• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Kavárna světa Olympia

Tak bych řekla, že tu jedeme stylem ode zdi k zdi... prvně naxos, kde se dá rychlost 1 na vše a pak před koncem roku svět s rychlostí 4 a to i jednotek... mám pocit, že tohle na českém ještě nebylo, koukala jsem, že tuhle rychlost mají na slovenském, kde to začalo vloni v říjnu a ted po roce je tam 290 hráčů celkem a svět je mrtvý... nechci být špatný prorok, ale udejchat tuhle rychlost může někdo, kdo má možnost být neustále online a i pro toho bude dilema, zda si může dovolit jít na záchod bez mobilu:))) jinak pros...e města raz dva:)))
 

Thasoss

Grepolis tým
Dokud ten, který takové nastavení dává, nebude sám hru hrát, lepší to nebude. Naxos je z dlouhodobého hlediska nehratelně pomalý, Olympia bude zase nehratelně rychlá. Noční bonus je v pořádku, ALE je nutné mít na paměti, že rychlost světa je 4. To znamená 6hodinovou dobu dobývání, kdežto noční bonus je 8hodinový! Z toho vyplývá 2hodinová propast. Co to znamená v praxi? Helena bude k ničemu. Demokracie bude k ničemu... na to že je to jenom doba dobývání, tak to dělá poměrně razantní impakt, řekl bych. :) Doba dobývání by měla být při nejmenším rovna době trvání nočního bonusu, aby to mohla vytáhnout alespoň demokracie, ač i tam se od 11. úrovně Heleny ten bonus vlastně ztrácí a opět to ze 100 % kryje NB. Paráda prostě. Ještě že ta doba dobývání jde nastavit i zvlášť, že? ;)

Rychlost jednotek je nesmyslně vysoká. Standardní doba „přípravy“ jednotek je 15 minut. Děleno rychlostí světa (4) jsme na nějakých 3 minutách a 45 vteřinách. V praxi to bude znamenat, že útoku poputují do sousedního města odhadem 4,5 minuty. Kolonizační loď tak max. 8 minut? Pokud bych někdy měl chuť dělat z hráčské komunity pokusné králíky, pak bych tak vysokou rychlost nabídl spíše na vzpouře, nikoli na starém dobývání, které je už samo o sobě navrženo na přepadovou hru, jež bude na tomto světě až nesmyslně ještě násobena vysokou rychlostí jednotek. Trojka by měla být podle mě (nejvíce využívaný) strop.

Plány vývoje hry jdou směrem tomu, aby byl Grepolis vhodný pro co nejširší skupinu hráčů... teď ještě aby tomu šla naproti i nastavení světů.
 

DeletedUser9683

Guest
Zcela toto vítám, je to sebevražda, a tímto budou i pípaky zcela k ničemu. Dobývání, je o momentu překvapení. Tento efekt zcela vymizel díky aplikaci v telefonu. Díky tomuto nastavení se dobývání stává opět atraktivní. Lidé, co mohou být u hry neustále, mají obrovskou výhodu. Kažopádně, do tohohle nejdu. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
nevím jaké máte zkušeností s aplikací, ale pokud jedu více světu , tak se mi často stává, že ohlášení utoků mi přijde půl hodinu někdy i dýl po jeho poslání... což na tomhle světě je konečná... k čemu mi je, když mi zahlásí mobil, že jede utok a já zjistím, že už mi tam 20 minut sedí kolka:))) a tady to bude chtít okamžitou reakci, takže i když aplikace bude v pořádku, tak ne každej muže reagovat okamžite, jsme lidi zaměstnaní, musíme dokončit tel. hovor, poslat šéfa kam slunce nesvítí, či zastavit s autem nekde na odpočívadle... tady prostě nebude žádná prodleva, bude to hodně na umu hráčů, protože aliance tu nebude stíhat s pomocí a tím pádem to rozhodně nebude pro nováčky.... zkušení budou mít ještě většší výhodu než mají, protože na rozzdííl od nováčků ovládají vratky a ostatní budou jenom žrádlo...
 

DeletedUser9683

Guest
A je fajn, když bude hra jen pro vyvolené? :)
Vždycky se m na Tobě líbí, že vytáhneš jen něco.. :)
Ne, toto odradí i spoustu zkušených a dobrých hráčů.

nevím jaké máte zkušeností s aplikací, ale pokud jedu více světu , tak se mi často stává, že ohlášení utoků mi přijde půl hodinu někdy i dýl po jeho poslání... což na tomhle světě je konečná... k čemu mi je, když mi zahlásí mobil, že jede utok a já zjistím, že už mi tam 20 minut sedí kolka:))) a tady to bude chtít okamžitou reakci, takže i když aplikace bude v pořádku, tak ne každej muže reagovat okamžite, jsme lidi zaměstnaní, musíme dokončit tel. hovor, poslat šéfa kam slunce nesvítí, či zastavit s autem nekde na odpočívadle... tady prostě nebude žádná prodleva, bude to hodně na umu hráčů, protože aliance tu nebude stíhat s pomocí a tím pádem to rozhodně nebude pro nováčky.... zkušení budou mít ještě většší výhodu než mají, protože na rozzdííl od nováčků ovládají vratky a ostatní budou jenom žrádlo...

Rituš, ještě více bude důležitá týmová strategie, víc než kdy jindy. Pokud začne parta aktivních lidí u sebe, a budou blízko u sebe, aliance pomoci dokáže. Navíc vratky ovládá jen pár hráčů, hodně záleží na odezvě internetu. I když, třeba mně se nelíbí to s tím nočním bonusem vs dobývání, to moc nedomysleli. Ale já už hrát nebudu, takže mě to netrápí. :)
Avšak souhlasím, že nováčci, budou jen potrava pro zkušené hráče.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Thasoss

Grepolis tým
Proč jen něco? Protože zbytek je o tomtéž (bude to atraktivnější jen pro ty, kteří nemají nic jiného na práci než čekat, kdy na ně někdo vyjede...), nehledě na to, že při útočení na pípák nadávat, ale při obraně ho sám používat je... minimálně povrchní. Zbytek bych opakoval po Ritě.
Pokud začne parta aktivních lidí u sebe, a budou blízko u sebe, aliance pomoci dokáže.
Chápeš, že přesně tyto kolektivy hru nejvíce ničí, takže je zapotřebí jejich výhodu minimalizovat, nikoli posilovat? Takové party jsou totiž pro nové hráče uzavřené... a to je problém. Poslední větou nám dáváš vlastně za pravdu.
 

DeletedUser9683

Guest
Chápu, že ji ničí, ale to pláčeš na špatném hrobě. Já to nijak neovlivním. To musíte na vývojáře hry, a na Ty povolané, co toto mají na starost.
smiley_emoticons_smilenew.gif
My obyčejní hráči to nijak nezměníme.
 

DeletedUser12157

Guest
A je fajn, když bude hra jen pro vyvolené? :)
Nebývalo to takhle snad i před zavedením mobilní aplikace? V té době hra favorizovala hráče sedící v kanclu/nepracující/zeny na materske mnohem více jak teď pokud se nepletu:)...

Přesto bych se na Olympii jako nováček dostat nechtěl, už bych se ke hře nikdy nevrátil:)
 

DeletedUser11143

Guest
To už si vážně dělají prdel !! Ten kdo rozhodl o této rychlosti je pravděpodobné drogově závislý člověk co jede 24Hodin v kuse na pervitinu. Nemám k tomu co víc říct, bohužel nic pro normální lidi. Maximálně pro ty jejichž život se skládá z jednotvárných dní u PC.
 
svet na zablbnuti dobrej) to stim nocakem by me asi trapilo nejmin ze vseho:) spis si predstavim ten cas co bych tu musel sedet a uplne me to prechazi)
 
No...uprimne na sk uz takyto svet je spusteny a dopadlo to strasne bol som sa tam pozriet asi pred pol rokom a uz tam bolo ledva 200 hracov, neviem no v poslednej dobe zacina byt vzacnost aby svet normalne fungoval po celu dobu, uz tu boli delfy neviem ako je to na ostatnch svetoch ale zacina to byt trosku divne...a uprimne myslim ze tento svet nebude vynimkou
 

DeletedUser9683

Guest
Je zbytečné dělat nějaké závěry, když svět ještě ani neběží.
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif
 

DeletedUser12831

Guest
Zdravím přátelé jsem tu nový. Jen jsem se chtěl optat. Ohledně serveru Olympia, který začíná Dne 27.10.2017 , což je zítra. Kdy přesně se mohu přihlásit. Zda po dnešní půlnoci, nebo zítra tj. 27.10.2017 v určitou hodinu, díky . . .
 

DeletedUser12157

Guest
Zdravím přátelé jsem tu nový. Jen jsem se chtěl optat. Ohledně serveru Olympia, který začíná Dne 27.10.2017 , což je zítra. Kdy přesně se mohu přihlásit. Zda po dnešní půlnoci, nebo zítra tj. 27.10.2017 v určitou hodinu, díky . . .
Co jsem tak odkoukal tak světy většinou začínají dopoledne. Přibližně od deváté po poledne... :)
 
Nahoru