• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Jezdci

Jezdce používám velmi rád. Pokud budou silnější, tak to jen vítám...

Ovšem velmi zajímavá myšlenka se týká toho postupného zvyšování levlu u jjednotlivých jednotek. To by docela změnilo průběh hry.
 

DeletedUser

Guest
Jen aby to neby jen za zlatky,pak by to byla hra vyvolených.
 

DeletedUser

Guest
Jezdci jsou dle mého nejlepší ofenzivní jednotka. Jejich útok v poměru na 1 místo ve statku činí 18,33 bod. Nejlepší obranná jednotka proti nim je vůz s obranou 19. (poměr 0,96)
Vemu -li práče tak jeho ofka je 23 a nejlepší obranná jednotka proti němu šermíř činí 30!(poměr 0,77)
Dle mého je nejslabší of jednotka ale hoplita a to hlavně vzhledem k jeho ceně(stříbro). Jeho útok činí 18 a luk proti němu vyvine obranu 25. (poměr 0,72)

Takže shrnuto nejlepší útok dle poměru má už nyní teď jednoznačně jezdec, naproti tomu je to vykompenzováno tím, že proti němu jsou defakto 2 obranné jednotky a to vozy a hopliti(vzhledem k ceně se ale s nimi moc nebrání) a nesmíme zapomenout taky na pegase, jež jsou velmi silní.
Zase na 2 stranu vemu-li v úvahu, že jezdci už ztratili význam na drancování zemědělek, jako tomu bylo v minulosti-tak by si nějaké vylepšení zasloužili. Já navrhuji jim za tu ztrátu možnosti drancování zemědělek jim jako kompenzaci vylepšit útočnou sílu,ale zase s rozumem, 57 si myslím bohatě stačí.(19 of na 1 místo ve statku). Jestli v průměrných statistikách budou i tak hráči méně stavět jezdce, tak to je jen díky lamkám, který si nedokáží spočítat jakou jezdec sílu ve skutečnosti má! Chytří hráči je stavět budou!
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5002

Guest
Nezbývá než samozřejmě souhlasit a přidám i reputaci.
Ještě bych možná dodal, že je nutné zvážit i ostatní jednotky ve hře pro jejich podvojnou obranu, to jest musel by jsi průměrovat všechny jednotky a jejich obraná čísla vůči útokům, ale ve finále ti vyjde nejlépe jízda.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Zacházíte do matematiky s rovnicema,nikdy jsem to tak neřešil,prostě dělám cca 600 praků a 250 koní a nemám s tím problém,jak začnou tabulky a rovnice,už to není bojová hra ale matematická soutěž a to nemluvím o mýtických potvorách,pak je to na VŠ:)))))
 

DeletedUser

Guest
Jasně všechny vylepšení vítám :D Jezdci jsou moji favoriti :D Na každém komentáři tady je něco k zamyšlení :D
 

DeletedUser7382

Guest
Souhlasím se změnou útoku jízdy z 55 na 60. V přepočtu na jednoho obyvatele to bude zvýšení z 18,3 na 20. Tímto se sníží propast mezi jízdou a praky, kteří mají největší útok. Když ale útočí praky, mají mezi obránci velkou konkurenci a jízda je optimální, protože je nejlepší na kombinaci ryze obranných jednotek - luků a šermířů. Ale o obranu univerzálních jednotek hoplitů a vozů se rozbijí, ryze útočné jednotky v obraně nemá smysl uvažovat.
Hoplíti mají jako univerzální jednotka útok pouze 16, ale mezi obrannými jednotkami nemají kromě lučištníků konkurenci, a tak všechny tyto typy útoků hojně kombinuju. V obraně je záměrně nepoužívám, naproti tomu vozy využívám jen málo a jako doplněk luků a šermířů v obraně.
Jinak každá pozemní jednotka má své využití, klady a zápory, myslím si, že je to dobře vyvážené. Ale rozhodně nesouhlasím s tím, aby se zvyšovala obrana jezdců, patří prostě do útoku, ale moc se neubrání. Ale ať už v obraně nebo v útoku jsou slabí proti bodnému útoku a silní proti střelnému a vždycky to tak bude, i kdyby se ta obranná čísla trošku zvýšila. A tak to funguje i v praxi.
Co se mi ale velmi líbilo, byly návrhy na snížení ceny jezdců (je to potřeba) a na zvýšení nosnosti kořisti z rabování.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7382

Guest
Už tak jsem se setkal s názorem, že se dá jezdec použít i v obraně (a to má obranu proti střelnému útoku 8 na jednoho obyvatele), takže bych ta obranná čísla jezdce fakt nezvyšoval.
 

DeletedUser9897

Guest
nosnost je dobrá,tu bych nezvyšoval,ale když už,tak max. na 75 ..
ale určitě bych je zdražil,třeba o 25% nebo klidně i o 50% za kus,ale na úkor toho bych jim ubral obyvatele ze 3 na 2
a se zvýšením útoku naprosto souhlasím
 

DeletedUser5002

Guest
Zdražit jízdu? Copak nestačí, že už je to jedna z nejdražších jednotek, možná už nejdražší a ještě zvýšit náklady o 50% ....? No měl jsem tendenci ti za to napařit negativní reputaci, už jen za tak oškliví nápad, takže prosím, s ohledem na mé srdíčko, toto už neříkej :)
 

DeletedUser9897

Guest
ale na druhou stranu,kdyby se snížil nárok na obyvatele a ta cena by stoupla dejme tomu o těch 25% tak si myslím,že by to bylo veliké plus ;)
 

DeletedUser5002

Guest
Ale nelogické. Ono to s těma obyvatelema je nyní docela vyrovnané. Já myslím, že jízda je dražší, ale efektivní. Já se nesnažím měnit věci, které fungují :) To, že by bylo jízdy ještě více .... asi by to bylo dobré, ale nutné to není, nechceme přeci, aby všichni jen stavěli jízdu ......
Krom toho už jsem poslal párkrát do útoku 1000 jízdy a byl to celkem dobrej účinek :)
 

DeletedUser9897

Guest
máš pravdu,že by jízda stoupla v oblibě u mnoha hráčů když by nebyla tak náročná na obyvatele,ale proto bych ji naopak zdražil co se týká surek .. je to zbrklý nápad,ale řekl bych,že není beznadějný ..
 

Thasoss

Grepolis tým
Zdražení jezdců by sakra narušilo začátky, protože platí, kdo jich má nejvíce, vítězí :) Čím více jízdy, tím více vyfarmených surovin.
 

DeletedUser

Guest
Ještě bych rád podotkl, že zvýšení síly jezdců na 60 bude mít sice za následek, že je budou i lamky stavět, ale organizátoři hry by si měli uvědomit, že tím že se zase naruší "balanc! vozů. Ty už se dle statistik teď staví nejvíce a po vylepšení jezdců jejich obliba automaticky stoupne. Trochu více se samozřejmě bude stavět i hoplitů(což je dobře), vzhledem k jejich ceně(stříbro) se však raději budou používat do útoku než do obrany. Já si myslím, že už jezdců částečně ztratila smysl jejich rychlost. Dříve se používali i k farmení zemědělek, teď když na ostrově už nejsou žádné farmy, tak jejich rychlost postrádá smysl, neboť transportní čluny jim v rychlosti nepřidají. Ono by stačilo shluknout 4 ostrovy dohromady a udělat větší území po souši. Pak by zase rychlost jezdců dostala nový náboj!
 

DeletedUser75

Guest
Nemůžeš srovnávat význam jezdců a vozů. Jezdec jako takový je rychlá útočná jednotka pro farmení surovin od hráčů, zatímco vůz má i defenzivní využití, což jezdec nemá.
 

DeletedUser

Guest
Já nic nesrovnávám , já jen podotýkám, že po zvýšení síly jezdců se ještě více budou stavět vozy a to přece nechcete.
 

DeletedUser6722

Guest
Jízda má dobrou útočnou sílu, její zvýšení síly bude příjemné, ale stavba pomalá
 
Nahoru