• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

*kulich* věrozvěst začátků

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Zdravím tě bojovníku!

Jsem *kulich*, věrozvěst začátku. Byl jsi vybrán samotnými bohy, abys zde založil velkou říši. První kámen této říše je tvoje první město. Jak se bude rozvíjet tvoje město a postupně i velká a mocná říše záleží na tobě. Na začátku tady budu s tebou já a mí spolehliví posli. Pomůžu a poradím ti pomocí svých poslů se začátkem tvého impéria a prozradím ti i nějaké ty rady navíc z mé 3leté zkušenosti. Jinak ještě jednu věc. Ve hře jsou úkoly což je takový průvodce hrou, za které dostáváš odměny. Pro začátek jsou nejlepší úkoly, kde dostáváš za splnění suroviny následně ten zbytek.

Povolal jsem mé tři spolehlivé posly. Každý z nich má svůj okruh rad a zaměření do začátku.

První to je správce budov, který Vám pomůže a poradí jaké budovy a na jaké úrovně postavit.
Druhý to je armádní generál, který Vám pomůže a poradí jakou armádu a v jakém počtu stavět.
Třetí a poslední můj posel je správce bohů, který Vám pomůže a poradí jakého boha si zvolit a jaké výhody využívat.

Prvně ti něco řeknu na začátek jako úvod já věrozvěst. Ve hře je základ produkce surovin. K dispozici jsou 4 druhy surovin. Základní 3 to jsou dřevo, kámen a stříbrné mince. Jako speciální 4 surovina je přízeň bohů. Suroviny potřebuješ pro stavbu armády i budov. Výhoda je ta, že suroviny těžíš i v době kdy nejsi přihlášený tj., že dostáváš suroviny každý den celých 24 h. To na začátek jako takový úvod a teď předám slovo svým poslům.

budovy.jpg Zdravím tě bojovníku. Já se jmenuju správce budov. Můj cíl je poradit ti v začátcích, které budovy postavit a trošičku tě s nimi seznámit ať jsi v obraze. Budov ve hře je hodně. Já ti řeknu ty základní a nakonec si povíme něco k těm, co budeš potřebovat v budoucnu.

Na samotném začátku hry každé město takže i tvoje potřebuje ze všeho nejvíce suroviny. Pro těžbu surovin potřebuješ mít, jak již věrozvěst zmínil tři budovy. Jsou to tyto: dřevorubec, kamenolom a stříbrný důl. Je to základ každého města. Čím vyšší úroveň těžební budovy, tím větší bude tvá hodinová produkce surovin. Takže ti doporučuji stavět v prvních dnech (doba je jen na tobě) tyto budovy. Úroveň těchto budov je jen na tobě.

Pro stavění budov budeš potřebovat budovu statek. Každá úroveň statku ti přinese určitý počet obyvatel. Další budova je senát, který ti umožní rychlejší stavbu všech budov. Dále budeš muset stavět a vylepšovat budovu skladu. Sklad ti umožní uskladnit tvé vytěžené suroviny. Čím vyšší úroveň tím více surovin můžeš uskladnit. Vždy se to bere na každý typ surovin ne dohromady. Sklad ti přinese ještě jednu výhodu, tj. každá úroveň skladu ti umožní ochránit část tvých surovin, což je dobré, protože v případě nějakého útoku na tvé město, útočník si neodveze tvůj plný sklad. Další důležitá budova jsou městské hradby. Tyto hradby ochrání z části tvé město před chamtivými útočníky. Poslední důležitá budova je akademie, ve které můžeš zkoumat výzkumy, které ti umožní cvičení nové armády, urychlí cvičení armády, snížení nákladů budov i jejich doby stavby aj..

Postupem času bys měl usilovat o členství v silné alianci. Společnými silami můžete se lépe a efektivně bránit svá města. Také můžeš najít spoustu přátel a spoluhráčů.

Jinak každá budova má nějaké požadavky pro stavbu. Když tyto požadavky nesplníš, nemůžeš je stavět.

armáda.jpg Zdravím tě bojovníku. Mé jméno je armádní generál. Byl jsem pověřen ti poradit v začátcích vše, co se týká armády. Poradím ti jakou armádu stavět v jakém počtu atd. Zaměříme se na dvě budovy na kasárnu a na přístav. V kasárně můžeš cvičit pozemní armádu a v přístavu můžeš budovat svojí námořní armádu. Prvně ti řeknu něco o kasárně a následně o přístavu.

Poté co tvé město bude těžit množství surovin, se kterým budeš spokojený, je pravý čas začít cvičit vojsko a také obchodovat. Postavíš si kasárny, které ti umožní cvičit vojsko. Začátek to jsou bojovníci s mečem. Tento typ armády ti umožní odnést z výprav hodně surovin, ale nejsou ideální na útoky, ale na začátek to stačí. Na obranu si buduj šermíře a lučištníky. Pomocí akademie se dostaneš k možnosti cvičit hoplity. Ti jsou napůl obrana i útok. Na útok jsou nejlepší hoplité, jezdci, vozy a práčata. Armáda slouží k obraně města a zisku surovin. Takže investice surovin do armády není marné, když na Vás zaútočí a vy ho porazíte. Ten útočník nepočítá se silnou armádou při Vaší úrovni. POKUD VÁS PŘED TÍM VŠAK NEŠPEHOVAL!!!

Teď něco ke zmíněnému špehování co to vlastně je a jak se dá využít. Ke špehování a obraně proti špehování potřebuješ mít postavenou jeskyni. V jeskyni můžeš uložit své stříbrné mince, dle úrovně jeskyně. Někdy je dobré vydržet např. dva, tři dny a dát suroviny do jeskyně, postavit ji na 10 úroveň – 10 tisíc mincí (můžete i víc a v tom je výhoda, nějaké vám zbudou a šup tam s nimi)a potom můžete číst, kdo se snažil vás vyšpehovat a nepovedlo se mu to. Když pošle méně mincí na špehování než máš ty v jeskyni uložené bude to pro něj neúspěšné v případě tvého špehování někoho je to stejné. Díky špehování můžeš zjistit, jakou má ten hráč armádu, suroviny či budovy ve špehovaném městě. To zjisti i ten, co tě špehuje, na to nezapomínej.

K budování námořního vojska budeš potřebovat postavit budovu přístav. Zase díky akademii ti umožní více typu námořních jednotek. Námořní jednotky rozdělujeme na obranné, útočné, kolonizační a přepravní. Na obranu jsou nejlepší obranné lodě, tj. birémy. Na útok jsou nejlepší útočné lodě, tj. ohnivé lodě. Kolonizační typ je jenom jeden. Jsou to kolonizační lodě, které potřebuješ k dobývání či zakládání měst. A poslední typ jsou přepravní lodě. Jsou dvě varianty buď transportní člun, nebo rychlá transportní loď. Transportní člun je pomalý, ale má velkou kapacitu a rychlá transportní loď je rychlá s malou kapacitou. To je vše k námořní armádě.

Nakonec si řekneme jak rozdělit armádu při větším počtu měst. Doporučuji v jednom stavět obranou armádu a v dalším útočnou armádu. To ti umožní bránit svá města i útočit. Musíš si ujasnit ve kterém, co chceš. Je zbytečné a nepomůžeš si, když budeš stavět v jednom městě (kromě začátku) útočnou i obrannou armádu. Na začátku to jinak nejde, ale v budoucnu si to rozdělit je dobrá věc.

bohové.jpg Zdravím tě bojovníku. Mé ctěné jméno je správce bohů. Něco k bohům. Na začátek je nejlepší Héra, která ti umožní zisk surovin a zvýšení produkce. V budoucnu je nejlepší Zeus, který ti umožní získat za přízeň válečné vozy. Přízeň získáváš díky budově chrámu. Platí čím vyšší úroveň, tím více přízně za hodinu.

město.jpg Takto může vypadat i tvé město když budeš tento můj návod a rady brát na vědomí po nějaké době. Doufám, že ti mojí pomocníci pomohli a věřím, že to dotáhneš daleko. Tvůj věrozvěst začátků *kulich*
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru