• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

I. vydání - Vaše reakce a názory

Oznámkujte toto vydání jako známkou ve škole (1-nejlepší, 5-nejhorší).


  • Celkový počet hlasujících
    72

DeletedUser40

Guest
Vážení čtenáři,


zde můžete vyjádřit svůj osobní názor na první vydání časopisu Orákulum.


Děkujeme a předem se omlouváme za případné chyby.
S pozdravem Redakce časopisu Orákulum.
 

DeletedUser

Guest
Hodně mě to překvapilo, je to dělané profesionálně což oceňuji, ještě to nemám přečtené celé ale už teď si myslím že tohleto má budouctnost, jen je škoda že další číslo je až 28.11.
 

DeletedUser

Guest
Bravo panove. Mam dojem, ze jste predcili ocekavani valne vetsiny tech, co se na prvni cislo klepali. Davam za 1 a o chvalu se koukejte rovnomerne podelit :)
Sanci u souteze dam jinym, kdo Grepolis hraji :) Zlata je vsude dost, staci jen hledat.

A dodatecne dekuji za zverejneni tech par pismen :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Paráda, chválím...byl sem mile překvapen, pevně doufám, že se kvalita Orákula bude číslo od čísla zlepšovat...jen tak dál...

Hodnotím číslem 2, ale to jenom proto, abych příště (pokud číslo bude kvalitnější), mohl dát taky lepší známku :p
 

DeletedUser

Guest
Wow, očekával jsem, že když nad tím bude bdít moderátor a člen support týmu budu se mít na co těšit... Některé rozhovory nemají chybu ;-), ale mrzí mě, že některé jsou moc krátké ;-(... To ovšem neubírá na kvalitě časopisu. Co se týče popisů a informací o určitých světech nemůžu posoudit jiný, než Epsilon, na kterém jediném hraji.. Autorka mi vykouzlila úsměv už na začátku (-: při popisu o tom, jak se všichni pomlátili mě opravdu donutilo otevřít pusu a hlasitě se zasmát (-: a někde jsem se dokonce po pravdě i přiučil... Celý časák mě vtáhl živě do děje, nebylo tomu tak, že bych znuděně odklikával stránky... Takže velká spokojenost ;). Moje známka? Asi 2... Nemůžou tu být přeci jen samé jedničky, musí tu něco vyčnívat (-:
 

DeletedUser

Guest
Teda Epsilon svět byl takříkajíc odfláknut :eek:( takhle to máte za 2
 

DeletedUser

Guest
Tak si myslím že se vám ten časopis moc povedl, dávám vám za 1. Zatím jsem ho jen zběžně prolítla a pročetla, ale určitě se k němu vrátím a přečtu si ho pořádně, je zajímavý a nápaditý... A těším se na další číslo, doufám že bude tak dobré nebo ještě lepší než toto. :)
 

DeletedUser40

Guest
Musím se zastat všech informátorů naší redakce. Všichni měli totiž zadané, že by měli v prvním čísle popsat ''svůj'' svět a také začít se současnou situací a samozřejmě minulostí (třeba jako na Alfě). U Epsilonu minulost zmiňovat nejde, proto se autorka zaměřila jen na takovéto věci. Na Epsilonu se za tu krátkou dobu událo sice už dost důležitých věcí, ale jak už jsem řekl. Úkol byl jiný.Ale slibuji, že od příštího čísla můžete počítat s tím, že se budeme zaměřovat takřka jen na aktuální dění.

Děkuji.
 

DeletedUser

Guest
Formát časopisu

Ahoj všem fandům Grepolis,

všiml jsem si, že formát časopisu je pps, což dle mého, laického rozumu vyplývá, že je to formát ms powerpoint. nebylo by lepší, kdyby formát časopisu byl pdf, když pdf formát si přečte každý neznalý pc i když nemá ms office?? možná je to blbá připomínka, ale dle mého názoru do budoucna poměrně závažná.

Děkuji za reakce od zakladatelů redakce časopisu a prosím žádnou kritiku od fandů časopisu.

P.S.: nekritizujte mě. jsem jen hloupý správce počítačové sítě :)
:grepolis:grepolis:grepolis
 

DeletedUser40

Guest
Ahoj, od této chvíle si časopis můžete stáhnout i ve formátu .pdf. Zamýšleli jsme to tak, bohužel se nám podařilo zprvu zprovoznit jen formát .pps.

Každopádně děkujeme za připomínku, takových si ceníme. :)
 

DeletedUser

Guest
Moc pěkné, dvojku jsem dal stejně jako Morf hlavně proto, že příště to očekávám ještě lepší, tak aby to šlo vidět na známce. Je drobná výtka ke korektuře, ale šotci a skřítci se u prvního čísla dají prominout.
 

DeletedUser40

Guest
Kotektura je největším trnem v botě. Korektuři nám bohužel vypověděli službu, takže jsme vše museli dělat na poslední chvíli my. A taky se to od toho logicky odrazilo. Ale příště se to budeme snažit napravit. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser75

Guest
Také dávám dvojku, ale zároveň podotýkám, jen tak dál kluci, jen tak dál... :)
 

DeletedUser5002

Guest
Myšlenka velmi dobrá,provedení se mi moc líbí i forma prezentace.Škoda že jsme se nestihli dostat na 5 místo na betě včas:)Myslím že naše ali stojí za příběh:)Ale to možná někdy příště.

Darkboy napsal odfláknutý epsilon.Já myslim,že na přiblížení situace to bylo dobré a souhlasím s hodnocením ostatních s tím,že napjatě čekam na další číslo:)

Kdyby se mělo napsat co se kde stalo,tak by mohl mít každý svět svuj časopis:)

GG Grepotýme:)
 

DeletedUser

Guest
Také se přiklánim k dvojce

Grafika na výborno, obsah číslá také. Je dobré, že jsou články prokládány obrázky, hned se to lépe čte.
Trochu je vidět, že je třeba víc se zblížit s powerpointem a vychytat tam některé nedostatky, ale je to první číslo, takže to chce čas :)

Ale jinak chválim :)
 

DeletedUser

Guest
Musim pochvalit cely tym, casopis se povedl. Ocenuji i format pps ktery mi prijde lepsi. Takze vitam moznost stahnout oba formaty.

Kazdopadne me trochu zamrzelo zpracovani a informace ze sveta Epsilon ve kterem take hraju. Priste bych si pral nejake tabulky, nejake predstaveni toho sveta a take informace o deni v nem. O hracich, aliancich, valkach, koalicich atd... Take se mi to zdalo celkem neprehledne.

Na druhou stranu chapu, ze na to bylo malo casu a verim ze se to priste jeste zlepsi. Ale cely casopis hodnotim urcite pozitivne.

Jinak moje znamka je 3 .... 1 jsem nedal, chtel jsem dat 2 za ten svet Epsilon ale nakonec davam 3, protoze kdyz to v pristim cisle bude lepsi (o svete Epsilon) tak by to vypadalo ze neni co zlepsit a mohlo by vas to uspokojit a tudiz nevymyslet nic noveho :) Ale vzdycky je co zlepsovat :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Budu tu opět za zlobra :/

Nemohu soudit všechny světy ... jen DELTU a EPSILON ... rozhovory obecně byly pěkné! Hodně dobré práce, ale trochu zkažené lajdáckostí nebo nevědomostí informátorů , kteří pak podavají zkresléné informace.

Na rozpacích jsem byl z infa z DELTY .. tam bída :( Bohužel toho vím z toho světa příliš, takže si mohu dovolit zkritizovat, že po přečtení informací týkající se delty, jsem nabyl zcela jiných pocitů a zkušeností, než jaké jsem tam já a nejen já prožil po dobu několika měsíců a doslava se jich na vlastní kůži účastnil ve vedení jedné alli. Nebudu nic lakovat ani nic vyvracet .. proč taky .... , zůstanou to Akta X, ale špetka vyváženosti oboustraně pro jednotlivé informátory by rozhodně neuškodila, hlavně pokud už tam jmenujete nějáký nick, který tvrdí, že ho někdo bezdůvodně napadnul měla by i protistrana dostat možnost reakce .. Zbytek byl sice obecný, ale mezi tím jsm napočítal u DELTY asi tři nepřesnosti ... a to se mi tedy moc nelíbí jako uvod .. co bude dál ? :) už asi dva, tři tydny tam nehraji .. ale je par věcí, které se tak rychle menění ...


Ocenuji vaší snahu a spousty práce, kterou jste do toho investovali a snad trochu moudřejší informátory, kteří na daných světech něco zažili ... Jen si nedovedu představit, jak informátor ze světa 1 bojujici v alli A proti B .. napiše něco špatného na vlastní alli A ... a jakkoliv by upřednostnil nepřátelskou alli B touto informací do novin ... být to naopak, hned by se toho využilo .... hm ?

1 informátor na jeden svět je málo ...

a svět EPSILON byl spíš pojat jak navod pro začínající hráče , kteří nevědí co je to vzpoura ... myslim že by stačil odkaz na forum, kde se to probiralo, však to není žádná novinka .. již to fungovalo na Deltě :)))
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru