• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Nejoblíbenější mýtická jednotka? (2)

Jaká je Vaše nejoblíbenější mýtická jednotka?


  • Celkový počet hlasujících
    27

DeletedUser40

Guest
Vážení hráči,

hlasujte v anketě o nejvíce Vámi oblíbenou mýtickou jednotku. Do Vašeho příspěvku můžete samozřejmě uvést důvod/y, proč jste právě danou jednotku zvolili.
 

DeletedUser

Guest
Kukam ze je tu mrtvo. :D


Prečo NIE Minotaurus?!

Teraz vam ukazem tabulky mytickych jednotiek.

  • V prvej tabulke je ukazane co by sme dosiahli keby sme na kazu myticku jednotku pouzili 100 populacie.
  • V druhej su jednotky porovnane pri rovnakej cene v priazni.
V oboch pripadoch som ratal s tym ze na podporu pouzijeme rychlu prepravnu lod a v obrane je veza bez velknazky.

mytick10.png


mytick11.png


Minotaurus je na pocet obyvatelov velmi slaba jednotka. Jeho vyhoda je vsak v tom, ze stoji najmenej priazne zo vsetkych jednotiek, takze ho najrychlejsie obnovis.

Ale pozor. Aj na rovnako priazne je v obrane stale silnejsi pegas alebo kerberus a obe tieto jednotky su surovinovo aj casovo lacnejsie nez minotaurus. Pegas dokonca vie lietat (avsak za to ma nevybalancovanu obranu) Tak preco vobec vyrabat minotaura? Lebo kerberus ani pegas nemaju utok!!!

Na co ti je na vzbure aby obranna jednotka mala utok? Na nic! Minotaurus ma vyznam JEDINE na dobyvani a JEDINE ako sprievod osidlovacej lode (v klasickej obrane je lepsi pegas alebo kerberus). Pretoze jeho utok je sice slaby ale staci na to aby presiel cez hradby s domobranou, pripadne zopar prezivsimi vojackami.

Lenze podobne je na tom aj meduza. Za rovnako priazne ma meduza len o trosicku mensiu obranu nez minotaurus. Stoji viac surovin nez minotaurus ale priblizne dva-krat menej populacie nez minotaurus. Volne miesto pri meduze mozes doplnit klasickymi jednotkami (tie dokonca mozu podporovat kazdeho boha). Takze nakoniec na rovnako priazne + populacie je meduza ovela silnejsia (aj v utoku aj obrane). Avsak dalsi vojaci pridavaju dalsie suroviny a tak armada meduzy je este drahsia.

Mame tu teda 2 typy spolocnikov osidlovacky. Lacny a lahko nahraditelny minotaurus vs. draha ale ovela silnejsia armada meduzy. Ktora jednotka je pre vas vhodnejsia uz teda zavisi od vasej schopnosti zohnat suroviny. Nezabudnite ze porovnavame jedno JEDINE vyuzitie minotaura - spolocnik osidlovacky pri dobyvani.

Stale vsak porovnavame jednotky podla ceny - cize podla toho ako rychlo su obnovitelne. Lenze porovnavat jednotky podla obnovitelnsoti ma vyznam jedine vtedy ked vam casto pravidelne umieraju. A kedy vam umieraju obranne jednotky? Dobyvanie velmi nepoznam ale typujem ze obranne jednotky vacsinou neumieraju. A ak aj ano tak nie tak casto aby som kvoli tomu nedokazal vyrabat meduzu. K tomu este v jedinom pripade.

Takze podla mna Minotaurus az taky dobry nie je.

Zeus je podla mna dobry len na Mantikory, co su najsilejsie utocne jednotky v hre.

Kyklopa porovnam len tak zbezne a podla prveho dojmu mi pripada ze je to mensi odklon od minotaura k meduze ale iba mensi. Aj to stale pozerame len jediny pripad.

Nezabudnite ze nie je dobre vyrabat rozne druhy obrannych mytickych jednotiek lebo potom nebudete mat koho podporovat. To radsej vyrabajte len obycajne jednotky lebo tie mozete poslat vsade z roznych miest a spojit aj silnejsiu obranu nez z mytickych jednotiek.

PS:
Screeny su robene z novej pripravovanej verzie Grepolis Pack v 2.1.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Mantikora :) Přece jen se dostane nouzově nejrychleji tam kde je potřeba :) Na sestřelování kolonizačních lodí zcela ideální jednotka... Dokážu si představit i využití hydry, ale většina kolonizačních lodí je bráněna především loďstvem a nepoměrně nižším počtem pozemních jednotek... Takže bych řekl že je mantikora přece jen na tuto činnost nejúčinnější
 

DeletedUser10358

Guest
Jj,mantíci,alias plyšáci jsou nejlepší útočná potvůrka:))))))mám jich vždy pár měst a nikdy nezklamou:)
 
Nahoru