• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Medvěd a sova- SaraS

DeletedUser

Guest
Medvěd a sova

Jednou si tak po lese vykračoval medvěd, když tu mu najednou do cesty vlétla sova. Medvěd okamžitě začal nadávat a urážet ji, co že se mu, jako méněcenné a slabé zvíře, plete do cesty. Sova si to nenechala líbit a řekla mu ať teda uspořádají soutěž, ve který se pozná ten lepší. ,,A kdo nás rozsoudí, ty chytrá, no?“ odpověděl jí opovrhovačně medvěd. Z nebe ozval hřmot a na zem sestoupila bohyně spravedlnosti Diké. Sova se před ní uctivě poklonila, ne ta však medvěd, který se na ní rozkřikl, co že se jim do jejich sporu plete. Diké to urazilo a tak jim zadala úkol a kdo ho lépe a spravedlivěji splní ten bude moct v tomto lese zůstat, ten druhý však bude vyhnán a pokud ještě jednou do lesa vstoupí promění se v prah. Medvěd a sova se měli vypravit do dvou vesnic, kde byli rozhádaní sedláci a měli jejich spor urovnat. Za dva dny se opět měli setkat na tomto místě.
Když se za dva dny setkali bohyně vyzvala sovu, aby povyprávěla jak urovnala hádku.. Sova řekla: ,,Když jsem přiletěla do vesnice, našla jsem oba dva sousedy, vyslechla jsem, jak se věci mají a rozdělila jsem spravedlivě půdu, o kterou se hádali.“ ,,Dobřes udělala sovo.“ řekla jí Diké a vyzvala medvěda, ať povypráví svůj příběh. ,,Přiběhl jsem do vesnice, ale byl jsem tak unavený, že jsem usnul, a když jsem se probudil už nezbývalo moc času. Přišel jsem tedy za rozhádanými sousedy, jednoho jsem zabil a tomu sruhému jsem dal všechnu půdu a byl spokojen.“ řekl medvěd. Diké se na něj obořila, že měli být spravedliví a naučit se že ne všechno vyřeší síla.
A dokud toto medvěd nepochopí bude bloudit po světě a nebude se moct vrátit do svého lesa.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5567

Guest
...Ale ona neřekla, že mají být spravedliví, takže mi to medvědovo řešení příjde lepší. Ti dva se už v budoucnu hádat určitě nebudou.
v prách (asi ne na prah u dveří)

PS: v bajce nesmí být bohové jinak je to báje!!!
 

DeletedUser

Guest
konečně už uznals svou chybu, protože ty bohy tam máte oba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

DeletedUser

Guest
tak jak to je můžu tam mít boha nebo ne? protože lidi tam normálně být můžou a tady ta bohyně ani není hlavní postava.. ?

[SPOIL]to jste tak všichni ujetý na vykřičníky nebo co? :? mě stačí když tam dáte jeden i tak si to přečtu.. :p [/SPOIL]
 

DeletedUser

Guest
když tam napíšu víc vykřičníků znamená to, že jsem dost rozzuřený :-!
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
a čím jsem tě tak rozzuřila pokud se mohu zeptat? tím že mám podle tebe napsanou špatně bajku?
 

DeletedUser7382

Guest
Taky s podivem koukám, jak to všichni s těmi vykřičníky přehání. :) To víš, někoho dokáže rozzuřit leccos. :)
 

DeletedUser

Guest
asi si myslí že čteme zprávy jenom tam kde je hodně vykřičníků :D:D
 

DeletedUser1324

Guest
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ironie

Draku, uvědom si jeden fakt. John-ka je starší a rozumnější a má za sebou mnohem více vzdělání než ty - doufejme, že jen prozatím a že to někam dotáhneš. Nehádej se s těmi, kteří o tom něco ví :) Už jednou jsem ti řekl, že se pleteš a v bajce mohou být bozi stejně tak jako kameny.
 

DeletedUser

Guest
starší je určitě, ale rozumnější? :D
nechápu jaktože tam jednou být můžou a podruhé ne
a podle mě to ironie nebyla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Místo toho, abyste se tady pošťuchovali, tak radši hodnoťte dílo. Nikde není napsáno, že v bajce nemohou být i bohové a jim podobní. Ovšem prim hrají zvířata a nikoliv lidé nebo bohové.
Jste jako malí Jardové.
 
Nahoru