• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Kavárna světa Theta

DeletedUser

Guest
Kavárna světa Theta, otevřeno nově pro vás. :)

Tak co, chystáte se na tento svět? A jaké by podle vás mělo být nastavení? Můžete zde o tom otevřeně mluvit, nebojte se vyjádřit svůj názor, rádi se necháme inspirovat...
 

DeletedUser6215

Guest
Rozhodně high speed!!!! Minimálně 3 ale lepší tak něco mezi 5-10
 

DeletedUser5111

Guest
rychlost světa: 5 ješte nemam
Počet členů v alianci : Max. 200 čim vic tim lip na div světa
Noční bonus : Aktivní (22 - 8 hod.)
Začátečnická ochrana : 5 dní

Nový dobývací systém
 

DeletedUser

Guest
Rychlost: 3
Rychlost jednotek: 1
Max. počet členů v alianci: 100
Noční bonus: neaktivní
Začátečnická doba ochrany: 3 dny ode dne registrace
Nový dobývací systém
Neaktivní morálka
 

DeletedUser5111

Guest
přehled surovin o každem hráči kdo kolik poslal na každe urovni vistavby divu světa jen pro vedeni ali

přiklad
hráč 1 poslal 5 000 dřeva už ma na divu světa třeba 15 000 dřeva
hráč 2 poslal 5 000 kámén už ma na divu světa třeba 10 000 kámén

aby vedeni ali vědělo kdo posíla a kdo ne

dotaz
mame nějakej čas mezi urovni vistavby nebo ne???
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Nastavení

Doufám že se nikdy nesplní přání těchto "super aktivních" hráčů...
rychlost aspoň 10, bez nočního bonusu, nový dobývací systém (to je mor v této hře)...já bych to rovnou nastavil na rych. 100, nesmrtelné vojáky a kolonizační lodě levnější než pěšáky...

skončil jsem :D

K věci...
Grepolis 2.0 je už sám o sobě dost "aktivní"...jelikož díky zemědělkám tu velice aktivní hráč může za den nahrabat tolik surovin, co by jiný vydělal pouze těžbou až za několik dní, či dokonce týden. Takže rychlost bych tu vážně tak nehrotil a bylo by myslím fajn, kdyby byla 1 či 2, to by bylo dobré. Noční bonus vždy! Jen mag*r by tu byl každý večer, aby si hlídal město, nebo kolonizační loď v přístavu, normální člověk musí spát!
A jediná věc, co mě dokáže odradit od Théty je nastavení dobývacího systému, který PROSÍM A DOUFÁM, bude starý dobývací systém!!! Jinak to tu už fakt balím, ten nový je jako na jiných hrách, neoriginální, jednoduchý, na nic...se starým je nejlepší změna bránění města, kdy z útočníka je obránce, tudíž žádnej agresor s mega vojskem (útočným) nemá šanci dobýt město, pokud i on nemá slušnou obranu.

Věřím CZ grepolisu, že nezklame... Hraji na DE a tam je to supr, ale komunikace slábne...

D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6215

Guest
Právě, že na starém obranu moc nepotřebuješ. Stačí si vychtat utok s kolony a nacpat mu jen na ten utok pár birém jinak můžeš mít klidně jen utok.... či ti pomůže někdo z Ali. Ale v novém dobývacím systému je masové biremování nutnosti....

Já jsem pro nový dobývací systém, systém vzpour prostě dává mnohem víc taktických možností o tom snad diskutovat ani nebudeme.

Rychlost teda 3-5
Počet členů v ali - 30 max 50 (válka mezi Elitami) navíc aliancí bude více a bude větší motivovanost hráčů aby se v ali udrželi :)
Noční bonus - 23:00 - 7:00
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4783

Guest
Teď se odtrhnu trochu k aliancím. Kdo by měl zájem se mnou vytvořit alianci, která by ovládala minimálně 3 ostrovy. Berte to takhle, kdybychom byli jednotní, tak bychom mohli ovládnout svět Théta. Ale berte to s rezervou, moc hodně o to nestojím, abych musel plakat:)
 

DeletedUser

Guest
systém vzpour prostě dává mnohem víc taktických možností


Ja som mal taky pocit ze vzbura ma menej taktickych moznosti a ze o tom urcite niet co debatovat. :)

1) Na starom dobyvacom obranu praveze potrebujes. Musis biremami podporit kolonizacnu lod pri dobyvani, inak pridu zapalky a znicia ti ju.

2) Na vzbure je len jedna moznost: utocnik stale posiela len zapalky a obranca stale len biremy.
Pri dobyvani ti zapalky sluzia na utok a na rusenie dobyvania vo vlastnych mestach. Biremy sluzia na obranu a na podporu kolonizacky pri dobyvani. To je 2-krat viac ako pri vzbure. Aj pri utoku aj pri obrane musis uvazovat s obrannym aj utocnym sposobom boja (pozemnym aj namorym). Toto je asi najvacsi rozdiel. Pri vzbure nic take nerobis.

3) Pri vzbure je jedna taktika. Velke hradby + veza. Tam sa obranca stale len brani. Pri vzbure je najlepsi div veza.
Pri dobyvani mozu hradby pomoct dobyvatelovi, preto moze byt vyhodne ich zburat. Rovnako aj veza. Divy sa tak stavaju viac rovnocenne (neexistuje najlepsia budova) a da sa medzi nimi rozhodovat.

4) Je tam navyse vyskum demokracia. Rozdelenie vyskumov bude tazsie lebo bude menej volnych bodov. Ale preto bude spravne rozlozenie vyskumov dolezitejsie.


A teraz co? Nebude ani jeden z nas dalej debatovat kedze niet o com? :D
Momentalne ma nenapada vec ktoru by mala vzbura v porovnani s dobyvanim navyse. Nevravim ze vzbura je zla, je dobra ale urcite monotonnejsia nez dobyvanie.

Pozeram ze vy tu uz mate niekolko serverov s dobyvanim, takze vam az tak nechybaju. A mne je jedno co bude na novom serveri, hrat to aj tak nebudem. :D Ale my na SK mame len 1 dobyvanie a 4 vzbury, tam by som dobyvanie urcite ocenil.
 

DeletedUser

Guest
Doufám že se nikdy nesplní přání těchto "super aktivních" hráčů...
rychlost aspoň 10, bez nočního bonusu, nový dobývací systém (to je mor v této hře)...já bych to rovnou nastavil na rych. 100, nesmrtelné vojáky a kolonizační lodě levnější než pěšáky...

Nejsem žádný superaktivní hráč, ale v 90% případů hraji právě přes noc a přes den spím (ne, nejsem úpír). Aspoň jeden svět by tu bez toho otravného nočního bonusu být v blízké budoucnosti mohl. ;)
 

DeletedUser

Guest
K věci...
Grepolis 2.0 je už sám o sobě dost "aktivní"...jelikož díky zemědělkám tu velice aktivní hráč může za den nahrabat tolik surovin, co by jiný vydělal pouze těžbou až za několik dní, či dokonce týden. ...
... Noční bonus vždy! Jen mag*r by tu byl každý večer, aby si hlídal město, nebo kolonizační loď v přístavu, normální člověk musí spát!

Souhlasím s hráčem Aelinas - někdy přece spát musíme!
Je sice pravda, že já hraji především během nocí, ale pochybuji,
že by někomu vyhovoval ochranný denní bonus...ale co kdybyste
tentokrát nastavili tento bonus tak, aby zasahoval částečně jak do dne tak do noci...anebo rovnou ho rozdělit na dvě části (samozřejmě by měl být maximálně 8-hodinový, proti tomu by snad nikdo nic neměl, protože to je optimální doba na to, aby se vyspal každý hráč - pokud jen hraje a nechodí i do práce nebo se nestará o děti...ale to tu neřešíme).

Takže, já bych navrhovala bonus v celku od 00:00 do 08:00 (podle mně i ty nejmladší děti mohou být vzhůru nejdéle do té půlnoci), protože když je celých deset hodin a to ke všemu už od 22:00 také do 08:00 jako na Étě, tak se nechytají obyčejní pracující lidé (ženy i muži), protože zrovna deset večer je ta doba, kdy si konečně mohou udělat na chvilku pauzu od pracovních i domácích povinností a stejně jim to je k ničemu, protože si zase nezahrají díky bonusu!

