• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Oblíbené herní strategie

Ahoj, mám dotaz na zkušenější a dlouhodobé hráče. Jaká je vaše ideální strategie pro začátek hry a obecná pravidla, kterých se držíte? Spoustu hráčů v každm svém městě prvně vybuduje senát, potom doly a až pak se zaměřuje na budování armády a výzkumů. Platí to takto u všech měst, které dobyjete či založíte? Je vždy tento postup ten nejlepší ? Senát -> těžba -> jednotky a výzkum?

Jde mi o to jak zvýšit efektivitu. Uvedu vám příklad mám účet s 20 městy a neustále klikám vesnice po 10ti minutách. Pouze ve městech na skálách mám vymaxovaný senát a těžbu. Nikde jinde ne. Teď asi začínám přicházet na to že je to chyba? Snažím se prudit enemáky městama, které mám na jejich ostrově. Bohužel mi to nejde tak, jako prudí oni mě, útočí výrazně častěji s obrovskými armádami i přes to, že je kolikrát rozbije moje deff. Během dne dvou jsou schopní obnovit tuhle armu a jedou znovu. Mě to trvá o poznání déle.

Pak jsou tu výzkumy, kdysi před 5 lety jsem tu viděl krásný shrnutí výzkumů pro každé zaměření měst OFF/DEFF/LODĚ . Nemá to někdo po ruce prosím? Celkově je pro mě těžké držet se jednoho typu města, protože občas mám suroviny např na hodně praků, ale pak zbydou i na jiné jednotky tak je postavím..

Dík dejte mi vědět vaše zkušenosti :)
 
No urcite je vyhodne vystavet senat na max jako prvni protoze ti pak vyrazne urychli dalsi stavbu a to co prodelas na jeho vystavbe pak z dlouhodobeho hlediska ziskas spatky. Ja treba delam to ze prvne vytahnu akademii na 13 a dam vyskum jerabu a pak potahnu senat na 25 a pak potahnu akademii na 30 nebo az na 34 kvuli vyskumu bitevni strategie. Pak jedu vetsinou statek no... nekteri jedou surky ale surky ziskas s vesnic nebo drancovanim hracu (ale to zalezi jak moc zkuseny hrac jsi) proste po tech letech uz v tom mas system ja ani nevim jak to popsat ale ja mam ze zacatku surek dost vzdy.
Co se tyce vyskumu co ja vim tak je to celkem logicke kdyz se podivas co delaji. Nektere davaji utok nebo rychlost lodim nektere pozemce atd. podle toho co kde stavis to tam i vyskoumas v akademce :D

Obecna rada - skousej, nikdo uceny z nebe nespadl, vsichni jsme nejak zacinali a postupne se vylepsovali, ja treba po 6ti letech obcas taky zjistim neco co mi zefektivni hru, tohle je hra tisicerych moznosti proto ji mame vsichni tak moc radi :D
 
Jinak ještě dost důležitá věc, kterou možná nedelas a tvoji nepřátelé ano, a proto rychleji verbují než ty. Jedna se o preposilani surovin z tvých měst do jiných.
Dejme tomu, ze mi padly celé ohnivé lodě - přesunu hrdinu na olky do daného města, během toho klikas suroviny z vesnic a jakmile se hrdina přesune, tak preposilam suroviny z ostatních měst do toho, kde chci verbovat. Tímto stylem jsi schopen naverbovat armádu z nuly na 100 během třeba 30 minut a pak už jsem cekas, až se vše vyrobí a jdes verbovat do jiného města. Jinak k tomuto je mít fajn větší úroveň tržiště ve městech a ideálně obchodní kancelář, ale pak už záleží, jestli chceš mít ve městě více volných obyvatel, nebo preposilat více surovin najednou
 
obnovení armády: Vždy se snaž využít vše co jde.
1. kouzla: porodnost, spartský trénink
2. po té si přesuneš suroviny z města já mám spočítané kolik čeho mám posílat, aby mi suroviny nepropádavaly. například jezdci. město plné jezdců posílám suroviny v poměru 2:1:3, Když to střídám s prakama tak to vychází téměř na 1:1:1
3. když obnovuješ armádu můžeš využít zemědělské vesnice. Proděláš na surovinách, ale pokud máš dost surovin obnovíš armádu rychleji
4. výzkum: branná povinnost, cvičitel
5. inventář: šetři si rychlejší rekrutovaní až budeš obnovovat armádu/lodě ve městech kde máš aktivovaných hodně bonusů na útok. když rychle obnovíš armádu můžeš využít ty bonusy vícekrát. Mě se třeba povedlo poslat 3x 430 olek z jednoho města za jeden den. +70% bonus v kouzlech a neutratil jsem ani zlatku.
 
Já osobně vždy maxuju první Senát, abych stavěl budovy rychleji, jak psal Endre, předtím Akademku na 13 a vyzkoumám si Jeřáb a Architekturu, pak většinou Akademku tak, abych tam mohl stavět jednotky, co zamýšlím a Statek na max s Lázněma. Surky farmím ze zemědělek a okolních měst, takže mám spíše problém je utratit :) Když mám urychlení stavby, hodím si to když mám naklikanou frontu senátu do lvlu 24 a na aktuálně rozestavěné úrovni mi zbývá méně než polovina času trvání zrychlení stavby, abych si mohl ještě nakliknout poslední lvl se zkrácením. Doly stavím všude na max, surky se vždy hodí a když tě už v late game nebaví tolik farmit a jen odklikáváš slavnosti, tak se to hodí. Tržiště taky stavím na max kvůli přeposílání surek mezi městy na obnovu army.

Ideální je vždy vybrat přesnou specializaci města a tomu přizpůsobit výzkumy, když není vyloženě nezbytný nějaký typ města, betu v potaz i +- produkci na ostrovech, když mám - stříbro, tak tam třeba méně často stavím koně, nebo když mám plus kámen tak radši stavím praky, ale samozřejmě záleží na tom, co je v dané oblasti zrovna potřeba, surky se vždy dají přeposlat.

Já v základě zkoumám ve všech městech Architekturu a Jeřáb (u měst co založím nebo o menších dobytých měst), Keramika, Pluh, Loajalita vesničanů (pokud má zemědělské vesnice), Zkušenost z Bitev a Silné víno (poslední dva vynechávám když dobyju špatně vyzkoumané město a musím ho předělávat.

Námořní: olky/birky/trirky (ty mám vždy jen ve městech na hranici s nepřítelem) vždy full jeden typ
Povinné výzkumy: Požadována námořní jednotka, Loďař, Matematika, Beranidlo, Kartografie

Deff zem: stavím většinou rovnoměrně proti každému druhu útoků (RTL + 200 vozů, 900 luků a kolem 700 mečů podle toho, jak vyjdou obyvatelé), je to výhodné i na surovinovou potřebu, jelikož na vozíky zužitkuju kámen, navíc když přijde takováto podpora na dobývko, jako první, tak máš rovnoměrnou obranu proti všem typům útoků. Pokud to situace vyžaduje, někdy je výhodné stavět třeba jen meče nebo luky do fullu, když k tomu máš důvody (nepřítel využívá často jednotky s jedním typem poškození, nebo chceš využít hrdiny s bonusem na rekrutaci daných jednotek)
Povinné výzkumy: Lučišník, Válečný vůz, Rychlá transportní loď, Cvičitel, Branná povinnost, Lodní lůžka, Kartografie, pokud je blízko nepřítele tak i Falanga

Univerzal pozemka: ve městech na hranici dělám často univerzální města, kde mám i koldu, skladba 24 trirem, kolonizačka, RTL, 200-250 vozů a zbytek hoplity podle populace, důvod je hlavně ten, že je můžeš použít na útok i na obranu a s koldou je nejefektivnější posílat tuto skladbu, protože ti ho nikdo nezničí bouří a máš tam jednotky se slušným útokem i obranou. Taktéž je tato skladba výhodná z hlediska skladby surovinových nároků na jednotky.
Povinné výzkumy: Hoplita, Válečný vůz, Rychlá transportní loď, Cvičitel, Branná povinnost, Lodní lůžka, Kartografie, Falanga, Triremy, Kolonizační loď, Dobývání, Napnout plachty (pokud máš dost výzkumných bodů)

Off pozemka: vždy stavím pouze jeden typ jednotek - praky nebo jezdce a to z důvodu benefitů kouzel a hrdinů, na útoky s praky dávám kouzla od Artemis, tím maximálně využiješ potenciál útoku + hrdina na boost praků, k útoku stavím rtl a kolem 30 ohnivek
Povinné výzkumy: Jezdec/Práče, Rychlá transportní loď, Ohnivá loď, Cvičitel, Branná povinnost, Lodní lůžka, Kartografie, Falanga, můžeš i Průnik, když je dost bodů, často v těchto městech stavím katapulty, pokud bojuješ proti nepříteli se zadefovanými městy, pak dávám do každého útoku po 40-50 katech abych sundal hradby a zem dočistím letkama před koldou.

Letky: pro ty taky dělám samostatné města, opět maximální využití potenciálu při full útoku s hrdinou.
Povinné výzkumy: Meteorologie, Božská elita, Drancování chrámu

Na obnovu armád se snaž co nejvíce využívat rotaci hrdinů, kteří poskytují snížení surovinových a časových nároků na rekrutaci jednotek, přiřaď hrdinu s bonusem, navez si surky tak, abys měl plno, pak zakouzlíš urychlení od boha a jedeš rekrutace se svážením surek z okolních měst, když máš ještě posílení z misí, tak to dávám až na plnou frontu, jak je naklikáno, přesunu hrdinu do dalšího města a opakuju postup (proto mám tržiště a doly na max)
 
Naposledy upraveno:
@Qw3rtX tak me tedy zaujala ta skladba deff pozemky, to se me zda dost divne mit tolik obrany proti strelnym a tak malo proti letkam
Ja osobne stavim pul na pul luky a hoply plus pridavam tak 300-400 mecu at se nerekne
Pak jeste existuje varianta luky + vozy, kde je legitimni argument suroviny ale s tim ja problem nemam, jelikoz kamen potrebuju na vystavbu a na slavnosti zas...
 
Na vzpouře staví střelné útočné (praky) hodně. Takže se vyplatí mít dostatek mečů.

Jestli se tu mluví jen o dobývku, tak jsem si toho nevšiml - pardon
 
mám takovou kompozici proto, že mezi deff města počítám i univerzalní, takže když někam sednu, naposílám tam deff i univerzály a pak je tam i dostatek hoplitů (cca 1200 na město). Dalším důvodem je surovinová cena jednotek, s vozíkama to je vyváženější i na spotřebu kamene, než kdybych tam měl hoplity, líp se to pak obnovuje. Bodné poškození z letek mají jen manty, což je 1 ze 4 leteckých jednotek, zbytek má sečné nebo střelecké poškození, proti čemuž je tato kompozice efektivní.
 
Nahoru