• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Mýtické jednotky

Thasoss

Grepolis tým
Vážení hráči,

ceny mýtických jednotek budou mírně pozměněny. Jaký je Váš názor na tuto úpravu?
 

DeletedUser8374

Guest
Tuto vyriantu vitam, mam rad letajici potvurky a kuprikladu u vyrobu mantikory snizeni by bylo prijemne
 

DeletedUser

Guest
Osobně si myslím , že by bylo dobré kdyby stáli více víry a méně surovin.
 

DeletedUser9868

Guest
osobně bych snížil hlavně přízeň u hydry je podle mně moc drahá na přízeň
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9858

Guest
myticke jednotky dela vecina lidi jen letajici zde bych jen neco snizil naroky na prizen ale jine jak obranne tak utocne jednotky by potrebovali dost posilit. Staci si spocitat naklady na lidi + prizen a co mi to da proti klasickym jednotkam a klasicke vychazi lepe
 

DeletedUser9900

Guest
Tyto jednotky stoji mnoho surek ale prizen bych nechal!
Snizit potrebne suroviny bych uvital..
 

DeletedUser9897

Guest
Cena hydry je dobrá jelikož je hydra jediná vodní mýtická jednotka,tak tu přízeň dát na 500 ale snížit počet obyvatel,a také mě napadlo místo kyklopů dát jinou,také vodní mýtickou jednotku
 

DeletedUser

Guest
Hydry by měli plavat mnohem rychleji, a zvýšil bych jim útok....
 

DeletedUser7507

Guest
snížit nároky na přízen,nejvíc u jednotek od Dia,pak u Athémy,nejméně u Háda.Proč?
1)Hádes má jen dvě užitečná kouzla,navíc za málo přízně,tj. je spoustou hráčů využíván jako stavěč mýtických.
2)U Dia a Athémy proto,že se mnohdy vyplatí postavit za stejně surovin,nebo spíše populace normální jednotky,za ušetřenou přízen zaplatit kouzla.

Druhou možností je nechat či zvýšit cenu,ale udělat ty jednotky výrazně silnější,případně specializované,například takto:
(vžy uvádím jen změněnou hodnotu)
Minotaurus: unese:480 nově:4800
Kyklop:posílení obrany proti střelným a sečným,řekněme o půlku
Mantikora:nechat,možno o bod zrychlit
Hydra:nějakou schopnost,například: Hydra může vyvolat zemětřesení.Za každých 10 hyder v útoku(nebo 5 přeživších)padnou hradby o jeden stupen(je 50procentní šance že k tomu dojde-to už je na programátorech,at si s tím poradí)
Pegas:zvýšení obrany
Kentaur:zvýšení obrany
Medůza:znížit obranu,zvýšit útok,at je taky v novém systému nějaká pozemní útočná mýtická
Harpyje:zrychlit,zvýšit účinost v útoku,třeba o 15procent

Případně každé jednotce dát nějakou tu schopnost,jako u hydry a kyklopa,například to,že kerberos malinko snižuje ztráty při útoku/obraně,ale to už je na adminech.Můžete navrhovat.
 

DeletedUser

Guest
Nebo jim dát hromadný bonus.. čím více jich je tím mají větší sílu.. samozřejmě že by měly mít, čistě matematicky, stejnou, vyšší nebo jen o trochu menší sílu v útoku/obraně oproti běžným jednotkám..
pokud bude mít např. minotaurus stejné útočné schopnosti v přepočtu na místo ve statku jako jezdec tak mu rázem může účiněji konkurovat.. a mýtické jednotky by měly být silnější než běžné.. silnější, ale dražší a na čas výroby náročnější i s ohledem na rychlost nárustu přízně.. a pak z nich bude ta pravá elita... a pokud budou mít hromadný bonus tak budou najednou více míchat kartami..

protože cena jde sama o sobě stranou pokud je prostě hromada práčat silnější než ekvivalentní počet kyklopů..
 

DeletedUser5002

Guest
Množstevní bonus se nevztahuje na mýtické? Od kdy? Rozhodně je lepší poslat 40 mantikor naráz, než 2 krát 20.

No já na to mám názor takový, že bych vše nechal, jediné co bych změnil je cena víry, ale to už je jen na tom, jak moc chcete používat mýtické jednotky. Dejte mantikoru za 250 víry, zvyšte cenu surovin a bude to lepší :) To budou jatka na osvobozování, ale asi bych to nechal při starém.

Jinak mi příjde, že mýtické jednotky jsou silnější v přepočtu, než normální vojáci. Hrál jsem si se simulátorem hodně moc a zkoušel různé kombinace a vyšlo my, že mýtycká armády, při stejném počtu jako běžná v přepočtu na vojáky je přibližně o 1/3 silnější. S kněžkou tak o půlku silnější. Na ceně mi v tomto případě nezáleží.
 

DeletedUser

Guest
tež mám ráda mýtic jednotky, mantikory na boj a ty od hery na rabování,
 

DeletedUser

Guest
šlo o speciální bonus, aby bylo 40 mantikor víc než 20 mantikor a hromada běžných vojáků o síle dvaceti mantikor.. samozřejmě že 1x40 je výhodnější než 2x20
tedy ne bonus jako dává kněžka která přidá všem půlku a je fuk jestli je jedna nebo deset mantikor, ale hm.. něco jako opak množstevní slevy na vlak.. tam čím víc lidí jede tím mín platí.. tady by bylo čím víc mýtickejch tím jsou ještě silnější..
 

DeletedUser5002

Guest
Nevím, dle mého jsi se do toho jen zamotal. Množstevní bonus je u všech jednotek už dávno daný, čím více mantikor, tím silnější budou, bonus za kněžku bych sem do toho netahal, i když samozřejmě má vliv.
Nejlepší je vždy maxovat útoky, tudíž i mantikory do plných ve městě. čím více jich je naráz, tím jsou silnější, ale musím je posílat, když to má cenu, tudíž, když nejsou hradby, či tam není moc luků atd. a stavět k nim jinou armádu, to je jak popírat létání a vlastně celí jejich přínos v bodném útoku, já je na běžné útoky neposílám.
Když rozpočítám útoky, jen snad prak vyjde útočně lépe, než mantikora, že by se dal doplnit, jinak se mi to zdá jako míchat jabka a hrušky.
To že by byli silnější, čím více lidí je používá se mi nelíbí, zdá se mi, že to je přesně v rozkolu s tím, proč jsou nyní změny. Proto, aby se využívaly všechny jednotky a ne jen ty současně oblíbené.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
množstevní bonus je daný?:) to by mě zajímalo jak:)

to že dokáží dvě mantikory, které mají 1890 útok více než jedna s útokem 945 není bonus, ale prostý součet..
za dvě mantikory získáš 1890 bodů do útoku, za dvacet 18900... to není bonus..

nicméně v momentě kdy dvě mantikory získají např. +2% k celkovému útoku tj. 1890 + 37,8 tak to je bonus o kterém hovořím..
a to je to co má zvýhodnit dvě mantikory oproti 118,125 hoplitům, kteří mají jinak také útok 1890, bez ohledu na poměr zabraného místa ve statku.. a to je o co tu jde..
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9897

Guest
Také mě napadlo více využívat létající jednotky,představte si,že na vás jede útok(zanedbávám bitevní lodě) např. 40 člunů plných jezdců,práčat apod. , ve městě by jste měli např. 5 Mantikór které by se daly vyslat proti tomu útoku,který míří na vaše město,no prostě je přepadnout během cesty,byl by to normální boj se ztrátami na obou stranách,buď by jste ty čluny úplně vyčistily,než by k vám dojeli,nebo je alespoň oslabíte před vyloděním,ale létající jednotky by se daly vyslat pouze z toho města,na který jde útok,aby to nebylo zase tak jednoduché .. co vy na to??
 

DeletedUser5002

Guest
Zajimava myšlenka přepadnout s lítacíma koldu na cestě. Rozhodně lepší, než další nějakej vykonstruovanej kumulační bonus, nicméně nevím, zda by to bylo dobré.
 

DeletedUser9521

Guest
jsem jednoznačně pro a měl bych malý návrh,zvýšit u jednotky Harpye obrannou hodnotu proti střelám - úroveň 1 je myslím na božskou jednotku která má být používána v útoku kdy obrana je hodně založena na jednotce Luk je opravdu velmi slabá!!!také souhlasím s návrhem aby se dali létající božské jednotky používat jako útok proti jedoucímu útoku-tzn.jak bylo již v příspěvku-boj by se vedl již na moři při plavbě útoku nepřítele a to na všechno loďstvo-tedy jak transporty vojsk tak i lodě Ohnivé,Trirémy a Biremi a pokud bude vyhověno mému návrhu zaměnit Demoliční lodě za loď typu Galeona tak samozřejmě i na tento nový druh lodě pokud bude do hry dán!
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5002

Guest
Nevím, zda není nějaká změna, ale k útoku se používá útok a k obraně obrana. Při útoku se nebere zřetel, na obranu útočící jednotky, ale pouze na útok a druh útoku, který se porovnává s obranou jednotek, na které útočíme.
 

DeletedUser9757

Guest
Zdražit a zlepšit jednotky.. Aby se dělali dlouho (byly nákladné na přízeň a suroviny) ale když už budou, tak aby udělali paseku (lepší útok u útočných mýt. jed. a lepší obrany u obraných mýt. jed.)..
 
Nahoru