• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Inventář

  • Zakladatel vlákna DeletedUser13427
  • Vytvořeno

DeletedUser13427

Guest
Dobrý den chtěl bych se zeptat na pár věcí k inventáři Resizer_16115841762710.pngResizer_16115841762710.png

Postupně jak sem plnil mise nazbiral sem kartičky vylepšená obrana 5% píše se tam že obrana všech jednotek ve městě je o 5 % vyší
Je mi jasné co to znamená ale ne konkrétně nevím jestli to funguje i například na hydry , lodě nebo podpory hráčů co jsou z aliance protože to jsou taky jednotky a taky jsou ve městě i když je to jednotka někoho jiného nebo nějaká loď tak teď nevím jak to je snažím se si promýšlet co k čemu přidám ale někdy je popisek některých výzkumu nebo něčeho ve hře nepřesný nevím na co konkrétně má vliv
 
"vylepsena obrana" je bonus mesta, tympadom vsetky jednotky (ci uz tvoje, kamaratove, nepriatelske, lode, myticke jednotky) su vylepsene pocas trvania kuzla.
Podobne funguju aj vyskumy, platia aj pre podporovatelov, aj ked v mestach z ktorych podpory poslali ich nemaju vyskumane.
 

DeletedUser13427

Guest
Děkuji za odpověď

" (ci uz tvoje, kamaratove, nepriatelske, lode, myticke jednotky
Snad nebude mít někdo kdo mě pujde dobít bonus z mého inventáře : )
Jen mi z kouzelné kartičky nebylo jasné jestli to funguje třeba i na mýtickou jednotku která má zaměření navy ( loďstvo )


Protože některé slovíčka a věty co se píšou v informacích o nějakém kouzle nebo výzkumu nevystihují jejich přesné zaměření a jak si to otestovat protože je hodně faktorů od štěstí morálky a další






Ale i tak sem rád za přízpevek
 
Pri dobyvani je to trosku narocnejsie, ako pri vzbure, vid :

bonusy sa delia na 2 skupiny - mestske bonusy a bonusy ktore sa viazu na hracsky ucet.

Mestske bonusy ktore su aktivne v meste pred dobyvanim by sa mali zrusit, a aplikovat by sa mali bonusy z mesta, z ktoreho bola poslana kolonizacna lod, ale tieto bonusy museli byt zapnute este pred odoslanim samotnej kolonizacnej lode. Ak odosles kolonizacnu lod a az potom zapnes bonusy, tak nebudu platit na dobyvani.
"Hracske" bonusy su premiaky, a tie su aplikovane zo strany dobyvajuceho (toho co sedi)

Vyskumy pri dobyvani by mali platit z mesta, z ktoreho ta dobyvaju. Vid., co ma utocnik vyskumane v meste z ktoreho poslal kolonizacku, tak tie vyskumy platia.


Problem s tymto je, ze na 100% ti nevie odpovedat absolutne nikto. Po rokoch zistovania z wikipedii, z roznych zahranicnych for a stranok, s konverzaciami so supportmi, som dospel k tomu, ze toto je to, ako to realne funguje. Potvrdene na 100% to ale fakt neni, je to len dedukcia a odohrany cas, co ma doviedli k takejto odpovedi. Preskumavanie tychto detailov na LIVE serveri je dost narocne pre obycajneho hraca, ci uz casovo, alebo vdaka prave faktorom ako stastie, ktore ovplyvnuju boj.
 

DeletedUser13427

Guest
Ano na to už sem přišel kouzla je třeba použít před a ne po

je rozdíl jestli hráč se zaměřuje tak že prostě kliká a útočí a nebo jestli se nad tím zamyslí co dělat první co je důležitější? Vidět v jaké situaci sem na mapě co si můžu dovolit a kdy je lepší se snažit přizpůsobit

A udělat maximum pro to vydržet a nebo se aspoň nedat zadarmo tak to vidím já


Jediné nad čím si nevím rady je některé popisky u výzkumu nebo kouzel pro někoho to je hned jasné ale u mě se jedná třeba jen o jedno dvě slova které mě zmatou například




Výzkum falanga
Platí tohle vylepšení i na mýtickou jednotku vyslanec bohů ? Podpora mi odpověděla jasně ale popisek který mě zmátl zní

Píše se tam tohle

Tvoje vojska utvoří mocnou falangu a jsou tak v boji o 10% silnější

Odpověď od podpory přišla když sem se na to ptal a moje otázka byla vysvětlena že tohle vylepšení neplatí na jednotku vyslanec bohů

proč ale u výzkumu je psáno


tvá vojska
do mého vojska které stavím patří i vyslanci bohů

a ve výzkumu popisek naznačuje tomu že falanga má vliv i na vyslance bohů ale není tomu tak

 

Thasoss

Grepolis tým
Pokud si nejsi jisty, zda na nejakou tvou jednotku ten ci onen bonus plati, tak neni nic jednodussiho nez to ozkouset v simulatoru. Na jednu stranu das pouze jednotky, u kterych to chces zjistit, a na stranu druhou nejake libovolne. Jednou simulujes bez bonusu a podruhe s bonusem. Nicmene Vyslanec bohu je klasifikovany jako myticka jednotka, tedy bys mel byt schopen jej posilit vyzkumem Bozska elita. Obecne se ale nejedna o prilis vyuzitelnou jednotku, neplytval bych na ni prizni.

Co se tyce bonusu, ktere plati pri oblehani mesta na svetech s dobyvacim systemem - aplikuji se momentalne aktivni bonusy mesta, jeho hradby, Vez a taktez vyzkumy. Bonusy mesta, ze ktereho je oblehani vedeno, se neaplikuji. U oblehatele se kalkuluje pouze s jeho premiovym uctem, protoze v momente prolamovani oblehani neutocis na vlastnika mesta, ale na utocnika. Zkratka a jednoduse - berou se bonusy z mesta, na ktere utocis, a bonusy z hrace na ktereho utocis. Mesto, na ktere utocis pri snaze osvobodit jej od oblehani, je stale stejne, jen hrac se meni - misto vlastnika utocis na oblehatele.

Jinak je to nastineno i na Wiki. https://wiki.cz.grepolis.com/wiki/Dobývání#.C4.8Casto_kladen.C3.A9_ot.C3.A1zky
 

DeletedUser13427

Guest
Díky za odpověď a příspěvek mám jen pár věcí k radě

Pokud si nejsi jisty, zda na nejakou tvou jednotku ten ci onen bonus plati, tak neni nic jednodussiho nez to ozkouset v simulatoru. Na jednu stranu das pouze jednotky, u kterych to chces zjistit, a na stranu druhou nejake libovolne. Jednou simulujes bez bonusu a podruhe s bonusem.

Já sem asi jediný hráč který právě simulátor nevyužívá protože hraju na mobilu a jde mi to lépe než na PC na prohližečovou verzi jdu jen na event prostě pošlu co mám a neřeším simulátor protože stejně nevím jaké bude štěstí a i když bych útok nevyhrál aspoň způsobím ztráty

Nicmene Vyslanec bohu je klasifikovany jako myticka jednotka, tedy bys mel byt schopen jej posilit vyzkumem Bozska elita. Obecne se ale nejedna o prilis vyuzitelnou jednotku, neplytval bych na ni prizni.
Ano to vím že výzkum božská elita platí na vyslance bohů jen mi to nebylo jasné u toho co je napsano v akademii ve falanga

Pro mě je to právě využitelná jednotka protože má stejnou odolnost proti útoku bodném , střelném , sečném takže i když bych nevěděl co na mě pujde bude to mít pořád stejný účinek

Ale u jiných jednotek když bude mít lučišníky a pošlou na mě harpye tak už jsou tam jinačí parametry když se snažím dívat na to co je napsano v kasárnách
Jak má každá jednotka určitou odolnost na něco jiného

Navíc vyslanec bohů není na drancování ale spíš na ničení nebo obranu protože sem si dobře prohlížel jeho vlastnosti má o 50% kratší dobu rekrutace než jezdec a zabírá stejný počet obyvatel


Možná se pletu ale podle mě je to velice výhodná jednotka ale stojí přízeň která se dá využít na užitečné kouzla

EDIT : simulátor nevyužívám protože by mě nebavilo hrát když bych věděl jak souboj dopadne ještě před tím než začne
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thasoss

Grepolis tým
Jakmile mas vice nez jedno mesto a hra se trochu rozjede, tak prizen potrebujes opravdu na jine veci. Hodnota univerzalnich jednotek navic klesa, a to z jednoho prosteho duvodu: sice nejsou v nicem vylozene spatne, ale bohuzel ani dobre. Nevyhnes se tomu mit ciste utocna mesta, ktera si budes kryt ciste obrannymi mesty. V jednom meste nelze seskladat ucinnou utocnou i obrannou silu, kdekdo te timto zpusobem rozmeta. Konkretni sestavy jednotek te nauci v kazde solidnejsi alianci, pripadne pokud se dostanes do slabe, muzes skladbu jednotek odkoukat z utoku nepritele. Zamerne tady mluvim o skladbe utoku, protoze skladba obrany neni o tom kolik a jakych jednotek slozit, ale proste toho postavit co nejvic (a aby to tam nebyl nejaky vyrazny disbalanc proti jednomu z druhu utoku). Jednoduse: o tvoji obrane rozhoduje spis tvuj nepritel a tvoje ekonomicka situace, zatimco o tvem utoku by sis mel rozhodovat ciste ty sam. Tim padem by ses mel snazit ho slozit co nejlepe. Tebou zminovani jezdci jsou v pozdejsich fazich spolecne s praky a katapulty stezejni jednotky pro utok. Z mytickych to pak jsou mantikory. Ty ale hrajes, co jsem postrehl, na svete s rychlosti 1, tam si myslim, ze se nema smysl venovat zbrojeni mesta plneho ciste mantikor nebo jinych mytickych jednotek. Na tech rychlejsich (treba rychlost 3) uz ale byva standard, ze placnu z 50 mest jsou dve mesta plna ciste mytickych jednotek. Ono pouzivat myticke jednotky jenom v malych poctech (napr. 3 mantikory k pechotnimu utoku) se nevyplati. Je to ekonomicky neefektivni a casove narocne to udrzovat.

Co se tyce uvadenych statistik jednotek, musis brat v potaz ty statistiky, kvuli kterym se rozhodujes, zda tu jednotku cvicit, a idealne si je jeste prepocitat na 1 obyvatele. Je to slozite, proto je lepsi to pochytit praxi od ostatnich hracu. Nikdy ale neexistuje jediny spravny nazor. Vzdy rozhoduje situace - co zbroji nepritel a co si muzes dovolit. Dlouhodobe konflikty v teto hre vzdy vyhrava dobre zvladnuta ekonomika a mikromanagement - lidsky receno kdo umi lepe vyzdimat moznosti, jake ma.

Aplikace je idealni prave pro ten ekonomicky management - aktivne si presouvat suroviny, zbrojit, vybirat zemedelske vesnice... A pripadne reagovat na utoky. Na realizaci utocnych taktik uz je ale nutny pocitac. Utoky musis casto presne casovat (to znamena snazit se je poslat na +- stejne vteriny) a to pres aplikaci neudelas. Simulator je take nezbytny. Ber v potaz, ze kompletni utok budes zbrojit i tyden ci dele a ty si zkratka nemuzes dovolit s nim nalozit neefektivne. Potrebujes vedet, do ceho jdes, a potrebujes vedet, kolik te ta bitva bude stat. Nekdy se dokonce dostanes pred volbu, jake mesto je lepsi vymlatit... a to bez simulatoru nerozsoudis. Vzhledem k tomu, ze ve hre je prvek nahody zvany Stesti, ktery se pohybuje mezi +-30 % myslim, tak se nemusis bat o predem jasne vysledky. Navic souper muze (a pravdepodobne bude) reagovat.

Grepolis je strategicka hra, kde se kazdy omyl dokaze krute vymstit. To je na tom to nejen zabavne, ale take frustrujici. Nicmene strategickou hru nelze hrat nestrategicky, obzvlast pokud je multiplayerova. Jakmile jednou padnes na dno, uz se z nej na dobrych 95 % nezvednes, naopak s sebou muzes stahnout i dalsi. A je to skoda pak o vsechno prijit kvuli zbytecnym chybam.
 
Jakmile mas vice nez jedno mesto a hra se trochu rozjede, tak prizen potrebujes opravdu na jine veci. Hodnota univerzalnich jednotek navic klesa, a to z jednoho prosteho duvodu: sice nejsou v nicem vylozene spatne, ale bohuzel ani dobre. Nevyhnes se tomu mit ciste utocna mesta, ktera si budes kryt ciste obrannymi mesty. V jednom meste nelze seskladat ucinnou utocnou i obrannou silu, kdekdo te timto zpusobem rozmeta. Konkretni sestavy jednotek te nauci v kazde solidnejsi alianci, pripadne pokud se dostanes do slabe, muzes skladbu jednotek odkoukat z utoku nepritele. Zamerne tady mluvim o skladbe utoku, protoze skladba obrany neni o tom kolik a jakych jednotek slozit, ale proste toho postavit co nejvic (a aby to tam nebyl nejaky vyrazny disbalanc proti jednomu z druhu utoku). Jednoduse: o tvoji obrane rozhoduje spis tvuj nepritel a tvoje ekonomicka situace, zatimco o tvem utoku by sis mel rozhodovat ciste ty sam. Tim padem by ses mel snazit ho slozit co nejlepe. Tebou zminovani jezdci jsou v pozdejsich fazich spolecne s praky a katapulty stezejni jednotky pro utok. Z mytickych to pak jsou mantikory. Ty ale hrajes, co jsem postrehl, na svete s rychlosti 1, tam si myslim, ze se nema smysl venovat zbrojeni mesta plneho ciste mantikor nebo jinych mytickych jednotek. Na tech rychlejsich (treba rychlost 3) uz ale byva standard, ze placnu z 50 mest jsou dve mesta plna ciste mytickych jednotek. Ono pouzivat myticke jednotky jenom v malych poctech (napr. 3 mantikory k pechotnimu utoku) se nevyplati. Je to ekonomicky neefektivni a casove narocne to udrzovat.

Co se tyce uvadenych statistik jednotek, musis brat v potaz ty statistiky, kvuli kterym se rozhodujes, zda tu jednotku cvicit, a idealne si je jeste prepocitat na 1 obyvatele. Je to slozite, proto je lepsi to pochytit praxi od ostatnich hracu. Nikdy ale neexistuje jediny spravny nazor. Vzdy rozhoduje situace - co zbroji nepritel a co si muzes dovolit. Dlouhodobe konflikty v teto hre vzdy vyhrava dobre zvladnuta ekonomika a mikromanagement - lidsky receno kdo umi lepe vyzdimat moznosti, jake ma.

Aplikace je idealni prave pro ten ekonomicky management - aktivne si presouvat suroviny, zbrojit, vybirat zemedelske vesnice... A pripadne reagovat na utoky. Na realizaci utocnych taktik uz je ale nutny pocitac. Utoky musis casto presne casovat (to znamena snazit se je poslat na +- stejne vteriny) a to pres aplikaci neudelas. Simulator je take nezbytny. Ber v potaz, ze kompletni utok budes zbrojit i tyden ci dele a ty si zkratka nemuzes dovolit s nim nalozit neefektivne. Potrebujes vedet, do ceho jdes, a potrebujes vedet, kolik te ta bitva bude stat. Nekdy se dokonce dostanes pred volbu, jake mesto je lepsi vymlatit... a to bez simulatoru nerozsoudis. Vzhledem k tomu, ze ve hre je prvek nahody zvany Stesti, ktery se pohybuje mezi +-30 % myslim, tak se nemusis bat o predem jasne vysledky. Navic souper muze (a pravdepodobne bude) reagovat.

Grepolis je strategicka hra, kde se kazdy omyl dokaze krute vymstit. To je na tom to nejen zabavne, ale take frustrujici. Nicmene strategickou hru nelze hrat nestrategicky, obzvlast pokud je multiplayerova. Jakmile jednou padnes na dno, uz se z nej na dobrych 95 % nezvednes, naopak s sebou muzes stahnout i dalsi. A je to skoda pak o vsechno prijit kvuli zbytecnym chybam.
Ve druhém odstavci jsi se zmínil o přepočítávání síly na obyvatele a také o tom, že to moc lidí nedělá... sám bych rozhodně z cenové i silové stránky doporučil práčata... Jezdci jsou už mnoho slabší, mají ztrátu 3 útočných bodů na obyvatele, což znamená... celkem -9 útočných bodů na jednotku... jejich výhoda je rychlost. Místo jezdců bych raději doporučil harpie, na obyvatele jsou stejně výkonné jako praky... se Dále zmíněné katapulty.... více jak 20-25 jich ve městě nepotřebujete... pokud nechcete na nepřátelském ostrově katapultové město a v noci je vybombardovávat kamennou smrští. Co se týče lodních jednotek tak nejvýhodnější jsou hydry, hydrové město jsi ale můžeš kvůli přízni dovolit 1, max 3... olky jsou oproti tomu rychlejší, jen o málo výkonnější a dají se stavět po větších masách... město ti ale neochrání a jsou zranitelné. Trilky jsou z takcického hlediska nepotřebné... já je ale míchám s hydrama a mám tak off i deff, v čem je to výhodné? Pokud neumíš nebo nechceš časovat, tak ti s kolkou jede i podpora. Takže tak... takhle bych zhodnotil off a deff já ;)
 

Thasoss

Grepolis tým
Az budes hrat nekde v kotli, aktivne utocit a branit, tak to prehodnotis. :D I kdyz hydry na dobyvacim systemu jsou dosti specificky pripad mezi univerzalnimi jednotkami, proti obratnemu hraci se skutecne mohou hodit. Casovani ale neni o tom to nejak umet, preci jen je tam prvek nahody, ktery prida/ubere az 5 vterin z casu dojezdu, ale o tom rychle klikat. Poslat, rychle se podivat, jestli cas vyhovuje, a pripadne rychle stahnout a znovu poslat.

Jasne, harpyje jsou lepsi nez jizda, ale uz v prispevku vyse jsem mluvil taky o te ekonomicke strance. Na svete s rychlosti 3 nazbrojis plny utok pechoty kazde 2 dny. Tim na soupere vytvoris mnohem vetsi tlak, nez kdyz na nej budes posilat harpyje (samozrejme se bavim o situaci mimo eventy, kde se daji ziskat odmeny generujici harpyje). Nelze zohlednovat jenom ten okamzity efekt utoku, myslet musis dlouhodobe a rozhodujici je prave ta ekonomicka stranka. Utocne jednotky se cvici stejne dlouho jako ty obranne, takze to neni to, na cem obrance kolabuje. Ten kolabuje na tom, ze nema suroviny. Cele se to toci okolo toho zpusobit co nejvetsi skody a zaplatit za to pomerove co nejmene.
 
Ano... proto jsou výhodné praky, ale útočit jen se střelnýma je blbost.. harpi jsou dobré, dají se vyrábět poměrně rychle... vem si, že jedna harpie je vlastně jako 5-6 jezdců, jedci jsou výhodní pokud jsou z odměn nebo pokud potřebuješ fakt rychlo armu a nemáš přízeň ani náladu dělat harpie... ale kromě té rychlosti v nich nic dobrého nespatřuji ;)
 

DeletedUser13427

Guest
No souhlasím s tebou a z velkého textu jsem si něco odnesl jen bych se chtěl vrátit k jedné části nevím jestli budu pochopen
Aplikace je idealni prave pro ten ekonomicky management - aktivne si presouvat suroviny, zbrojit, vybirat zemedelske vesnice... A pripadne reagovat na utoky. Na realizaci utocnych taktik uz je ale nutny pocitac.
Stalo se mi že jsme celý den na sebe útočily z jedním hráčem od rána do večera uhýbaly a zapínaly jsi milice a nebyl to žádný začátečník ten hráč který po mě šel

Když sem poslal ohnivé lodě na jeho město vždy uhnul a pak posílal ohnivé lodě na moje město z kterého útočily moje ohnivé lodě v tom sem začal časovat i z mobilu přesně na jednu vteřinu

Když na mě šel útok poslal sem ohnivé lodě jako podporu do města vedle a zapsal sem si čas jak dlouho jim bude trvat cesta bylo to cca 17 minut a 37 vteřin

Když útok který na mě útočil aby mi zničil ohnivé lodě byl vzdálený 17 minut a 36 vteřin ohnivé lodě které sem měl schované jako podpory vedle sem stáhl a po dopadu hned poslal jako útok na jeho město z kterého ohnivé lodě poslal což znamenalo že moje ohnivé lodě dopadly 1-3 vteřiny do jeho město po tom co se jeho ohnivé lodě vrátily z útoku na prázdný přístav neměl moc času uhnout tak se mi podařilo častovat z mobilu na pár vteřin stačilo jsi to pohlídat

Ano... proto jsou výhodné praky, ale útočit jen se střelnýma je blbost.. harpi jsou dobré, dají se vyrábět poměrně rychle... vem si, že jedna harpie je vlastně jako 5-6 jezdců, jedci jsou výhodní pokud jsou z odměn nebo pokud potřebuješ fakt rychlo armu a nemáš přízeň ani náladu dělat harpie... ale kromě té rychlosti v nich nic dobrého nespatřuji ;)
Já bych asi nekombinoval praky + harpye protože obě jednotky mají tu nejnižší možnou odolnost proti útoku střelnému

praky + jezdci je už lepší si myslím
 

Thasoss

Grepolis tým
@Denisovič Plati zakladni poucka: Jakmile nevis co s prizni, tak vis, ze neco delas spatne. Samozrejme, jak jsem psal, na rychlem svete kdyz mas x desitek mest, tak si muzes dovolit pozvolna nejake plne letky budovat, ale jinak je to problem a nevyplati se to. Bud cekas, nez ty harpyje nazbrojis, nebo posilas nekompletni utok, nebo beztak musis dostavovat prepravni lode a zbrojit klasickou pechotni nahradu... Zkratka ztracis na efektivite. Kdyz pouzivat myticke, tak jedine v plne palbe na ne vyhradit cele mesto. Koneckoncu pokud by myticke jednotky byly snadno dostupne, asi by byla chyba v balancu.

Uz to "pokud potřebuješ fakt rychlo armu" je v pripade utocnych jednotek zasadni chyba v logice. Utocnych jednotek neni nikdy dost, tvym cilem by melo byt se co nejrychleji zahojit a jakmile se zahojis, tak nekoho co nejrychleji rozbit, abys mohl co nejdriv zacit zase zbrojit. Ono to zni silene, ale byt vetsinu casu bez utocnych jednotek je vlastne spravne. Jakmile je nevyuzivas, tak davas souperovi cas se take zahojit. Jakmile mu davas cas se zahojit, tak mu odevzdavas vyhodu, kterou jsi ziskal tim, ze jsi ho napadl a pripravil o obranu, leckdy take hradby a utocne jednotky, ktere nestihl ukryt. Vyhrava ten, kdo ma lepe zvladnuty mikromanagement a rychleji zbroji, tim padem otoci vice utoku. Pokud te ale nepritel netlaci a pustis si jednou za dva tydny nejaky utok jen tak pro radost a nehrajes to moc aktivne... pak se da pochopit, ze mas hodne prizne a taky cas stavet svou ofenzivu na elitnich jednotkach. Ale vicemene se timto zpusobem spolehas, ze se te tvuj nepritel nebude aktivne pokouset porazit.

@Karel.Kostka Hrani na PC ti dava ohromnou vyhodu. Mysi se to lepe ovlada a taky se tam vsechno lip nacita. Neni problem poslat jednotky pryc v tyz okamzik, kdy se vrati. Proste si ten pocet jednotek, ktery chces vratit, predem vypises do toho okna pro poslani rozkazu... a v moment navratu to akorat potvrdis. Hrani na pocitaci bych proto v zadnem pripade nezatracoval. V aplikaci jsou vetsi prodlevy a casto se ta data neaktualizuji sama. Je ale super, pokud jsi relativne novy hrac a uz zkousis takove techniky. Rada papirove zkusenejsich hracu takove veci mnohdy nedela.

Co se tyce poznamkach o odolnosti jednotek, tak tady nevim, jestli to dobre chapes. Kdyz jednotka utoci, kalkuluje se jen a pouze s cislem a hodnotou jejiho utoku. Kdyz jednotka stoji v obrane, tak se kalkuluje jen a pouze s jejimi obrannymi cisly. V praxi to znamena, ze u ciste obrannych jednotek te hodnota utoku absolutne nemusi zajimat a totez (akorat naopak) u utocnych jednotek, kde se zase nemusis vubec starat o obranne hodnoty, nebot ty jsou prakticky nulove.
 

DeletedUser13427

Guest
Co se tyce poznamkach o odolnosti jednotek, tak tady nevim, jestli to dobre chapes.

Právě nevím jestli to chápu dobře

Základní parametry určité jednotky bez premium hrdinů nebo kouzel


Resizer_16125668493100.jpg

Znamená to že mají odolnost proti útoku třech různých druhů poškození a svůj vlastní útok který působí ale jak se to počítá ?


Má to nějaký účinek ?
COLLAGE_20210206_002056.jpg

když pošlu do útoku tuhle jednotku JezdecResizer_16125674462131.jpg
proti jednotce lučišník
Resizer_16125674462132.jpg
Podle statistiky by je měli porazit
ale když stejnou jednotku Jezdec pošlu na jednotku která je proti nim lépe vybavená
Resizer_16125674462133.jpg

bude to mít vliv ? Nebo ty čísla znamenají jen jejich obranu na takový útok a jejich vlastní útok a druh útoku to právě nevím jak to správně funguje

a jestli je správné jsi takových věcí všímat nebo na tom nezáleží
 

Thasoss

Grepolis tým
Bude to dlouhe, ale tohle nejde zkratit, sorry jako. :D
Kdyz na nekoho posles utok, tak napriklad vsechny jednotky se streleckym utokem (tedy napriklad praky a katapulty) se shluknou dohromady a kalkuluje se s nimi jako s jednim celkem. Kdyz tedy posles napriklad 1 000 praku a 30 katapultu v jednom utoku, budes na obranu nepritele pusobit hodnotou 26 000 streleckeho utoku. Tentyz princip samozrejme plati i pro ostatni typy utoku.

Obrance bude naproti tomu mit treba 500 sermiru. Ti maji obranu proti streleckemu utoku 30, tudiz jejich celkova obrana proti streleckemu utoku bude cinit 15 000. Ve vysledku tak spolu bojuji dve cisla: 26 000 proti 15 000. Ta se zjednodusene receno od sebe odectou a pak se ta sila prepocita zpet na obyvatele, pro urceni ztrat. Z toho duvodu pomerove nejvetsi ztraty zpravidla utrzi jednotky, ktere zabiraji nejvice populace. Cely vypocet boje je pochopitelne slozitejsi, nicmene presny vzorec neni z pochopitelnych duvodu znam.

Tady je nejzasadnejsi uvedomit si, ze jednotlive typy utoku vystupuji ciste samy za sebe - kdyz spolu utoci napriklad praky, hoplite a katapulty, tak neutoci kazda jednotka zvlast, ani vsechny spolecne, ale praky s katapulty spolecne a hoplite zvlast - a pusobi vzdy na ten svuj prislusny typ obrany. Tzn. kdyz hoplita utoci na sermire, je mu obrana proti udernemu utoku k nicemu. Tuhle skutecnost je taky vhodne interpretovat, obzvlast v pozdni fazi hry, kdy mas k dispozici spoustu mest, a tim padem spoustu pechotnich utoku.

Jakmile mas hodne mest, je nesmysl pokouset se obsahnout v jedne utocne pechote vsechny tri typy utoku. Staci pouze dva a casto si vystacis jen s jednim. Na svetech, kde mesta obsazujes pomoci vzpoury, zaklad tvori praky, protoze na vzpoure utoky bez katapultu prakticky neposilas, takze je muzes takto podporit. Pak uz k tem prakum pridas bud jizdu, nebo hoplity ci vozy, ale cpat tam jizdu s hoplity uz nema moc vyznam. Na svetech, kde mesta obsazujes oblehanim je to podobne, jen mas vice moznosti. Nicmene kombinace uderneho + bodneho se mi nikdy poradne neosvedcila.

Pokud utocis na standardni obranu, ktera je smesi vseho (a neni proto vyrazne posilena proti jednomu konkretnimu typu utoku), tak je lepsi na ni pusobit napr. hodnotou 45 tisic streleckeho utoku nez 15 tisic uderneho, 15 tisic bodneho a 15 tisic streleckeho. Zbytecne tim tristis silu sveho utoku. To je duvod, proc v pozdni fazi hry budes v pripade schopneho protihrace celit takto specializovanym utokum.

Jaka cisla se pri boji berou v potaz?
Vezmu tvuj priklad s hoplitou a jezdcem.

Kdyz posles utokem jezdce na hoplitu, vezme se pouze hodnota uderneho utoku jezdce versus hodnota obrany proti udernemu utoku u hoplity. Jelikoz je hoplita v tomto pripade obrance, jeho bodny utok do vypoctu nijak nevstupuje.

Kdyz posles utokem hoplitu na jezdce, vezme se pouze hodnota bodneho utoku hoplity versus hodnota obrany proti bodnemu utoku u jezdce. Jina cisla do vypoctu boje opet nevstupuji. Hoplita je v tomto pripade vzdy utocnik a jezdec vzdy obrance.

Aby ti to jeste lepe do sebe zapadlo: Boj tu neprobiha na tahy. Tzn. si to nepredstavuj tak, ze posles proti sobe jezdce a hoplitu. Hoplita udela vypad, ubere jezdci neco z obrany, ten na nej zautoci zpatky... Ne. Kdyz mas jednotku umistenou ve meste a nekdo ji napadne, bude se pocitat pouze s jejimi obrannymi cisly. Kdyz ji posles do utoku, bude se pocitat pouze s jejim utocnym cislem. Utocne a obranne hodnoty vzdy vystupuji zvlast, takze v ramci jednoho boje nikdy ta stejna jednotka nevyuzije utocne i obranne hodnoty zaroven.
 

DeletedUser13427

Guest
Tak už je mi to jasné díky za vysvětlení určitě pomohlo nejen mě

už mám představu o tom jak funguje systém jednotek

Chápu dobře že vyslanec bohů je ideální na obranu proti všem druhům útoku ale když ho pošlu do útoku tak bude víc užitečný proti lučištníkům než proti hoplitům

Protože kategorie dané jednotky je útok úderný a lučišník má menší odolnost proti udernemu útoku než hoplita

Dík za rady teď už nemám zatím víc otázek a můžu si v klidu stavět a rozmýšlet (když budu mít na výběr ) co je dobré udělat
 
Právě nevím jestli to chápu dobře

Základní parametry určité jednotky bez premium hrdinů nebo kouzel


Zobrazit přílohu uživatele 2512

Znamená to že mají odolnost proti útoku třech různých druhů poškození a svůj vlastní útok který působí ale jak se to počítá ?


Má to nějaký účinek ?
Zobrazit přílohu uživatele 2513

když pošlu do útoku tuhle jednotku JezdecZobrazit přílohu uživatele 2514
proti jednotce lučišník
Zobrazit přílohu uživatele 2515
Podle statistiky by je měli porazit
ale když stejnou jednotku Jezdec pošlu na jednotku která je proti nim lépe vybavená
Zobrazit přílohu uživatele 2516

bude to mít vliv ? Nebo ty čísla znamenají jen jejich obranu na takový útok a jejich vlastní útok a druh útoku to právě nevím jak to správně funguje

a jestli je správné jsi takových věcí všímat nebo na tom nezáleží
JE TO JEDNODUCHÉ... obrané síly, viz ty 3 dole, jsou platné pokud se ta jednotka brání, ve městě, chrámu nebo kdekoliv jinde... útočná síla platí, když jednotka útočí... to znamená, že 10 jezdců má údernou útočnou sílu celkem 660, 10 lučištníků má celkem obranou údernou sílu 70. Tyto 2 síly se v boji takto střetávají... při takovémto boji nemají ostatní síly vliv, jen útočné, luky se brání a jezdci útočí nebo naopak. Pochopil jsi to? Pokud ale útočíš na lukostřelce například s hoplity a jezdci, tak už se to počítá jinak, hopliti mají útočnou sílu bodnou a jezdci údernou... v tomto případě se to počítá jinak a mnohem složitěji, proto máš ve hře simulátor, zná za tebe všechny základní algoritmy hry
 
je celkem vtipné, že jsem uvedl dost podobný příklad jako Tanos, teď vypadám jako kopírka, ale ty jeho litanie jsem už číst nechtěl a už jsem přehlédl tvou odpověď :( :confused:
 

DeletedUser13427

Guest
Ne nevypadáš jako kopírka jsem rád za každý komentář a post

Jen sem si to potřeboval ujasnit a už to chápu jak se to počítá a které hodnoty jsou počítané : )


EDIT : já jsem si to vše přečetl a dokázal sem to pochopit vysvětlil mi to dobře
 
Pokud si nejsi jisty, zda na nejakou tvou jednotku ten ci onen bonus plati, tak neni nic jednodussiho nez to ozkouset v simulatoru. Na jednu stranu das pouze jednotky, u kterych to chces zjistit, a na stranu druhou nejake libovolne. Jednou simulujes bez bonusu a podruhe s bonusem. Nicmene Vyslanec bohu je klasifikovany jako myticka jednotka, tedy bys mel byt schopen jej posilit vyzkumem Bozska elita. Obecne se ale nejedna o prilis vyuzitelnou jednotku, neplytval bych na ni prizni.

Co se tyce bonusu, ktere plati pri oblehani mesta na svetech s dobyvacim systemem - aplikuji se momentalne aktivni bonusy mesta, jeho hradby, Vez a taktez vyzkumy. Bonusy mesta, ze ktereho je oblehani vedeno, se neaplikuji. U oblehatele se kalkuluje pouze s jeho premiovym uctem, protoze v momente prolamovani oblehani neutocis na vlastnika mesta, ale na utocnika. Zkratka a jednoduse - berou se bonusy z mesta, na ktere utocis, a bonusy z hrace na ktereho utocis. Mesto, na ktere utocis pri snaze osvobodit jej od oblehani, je stale stejne, jen hrac se meni - misto vlastnika utocis na oblehatele.

Jinak je to nastineno i na Wiki. https://wiki.cz.grepolis.com/wiki/Dobývání#.C4.8Casto_kladen.C3.A9_ot.C3.A1zky
 
Nahoru