• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Nové kultury

  • Zakladatel vlákna DeletedUser9897
  • Vytvořeno

DeletedUser9897

Guest
Zdravím,

dostal jsem jeden "malý" nápad co se hrou, hráči neustále žádají nové jednotky, bohy apod. Také se zde řeší svět Achilles, možná jsem našel řešení.

Koncept:
Hlavní myšlenka mého nápadu je celkem prostá, jedná se o vznik podobné hry jako je Grepolis, akorát ne z období starověkého Řecka, ale jiné kultury. Jako příklad mě napadá starověká Čína, Egypt, Mezopotámie. Prostě založit podobné komunity jako je Grepolis, akorát s nějakou jinou kulturou.

Důvod:
Jako důvod bych řekl, že Řecko už musí být pro některé hráče ohrané, přidáním více kultur by si hráč mohl zvolit dle libosti. Navíc by se zvětšila komunita, a teď ta samotná myšlenka. Svět hrdinů se chce zrušit, někde jsem četl že to je prý kvůli tomu, že nesplnil své očekávání, a proto navrhuji tohle. Rozjet dvě-tři podobné hry, nechat hráče vyzkoušet si co a jak a udělat svět hrdinů, který by obsahoval všechny dané kultury do jednoho světa.

Detaily:
Jako příklad jsem uvedl tři nové kultury. To dává prostor pro vznik třech nových komunit, něco jako je to u Grepolisu.
Každá kultura by měla stejné základní budovy, jen třeba jiné názvy a hlavně jiný, specifický vzhled pro danou kulturu. Speciální budovy by se mohli trochu pozměnit. Nechal bych stejné množství druhů jednotek, a to jak námořních, tak i pozemních, samozřejmě je také graficky upravit pro daný svět. Každá kultura by měla svých 5-6 bohů (podle toho, jestli se přidá Artemis na normální světy), své jednotky a kouzla, přesně jako u Grepolisu. Samozřejmě bych zanechal vzpouru a dobývání, to vše při starém. Ostrovní úkoly, zemědělské vesnice i hrdiny přizpůsobit dané kultuře. Zanechat, jen změnit "kabát".

Grafika:
Uživatelské rozhraní by mělo být stejné jako u Grepolisu, akorát zanesené do okolního světa dané kultury.
Vše, bohové, budovy, jednotky by mělo svůj specifický vzhled, ale pracovalo by to na stejném principu jako samotný Grepolis.

Rovnováha:
Dopad na samotný Grepolis by to nemělo mít žádný, jen mě napadá úbytek hráčů, ale když to vše bude od InnoGames, nevidím problém.

Podvádění:
Stejný princip jako má Grepolis.

Závěr:
Nemyslím si, že je to úplně k zahození. Jak jsem již pal výše, komunita by se rozrostla, hráči by konečně dostali to, co chtějí, tedy nové bohy, jednotky, výzkumy, a také by se mohl vyřešit svět hrdinů.

Budu rád, když mi k tomu napíšete svůj názor, klidně i negativní.

scoot
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9364

Guest
Ahoj, myslím, že je to bezva náípad.. :) Hraju hru jménem Settlers IV., V., II. a je to tam. Ale já bych z toho nedělal jiné hry, ale nechal bych to v jedné hře. Na začátku by se dala určitá rasa (Egypt...) a tak by se to odvíjelo...
 

DeletedUser9897

Guest
Ano, i to je možnost. Ale já měl namysli, aby se jednotlivé národy vyvíjeli na svých světech a aby byli izolované od ostatních. Zvolení národa bych nechal až na svět hrdinů, kde by se všechny kultury setkali poprvé, tím pádem by byl o nový svět hrdinů větší zájem.
 

DeletedUser7382

Guest
Skvělý nápad. Prostě nové kultury, vzhled všeho a některé funkce tomu přizpůsobit (dát tomu nový kabát), ale jen vzhledově (například účinky herních funkcí i síla jednotek budou stejné, jen budou mít jiný vzhled a jinak se budou jmenovat, ale ty kultury budou rovnocenné).

Taky si myslím, že kvůli tomu by nebylo potřeba vyvíjet nové online hry (bylo by to náročnější pro Inno na údržbu, a úplně zbytečně, když to bude jen v jiném kabátě to samé; navíc pro hráče by to bylo nepraktické, protože by se museli všude registrovat zvlášť a nebylo by jednotné fórum pro všechny národy). Jako nejideálnější možnost bych viděl tu, že by se občas spouštěly nějaké normální světy, kde by jen byly jiné kultury než řecká (jednotlivě odděleny), ale klasické herní světy s řeckou kulturou by byly stále nejčastěji spouštěné. A pak by tu byl jeden svět hrdinů, kam by mohl jít hrát jakýkoli hráč za jakoukoli kulturu, třeba Řekové i Peršané apod.



Kdysi mě něco podobného taky napadlo, a to když se na Beta serveru hry poprvé testovali hrdinové a když měli testeři možnost poslat zpětnou vazbu k hrdinům (tak jsem toho využil). A tehdy se dali hrdinové Leonidas a Helena získat jen v případě, že jste splnili náročnou úkolovou řadu podobnou ostrovním úkolům a dostali za to ocenění - pak za 400 mincí války a za to ocenění jste mohli Leonida rekrutovat (Leonidas sice ještě pořád stojí nejvíc mincí ze všech hrdinů, ale už ty ceny nejsou tak závratné a nemusíme plnit úkolovou řadu kvůli ocenění). V Leonidově úkolové řadě bylo dost zajímavých úkolů, které ale nebyly tak lehoučké jako ostrovní úkoly, a pak přišlo na porážení hord Peršanů v Thermopylách, jenomže ty jednotky neměly vzhled nepřátelských Peršanů, ale byly to klasické herní jednotky (tedy řeckého vzhledu). A tak mě napadl stejný nápad, ale ten nápad jsem nepropracoval jako Scoot, protože jsem nevěděl, jak by se to mělo na herní světy zavádět a vůbec se mi líbí i ten jeho nápad, jak by to mohlo vyřešit problém světa hrdinů.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9897

Guest
Dane, měl jsem namysli vznik úplně nových her. Trošku pozměnit název, ale nechat tam "polis". Např. Thaipolis pro čínský národ. (Jen příklad).
Sdílené fórum mi nepřijde jako dobrý nápad, bylo by to zbytečně chaotické. Taky bych ty světy nespouštěl v náhodném intervalu, ale udělal bych pro každý národ svoje. Svoje fórum, support prostě vše. Ano, pro Inno by to mohlo být náročné, ale dle mého názoru to přitáhne více hráčů. Moc se mi líbí tvůj nápad s jedním účtem, jako to je tady na grepu. To by vše usnadňovalo. ;)
 

DeletedUser7382

Guest
Chápu tě (a pochopil jsem to tak i před tím), ale pořád se mi to nějak nelíbí. Jako lepší řešení by mi přišlo, pokud by to všechno bylo pod hlavičkou "Grepolis" a nějaké ty zkomoleniny by se objevily jen na daných světech těch ostatních národů (zpočátku by to bylo trochu vtipné, ale GREpolis je vlastně taky složenina), přičemž nové světy s řeckou kulturou by se spouštěly nejčastěji (o náhodném intervalu jsem nic nepsal). Pokud by to bylo všechno takhle pod jednou hlavičkou, odpadla by starost s usnadněním v podobě jednoho účtu pro všechno (jeden herní účet = jeden účet na support; jeden účet na fóra a jeden účet na všechna Wiki). Jenže pokud by to bylo pod jednou hlavičkou, sice by to bylo jednodušší na údržbu pro Inno, ale zároveň by to bylo náročnější pro zdejší vedení hry, které by muselo trochu pozměnit Wiki (víc než jen zmínit v případě, kdyby ostatní národy měly být samostatnými online hrami, ale přece stejnými, jen v jiném kabátě) a možná trošku pro všechny sjednotit fórum (pokud by to bylo vůbec potřeba), horší by bylo pak akorát všechny vždycky zohledňovat. Systém hry a všechno v jádře hry by přece zůstalo stejné, takže by na Wiki mělo stačit přidat novou stránku pojednávající o variacích Grepolisu na některých herních světech, která by spočívala jen ve vzhledu po všech stránkách, v jiných obrázcích a názvech jednotek, budov a výzkumů. Víc by nebylo třeba, protože funkce hry by zůstaly naprosto stejné, a to je taky důvod, proč si myslím, že by bylo úplně zbytečné kvůli tomu spouštět nové online hry.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9364

Guest
Mám podobné myšlení jako Dan, vše dát do jedné hry.. A např. na svět hrdinů by se mohly kultury "smíchat".
 
nevim, dle mě by se to akorát zesložitilo, ale výsledek by nebyl tak ohromující a navíc by si lidé brzy zvykli na to, že hrají to samé, ale pod jinou tváří
 

DeletedUser

Guest
Ale ono by to bylo to samé pod jinou tváří, i kdyby z toho formálně byly samostatné hry. Pokud to má mít stejné mechaniky a jen jinou grafiku a názvy, tak je nesmysl to vyvíjet jako několik samostatných her, když je to pořád ta samá.
 
Nahoru