Proto 100% s bonusem souhlasím, jen by se měl trochu poupravit a posunout dál do noci!
O možnosti rozdělení na dvě části hovořit nebudu dokud to nebude aspoň trochu reálné, tzn. dokud si tady nepřečtu, že by to mělo aspoň nějaký i když třeba malý smysl o tom jen přemýšlet...plácla jsem to jen jako možnost pro všechny - denní i noční hráče...

Pokud jde o další parametry:
Vyhovovala by mi rychlost 3 nebo i větší,
ochranná doba pro začínající 5 dní (záleží na rychlosti světa),
nebudu se zbytečně dohadovat, jestli vzpoura nebo dobývání - necháme se překvapit...

Omlouvám se, píšu sem poprvé a hned tohle,
to jsem nečekala, že se tak rozepíšu...
 

DeletedUser6162

Guest
Mě je nejlepší takto nastavení světa. Prosím rychlost 4 dejte.

Název světa: Theta
Datum spuštění: 11.4.2011
Rychlost: 4
Rychlost jednotek: 1
Max. počet členů v alianci: 150
Noční bonus: 22 - 8 hodin
Začátečnická doba ochrany: 7 dny ode dne registrace
Starý dobývací systém
Neaktivní morálka
Nová verze hry Grepolis 2.0
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
no já jsem pro rychlost 2 a pro starý dobývací systém at máme nějaký nový svět s dobýváním
 

DeletedUser

Guest
já mám stejné přání jako matuh jinak je mi to v podstatě jedno ale v žádném případě tady nesmí být neomezený počet členů v ali
 

DeletedUser

Guest
ano počet členů v ali by měl být omezen protože aliance nad 150 členů nemají nějak moc dobrou budoucnost
 

DeletedUser

Guest
Teď se odtrhnu trochu k aliancím. Kdo by měl zájem se mnou vytvořit alianci, která by ovládala minimálně 3 ostrovy. Berte to takhle, kdybychom byli jednotní, tak bychom mohli ovládnout svět Théta. Ale berte to s rezervou, moc hodně o to nestojím, abych musel plakat:)


Tímto tě jako Spammer číslo 2. (1. si ty) zvu do aliance Dark Night Angels
 

DeletedUser

Guest
Milé hráčky a hráči,
nevím proč všichni blázníte s rychlostí světa. 3 je až dost, 2 je tak ideální, s 1 nemám zkušenosti. Zkusili jste si betaverzi, kde byla rychlost 25? To bylo na zvracení. Rychlost vyšší jak 3 je jen pro fanatiky, kteří u grepa sedí od svítání do svítání.
K sytému dobývání bych řekl asi tolik ze zkušenosti - u dobývání má výhodu útočník, u vzpoury zase obránce...oba systémy jsou dobré, ale mně osobně více sedla vzpoura.
Počet členů bych nechal určitě do 100. Zkušenější hráči jistě vědí proč - kvalita aliance se dá sotva udržet v 50 členech, zbytek tvoří "křoví", které časem opadá, ale stejně vždy zůstává aktivní jen určité jádro aliance s malou obměnou, ale pořád není dosažitelné a reálné mít v ally 200 aktivních zkušených hráčů, kteří na každé zapískání posílají podpory a hrnou se do útočných akcí. Navíc pokud budou aliance s nižším limitem, tak bude větší konkurence.
Noční bonus od 22:00 do 8:00 je již na Epsilonu i Etě, proto bych ho klidně z obou stran o hodinku osekal a nechal to od 23:00 do 7:00, podle mého ideál.
Díky za pozornost. ;)

PS: Dva nové světy (Eta a Theta) v tak krátkém časovém intervalu? Nebyla tedy Eta unáhlenou zbytečností?
 

DeletedUser

Guest
no vzpoura má tu blbou věc že máš na dobytí jen 24 hodin !a když utočíš na vzdalenější cíle tak je to trochu dost z ruky
 
Nahoru