x lépe
 
Myslel som si, že sa to len načíta, tak som chvíľu čakal. Ale zjavne to bude asi nejaký bug. Takže som ďalej v skúšaní nepokračoval.
Za tých pár minút sa mi ovládanie zdalo byť fajn, len by som zväčšil citlivosť posúvania sa po mape. Ďalej načítanie oproti "pôvodnej" aplikácii musím pochváliť, to je 100 a 1.
S Kódetom súhlasím, že ta ikonka je tak 3/10 :)

BTW: Odkaz pre tie lamy, čo to nedokážu nájsť Grepolis Hybrid

Mobil: Redmi Note 9 Pro, Android: 11 RKQ1.200826.002
 

Přílohy

  • 294354588_850531265909538_443064113904593009_n.jpg
    294354588_850531265909538_443064113904593009_n.jpg
    130,8 KB · Zobrazení: 33
Naposledy upraveno:
Appku už jsem našel. Za mě něco, co tu hru o krok pošle kupředu.

Huawei P20 Pro zatím žádný problém. Uvidím po pauze až to vyzkouším v terénu. :)
 
Musím říct že ta hybridní aplikace se docela povedla na první vyzkoušení jsem nenašel žádné buggy ani. Hratelnost taky velice solidní jelikož to je v podstatě kopie prohlizecove verze.

Jedna věc co bych osobně buď zvětšil natvrdo nebo aspoň dal nějakou možnost to nastavit individuálně jsou boční a horní menu (tam kde jsou zprávy fórum, název města atd. ) Cele bych to udelal proporčně větší než v prohlížeči nebo aspoň dal možnosť to ovlivnit protože když je to takhle malé tak se na mobilu na to špatně kliká. Mapa a náhled města podle mě můžou být i menší to nějak extra vadit nebude.
 
První věc která by potřebovala určitě předělat je scrollování v seznamu měst, hlavně pokud mám udělané skupiny měst tak se nedá scrollovat vůbec v tom levém sloupci kde mám seznam všech měst. Místo toho když taham prstem tak mě to "chytne" to mesto kde jsem začal tahat prstem a můžu ho přesunout do jiné skupiny měst ale tak na to je separátní karta to se dá dělat i tam...
Za mě úplně odstranit to přetahování mezi skupinami a tahanim prstu nechat pouze scrollovani... Na PC to jde že když použiji kolečko na myši tak posouvam a myši taham ale na tel to nejde zaraz.
 

Thasoss

Grepolis tým
Můžeš nám k tomu dodat nějaké obrázky, jak to myslíš?

Jinak děkujeme všem za dosavadní feedback!
 
Inu... chvíli jsem už aplikaci zkoušel a mám tu pár bodů. Narozdíl od ostatních ji ocením spíše kriticky.

+
1.
Konečně aplikace, která umožňuje dělat vše - především eventy. Ještě tam nějak nacpat chobotnici a bylo by to super.

2. Člověk se nemusí nějak "učit" ovládání Grepolisu jinak. Stačí pouze jedna varianta

A nyní bohužel mínusy.


-
1.
Kdy používáte mobilní aplikaci? Většinou, když jste venku předpokládám. Zkusil si někdo, jak je nepraktické někam jít a přitom na této apce hrát? Jestli jste si nevšimli je nastavena "na šířku". A tím pádem nejste schopni to poklikat jednou rukou. Což alespoň mně dost vadí.

2. Mám nějaký normální telefon
159,2 x 75,2 x 8,1 mm
Taky jsem však člověk, který má celkem velké ruce. Je pro mě pomalu nemožné v té aplikaci něco nakliknout. Šíleně nepraktické. Doopravdy - se musí nějak změnit pokud chtějí, aby to někdo používal.

3. Povšiml si někdo spotřeby mobilních dat? Pouze zapnutí nové aplikace mi sežere dobrých 20 MB, zatímco u staré je to pouze 0,3MB. To je šílený rozdíl. Pokud máte nějaké obrovské tarify či neomezeně, tak je to samozřejmě fuk. Já mám tarif s 1500MB dat na měsíc. Používám to akorát na Grepolis a nějaké psaní na soc. sítích. A vždy mi to bohatě stačilo. Avšak s novou aplikací by tomu tak určitě nebylo. Ten nárůst je vyšší než u cen energií pomalu :p


Souhrn: Na event/napsanání hromadky to asi použiju, ale jinak pěkně nedomyšlené. Snaha se cení, ale potřebuje to přemýšlet i nad praktičností.
 

Thasoss

Grepolis tým
Je možné, že až se grafické a další soubory uloží do cache, spotřeba dat se ti sníží. Co se týče postavení obrazu na šířku, tam nejde o nic neobvyklého. Mají to tak prakticky všechny trošku složitější hry, protože na výšku se ti tolik informací a prvků nevejde.
 
No tak s tou spotřebou ještě uvidíme.

A se zobrazením - třeba Shakes and Fidget změnilo apku do polohy vertikální. A samozřejmě -> Když je něco špatně -> Musíme to dělat taky? :D Ve staré apce to šlo. Proč by to nešlo i tady? Určitě by to nějak šlo
 
Tak srovnavat S&F s Grepolisem je trochu scestne jelikoz jde o jine typy her. Prechod k takoveto aplikaci mel za ucel to aby mohli hraci na telefonu pri casove narocnych situacich reagovat porovnatelne jako na PC. Kdyz jen stavis nebo klikas stavbu klidne muzes pouzit starou appku ale na casovani a vratkovani je nepouzitelna. Je to jak rikas - na jiste veci se hodi nova na jine zas stara. Nikdo nerika ze musis pouzivat jen novou.

Se zvetsenim tlacidel souhlasim to uz jsem psal. Ta hybridni appka je proste kopie prohlizecove verze ale je potreba myslet na to ze ovladani PC a telefonu je jine a tedy nektere veci se musi vic predelat na ovladani dotykem a na malou obrazovku. Jako je to prvni verze, kdo cekal ze to bude bezchybne... Ale rozhodne to ma potencial.
 
Aplikace bohužel zklamání, je to vlastně jen prohlížeč, který dokáže zobrazit grepolis trochu líp než třeba chrome.

Bohužel tlačítka jsou velmi malá a je problém je nakliknout i na 6.8 palcovém mobilu, rozhraní na šířku taky není ideální.

Místo aby se opravila a vylepšila stávající aplikace, která tipuju s příchodem nové zanikne tak se dělá toto.

Do staré aplikace by se hodilo opravit/přidat tyto věci.

Chyby:
Fórum: delší vlákna jsou skoro nepoužitelné jak to skáče nahoru a dolu.

Mapa: když si kliknu třeba v žebříčku na hráče a chci si zobrazit jeho město na mapě, tak mě to odkáže na moje město.


Funkce

Správce: Funkce správce jsou velmi omezené v aplikaci, hromadné pořádání slavností není možné nebo hromadné rekrutování či skupinky měst nejsou.

Eventy: bohužel většina eventů v aplikaci stále nefunguje

Barevné označení hráčů/aliancí nefunguje do teď.

Fórum: je velmi limitované funkcema, oproti prohlížečové verzi

Rychlost: hra není zrovna nejrychlejší ani na nejnovějších zařízeních a nezálezí jestli máte IOS nebo android
 

Thasoss

Grepolis tým
Ahoj, díky za feedback! Je prosím možné přiložit screenshoty, co ti nejvíce vadí a jaké konkrétní části uživatelského rozhraní by se měly upravit? A také jaký telefon používáš? Co se týče poznámky, proč nebyla naopak vylepšena stávající aplikace - k tomuto rozhodnutí vedla i potřeba přejít na jiné technologie, neboť ty dosavadní by výhledově byly slepou uličkou.
 
Ahoj,

níže video na popisovaný chyby, docela se divím že je už přes 2 roky nikdo neřeší.







Mobil: Samsung galaxy s22 ultra
 
Naposledy upraveno:

Thasoss

Grepolis tým
Když se zadaří něco podobného k hybridní aplikaci, bude to super! U této novinky hraje vizuální feedback obzvlášť velkou roli. Nebo alespoň vypsat, jaké části rozhraní se ovládají těžce.
 
Dnes se mi stala podobná chyba jako ve staré appce s městem, klikal jsem aby mě vycentrovalo na dané město, nešlo to.... jak přes rozhraní aliance (dobyté město) tak přes žebříček :/ nemám natočeno, jestli se to zopakuje, zkusím zaznamenat.

Můj feedback:

Největší problém v rozhraní vidím jednoznačně v reportech - jsem zvyklej je prezerat pomocí šipky vlevo nahoře, akorat ta je hned vedle červeného křížku který report smaže... hodila by se tam nějaká poistka, třeba vyžadovanej dvojťuk - omylem jsem si smazal už celkem dost reportů :D

Další pak určitě rozhraní správce - na přehled kultury je téměř nemožné se trafit napoprvé, při hromadné aktivaci divadelních her/slavností je až moc jednoduché se překliknout na slavnosti a utratit všechny BB, to je taky nepříjemná chyba :)

No a nakonec situace, kdy se okna jednotlivých rozhraní (třeba aliance, ale i budov, atd) zobrazují v takové velikosti, že zakryjou křížek vpravo nahoře (zavřit všechny okna) ... na mobilu se extrémně špatně ty vyskakovací okna posouvají a tohle je jedna z věcí, kterou nefixne ani zoom-in (na rozdíl třeba od těch předešlých).

Určitě je toho víc, dopíšu kdyžtak. Za mě ale pořád upgrade oproti staré appce, už jen kvůli přehledu příkazů a screenshotům (ty jsou naopak mnohem přehlednější na šířku než na výšku)
 
Nahoru