• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Narozeniny - m8-4-2ne‎

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Jmenuji se Luboš, mám 58 let, a kromě chvilkové zkušenosti s T********, který mi nikterak nepřirostl k srdci, jsem se nikdy žádné online hry nezúčastnil. Naše rodina vždy trávila hromadu času u stolních deskových her, počínaje "Člověče, nezlob se!" až po Labyrint smrti z polské provenience, ale na takové blbnutí u monitoru se cítím již věkovitý (starý se neříká!).
Proto mě překvapil již dávno dospělý syn Michal, když mi zavolal a požádal mne, abych si zahrál Grepolis. Že by to pro něho bylo dobré, splní tím jeden z úkolů hry a pokud vydržím chvíli hrát, může dostat i herní odměnu. 2.září mi mailem přišla pozvánka do světa Ypsilon a protože mě synátor má prokouknutého, trpělivě čekal. Pár dnů jsem váhal a přemýšlel poučen nepovedenou účastí v T****** před léty. Tehdy jsem do hry vstoupil asi v polovině sezóny a přestože jsem se dostal do nejsilnější aliance v okolí, skončili jsme všichni jako farmičky.
Nakonec jsem přemluvil sám sebe - proč neudělat klukovi radost, těch několik minut denně na počítači vydržím… V pátek večer jsem si rozklikl nápovědu, vytiskl části, u kterých jsem předpokládal, že je musím mít po ruce, a 6.září ráno jsem se přihlásil.
Byla sobota, venku nic moc a přede mnou úkol budovat počítačové městečko tak rychle, abych po třídenní ochranné lhůtě byl konkurenceschopný. Naštěstí měl Michal dost rozumu a nechal mě umístit na stejný ostrov, kde se nacházelo i jeho polis. Stále jsem ho trápil začátečnickými dotazy a doufám, že jsem mu hru moc neznechutil. Dostal jsem nabídku vstoupit do začínající aliance, ale tu jsem s díky odmítl, měl jsem přislíbeno členství v alianci, kde již působil můj syn. Postupně se z několika plánovaných minut staly hodiny - venku stále nic moc - a přišel večer a já nebyl spokojený s tím, čeho jsem dosáhl, a potřeboval jsem ještě vybudovat to, dodělat támhleto a provést todlenc… K půlnoci, pomalu před monitorem usínaje, jsem si uvědomil, že jsem celý den nepozřel ani sousto (není to pravda, zblajznul jsem sáček BeBe Mini) a ve dřezu bylo šest půllitrových hrnků od kávy. Zamyslel jsem se nad sebou, jídlo vždy byla má prvořadá vášeň, jako důkaz přikládám svůj portrét:
Já.jpg

Tak jsem se nadláb a s uspokojením nad tím, že je neděle a mohu si poležet, jsem k ránu zalehl do postýlky. Ráno mě čeká velký nákup, bůhví, jak dlouho budu trávit příští týden v robotě, moc času na chození po obchodech určitě nezbyde, taky si musím navařit alespoň na dva dny dopředu, co to bude, asi gulášek, a vyprat fusekle, na ty jsem úplně zapomněl…
Čtyři hodiny ráno, čas, kdy ve všední dny obvykle vstávám.
Je neděle, lež ještě, šel jsi pozdě spát… Protřu si oči, opláchnu obličej, zapnu počítadlo - co když se na našem ostrůvku něco děje? Rychle opláchnu jeden z hrnků, připravím první kafe a už najíždím na Grepolis.
První ranní dárek, surky potřebuji, ze začátku jde stavění dost rychle. Jé, další úkoly. A další ostrovní mise, to bude náročné. Co je důležitější, zvýšení obranyschopnosti města nebo možnost dostat z vesniček více surovin? Na vylepšení obrany se zatím vykašlu, raději budu dusit vesničky, surky opravdu potřebuji. Ale to zase budu muset sedět u počítače čtyři hodiny v kuse! Ále co, je neděle, venku nic moc, mám přece volno, mohu si dělat co chci.
Je odpoledne, bříško se tentokrát hlásí, objednám si něco u Chachara s dodáním až do domu. Kolínko nebo pizzu? Krucinál, neměl bych pít tolik kafe. Ták, honem nadělat pár vojáčků, zanedlouho je budu potřebovat. U vesničky je nápověda, mají to být jezdci. Koňáci jedni zatracení, vždyť já je nemám vykoumané! Ach jo.
Na fóru se rozbíhá diskuze, stal jsem se členem té nejlepší aliance na tomto světě. No co, že jiné aliance jsou silnější? Nebo že mají více členů? To přece nevadí. Jestliže nejsme nejlepší v této chvíli, budeme určitě nejlepší zanedlouho!
Je večer. Ráno vstávám do práce, dnes musím jít spát brzy. Ještě dodělám támhleto, provedu todlenc a toto vybuduji… Jedenáct hodin v noci. Ježíšmarjá, zase jsem to přehnal, vyčůrat a spát. Ve třičtvrtě na čtyři dodělám akademku, raději dám budíka o 20 minut dřív a začnu další úroveň…
…zvuk té nejhnusnější melodie na světě. Budík! Jo, začít akademii. Podívejme, Máňa potřebuje podporu, tak jí tam pošlem nějaké birky, ještě není pozdě. Ale, ale, z Karlíka se stala farmička, no né? Proboha, nestihnu autobus! Co se dá dělat, vezmu dneska popojíždědlo, snad tam ještě zbylo trochu šťávy…
"Šéfe, mám dneska nějakou vyřizovačku na úřadě, pustíte mě o dvě hoďky dřív? Do konce měsíce to naddělám." Musím rychle domů, ještěže jsem přijel autem. Čeká mě tam Grepolis.
Nevím, zda výše napsané je to pravé ořechové, co jste očekávali. Nemohu porovnat jakékoliv změny či verze. Ale mohu se přiznat, že mne hra dostala a děkuji za ni organizátorům.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7382

Guest
Pěkně napsané. Ale už jsem si říkal, že je to úplně mimo téma. Aspoň jste to dole přesně okomentoval, to je dobře. :)


PS: Doufám, že u hry vydržíte, snad u ní strávíte i méně času. A jakmile se o hře a o tom, jak se po taktické stránce hraje, dozvíte více, bude vás možná bavit ještě víc. :)

PS2: Jo tu hru na T taky znám, u ní by musel být člověk pořád a stejně by to byl záhul, aby se nestal farmou pro okolí.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser10620

Guest
Zajímavé a vcelku jsem se i pobavil :) Byl očekávám zážitek ze hry a toto je jeden ze zážitků, tak proč ne ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru