• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Obchodování se zlatem

DeletedUser5004

Guest
Dobrý den, omlouvám se pokud je tu tato otázka někde zodpovězena, ale nenašel jsem ji. Chci se zeptat z jakého důvodu je u obchodování se zlatem nastaven přesný kurz suroviny a zlata ? To trochu postrádá Tržní princip ne ? Pamatuju si dobu kdy to bylo ještě zcela volné ... Ano sice se pak hromada surovin dala sehnat za minimum zlata, ale stále měli hráči kteří do toho peníze nedávají šanci získat zlato díky dobré nabídce a naopak i ti co do toho peníze mohou nacpat do toho ty peníze nadále vráželi ... Nyní si myslím že obchodování za zlaťáky úplně ztratilo smysl ... jediné co bych pochopil nastavit minimální hranici kolik surovin a kolik zlata se může dát do nabídky... Děkuji za odpověď :)
 

Thasoss

Grepolis tým
Narušilo to rovnováhu hry. Dříve za 2 tisíce surovin museli zlatkaři dát cca 15 zlatých, nyní musí 50. Znatelný posun pro neplatící hráče, kvůli kterým byla tato funkce implementována. Nešlo prioritně o to, aby se platící dostali k většímu množství surovin, ale o to, aby se neplatící dostali aspoň k nějakým zlatkám. Jinak přesný kurz nastaven není. Minimum zlata je 50, maximum 200, u surovin je to min. 100 a max. dle trhu. Ale drží se to nejčastěji na tom kurzu 40:1, no.
 

DeletedUser5004

Guest
No tak to pak nechápu, že když dám třeba 4000 surek za 100 zlatejch proč to nejde .... jde mi nastavit pouze 2000 surovin za 50 zlatých .. jiné množství nejde ... A ano já to chápu, že jde pouze o to aby hráči co si nekupují zlato ho mohli získat jiným způsobem ... jsem jeden z nich ... nehodlám do hry cpát peníze ... ale když se snažím dát jakoukoliv nabídku vyšší než 2000:50 tak mě to nejde .... :) Jakmile nastavím surovin méně nebo více jak 2000 a nebo zlata méně nebo více jak 50 tak to prostě nejde dát jako nabídku ... :)
 

Thasoss

Grepolis tým
Můžete vyhledávat nebo vytvářet nabídky od jednoho zlata až po 200. Co se týče surovin, je omezení stejné jako dříve, podle limitů vašich obchodníků. Zároveň ale můžete požadovat/nabízet maximálně 2000 surovin, a to za nejméně 50 zlata!
Prostě tak, no. Má chyba. :) Ono to sice podle obchodníků je, ale do určité míry.
https://wiki.cz.grepolis.com/wiki/Obchodování_zlatem
 

DeletedUser13296

Guest
ahoj, pročítal jsem forum, ale toto jsem nikde nenašel nebo jsem to nepochopil..
jsem začátečník, hraji druhý den, mám dost surovin a chtěl jsem je nabídnout za zlatky, ale nejde mi to, asi dvakrát se objevila nabídka, které jsem využil, ale sám to zadat nejsem schopen
dotaz - je to tak schválně nebo mi chybí nějaký levl něčeho co je k tomu potřeba..
 

mikosansobi

Grepolis tým
Každý druh surovin (stříbro, dřevo a kámen) má ve směnárně určitou maximální kapacitu. Jakmile je jí dosaženo, nemůžeš do směnárny prodat žádné další suroviny až do doby, kdy se místo opět uvolní (tím, že někdo surovinu zakoupí). Nicméně kapacita se může v závislosti na využívání směnárny měnit.
 
Nahoru