• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Narozeniny - Mortis.79

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Resumé:
Jmenuji se Michal, jsem z Ostravy a je mi 35.
Grepolis jsem zkoušel cca před 4,5 lety a hrál jsem ho asi 2 měsíce. To ještě ve hře nebyli hrdinové, ostrovní úkoly a nepamatuji si nic o divech světa.
Ke hře jsem se vrátil těsně před začátkem světa Ypsilon a než jsem si založil účet, tak jsem strávil nějaký čas na wiki, abych nezačínal jako úplná lama. Počkal jsem si do druhého dne od začátku serveru a začal hrát.

Příběh:
Začátky jsou vždycky těžké a krásné zároveň. Tady byly navíc i hektické:
"Pane, rychle postavte doly, ať můžeme získávat suroviny."
"Pane, bez skladu ty suroviny nebudeme mít kam dát!"
"Pane, když si postavíme kasárny, můžeme začít dobývat okolní vesnice a získavat suroviny z nich!"

Rozhodnutí nebylo lehké, ale vydal jsem se, stejně jako v mnoha jiných hrách, ověřenou cestou vojenského nátlaku a teroru. Jak se později ukázalo, bylo to jedno z mála dobrých rozhodnutí, které jsem při začátcích hry udělal. Naštěstí je začátek hry udělaný tak, že je dost surovin na výzkumy, stavění, rekrutování, obchodování a ještě jsem zvládal sypat nemalé částky surovin do vesniček, které se velice rychle dostaly na 2. a 3. úroveň, kde začly dávat ještě více surovin. Tento kolotoč byl přerušen zapeklitou situací:
"Pane, už nemůžete rekrutovat nové vojsko ani stavět nové lodi - nemáte dost obilí pro vaše vojáčky a dokud nerozšíříte statek, tak budou hladovět."
"Pane, nová úroveň statku bude trvat 7 hodin."
"Kdyby jste zlepšoval senát místo kasáren a přístavu, tak by jste teď nemusel tak čekat!"

Ok, rychlý pohled do wiki mi ukáže, že za ten čas, který bych teď věnoval stavění senátu, ušetřím na času stavění ostatních budov strašně málo. A vojsko potřebuji teď hned. Co nevidět budou první hráči kolem mě bez začátečnické ochrany a to začnou teprve ty správné žně! A nezapomínat na akademii! Ještě pár úrovní akademie a bude tu kolonka. A s druhým městem se mi rázem zdvojnásobí akční rádius, počet drancování a útoků na málo aktivní hráče. Jenže, kde vezmu 170 volného místa ve statku? V tom přichází záchrana:
"Pane, máme možnost naučit našeho statkáře pracovat s pluhem."
Tak šup, je to skoro zadarmo.
"Váš statkář nyní umí pracovat s pluhem a uživí o 200 jednotek více."
Teď to hlavně neutratit za jednotky. Rychle co ještě potřebuji na výzkum kolonky? Aha, ještě trochu zvednout skladovací prostory a už to máme. Netrvá to dlouho a jsem šťastným vlastníkem první kolonizační lodě - připojit nějakou tu transportku, přidat pár vojáčků a máme hotový kokteil na zakládání nového města. Na tomto serveru jede čas rychleji, za 8 hodin budu mít nové město. Ale ne:
"Kolonizace začala, nové město bude za 24 hodin."
Vynadal jsem si do hlupáků, znovu pročetl celou wiki a zděsil se. Nikde není jasně napsané, jak to vlastně je. No nic, jsem už v alianci, hraji s hráči, kteří to hrají od Delty - zeptám se. Po pár rozhovorech jsem se dověděl nějaké upřesňující informace a smířil se s tím, že zakládání nového města trvá 3x déle, než dobývání. V průběhu celé anabáze jsem přišel na několik podstatných věcí:

1. Hrdinové - skvělý nápad od celého vývojového týmu Grepolisu. Jen těch modrých a červených mincí přibývá nějak pomalu. Také úkoly a odměny jsou velmi pěkným zpestřením hry.
2. Aplikace pro mobily - výborný nápad, jsem informovaný o tom co se děje v mých městech a spoustu věcí zvládám dělat z mobilu v době, kdy bych jinak byl off-line. Ale vlastní zkušenost z hraní přes mobil a tablet mi ukázala, že tady je ještě velký prostor na zlepšování. Najít konkrétní město, kam poslat podpory nebo zaútočit je zdlouhavé. Srovnat si, kde mám kolik jednotek (a odkud posílat podporu / útok) je zdlouhavé... A abych nebyl jenom kritický, tak tlačítko mise, kde se zobrazují i ještě nenačaté úkoly je v aplikaci výborné.
3. Dověděl jsem se o několika chystaných změnách, ze kterých mám smíšené pocity. Z možnosti měnit suroviny za zlato nejsem vůbec nadšený, ať už to bude udělané jakkoliv a doufám, že se tato novinka nebude zavádět na již rozběhnuté servery. Z vyrovnávání sil jednotek mám smíšené pocity. Změny útočných a obranných hodnot jednotek bude znamenat znovu si všechno propočítat a možná i likvidovat celé armády a budovat si je jinak (jiné jednotky). Asi bude dlouhodobý přínos dobrý, ale už teď se bojím těch zmatků ve všech městech.
4. Probíhá narozeninová akce. Spousta dobrých - jedno nebo i více denních bonusů - byla výborná. Ale ten závěr je velkým zklamáním. Na staršćh světech jsou hráči s desítkami měst, kteří mají armády umístěné v dávno dobitých poklidných částech mapy a můžou si dovolit poslat spousty jednotek na smrt jenom pro tu šanci, že se k těm bonusům za dobytí města od Artemísie dostanou. Na mladém světě, jako je Ypsilon si tohle můźe dovolit jen málokdo - a riskuje tím pro celou alianci citelné oslabení, kterého můžou lehce využít nepřátelé poblíž. Navíc náhodně rozmístěná města od Artemísie jsou na starých serverech bez problému, neboť tam aliance ovládají podstatně větší prostory. Na Ypsilonu se i ty nejvěťší aliance bijí, i několik, o jeden sektor (moře). Nám se stalo asi to nejhorší, co se stát mohlo - nejbližší dvě města se objevily uprostřed dvou našich nejsilnějších nepřátel.

Závěr:
Celkově jsem se směřováním hry spokojený. I přes zklamání z narozeninové akce se těším na další akce. Avšak mám i obavy z některých chystaných změn. A celému týmu Grepolisu děkuji za dobrou hru.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru