• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Nové zakončení světů

  • Zakladatel vlákna DeletedUser12305
  • Vytvořeno

DeletedUser7082

Guest
Koněcně tady nebudou nudné divy! :) Počkat, já na ně nikdy nedosáhl..
smiley_emoticons_lol.gif
smiley_emoticons_lol.gif
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser12642

Guest
A v jaké části hry se vypne zakládání kotev a registrace nových hráčů na svět? Aby nějaká dominance měla aspoň trochu smysl... Ale i tak to na mě působí spíš jako simulátor zakládání kotev :D
 

Thasoss

Grepolis tým
V okamžiku dosažení podmínek na dominanci. Tedy jakmile stáří světa dosáhne oněch předem daných x měsíců. A rozhodně bych neřekl, že to bude o zakládání. Čím více se bude zakládat, tím vyšší bude počet celkových měst a tím více jich na dosažení 50 % bude muset tvá aliance ovládat. Takže tím vůbec nic nevyřešíš.
 

DeletedUser12642

Guest
Takže počítáš s tím, že pokud nepříteli by má aliance vzala 20 měst, tak že by nepřítel nešel a nezaložil 20 měst, tedy ve výsledku by se všech nulovalo? To si nemyslím :D
 

Thasoss

Grepolis tým
Dejme tomu, že je na světě celkem 240 měst. Tvá aliance vlastní 110 (45,83 %), nepřítel 80 (33,3 %). Fajn, změní se to, jak říkáš, tedy že 20 měst obsadíte a 20 soupeř založí. Máme tím pádem 260 měst -> vy 130 (50 %) a soupeř stále 80 (šel z 80 na 60 a pak z5 na 80) -> 30,77 %. To by bylo, že silnější bere slabším (častý jev, že právě tato aliance pak hromadně zakládá).

Teď naopak - nepřítel 110 (45,83 %), vy 80 (33,3 %). Vy máte pak 100 měst, nepřítel stále 110. Tzn. vy 38,47 % a oponent 42,3 %. Stále dochází k posílení toho, kdo dobývá, a určité ztrátě toho, kdo zakládá.
 

DeletedUser5497

Guest
Tento nápad se mi líbí, bude to něco nového a já osobně bych si to rád vyzkoušel, i když jsem plánoval pauzu od hraní. Nápad s tím, že by ve hře figurovaly divy, u kterých by byla snížená cena stavby a změněné bonusy, aby byly více atraktivní se mi taky zamlouvá, možná bych k tomu dal podmínku, že by se mohly začít stavět až třeba 2 měsíce po spuštění světa, kdy už aliance mají své kompletní ostrovy, aby mohli začít všichni stavět ve stejnou dobu, kdo by o to měl zájem. Možná by jste se mohli ještě promyslet, zda nějakým způsobem neomezit zakládání kotev po aktivaci dominance
 

DeletedUser12896

Guest
Divy byly nudný, tohle bude ale konec Grepolisu. Konec malých aktivních partiček které v pár lidech válcovali světy. Budeme si muset na krk uvázat spoustu nosičů vody kteří v klidu za frontou budou produkovat města k ničemu.
 

DeletedUser10076

Guest
šanca na úspech malej aliancie bude definitívne pochovaná.. paradoxne, ak znechutíte tieto malé aliancie, tak vás to bude stáť veľa peňazí, pretože tieto malé aliancie by sa nikdy neudržali, keby tá hra nebola tak strašne o peniazoch
 

DeletedUser12645

Guest
tak já se taky přidám do diskuze-nápad určitě super-překopat závěr světa, protože ten stávající je opravdu nudný.

ale jak zde bylo řečeno malé aliance které braním měst válcují soupeře prostě nebudou mít nárok-protože i 200 měst v pozdějších fázích hry neudělá dost procent aby se dohnala ztráta klidně 30 hráčů.
 

DeletedUser12897

Guest
Ahoj, divy samozřejmě nudné jsou, je to obyčejné domkaření. Mohu mít v alianci 10 hráčů, kteří ji táhnou, ale zbytek nehne prstem a jen si zakládá města a občas pošle podpory na něčí dobývání (spoluhráči ze světa Lamia mě teď nebudou brát za slovo, bylo to myšleno jen hypoteticky :)). A ačkoliv by mi i takoví hráči pomohli postavit divy posíláním surek, není to úplně fér. Rok se kopou do zadku, pak měsíc posílají surky a za to mají dostat korunku?
Přitom by to šlo pozměnit jen lehce - systém divů může zůstat stejný, akorát by se div nestavěl za suroviny, ale za bitevní body! Všechny hráče by to vytrhlo z nudného domkaření, protože by museli pořádně válčit, aby ten div postavili. A svět by měl akční konec a bojovalo by se i o jiná města než jen o ta na divech a v jejich blízkosti. Toť můj názor.
SK
 

DeletedUser12898

Guest
Stavať diví za bojové body s tým by som vôbec nesúhlasil osobne,to by si pri divoch nikto nemohol dovoliť dobýjať lebo by všetky body išli na diví a chcel by som ťa vidieť ako by si nazbieral poviem príklad 200 kultúr na ďalšie mesto keď musíš ešte aj dávať ich do divov,podľa mňa úplný nezmysel,už tie dediny,že sú za body je blbosť malý to nechať po starom,ja bojujem napríklad dosť a aj tak mam veľký problém s kultúrou a to nehovorím ešte o tom,že tie dediny zožerú tiež nemalo bodov.

No a k tej dominancii neviem si to momentálne predstaviť ako by to malo fungovať ale je pravda ako tu už viacerý poznamenali,že menšie aktívnejšie aliancie by nemali šancu,ťažko sa vyrovná 20 členná aliancia 50 člennej aj keď ta menšia by častejšie dobýjala mesta ale tu väčšinu miest proste nedokáže proti tej veľkej aliancii prerasť v mestách.
 

DeletedUser12589

Guest
Tak jako nápad to není úplně špatné, ale jak se píše nade mnou, co malé schopné party? Pokud je to jen o velikosti, opravdu moc šancí nemají. ;)
A bojové body nechte u kultury, opravdu stačí ty vesnice.
 

DeletedUser12642

Guest
@Sir Kraken pokud zavedeš něco takového za bitevní body, tak z toho uděláš ještě víc pay-to-win. Nejvíc BB nemá nejlepší a nejschopnější hráč na serveru, ale hráč, co si koupí balíček 25 (nebo kolik jich to vlastně dávaj) prozírek :) Pokud tedy nepočítáme dělání bodů :D

@Thasoss hrál jsi někdy v malé schopné Alianci? Je tam pohoda a je to účinnější jak velké aliance a právě velké aliance. Proč by se tedy měli přidávat oni k velkým, když si vítězství zaslouží oni a né ta velká aliance? Tato hra je stále o boji a chtělo by to vítězství dát těm, co si to opravdu zaslouží, takže lepší by bylo lepší dát návrh, aby se toto uskutečnilo než "Tak se prostě přidejte k domkařům"
 

Thasoss

Grepolis tým
Já hrál jenom v malé schopné alianci. A tato malá schopná aliance nikdy neměla problém vyhrát, protože se časem stala velkou a pohltila okolí. ;)
 

DeletedUser12712

Guest
No dariios tu má neskutočnú pravdu... Ja sám poznám aliancie o desiatich hráčoch ktorym ani obrovské aliancie nedokážu zobrať mestá. Oni sa ani nechcú pridať ku veľkým. S tým s čím začnú s tym aj skončia. A nemajú sancu sa stať veľkou ally ani pohltiť ostatné lebo nemajú na to dostatok členov. Týmto charakterových allianciam je ale úplne jedno že svet nevyhraju. Aj tak si ich hráči zapamataju..
 

DeletedUser10076

Guest
No mne to vadiť bude, chcem vyhrať. Pri divoch mám šancu spraviŤ akciu a dobyť mesto na dive, ale pri dominancii nebudú takéto veľké akcie, to jedno mesto dobyté nebude znamenať absolútne nič
 
Nahoru