• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Konec

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Vážení čtenáři,
jak napovídá název tohodle příspěvku, dnes končím s psaním svého blogu a celou působností ve hře Grepolis. Důvody, které mne k tomuto rozhodnutí vedly shrnu níže.
V první řadě bych rád poděkoval všem, kteří mi vyjadřovali podporu při mém psaní a posílali pozitivní ohlasy. Byl to vždy impuls nezklamat a opět něco napsat. Byť jsem poslední dobu nic nepsal, jelikož jsem byl výrazně ovlivněn emocemi.

A teď k tomu konci.
Jak mnozí z Vás víte, byl jsem radní v alianci Gerúsia. DO této pozice jsem se dostal již někdy v lednu, ale po pár dnech jsem tuto pozici opustil, jelikož se mi nelíbil přístup členů Rady ke své "práci". Druhý důvod proč jsem odešel byly neustálé neshody s jedním členem Rady jménem giggsy11.
Nicméně uběhl nějaký čas a tento hráč zlepšil svůj přístup a šel příkladem v mnoha ohledech celé alianci. Byť jsem ho mnohokrát nazval nelichotivými výrazy, tak jsme k sobě našli nakonec cestu.
Tak přišel myslím květen a já se dostal opět do Rady aliance. Ani nevím proč, prostě jsem dostal práva a hotovo. Tak jsme si řekl, že když už mám tu výsadu, zapojím se ještě více do chodu a budu pracovat hlavně na divech, které si blížily každým dnem. Zakladatelé aliance sarafarka a Portorian nebyli v této otázce nijak aktivní. Nakonec jsme se dohodli, kde se začne stavět. Vybrali se dva hloupé ostrovy. Hloupé proto, že Portorian nevěřil mé osobě, že budu mít zájem setrvat ve hře a celé divy jim pokazím. Tady si dovolím podotknout, že při konfrontaci s tímto vyjádřením se snažil tuto skutečnost popřít. Ale jelikož to napsal přímo mé ženě, která také hraje, byl nucen tento fakt nakonec potvrdit. Nakonec ale v jedné věci měl Portorian pravdu. Nevydržel jsem. Odešel jsem pomoci MAFIALIBABA se stavbou, ale bohužel se tato aliance rozpadla. Důvody Vám snad sdělí někdo z nich, nebo vůbec nikdo. Mě je to celkem fuk. ALe odešel jsem, protože hrát s lidmi, kteří vlastně nehrají není zábava, ale utrpení.
Nicméně divy se stavět začaly. Ale jaksi nám to celé skřípalo. Dle některých vím o stavbě prd. Ano, je to pravda. Vím o stavbě prd. Jen jsem se informoval lidí, kteří jsou ve vedení jiných aliancí, a kteří mají u svých jmen korunky. Takže mi řekli jak by se mělo stavět. A odpověď byla ve směs stejná: Musíte posílat ze všech měst suroviny na jeden div. Jakmile je výstavbě, tak na druhý a tak pořád dokola. O čas nejde. První úrovně jdou rychle, ale ty další, tam už je to jedno. Surovin je potřeba hromady, a kdyby jste to měli různě dělit, tak to nepostavíte nikdy.
Jenže v první řadě tato skutečnost nebyla mnoha hráči aliance přijata. Prý je to z logistického hlediska volovina. Hlavně hráč Petr74 byl proti tomuto postupu. Poté co jsem Gerúsii opustil, jsem s ním prohodil pár řádek, protože i on byl jedním z faktorů, proč jsem odešel. Jeho odpověď na to, proč tak rebeloval byla ta, že on na to má právo, jelikož byl v Gerúsii od začátku.
