• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Otázka Námořní souboj

Zdravím,
Buď jsem špatný hledač na wiki, nebo to tam není. Zajímá mě, jak se počítají boje offka na lodích s olka vs birky. Pokud si pamatuju, tak když jsem to dřív klikal, tak pokud olky neprošly přes birky, tak se offka utopila. Teď je schopná zaútočit na jednotky i když prezijou birémy, pokud s ní jedou nějaké olky. Nebavím se o průniku, ale zajima mě, jak velký rozdíl musí být mezi biremami a olkami, aby se utopila offka bez útoku na pozemní jednotky. Popř. Ideálně jak se to pocita
 

Thasoss

Grepolis tým
Ahoj, přesný vzorec výpočtu boje se veřejně neuvádí. Lze doporučit simulátor, kde si můžeš vyzkoušet, od kolika birém se ti útok utopí celý.

Není pravda, že pokud zbývá v přístavu obrana, pozemní jednotky by se automaticky všechny utopily. Tak to nefungovalo nikdy, ve skutečnosti to celou dobu funguje stejně. Pouze se snad 4 roky nazpátek opravoval algoritmus u Průniku, neboť se zjistilo, že byl celé ty roky předtím špatně. Od té doby je Průnik účinnější.
 
Pocita se to nejakym vzorcem ktery zjevne zahrnuje tyto veci: kolik obrannych lodi zustalo v pristavu po souboji, kolik utocnych lodi bylo v utoku
Zejmena pokud v utoku nebyla utocna lod tak na poctu obrannych lodi nezalezi utpoi se vsechno, pokud zustalo minimum lodi a zaroven bylo dostatek utocnych lodi tak se nemusi utopit skoro nic
 
Podle simulátoru by jsi potřeboval 20215 birek abys útopil všechny transportní lodě z útoku 30 ol + 135 rtl + 2160 pozemky :D
Při 10 násobné přesile birek utopíš cca 3/4 transportních lodí, pak s větším množstvím birek už utopené transportky klesají pomaleji
 
Yes, díky za odpovědi a nějaké to počítání. Ne ze bych to nějak nutně potřeboval, ale zajímalo mě to :D
 
Pocita se to nejakym vzorcem ktery zjevne zahrnuje tyto veci: kolik obrannych lodi zustalo v pristavu po souboji, kolik utocnych lodi bylo v utoku
Zejmena pokud v utoku nebyla utocna lod tak na poctu obrannych lodi nezalezi utpoi se vsechno, pokud zustalo minimum lodi a zaroven bylo dostatek utocnych lodi tak se nemusi utopit skoro nic
zabudl si na štestí,moralku,prizen a dalši srandicky ale jinak jo , slušny :D
 
Nahoru