• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Možnost rozestavit v obraně 1. a 2. linii

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Koncept: Už jsem to tu psal, ale jen jako podtéma... Jde o to, že by si každý mohl zvolit, jak bude rozmístěno obranné vojsko města... které jednotky budou vystaveny útoku jako první a které budou jako rezervní...
První linie by byla podpořena bonusem, který přináší hradby a popřípadě věž... Jen když by byly překonány jednotky v první linii (na hradbách) zapojily by se do boje rezervy (2. linie), která by nebyla podpořena bonusem hradeb, i když bonusem věže ano...
NA LODĚ BY SE TENTO KONCEPT NEVZTAHOVAL!

Důvod: Hráč doposud nemá možnost rozhodnout, jak bránit své město (budˇjednotky ve městě má, nebo nemá...) a když jde o jednotky, které chce použít k útoku, brání město také a zbytečně zmírají...(Na tom, že brání město také, pokud jsou ve městě by se samozřejmě nic nezměnilo, ale vypořádávali by se jen s tím, co by přešlo přes první linii obránců...

Detaily: V agoře by pod záložkou "Obrana" byly dvě kolonky (horní a spodní se stejným schématem jako v simulátoru), mezi nimiž by se daly jednotky přesouvat... Automaticky by všechny nové jednotky ve městě byly umisťovány počítačem do první linii (nahoře), tedy s bonusem hradeb a funkcí jako doposud.
Přesto by si však majitel mohl vybrat jestli některé jednotky nestáhne dovnitř města (bez bonusu hradeb), tak aby byly chráněny...
VYTVOŘILO BY SE UPOZORNĚNÍ, KDYŽ BY HRÁČ STÁHL VŠECHNY JEDNOTKY DO DRUHÉ LINIE, jelikož by mohlo jít o omyl, který by znamenal ztrátu bonusu z hradeb...

Grafika:popsána v detailech (obě kolonky by vypadaly jako v simulátoru spodní lišta s možností naklikat jednotky, tedy obrázek jednotky a pod ním čtvereček s číslem...)

Rovnováha: Hru by to změnilo tím, že by se hráči mohli volit mezi dvěma strategiemi:
1) stáhnout útočné jednotky do druhé linie, čímž by oslabili svou obranu, ovšem v případě slabšího útoku by rapidně eliminovali ztráty útočných jednotek...
2) nechat všechny na hradbách a mít tak obranu silnější, ovšem počítat se zničením velkých částí jednotek jako jezdci, práčata a vozy...

Podvádění: Nic mě nenapadá

Závěr: Líbí se vám tento nápad? Napište prosím upřímně jestli byste to využívali...

Co na to říkáte? Využili byste to?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
já určitě ne při představě sto měst, útoky se valí na polovinu, tak tak stíhám zjistit kam a přesouvat, ještě abych měla si hrát, kde která jednotka bude stát už teď je to časově náročné
 

DeletedUser

Guest
Automaticky by to bylo ve standardu jako teď, jen když bys chtěla, mohla bys ochránit některé své jednotky přesunutím do druhé linie...
Bylo by to spíš pro hráče jako já (s jedním či dvěma až třemi městy...), kteří si cení každého jezdce mnohem víc... Pro tebe by se nic neměnilo (jen bys měla možnost přesunout něco do druhé linie...
 

DeletedUser

Guest
já se snažím nemít dlouho 1-3 města, tak nevím návrh na chvíli :)

PS: jezdec je útočná jednotka, tak nepatří do obrané linii
 

DeletedUser

Guest
nemusíš rozestavit 1. a druhou linii stačí když z vojákama co bys chtěl uschovat uhneš před útokem ( pošleš je nachvíli pryč) a není potřeba žádná 1. a 2. linie
 

DeletedUser

Guest
nemusíš rozestavit 1. a druhou linii stačí když z vojákama co bys chtěl uschovat uhneš před útokem ( pošleš je nachvíli pryč) a není potřeba žádná 1. a 2. linie

Já tuhle taktiku znám, ale ony se ty jednotky hodí i v obraně, když není nazbyt...Je lepší např. kolonizační útok vykrýt než ho nechat projít...
 

DeletedUser9897

Guest
Ty navrhuješ stáhnout útočné jednotky do 2. linie,tam ale není bonus z hradem jak říkáš,tudíž kdyby nepřítel prorazil,tak tyto jednotky jsou úplně na pospas,tudíž o všechny přijdeš,zatím co kdyby zůstaly v 1. linii,tak mají bonus z hradeb(což je tuším nějakých 40-50 %)tudíž mají o 1/2 více obrany,takže útočníkovy ztráty budou o něco větší než kdyby útočníci zůstali ve 2. linii bez bonusů.

Podtrženo, sečteno o útočníky přijdeš tak i tak,zatím co v 1. linii udělají nějaké škody,tak v té druhé padnou úplně na darmo.

scoot
 

DeletedUser

Guest
bonus zdi je odle její úrovně na maximum a s věží to činí 159,9% + k vojákům jednoduše řečeno máš ve městě 100 mečů s hradbama na 25 a s věží to jej jako kdyby jsi měl cca260 mečů
 

DeletedUser9897

Guest
Přesně tak.

Spíše by bylo lepší rozestavět ve stylu 1. linie (meče,hopl.)2.linie(lučišníci) křídla (vozy) a každý hráč by si to mohl nakombinovat jak by chtěl,např. meče dát na křídla,luky do 1. linie apod. a každá pozice by dávala bonusy jak do plusu tak i do mínusu,dejme tomu že kdyby si měl meče v 1. linii tak +10% obrany,zatímco kdybys tam dal luky tak -10% obrany a podobně ..

Teď sem to sem napsal z fleku,ale přijde mi to lepší než původní návrh.
 

Thasoss

Grepolis tým
Já osobně si neumím představit že by jakákoli verze tohoto nápadu fungovala... Grepolis je zatím tak nějak jednoduchý a strategie si užijete už tak dost při bojích s nepřítelem... a ještě tohle. :)
 

Thasoss

Grepolis tým
Návrh zamítnut. Zbytečné ztížení hry... a upřímně, už vidím, jak hráči s několika desítkami měst upravují obranu svých měst...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru