• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Kavárna světa Naxos

Thasoss

Grepolis tým
Zrovna jsem se nedávno s jedním člověkem bavil, že jen sebevrah by za současných okolností, kdy je herním trendem netrpělivost, spouštěl svět s rychlostí 1. :D Měl bych docela přesný tip, kdo by se tam ale mohl objevit, jestli teda ta banda má na sebe pořád kontakt. Bude z toho dost pravděpodobně další soukromý svět... škoda.

Edit: Tak můj tip asi padá... Už zase - je tam teda vzpoura, nebo dobývání?!
 

DeletedUser12418

Guest
Rychlost 1 moc lidí nepřitáhne. V době divů tam bude tak 200 hráčů.
 

Thasoss

Grepolis tým
Kdyby tam aspoň byla rychlost jednotek 2... ale pochybuji, že by se někomu chtělo tahat se s kolkou na vedlejší ostrov 16 hodin... a potom dobývat dalších 24!! Nehratelné v současných poměrech... a hlavně zbytečně opatrné. I ten obchod mohl být rychlejší. Čekat snad 20 minut, než se mi otočí kupci z nejbližší zemědělky... totální zabiják už v rané fázi hry. S nastavením 1/2/2 a dobou dobývání 12 hodin by to bylo daleko hratelnější.

To ani nemluvím o tom, proč údajně nelze upravit jiná nastavení? Antičasovací systém... proč Italové můžou mít +-5 vteřin a my ne... proč Němci můžou mít dobu zakládání 12 hodin a my ne? A to si tam kdysi dokonce hlasovali i o dalších parametrech jako 2hodinové milice atp.
 

DeletedUser12773

Guest
A jéje, někteří kibicové musí kibicovat hned od začátku. Já se na rychlost 1 těším a pokud to bude soukromý svět bez těch, co to kritizují od začátku do konce, tak tím líp.
 

Thasoss

Grepolis tým
Nechceš mi říct, na co se budu vyjadřovat k nastavení světa poté, co se spustí? Trochu zbytečné, ne? Opravdu věcný příspěvek...
Vím z vlastní zkušenosti, co takové nastavení udělá... i na větších marketech. Proto si dovoluji mít obavy, že rychlost 1 není pro náš kraj zrovna vhodná. Teď dojíždějí dva světy s dobýváním o rychlosti 3 a 2, ta dvojka tu mohla být, stále by to bylo pomalé, ale ne víc, než je nutné pro klidnou hru. Ale budiž u rychlosti světa. Rychlost jednotek 1 ale bude úplný brutus, protože extrémní množství času na reakci dává i rychlost 2. Nekončí to na takových světech jinak, než že se sleze dohromady pár lepších hráčů, ti drží pohromadě... a hrnou před sebou zbytek světa, který jen nevěřícně kouká.
 

DeletedUser12642

Guest
No, dobrý nastavení pro lidi, co se tady objeví 1-2krát za den, ale na nějaké aktivní hraní to opravdu není. Ale takových hráčů je tu dost, tak to Inno má štěstí :D
 

DeletedUser12520

Guest
ja som spokojny s marathonom , mas veci ktorymi dokazes urychlit nieco napr vhodnou vystavbou budov /majak, vyskumy na rychlost , verbovanie, budovy na max + hrdinovia /atalanta , pripadne ten na verbovanie jednotiek/ ale celkovo to je velmi zle nastaveny svet a strasne pomaly, ako niekto spominal horevysie to skor je to nejaky sukromny svet pre niekoho, osobne by som mal nervy keby mam tak cakat na suroviny z rolnickej dediny alebo cakat kym dorazi utok, proste svet vhodny pre hracov co raz za den postavi 2 budovy, nejaku malu armu a zhasla fajka
 
souhlasím s thasosem... z začátku se tam nažene spousta hráčů, ale během měsíce jich zbude třetina i mín.... pamatuju si sigmu... ta byla později k uzoufání nudná....pro neaktivní hráče bez pípáku je to stejně konečná jako jinde... dneska už je hra o tom, že jsi pořád na příjmu a to ne každý dá, když musí do práce a chce mít i nějaký osobní život...

a ted koukám, že tohleto nastavení měla naposledy v dávném starověku zeta:((( no na to jsem skutečně zvědavá... podle mého je to od inna tah, aby získal prachy za to, že se bude masivně urychlovat výstavba, protože to pomalé tempo nikdo z těch co si zvykli na vyšší rychlost nedá...
 
Asi je pravda ze je to dost pomale ale ako taky relax svet to mozno nebude zle, osobne by som to chcel vyskusat, ak by sa nasli nejaky dvaja traja komu nieco moje meno hovori a chcel by si zahrat tak piste, nejaku mini alianciu by som skusil...
 

DeletedUser8827

Guest
Souhlas s RITABEN...připadá mi to, že český server Grepolisu je pokusný králík, který snese vše... a toto je test, kolik to přinese peněz za zlaťáky, protože bez zlaťáků, aby jsi měl na urychlování stavění jak budov, tak armády, to bude psychická sebevražda...takže pro domkaře jak dělaný + k tomu jen 50 členů v alianci, to bude jeden z nejdéle otevřených světů v historii Grepolisu......pokud se vůbec dohraje....v podstatě bych to shrnul do věty: "co novej svět, to větší paskvil...."
 

Thasoss

Grepolis tým
Házet všechno na Němce? Těm je asi úplně šumák, co za rychlost a jiné běžné nastavení odsouhlasí, dokonce i když je to nehratelné. :) Povinná ale asi bude morálka, poslední měsíce žádný svět bez ní nikde nespouštějí.

By mě zajímalo, jestli dotyčný, kdo tohle navrhl, takové rychlosti vůbec hrál. :D Hlavně takovou rychlost jednotek. Podobný svět Xí se ukončil po dvou letech... jenže to začínal před skoro 5 lety! Bude sranda plavat 24 hodin na sousední trošku vzdálenější ostrov. :) Rychlost menší jak 2 si pro kvalitní a vyrovnanou hru tak malá komunita jako ta naše prostě dovolit nemůže...
 

DeletedUser7082

Guest
Jsem se teď zamyslel nad tím časováním a nemohl se přestat smát ..
smiley_emoticons_lol.gif
Představa, že budu časovat z města A 20 hodin předem a vedle z ostrova posílat jinčí jednotky, které pojedou např. 16 hodin a natahovat si budíka na rozmezí 4 hdoin.. nebo co časování více měst ? :D To budou lidi časovat kolku na jedno město celý den od rána do večera 10 útoků..
smiley_emoticons_lol.gif
 

Thasoss

Grepolis tým
Nejenom. Dá se na to navíc snadno zapomenout. A co takové urychlení pohybu? Když mi to ulítne, pustím sandále a znovu čekám... s takovou rychlostí to ale nebude pár minut, ale i hodina a víc. ;) Klikat vesnice, zadávat výstavbu a dělat festivaly. Boje by byly za trest.
 

DeletedUser7082

Guest
Tak tak.. no musím říci, že tohle je přestřel šílený.. Už jsem mimo grep a díky bohu za to.. Ale i tak sleduji co se kde děje.. Ale musím říci, že po dlouhé době uvidíme asi daleko více zaplněný SVK svět, kde je 4/3/3 co jsem viděl, než CZ a to dost rapidně.. Přičemž na CZ bývalo o 1/3 - 1/2 více lidí vždy.. Možná to pomůže natolik SVK světu, že bude jeden s nejvíce lidma.. :)
 
Ritaben to napsala přesně.
hnus je podle mě ta morálka, chápu, že je potřeba vydělat peníze, ale i když "aktivitou" překousneš začátek tak dojedeš na morálku.

myslim že je tam jasně napsáno "začátek školního roku si zaslouží pomalejší Grepolis" ... podle mě je to chyba.
 

DeletedUser12217

Guest
Mám malou otázku k tomuto světu. Je možné zde zakládat nové vesnice na ostrovech se zemědělskými vesnicemi, nebo ne. Prozatím to není možné a zajímalo by mě, zda to bude možné po skončení základní ochrany.
 

Thasoss

Grepolis tým
Tam, kde zemědělské vesnice už jsou, se sloty pro zakládání zpřístupní, jakmile stávající města přesáhnou určitou bodovou mez a systém je sezná jako nevhodné pro start nováčka.

Mrzí mě že tým nepřehodnotil to nastavení, když byl čas... a že se nám k tomu nevyjádřil. :)
 
Nahoru