• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Návod Jak nastavit funkční "pípák"

Grepolis kromě prohlížečové verze poskytuje taky možnost hraní přes mobilní aplikaci. Což je samozřejmě dobré z toho pohledu, že skoro nikdo z nás nemá neustálý přístup k PC.
Herní aplikace navíc poskytuje jednu klíčovou funkcionalitu, bez které se v dnešní době nezaobejde téměř žádný hráč. Jde o automatické upozornění na některé herní události, zejména tedy o upozornění na příchozí útoky na vás. V herním žargonu se tomuto říká tzv. pípák.
I přes důležitost pípáku s ním má řada hráčů problémy, což se dotýká hlavně hráčů, kteří jsou na něm závislí, protože nemají třeba čas být nonstop na hře.
V tomto návodu bych tedy rád uvedl několik kroků vedoucích k zvýšení spolehlivosti pípáku. Provedení zmíněných věcí se bude lišit od značky telefonu, avšak většina moderních zařízení by měla zmíněnou funkcionalitu obsahovat, možná v mírně jiném provedení, ale na internetu existuje spousta návodů jak tyhle věci nastavit. Často je mnohem těžší zjistit co hledám než danou věc provést.

1) Upozornění push
Je mi jasné, že většina hráčů, kteří mají aspoň něco odehráno, bude možná tento bod považovat za "směšný", avšak pro úplnost ho chci zmínit, pokud se návod dostane někdy do rukou úplného začátečníka.
Upozornění push je záložka v nastaveních samotné aplikace, ve které můžete:
- úplně zapnout/vypnout všechny upozornění na herní události,
- nastavit, na které herní události chcete dostávat upozornění.

pipak1.png
Já osobně doporučuji toto nastavení. Někteří hráči si možná zapínají i upozornění na zprávy, ale pro mě je to spíš otravné než užitečné.
Od nové aktualizace je dostupná i poslední možnost - můžete si zablokovat upozornění na útoky od hráčů pod vámi zvolenou bodovou hranicí, pokud by vás někdo otravoval.

2) Nastavení upozornění
Tenhle bod je už věcí nastavení Grepolis aplikace přímo ve správcovi aplikací. Typicky se do něj dostanete přes Nastavení - Aplikace - Grepolis. Měli byste vidět nastavení konkrétní pro Grepolis aplikaci. Tady se vzhled samozřejmě liší od značky, ale je důležité si zkontrolovat, zda máte povoleny upozornění, případně nastavit si pro Grepolis appku vyšší prioritu upozornění, ale pokud to na vašem zařízení nejde, tak je to zřejmě vyřešené implicitně a není to potřeba zvlášť řešit.
pipak2.png

3) Automatické spuštění

Tenhle bod je dost diskutabilní. Nejsem si jistý, zda tohle může reálně pomoct, ale já tohle vždy měl zapnuté pro Grepolis aspoň pro jistotu. Tato funkcionalita se většinou nachází samostatně někde v Správci aplikací, nebo o úroveň výše v základních Nastaveních. Jde o funkci, která zapne vybrané aplikace zejména po zapnutí telefonu a drží je aktivní. Mne tato funkce pomohla vyřešit problémy s aplikací Messengeru, když mi nefungovali upozornění, ale nemám odzkoušené, zda má vliv i na Grepolis appku. Každopádně držení aplikací v aktivním stavu může zvýšit spotřebu baterie, a proto doporučuju mít povolené Automatické spuštění jen pro ty nejdůležitější aplikace. Pokud budete však mít povolený pouze Grepolis, tak zvýšení spotřeby bude mizivé, takže se není třeba obávat.
pipak3.png

4) Zakázání šetřiče baterie
Poslední a nejdůležitější bod. Pokud vám nefunguje pípák tak na 99% je právě tohle důvod. Vysvětlím...
Ono, nové, "chytré" telefony totiž jsou tak chytré, že se snaží tak moc šetřit baterii, že v době, kdy je telefon delší dobu nečinný automaticky zavírají aplikace, pokud jim to nezakážete. Implicitně je totiž tato funkce povolena pro všechny aplikace, dokud neřeknete jinak a nezakážete "zabíjet" konkrétní aplikace.
Tato funkce způsobuje problémy v době kdy na telefonu delší dobu nic neděláte - typicky v noci nebo když jste třeba v práci a chcete se na pípák nejvíc spoléhat. Ono pípáky většinou fungují když občas ten telefon odblokujete, něco kliknete a pak jdete něco dělat. Ale pak záhadně uprostřed noci, zrazu, nefungují. To je přesně kvůli tomuto...
Některé značky, jako moje, mají možnost vypnout šetřič přímo v nastavení aplikace ve Správci aplikace, t.j. to o čem jsem mluvil v bode č.2. Některé značky to mají jako samostatné nastavení třeba v Nastavení spotřeby baterie... je to různé ale je důležité přímo pro Grepolis aplikaci vypnout omezení aktivity aplikace. Opět, existuje na internetu určitě spousta návodů pro konkrétní značky telefonů, důležité je teď, že víte, co hledat.
Takto to třeba vypadá na mém telefoně, zde vidíte, že předvolené nastavení je druhé shora, t.j. šetření baterie, to ale nechcete, pokud chcete, aby vám pípák správně fungoval.
pipak4.png

Věřím, že jsem řadě lidí pomohl zbavit se tohoto problému. Já osobně jsem za 7 let hraní vystřídal 3 značky telefonů a na každém z nich mi pípák šlapal neomylně s tímto nastavením.
Ještě připojuju odkaz na zajímavý návod, který se týká Huawei, protože s touto značkou byli v minulosti problémy potvrzené i ze strany vývojářů, aktuálně nevím, jaká je situace ale já osobně bych se téhle značce radši vyhnul.

E.
 
Naposledy upraveno:
Nahoru