Pozastavme se teď nad tím. Já tomu malinko nerozumím. To znamená, že když jsem v alianci třeba o dva měsíce nebo i čtyři méně, tak nemám ty samé práva jako on?? Během té doby, co jsem tam byl jsem pro alianci vykonal to samé. Zabíral jsem města. Vstával ve čtyři ráno abych posílal útoky. Bránil města svých "přátel". Ale jelikož já jsem byl o pár měsíců méně v alianci, tak já musel posílat všude, a on ne? Budiž, tohle sice nemá logiku ale nechme takové lidí žít. Nakonec jsem se dnes o sobě dozvěděl docela zajímavou věc. Požadavek na forku o to, aby lidi posílali na jeden div je dle mnohých Buzerace. Pokud to tak někdo cítil, tak se jim všem omlouvám, ale s buzerací tohle nemá nic společného. Neřeknu kdybych jim za to vyhrožoval vyhazovem. To je buzerace.
A teď ještě k tomu, co jsem se dozvěděl dále. Hráč Portorian mi neustále předhazuje, že jsem utekl abych měl korunku a teď nemám nic. Ale to zase není až taková tragédie že jo. Já jsem se neregistroval na svět Kappa, abych tam vlezl do aliance, která už má postavené téměř všechny divy a já pro to nic neudělal. Bohužel, a pro mě je to jistá satisfakce, bohudík tuto korunku také nemá. Prostě to nestihl. Nicméně tohle je prý také lež. Byť mi tuto skutečnost sám psal. Takže teď buďto lhal při první příležitosti, nebo lže teď.
A přidám další lež. Několikrát psal, že nemá se stavbou zkušenost. A ejhle dnes mi napíše, že já vím prd, a on je nejlepší. Ale během celé doby od května do předvčerejška nenapsal ani jednou jak by to mělo být. A proč?? Protože při diskuzích na Skypu raději mlčel a smál se naší konverzaci. Tady mu tleskám, protože takhle se chová správný zakladatel aliance. Ještě že může všechno teď ve "své " alianci svést na mně a giggsyho. Za všechno mohu jen já. A dokonce i za stavbu divů, protože jsem se opět dozvěděl, že nikdo z Gerúsie stavět divy nechtěl. Takže při anketě která proběhla jsem si naklikal cca 30 hlasů, kteří byli pro stavbu. Sice nevím jak jsem to udělal, ale nějak určitě. A nebo se dozvím, že jsem snad někomu vyhrožoval nebo někoho nutil. Nicméně i za to se omlouvám všem členům Gerúsie, že jsem po nich chtěl stavbu divu. Přeci jen jsem myslel, že je to účel hry. Až si budu chtít stavět jen domečky, tak si budu hrát Settlers, nebo ANNO. A pokud budu mít touhu bojovat, tak si zahraji WoT.
Takže teď bych to rád uzavřel. Děkuji opravdu všem, i Portorianovi za to, že mi ukázali jednu věc. Tato hra je týmová hra. Jedinec zde nic neudělá. Ale tým musí šlapat. A jestliže je v alianci víc jak 50 lidí, dva lidé by ji neměli nijak rozložit. A už vůbec nejsou-li zakladateli. Ti mají taková práva, aby takovéto hráče usměrnili. Bohužel když je někdo neschopen, tak to potom není o těch dvou lidech, ale o těch, kteří alianci založili. A když ti nejsou schopní ničeho, tak to je potom těžko.
Kdyby toto někomu připadalo, že se snažím pošpinit někoho na úkor vlastní osoby, tak přidám dodatek.
Nikoho se nesnažím pošpinit. Jen chci ukázat, jací lidé tuto hru hrají.
A ke své osobě dodám jen jedno. Příliš mnoho ambicí mě přivedlo k tomu, že jsem tuto hru hrál a bavil se jí téměř 10 měsíců v kuse. V některých momentech jsem byl i dosti nepříjemný. Ale to se stane každému. Ale nikomu jsem nelhal. A jelikož jsem pochopil co je účel této hry, tak jsem se podle toho chtěl i zařídit. Já myslel, že všichni mají stejný cíl. Ale bohužel se ukázalo že nemají. Chtěl jsem být dobrý. Bohužel jsem teď nejhorší. Mohu si za to sám. Když má člověk ambici být dobrým a úspěšným hráčem, tak se musí obklopit těmi samými lidmi a nebo hrát individuálně. Tady se to nepovedlo. Tak snad se to povede jinde.
Na úplný konec popřeji všem hráčům mnoho štěstí ve hře ale především v životě.
 

Thasoss

Grepolis tým
Je veliká škoda, své blogy jsi vedl velmi dobře a asi nemá cenu tě nutit do práce a přemlouvat tě :( Nicméně přecijen si k tomu dovolím něco napsat... pokud rezignuješ všude, kde tě někdo znechutí či přímo naštve, asi nemá cenu kamkoli chodit :-/ Protože tenhle typ lidí najdeš zcela všude...
 

DeletedUser

Guest
i já říkám, nenech se otrávit a dělej vše podle svého svědomí a ty to děláš dobře
 

DeletedUser5989

Guest
Je to škoda, ten poslední článek, který jsi psal v době, kdy SaT přišli o Maják, se četl víc než dobře a byl výborně napsaný...

Jako člen Alibaby můžu říct, že zabrání města u majáku SaT byl poslední pozitivní okamžik ve stavbě divů na Mý.
Bohužel i přes oběžníky a apelování vedení na hráče u divů, aby svoje města hlídali ve dne v noci (pípák - případně budík v průběhu noci) nebo města dostatečně zabezpečili, byli u divů hráči, kteří svým jednáním zkazili hru celé bandě lidí, která dřela, skoro nespala a dělala všechno pro to, aby to dotáhla do vítězného konce.

Načala to ztráta města u Majáku, kde o město přišel Hyperión a včera to naprosto dorazila ztráta města hráče Honny.H u dostaveného hrobu. Ve městě nebyla prakticky žádná obrana, hráč nehlídal v noci a bohužel neměl ani trochu zodpovědnosti, aby se na grep podíval alespoň ráno. Ke hře tak přišel někdy kolem páté hodiny odpoledne, když už chyběly pouhé dvě hodiny do konce kolonizace.... což už je hodně pozdě.

A co následovalo??? Místo toho, aby se všem upřímně omluvil a uvedl na pravou míru, proč měl ve městě tak málo obrany a proč tak dlouho nebyl u hry, začal útočit na hráče, kteří si mu dovolili něco říct... my jsme byli ti špatní, že jsme mu jeho města neuhlídali. Na otázku, proč neoznámil, že tu nebude a nenechal si města více zabezpečit, napsal, že jsme směšní, pokud si myslíme, že by mu tam někdo obranu poslal... takže asi tak....

Nejen pro mě to byla poslední kapka, jelikož nemělo smysl dále ztrácet čas a nervy s držením dalších dvou divů, když by to pak někdo s takovýmto přístupem zase "prokaučoval".
 

DeletedUser

Guest
No tuna sa toho zmenilo za tých 6 mesiacov čo som tu nebol :) MOC pekné články ináč , aspon niekomu sa ráčilo zhrnúť nám divákom ako to tam prebieha .. ľudia ukážu svoju pravú tvár až keď im ide o výhru v tomto prípade .. :) no to sa mám na čo tešiť na novom svete :D
 

DeletedUser9905

Guest
Se vším, co tu Džejsn napsal 100% souhlasím. Jsem moc rád, že jsme udělali tak radikální krok, i když to nevyšlo. Alespoň jsme si však mohli udělat obrázek o charakteru některých lidí. Působení na světě Mý beru jako velkou zkušenost. Doufám, Džejsne, že se ještě někdy ve hře potkáme na stejné straně bojiště ! Pro pobavení přidávám zprávu od již výše zmíněného petra74, která mi přišla po odchodu z aliance, ať se pobavíme všichni :) Podotýkám, že se jedná o člověka dospělého.

petr74 dne 10.07.13 v 06:22 hod.

zdravím tě ty zmrde.. hodně keců a nicpořádného.. rozbyl bych ti hubu si vetší šmejd jak byl ferko. blbečku nechtěl jsem být nikdy sprostý ale dle mého úsudku musíš být chudaček i v životě.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru