• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Mutant CHronicles - povídky

  • Zakladatel vlákna DeletedUser4068
  • Vytvořeno

DeletedUser4068

Guest
Tak jsem se rozhodl zveřenit něco málo z toho co jsem kdysi sepsal. Zkusím to nejprve s krátkými povídkami z prostředí M.CH. Kdo hrál tuto karetní či stolní hru tak ví odkud vítr fouká. Tímto upozorňuji, že některé postavy a jejich skutky jsou totožné nebo vycházejí z příručky stolní ( figurkové ) hry, jakož to i prostředí či reálie v něm. Pro úvod některých povídek byly použity fragmenty z této publikace.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4068

Guest
Ilian

PŘÍCHOD APOŠTOLů
Ilian

Nikdo ze smrtelníků nevěděl kdy a jak vyrostly téměř současně a ze dne na den na všech planetách Sluneční soustavy bizardní vysoké stavby, které zvěstovaly opětovný příchod Černé legie a prvního z krutých apoštolů, kterým byla temná a chladnokrevná vládkyně černé symetrie - Ilian. Dokázala ovládat černou symetrii natolik, aby skrze ní dokázala vstoupit do lidských světů a připravila živnou půdu pro příchod ostatních temných apoštolů.
Nikdo nedokázal říci, kdy to všechno začalo, ale každý věděl, že to byli právě pionýři Imperiálu, kteří i přes přísný zákaz kardinála Totha zatoužili dobývat nové světy. V den, kdy první imperiální voják vstoupil na ledovou planetu Nero, započal konec nového úsvitu lidské civilizace. Den, kdy lidská chamtivost a nepoučitelnost otevřela Pandořinu skříňku. Den, kdy černá symetrie znovu započala rozpínat svá chapadla smrti a utrpení do nejvzdálenějších koutů vesmíru. Jako zhoubný nádor si podmanila nespočet galaxií a celých světů, ten lidský nevyjímaje.
Bylo víc než povinností toho, kdo celé peklo rozpoutal, aby mu v prvních dnech jeho příchodu čelil. Tíha neodvratného osudu celého lidstva, tak padla na bedra Imperiálu. V nadcházejícím nelítostném a nerovném boji s krutým nepřítelem, stanuli v prvních liniích odporu ...

Nekonečné kilometry zákopů obepínaly prapodivně pokroucenou stavbu, jako had obtáčející svou kořist v dlouhých a těsných smyčkách. V úzkých a bahnitých zákopech se tísnili tisíce mužů imperiální pěchoty v těžkých zbrojích, jejichž lesk již dávno vybledl. Na hlavách měli podivně placaté přilby a na zádech pod dlouhými gumovými plášti veliké krosny, obtěžkané nutnou výbavou, potřebnou k přežití v nehostinných podmínkách. Plynové masky, které je chránily před jedovatými výpary nehostinného Saturnu, dodávali jejich bizardním siluetám groteskně strašlivý výraz. Standardní výstroj.
Zuřila bouře a kyselý déšť smáčel jinak prašný povrch planety a měnil jej v rozbředlé bahno s nespočetným množstvím jedovatých tůní, které se tvořily v kráterech po dělostřeleckých granátech. Rozervaná krajina, plná ostnatého drátu, příkopů, zátarasů a mrtvých tlejících těl působila z výšky jako memento smrti, které viselo jak kyvadlo nad každým, kdo dosud přežil první dny hrozného masakru.
Muži se těsnili v úzkých a přeplněných okopech jako sardinky. Nohy vázly v bahně leckomu až po kolena a s hlavami sklopenými na prsa vyčkávali dalšího osudu. Spali ve stoje, zapřeni o blátivý svah okopu, který se pod přívalem kyselého deště bortil. Fyzicky i psychicky byli na pokraji sil. Jak dlouho se dá vydržet ten šílený nápor? Skončí to někdy? A jak? To byly myšlenky, které se každému honily hlavou, během dlouhých a chladných nocí, jako byla tato. Přijde útok i tuto noc? Přežiju? Došel dopis domů? Tisíce otázek, žádná odpověď. Jen provazce vody, která už v zákopech vystoupala místy po pás. Desítky možná i stovky vyčerpaných mužů našli v její náruči smrt, když se jim únavou podlomili kolena a nenašli již síly postavit se na nohy. Proč tu musí být? Kdo za to může? Začíná peklo nanovo? Nejsou to vlastně všechno jen výčitky? Nebyl nikdo, kdo by rozehnal jejich chmury, byla tu jen povinnost, která svazovala jejich otupělou mysl. Povinnost položit život ve jménu lidstva.
Když přišel další z drtivých útoků, stalo se to v době, kdy vichřice přešla v orkán a blesků na temně fialovém nebi přibylo. Písek ostře šlehal a zuřil po pláních v obrovitých mračnech, skrze která bylo vidět sotva na muže po boku. Závoj smrti, který se v podobě bouře snesl na krajinu, byl jen předzvěst Ilianiných dětí, jejichž veliké kalně žluté oči probodávali temnotu a pátrajíc po své kořisti. Malá lysá stvoření, připomínající vychrtlé děti, jejichž tělíčka byla pokroucená a znetvořená nicotou Temnoty ze které vzešly, se vynořila odkud si z prázdnoty, jenž prýštila z citadely, a jako hejna lačných kobylek zamířila v příkrovu nepropustné bouře, která je chránila, k zákopům nic netušící pěchoty. Mířili na jisto. Běželi o život, neb ten kdo by zaostal, ztrestán by byl jejich paní. Stovky a tisíce, drali se o první pozice. Běželi po čtyřech, jak hladová zvěř, mávajíc svými chladnými zbraněmi. Prázdnota v jejich duších a pokřivené myšlenky z nich dělaly neochvějné služebníky.
Než vyšel první výstřel z výspy lidstva mnoho hrdých mužů Imperiálu zemřelo hrůzou či v šílenství, když se před jejich obličeji, náhle z opony noci vynořilo tisíce znetvořených dětských tváří, v jejichž očích se zračila mrazivá prázdnota utrpení. Hrozivě nelidský nářek a řev šílených jakoby na chvíli zastínil zuřící bouři. Po stovkách si brali životy, když jim vlákna Černé symetrie ovládla mysl. Další zas v bázni zahájili palbu do vlastních řad. Jiní sváděli s pokřiveným světem v deliriu šílenství marný boj.
Zákopy ožily v ohni palných zbraní a roji znetvořených dětí, jež přešli přes první linii jako přílivová vlna tsunami. Každý bojoval o holý život a zároveň o osud lidstva, nehledě na totální vyčerpání, které cítil každý muž. Oddíly i celé roty se formovaly ve svých zákopech, aby čelily co nejlépe hrozivému nepříteli. Semknuti ještě více než dosud ve svých pozicích odpovídali odhodlanému nepříteli svými puškami, na kterých záleželo jejich přežití. V erupci záblesků z Imperiálních zbraní padali Ilianiny děti po stovkách. Jejich těla se zmítala v příboji projektilů, avšak opředeni Černou symetrií, nebylo snadné je zabít. A tak se zohavená a krvavá tělíčka drala s ještě větší zuřivostí dál za svým cílem, pro který byla stvořena. Mnoho z nich se zamotalo do ostnatých drátů, v kterých nakonec našli smrt. Avšak jejich obět posloužila jako přemostění, přes tyto nástrahy, které je měli zastavit. Další zákopy padli a ti kteří nezemřeli v prvním náporu krvežíznivého nepřítele, našli bolestivou a trýznivou smrt v jeho náruči ostrých zubů a primitivních nástrojů, které trhaly a řezaly jejich těla.
V strouhy plné krve a lidských splašků teď zákopová linie byla. Další linie s chrabrou vytrvalostí a oddaností čelili osudu, jenž už se nedal nijak změnit. Řev, bázeň, nářek, šílená odvaha i panika - vše mísilo se v hluku bitevního pole. Nebylo úniku, nebylo záchrany. Sváděl se lítý boj na dálku i v bezprostřední blízkosti, kdy nejeden muž musel vzít život příteli, aby zachránil další dva či desítky. Armády se prolnuly a přesné a plánované velení selhalo. Již notnou chvíli to byl boj tváří v tvář, kdy Ilianiny děti měli navrch nejen svojí množstevní převahou. Pěchota obtěžkána nesmyslnou výzbrojí neměla v boji na blízko v natěsnaných zákopech pramalou šanci jak se ubránit, jakmile nepřítel prolomil jejich soustředěnou palbu. A tak se jak nákaza šířili děti Temnoty bojištěm k vítěznému cíli, jenž byl již předem napsán rukopisem samotného lidstva, které se nedokázalo poučit z vlastních chyb a jehož narcistní a sobecká touha po poznání jej přivedla až k začátku jeho konce ...
 

DeletedUser

Guest
Kdybych to měl přirovnat k jménům, tak asi mix Warhammer 40 000 a Cook.
Je to dobrý. Vážně. Pomíjím pravopisné chyby, ty totiž ladí efekt, ale podstata tkví v příběhu a zpracování. Dost se mi to líbí. Mohla by z toho vzniknout epická dark fantasy. :)
Ale není to tu celé, že? Chci zbytek :)
 

DeletedUser4068

Guest
Chvíle slávay

CHVÍLE SLÁVY


Pokud chcete být v Bauhausu „ někdo“, potřebujete k tomu dvě věci - vojenský titul a členství v nějakém řádu. Řádů existují stovky, mají přísnou strukturu hodností a postavení. Postavení v těchto řádech říká o vaší pozici ve společnosti možná více, než-li zlato na vašich ramenech. Mně se ani jedno z toho nedostává, proto jsem se nechal náborovat k jednotkám Husarů, abych změnil svou budoucnost k lepšímu. Měl jsem štěstí, ne každého přijmou. Není to tím, že by Bauhaus vládl nespočetnou armádou a mohl si tak vybírat, ale tím, že nemá dostatek vojenského materiálu pro davy mladých lidí, kteří se hlásí k odvodům s vidinou prestižní vojenské kariéry. Jak říkám, měl jsem to štěstí.
Nyní mám osud ve svých rukou. Je jen na mně jak s ním naložím. Musím se snažit, služba u Husarů není žádný med. Základní vojenský výcvik není dostatečný a výzbroj také není nejlepší, i když zbraně jsou ty nejspolehlivější mezi všemi korporacemi. To Dragouni nebo Hraničáři jsou jiní páni. Mají tu nejlepší techniku a výzbroj jakou Bauhaus disponuje. Jsou to ostřílení veteráni, kteří tvoří jádro ozbrojených sil. Jednou budu stát v jejich řadách. To je slib, který jsem si dal ...

O tři roky později. Kdesi uprostřed husté džungle Venuše ...

„ Seržante Augustine, máte vůbec ponětí, kde se přesně nacházíme? “ kapitán Marcus Weiss se na mne obořil dosti podrážděně. Dost možná to bylo i tím zatraceným počasím. Již několik dní hustě pršelo a stoprocentní vzdušná vlhkost uprostřed džungle není nic, co by člověku přidalo na náladě, zejména když v takovém počasí stráví téměř celý týden.
„ Jsme osmdesát pět mil severovýchodně od Heimburgu, kapitáne, “ odpověděl jsem rázně a stručně.
„ Dobře člověče, “ štěkl Weiss a otřel si zmáčený obličej, “ vezměte si oddíl pěti mužů a proveďte průzkum v jižním sektoru. Už se tady motáme dost dlouho a po těch imperiálních psech není ani památky. Pokud nenajdete žádné stopy ani tentokrát, ukončíme celou akci. Máte na průzkum hodinu. Rozuměl jste? “ zamračil se.
„ Ano pane! “ na slovo pane jsem dal patřičný důraz. Kapitán to měl rád, to už jsem za ta léta služby vypozoroval. Koutky úst se mu nepatrně protáhly a z knírku a pěstěné mušketýrské bradky crčeli pramínky vody.
Kapitán Weiss byl zvláštní člověk. Nikdo by do něj, přes jeho zevnějšek neřekl, že dokáže být patřičně tvrdý, když je to potřeba. Měl vždy uhlazené a oholené tváře s opečovávaným knírkem a bradkou. Husté černé vlasy měl vždy nagelované a řádně zastřižené a učesané. Někdo by na první pohled řekl, že je to metropolitní člověk, nebo že je zženštilý, ale každý kdo hleděl z blízka do jeho temných hnědých očí, mluvil o jeho osobě zcela jinak. Charisma jaké z něho vyzařovalo, se hned tak u někoho nevidí ...
„ Hej, seržante! Co je s vámi, člověče?! Mám vás snad popohnat? “
„ Co? Ne, kapitáne. Provedu kapitáne! “ vyhrkl jsem ze sebe, když jsem se probral z myšlenek. Ihned jsem spěchal k opodál stojícímu mužstvu.
Mužstvo Husarů v zablácených blankytně modrých brněních čekalo na další rozkazy ve dvou liniích podél vysokých palem na cestě, kterou jsme se prosekali, dosti nervózně. Z některých gest bylo patrné, že už mají téhle nic neříkající mise tak akorát dost. Někdo znuděně přešlapoval, jiný poklepával prsty na své zbrani a jiný si zase unaveně dřepl do všudypřítomné zeleně. Provazce vody bubnovaly na jejich pancíře a ramení chrániče teď vypadali jako chrámové chrliče. Kdyby neměli na hlavách helmice, zcela jistě bych v jejich tvářích neviděl žádné milé pohledy, po té co jsem jim oznámil další rozkazy.
Do průzkumného oddílu jsem vzal dva ostřílené muže Holendra a Stevense, vyzbrojené raketometem ARG-17 a lehkým kulometem MG-40 a tři nováčky s útočnými puškami AG-17.
Vybraný oddíl utvořil zástup a vyrazil. Postup byl s přibývající vzdáleností od místa odloučení čím dál více pomalejší. Džungle oproti výchozímu místu ještě více zhoustla a všudypřítomné liány se jako hadi natahovaly po kořisti, kterou byly naše ruce a nohy. Stevenson měl na čele co dělat, aby vysekal cestu skrze šlahouny popínavých rostlin, veliké cypřiše a houževnaté gromy. Mazlavá hnědá zemina klouzala pod těžkými botami. Postup byl únavný a po nepříteli ani stopa. Najednou z ničeho nic zvedl Stevenson ruku v pěst a rychle se přikrčil. Všichni se zastavili. Na něco jsme narazili. Rychle jsem k němu doběhl. Už mně netrpělivě očekával.
„ Co se děje Steve? “ hlas se mi chvěl napětím.
„ Imperiálové, vpravo za řekou, “ odvětil natěšeným hlasem a odhrnul několik velikých listů kapradí.
Pátral jsem pohledem v jednolité mase zeleně za řekou, která se pnula uprostřed džungle mělkým a širokým korytem jako modrá stuha.
„ Nic tam nevidím, “ kroutil jsem hlavou.
„ Rudý barety. V těch nízkých palmových porostech, “ naléhal Steve.
„ Máš pravdu člověče, “ vydechl jsem užasle, když jsem si konečně všiml několika postav dokonale splývajících s okolní krajinou. Zbroj s perfektní kamufláží jim v zeleni dokonale splývala , že je bylo téměř nemožné v džungli rozpoznat.
„ Kdyby neměli na hlavách ty jejich přihlouplý červený barety, tak bych si jich taky bejval nevšiml seržante. “
„ Kolik jich asi je? “
„ Vypadá to, že jsou to průzkumáci jako my. “
„ Takže pět až osum mužů, “zapřemýšlel jsem nahlas.
„ Co uděláme seržo? “ zeptal se vzrušeně Stevenson.
„ Pošli jednoho z nováčků se zprávou pro kapitána, že jsme narazili na nepřátelský oddíl, pak se vrať s ostatními sem. Nesmíme je ztratit z očí, takže udeříme jen co je ještě trošku omrkneme. “
„ Konečně bude mejdlo, “ Stevenson poklepal významně na kulomet a pak tiše odběhl splnit rozkaz.

***

Vyčkávali jsme a sledovali oddíl pěti imperiálních průzkumníků z bezpečné vzdálenosti. Počínali si dosti opatrně, jako by někoho stopovali, nebo spíš čekali nějaké nebezpečí. Stevenson si zatím usadil kulomet mezi dva stromy, nedaleko mne, které vyrůstali z jednoho kmenu. Holendr byl se zbylými dvěma muži poschováván v pásu zeleně nalevo ode mne. Všichni byli připraveni k útoku.
„ Na co čekáte seržo? “ zašeptal po chvíli nedočkavý Stevenson po mé pravici.
Prstem jsem jej upozornil ať zmlkne. Jen zakroutil hlavou a zamračil se.
Něco se mi nezdálo. Snad to bylo zlověstné ticho, které všude kolem panovalo. Jindy živá a hlučná džungle, byla jako bez života. Ani nevím, kdy se takhle proměnila. Zaregistroval jsem to až nyní.

***
Skupinka Rudých baretů pomalu postupovala v pásu zeleně podél říčky v těsném zástupu. Náhle jako by se džungle otevřela a z její zelené náruče se vyvalili na skupinku Imperiálů, nemrtvý legionáři ze všech stran. Přepad byl tak náhlý, silný a nečekaný, že se téměř nezmohli na aktivní odpor. Střelba a hrozivý skřek legionářů spolu s křikem překvapených vojáků přerušila dosud všudypřítomné ticho ...
 

DeletedUser4068

Guest
***

„ Ksakru seržante, na co tu pořád čekáme? Postřílíme ty prohnaný psy a jdeme domů, “ vysypal ze sebe Stevenson, když ke mně doběhl ze svého blízkého stanoviště.
„ Doprčic Steve, padej zpátky ke kulometu! Hned! “ okřikl jsem jej nevybíravě.
„ Jo, vy tu velíte, “ odpověděl sarkasticky a chystal se k odchodu, když se z ničeho nic ozvala střelba a řev z džungle před námi.
„ Do hajzlu! “ zařval Stevenson a padl k zemi. Po čtyřech doběhl ke kulometu a hned si jej pevně zapřel o rameno a zamířil do zeleného pekla, které se před námi otevřelo.
Oddíl rudých baretů neměl proti přesile žádnou šanci. Během několika vteřin padl poslední muž pod přívalem olova z Kratachů. V tu chvíli jsme spustili palbu.
Těžký kulomet se rozštěkal jako vzteklý pes a spolu s útočnými puškami dalších mužů začal rozsévat smrt za řekou. Holendr poslal smrtelný pozdrav ze svého ARGéčka do centra legionářského rojení. Plamenný výbuch několik těl rozmetal. Situace se tak pro nemrtvé legionáře náhle změnila. Nyní to byli oni, kdo byl v roli překvapené oběti. Ne na dlouho, o tom jsme se měli za chvíli přesvědčit na vlastní kůži ...
„ Jen žerte parchanti! “ řval v blažené agónii Stevenson, při posílání smrtících dávek nepříteli z kulometu a tělo se mu otřásalo pod zpětnými nárazy. Legionáři padali k zemi ve velkém, avšak stále jich přibývalo a tak se jim i přes zdrcující ztráty postupně dařilo přibližovat k našim palebným pozicím.
„ Holendre! Pošli jim tam ještě jeden ohňostroj! “ zařval jsem z plných plic, abych překřičel rachot zbraní. V zápětí se ozval charakteristický hvízdavý zvuk raketometu a o vteřinu později exploze, která roztrhala šest těl legionářů za korytem řeky.
„ Hergot seržo, těch parchantů pořád přibejvá! “ křičel na mně Steve.
„ Cože? “ přestal jsem střílet.
„ Říkám, “ zařval ještě víc Steve, “ že jestli to takhle půjde dál, utavím brzy kulomet! “ ukazoval na rozžhavenou hlaveň.
Nerozuměl jsem téměř slovo, ale pochopil jsem co se mi snaží říci. Než jsem mohl stačit zavelet k ústupu, legionáři přestali bezhlavě útočit a mizeli v džungli, z které se před malou chvílí zrodili.
„ Palbu zastavit! “ vydal jsem rozkaz. Zbraně utichli.
„ Je někdo zraněn? “
„ Jeden z nováčků, “ hlásil Holendr.
„ Jak vážně? “
„ Čistý průstřel ramene. “
„ Ošetřete ho a dobijte si zbraně. Připravte se na ústup. “
„ Že jsme ty zplozence pekla ale hnali co, seržante, “ prohodil zcela vážně fousatý Stevenson a pyšně při tom držel kulomet, jako by to bylo jeho vlastní dítě. Sebevědomý a hrdý výraz ve tváři se mu změnil ve chvíli, kdy se z hustého porostu vedle něj vynořila děsivá tvář nejnebezpečnějšího tvora Černé legie. O pět stop vyšší nefarit, s typickými rohy nad spánky a jedním na temeni hlavy a zlověstnýma žlutýma očima bez zornic v rudé tváři, jakou má snad jen sám ďábel, se ohnal Azogarem, který svíral obouruč ve svalnatých pažích. Tělo Stevensona dopadlo na zem ve dvou půlích přeťatých v pase. Nefarit zlověstně zařval, div že jsem strachy nezešedivěl, při hrůze jaká z jeho deformované tváře sršela. Pak se vyřítili jeho poskoci - nemrtví legionáři. Celá džungle rázem opět ožila. Byli jako kobylky.
Peklo začalo na novo. Tentokrát na naší straně. Zmatená střelba proti nepříteli neměla valného účinku. Jeden z nováčků padl, když jej překvapeného zasáhlo několik projektilů z Kratachů. Dalšího rozsápalo několik nemrtvých legionářů za živa, ale několik jich stačil vzít sebou. Vypálil jsem dávku a v poslední chvíli si zachránil život skokem za blízký kmen, před přívalem kulek. Holendr již ani nestačil vystřelit z raketometu. Zasáhla jej střela přímo mezi oči. Z po za kmene jsem urputně bránil svou pozici. Když jsem se ohlédl, spatřil jsem jak se z džungle za říčkou opět rojí nepřítel. Rozhodl jsem se zemřít statečně. Vyskočil jsem z úkrytu, který již nebyl tolik bezpečný, vzhledem k blížícímu se nebezpečí za mými zády a vrhl se do bezhlavého útoku. Překvapivý výpad zaskočil několik nejbližších legionářů, čehož jsem využil a několika přesnými výstřely je zprovodil ze světa. Okolo nefarita jsem se prohnal jako vítr, ale nechybělo mnoho a jeho pěst mne málem srazila k zemi. Podařilo se mi dostat k torzu Stevensona. Popadl jsem kulomet. Závěr cvakl a spoušť spustila smrtelnou píseň. Když úderník zacvakal na prázdno, leželi všude kolem těla mrtvých legionářů a uprostřed celé té spouště stál nefarit, kterému jsem způsobil jen nepatrnou újmu, neboť skrze jeho pancířem pokryté tělo projektily nepronikly. S hrozivým řevem se na mne vrhl. Uskočil jsem před svištícím Azogarem jen tak tak. Ještě se reflexivně ohnal silnou paží mým směrem, když na poprvé minul, ale nezasáhl mne. Popadl jsem kulomet jako kyj a přetáhl jím nefarita přes vazy na nohou. Bolestivě zavil a tentokrát mne trefil těžkou násadou Azogaru do břicha, když se po mně vztekle ohnal. Odlétl jsem snad tři metry a nekontrolovatelný dopad nebyl nic v porovnání s tím co zažívaly má střeva a žaludek pod promáčklým brněním. Svíjel jsem se jako červ na promáčené půdě a déšť smýval pramínek krve z koutku mých úst. Měl jsem dost a čekal smrtelný úder. Nefarit se přiřítil jako lavina s velikým nápřahem své zbraně. Náhle se propnul v zádech a bolestivě zařval. To jej zasáhla plazmová karabina kapitána Weisse. Nemohl jsem tomu uvěřit. Na vystřílené mýtině, v kterou se změnil kus džungle, se objevil zbytek Husarů s kapitánem v čele, jako spásná armáda v poslední chvíli. Nefaritův zájem o mou osobu opadl, neboť se vrhl proti novému a početnějšímu nepříteli. Azogar držel na samém konci dlouhé násady, aby jím mohl co nejlépe máchat kolem sebe. Střely z pušek mu mohli pramálo uškodit a tak se do útoků vrhal sebevědomě a bez velkého přemýšlení. Zaskočení nováčci neměli proti tak silnému a rychlému nepříteli žádnou šanci. Velký zubatý břit nefaritovi zbraně si vybíral bolestivou daň.
„ Držte se dál! “ křičel kapitán, když viděl neopatrné počínání některých svých mužů.
Náhle, ani nevěděl jak, prohnal se kolem něho nefarit a srazil jej k zemi. Měl štěstí, že neskončil jako dva muži po jeho boku, které jedním švihem Azogaru připravil o jejich mladé životy. Kapitán při pádu narazil hlavou o kmen stromu. Helma praskla a roskočila se jako kokosový ořech. Kapitán zůstal nehybně ležet obličejem ve špinavé louži.
Nevím kde jsem v sobě našel ještě tolik síly, abych vstal i přes palčivou bolest v břichu a znovu čelil té bestii. Dobelhal jsem se k místu kde ležel Holendr a popadl jsem raketomet a namířil jej na nefarita, který kolem sebe rozséval smrt.
„ Hej, parchante! Tady! “ vydal jsem ze sebe z posledních sil a zmáčkl spušť.
Střela zasáhla nefarita v okamžiku, kdy se otočil mým směrem. Překvapený výraz v jeho očích se mi nesmazatelně vryl do paměti. Exploze mu rozervala kus hrudníku a utrhla pravou ruku. Ze spáleného masa a seškvařené černé kůže kolem rozsáhlé rány trčeli bílá žebra a poničené orgány. Nefaritova hlava těžce klesla, jako by se chtěl na vlastní oči přesvědčit o svém zranění. Pak jeho mohutné tělo padlo bezvládně k zemi. Hned po té jsem se poroučel k zemi i já. Zbytek přeživšího mužstva se odhodlaně vrhl proti blížícím se nemrtvým legionářům, kteří již překročili řeku. Z krátkého boje, který se strhl v korytu řeky, vyšli Husaři vítězně bez dalších ztrát na životech.
Než skončila krátká přestřelka, stál jsem opět na nohou, tentokrát již pevně. Kapitánu Weissovi jsem vytáhl zapadlý jazyk, což stačilo k tomu aby nabyl zpět ztracené vědomí. Opřel jsem jej o nejbližší strom.
„ Tak jste to dokázal Augustine, “ zasýpal ztěžka Weiss.
„ Co myslíte, pane, “ nechápal jsem jeho slova.
„ Přece ten nefarit, “ ukázal na mrtvolu.
„ Jak víte, že já ...“
„ Prostě vím, hochu,“ přerušil mne a při tom se držel za bolavou hlavu, " vždycky jsem věděl, že se vaše schopnosti dříve či později projeví. "
„ Musíme odsud rychle zmizet. Tohle místo není bezpečné, “ upozornil jsem jej.
Kapitán se pomalu postavil. „ Vím. Hned budu v pořádku. “
Po ošetření zraněných jsme se vydali pomalu nazpět. Přes radiové spojení jsme poslali zprávu o stavu naší situace. Přepravní vrtulníky vzlétly z Heimburgu téměř okamžitě ...

***

Tato událost byla mojí první malou chvilkou slávy, která sic netrvala dlouho, stačila k tomu, abych na sebe upoutal dostatečnou pozornost. Pozornost, která stačila ke startu mé slavné kariéry ...

***

Jméno seržanta Augustina se brzy zapsalo zlatým písmem do historie všech korporací, jako jméno majitele s největším množstvím zabitých nefaritů.



Konec
 
Nahoru