• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Obrane mesto-Dotaz

DeletedUser

Guest
Zdravim mohol by mi prosim nejaky skusenejsi hrac poradit jake jednotky(no respektive pomer mezi nema) jsou idealne do obranneho mesta?Pokud bych chtel pozemni obranne mesto,je jasne ze obranne jednotky jsou sermir,lucistnik,vuz a hoplit jen mne zajima nazor nekoho skuseneho co uprednostnuje treba jestli spis hoplity nebo vozy a v jakych pomerech dela jednotky.Taky myticke jednotky,hodi se nebo spis ne?(pokud mam Heru) Je jasne ze asi nejaka idealni kombinace nebude a urcite asi zalezi na kazdem hraci ale zajimalo by mne co je takova klasika v pozemnim obranim mestu cim bych nic neskazil..V sekci navody a taktiky jsem nasel jen topic na pozemni utocne ale na obrane ne proto pisu tady.Dekuju vsem za odpoved a pokud uz nejaky topic na podobne tema je tak se omlouvam a popripade jestli by slo hodit link ;-)
 

DeletedUser5002

Guest
Předně Hopliti nejsou obraná jednotka to pamatuj. Pominu, že nemají takovou obranu vůči sečným jako vozy, ale mají obrovskou slabinu v prakách a s těmi útočí skoro každý a Hopliti pak jen umírají.

Mýtické jednotky se určitě hodí, ale nejlépe se osvědčil Kerberos, který skvěle brání vůči prakům, dobře proti jízdě a špatně proti kopím.
Ty jediný asi stojí za zmínku. Hodnotím dobře i kyklopy, ale už jsem dostal od někoho nezkušeného, že héra vychází v rozpočtu lépe.
Rozpočítávání, univerzálnost a podobné jistoty, nejsou znakem dobrých hráčů. Dobrý hráč vše maxuje do plných, jak pozemku, tak lodě.
Je to risk, ale my sem nepřišly do počtu, ale udávat směr :)

Tudíž, uvědomte si jednu věc. Použijte simulátor, pokud o tom máte pochyby, ale vždy je nejlepší útočit do největší slabiny plným útokem.
Můžete si udělat tabulku a ta Vám to i spočítá. Kombinované útoky nejsou lepší. Maximálně proti skvěle vyrovnané obraně najdou využití kombinované útoky.
Hodně lidí tvrdí, že ne, ale pokud víte na co útočíte, je ideální varianta útočit do slabin. Pokud jedete na blind, posílají se vyrovnané útoky.

Ale zpět k tvé odpovědi. Ideální obrana je přibližně 3-1 Luky s vozy. Vůz skvěle brání jízdu a sečný útok, není lepší běžná obraná jednotka na sečný útok, dále středně brání proti prakům, není to top, ale drží dobře. Tuším druhá nejlepší obraná jednotka proti prakům(Bez mýtických) A luky ti vykryjí bodný útok.Ale já bych to upravil dle toho, s čím na mě útočí a co staví, je nutné s tím neustále pracovat, pokud jezdí samí praky, přistav šermíře, či se dej na kerbery. Já dost často stavím třeba 550 vozů a jen 500 luků, protože na odražení prakticky jakéhokoliv útoku stačí a více to brání proti prakům, což jsou nejčastější útoky, pokud nebude plně bodný a naopak jsem schopný s 550 vozy i zaútočit či si město osvobodit, když je třeba bodný útok. Touto formou si doplňuji mou ofenzivní sílu, založenou na Jezdcích a prakách a dle potřeby pomáhají vozy.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Předně Hopliti nejsou obraná jednotka

No nekde sem tady cetl ze jsou univerzalni jak do obrany tak utoku ale mne se taky spis libi vozy..


Ale zpět k tvé odpovědi. Ideální obrana je přibližně 3-1 Luky s vozy. Vůz skvěle brání jízdu a sečný útok, není lepší běžná obraná jednotka na sečný útok, dále středně brání proti prakům, není to top, ale drží dobře. Tuším druhá nejlepší obraná jednotka proti prakům(Bez mýtických) A luky ti vykryjí bodný útok.Ale já bych to upravil dle toho, s čím na mě útočí a co staví, je nutné s tím neustále pracovat, pokud jezdí samí praky, přistav šermíře, či se dej na kerbery. Já dost často stavím třeba 550 vozů a jen 500 luků, protože na odražení prakticky jakéhokoliv útoku stačí a více to brání proti prakům, což jsou nejčastější útoky, pokud nebude plně bodný a naopak jsem schopný s 550 vozy i zaútočit či si město osvobodit, když je třeba bodný útok. Touto formou si doplňuji mou ofenzivní sílu, založenou na Jezdcích a prakách a dle potřeby pomáhají vozy.


Dekuju moc krat za odpoved a zaroven pomoc :)
 

DeletedUser

Guest
Nizsie prikladam obrazky obrannych mytickych jednotiek. Prvy obrazok prepocitava vlastnosti jednotiek pri pouziti rovnakeho mnozstva many, druhy pri rovnakom pocte obyvatelov. V oboch pripadoch som ratal s pouzitim rychleho transportu (do ceny jednotky som zaratal aj cenu transportu).

Zobrazit přílohu uživatele 1426Zobrazit přílohu uživatele 1427

Kliknite pre zvacsenie.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Idealna obrana je asi taka ktora je dobra proti roznym typom utocnikov. Resp. dobra obrana je taka, ktora je najsilnejsia proti najcastejsie pouzivanym utocnikom. Takze podla toho sa treba zariadit.

Obrana 3luky + 1voz je slaba proti prakarom a silna proti hoplitom. Ja si skor myslim ze idealna obrana to ma naopak. Najsilnejsia by mala byt proti prakarom lebo prakari sa celkom lahko vyrabaju a lahko sa ich da poslat do utoku vo velkych mnozstvach. Zatial co taky hoplit je dost drahy.

Mne vysla idealna obrana 500 sermairov + 500 lukov + 157 vozov.
Nizsie je obrazok, zobrazujuci silu MOJEJ obrany proti konkrentym typom utocnikov.
Presnejsie, zobrazuje mnozstvo farmy ktore musi utocnik pouzit na prekonanie mojej obrany, ak by v utoku pouzil len jeden typ jednotky.
Zobrazit přílohu uživatele 1428

Nizsie je zobrazena sila obrany, 3luky + 1voz. Je silnejsia proti ostremu utoku a slabsia proti dialkovemu utoku.
Zobrazit přílohu uživatele 1429

Kliknite pre zvacsenie.

V oboch pripadoch pocitam s rychlym transportom a ratam s tym ze erynia vie lietat (neviem ci je to pravda).
Rad by som sa s vami o tento nastroj podelil. Ako vidite, tak vie ihned vyratat slabinu obrancu. A mam tam este dalsie dobrotky. Len nemam hosting na ktory by som to uploadol. Na jeden som uz heslo zabudol. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5002

Guest
jj lze to takhle řešit donekonečna. Já jednou počítal nějakou obranu a ideálně a nejsilněji mi vyšly kyklopové s lukama, měli slabinu jen v jízdě, když jí bylo hodně, ale prostě musíme se od toho už dostat .... není ideální obrana, kdyby byla ideální obrana, nikdo nic jiného nestaví, protože vždy budu útočit do slabin maximem co půjde a budu posílat plné jízdy, plné praků a když bude třeba pár tisíc vozů. A dále, já nemám rád, když mám obranu, která není schopná zaútočit. Radši to hraju na flexibilnější obranu a kombinuji to s birkama, při dobývání s útokama atd.... bez urážky, ale proč myslíte, že mi nikdo nesedl do města když tu sem :) Prostě hodně moc možností jak bránit a soupeř to těžko odhadne.

Hraju Ogame trochu a tam je pravidlo .... každá obrana jde prolomit, musí se na to chytřeji.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Podla mna detailnejsie vyvazovanie obrany je asi take silne ako keby si si na kazde mesto dal kuzlo na 10-20% sily. Len pri tom treba trochu rozmyslat zatial co pri kuzleni staci len kliknut. :)

Obrana neumiera nejak casto (aspon u mna to tak bolo). Takze sa nezaoberam surovinami na sklade alebo casom, mozem si dovolit zaoberat sa len silou. Suroviny sa prisposobia armade (nie naopak). Nemam moc skusenosti ale skor sa mi zda ze vela hracov ma nejaky svoj vlastny konstantny pomer obrany, ktory raz vymsli a potom sa nim riadi stale dookola. Nerobia obranu DOSLOVA bezhlavo (to by potom bolo 20-100% :D).
Samozrejme vo vynimocnych situaciach sa sprava vynimocne. :)

Ak ratame len obycajne jednotky. Tak tam myslim celkom plati ta moja obrana 500+500+157. Ked zvysia utok jazdca tak trebna pridat trocha vozov. Ale ked uz ratame aj myticke tak tam sa uz da diskutovat a planovat. A vlastne diskusie o Idealnej obrane su diskusie ako zvysit silu vojska o 10-20%.
Idealna obrana urcite nema takticky zmysel. Ide len o zvysenie sily.
Taktika je napriklad uhybanie a podobne.

Zaujimavejsie to uz zacina byt ked pouzivas Pegasa, ktory vie lietat. :)
 

DeletedUser5002

Guest
No já to kdysi testoval tak, že která obrana vydržela více jak 2 plné útoky do slabiny, byla top :) Nevydržela to však žádná, jen kyklopové s luky dopadly tuším nejlépe, ale plná jízda dva útoky a prošla a já si pod full útokem představuji 2500-3000 vojáků a bez člunů. Protože počítám s tím, že když mě někdo bude chtít zabrat, pojede z města vedle mě a připraví si plný pozemní útok. Ale vždycky mám zadní vrátka, tudíž kyklopy jsem měl i na protiútok .... já nerad škatulkuju a 150 +500+500 nedokáže slušně zaútočit a v dobývání to je skoro bezcenné. Ale to už je ale o různých názorech.
 

DeletedUser

Guest
Takze obrana s ktorou si schopny zautocit. To je len Kyklop a Meduza.
Kyklop je asi taky dobry v utoku ako bojove vozy, ale jeho obrana je silnejsia.
Meduza je lepsia na utok nez hoplit, a jej obrana je silnejsia nez Kyklopova, ale za to Meduza je narocnejsia na vyrobu.

Utocnik je na rovnakom ostrove. Ak ma utocnik v takom meste podpory tak posles svoje univerzalne jednotky na smrt.

Len mozno ideme mimo temu. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12720

Guest
Mne by zajímalo jak účinná obrana je pouze z vyslanců bohů. Tato jednotka totiž nemá slabinu. Cvičení by trvalo dlouhou dobu, ale armáda 1000 vyslanců b. je určitě dost silná.;)
 

DeletedUser12720

Guest
V testech pomocí simulátoru mi vyšla nejlepší tato obrana:
Luky 750, Meče 750, hopliti 500,
Vozy 125, Pegasové 39.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12520

Guest
no napisem aj ja ohladom obrannej taktiky my najlepsie vychadza stavat v meste mece + vozy + kentaurov, + hrdina hector alebo pelops
na zaciatku staviam len mece + kentaurov a zo zvyskov co ostane navysujem hradby , ked uz mam hradby na max tak zacinam stavat vozy
takto mam vybudovane perfektne obranne mesto vhodne v boji proti roznym utokom aj letkam, vela hracov nevyuziva hrdinov ako je pelops pripadne hector ale su to velmi dobry ak ich spravne vyuzivate
 

DeletedUser12520

Guest
a este jedna vec co je velmi dobra hlavne co sa tyka obrany, plati hlavne ked bojujes v zone kde su samy nepriatelia a musis sa spoliehat sam na seba a na nikoho ineho, pripadne nechces oslabovat alianciu /tonto system vyuzivam na kazdom svete momentalne aj na heraklione, skoro na kazdom som medzi top obrancami sveta :)

postup

si na ostrove kde mas strasne vela nepriatelov, na ostrove musis mat minimalne 2 pripadne 3 mesta
jedno mesto musis mat hlavne proste musi mat minimalne aspon 3500 az 4000 bodov , druhe mesto pripadne tretie mesto musia byt male stavat v nich mozes len farmu , nesmu presiahnut 1300 bodov, v malych mestach budes stavat pechotu a posielat ju do hlavneho mesta a v hlavnom meste budes sa venovat hradbam + si zohnaj hrdinu demokritosa a na co najviac ho navys, vdaka nemu mozes z ostrovnych uloh ziskavat strasne vela obrany pripadne utoku, ale preco jedno velke a 1 pripadne 2 male. Musis vyuzit nepriatela, nepriatela nezaujimaju tvoje malinke mesta ma ich na haku max da tam povka ale nepreberie /ak mas pipak tak vzdy v nich aktivujes domobranu a minies suroviny, vzdy musis poslat postavene obranne jednotky do hlavneho mesta/ nepiratel ti pojde len po hlavnom najvecsom meste a ty to nanom krasne vyuzijes, pri tomto sposobe dokazes velmi dlho a sam bez podpor spoluhracov vydrzat na ostrove a ziskkavat krasne bb a neskor vo velkom zacat utocit, ale tiez musis sa mat na pozore je male percento hracov co nemaju problem zobrat aj male mesto ale ako som spominal je ich strasne malo
 

DeletedUser12720

Guest
obecně používám obranu 750 mečů, 750 luků a 1500 hoplitů. Dokáže obstát opravdu hodně.;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12520

Guest
hopliti su skor utocna jednotka nez na obranu, vela hracov vo vekom utoci prakmi a proti nim su slaby, ale kazdy ma inu taktiku je ich spusta ak napr casto utocia na teba ostrymi alebo tupymi zbranami tak hopliti maju velku vyhodu v obrane, na mna skor utocia dialkovymi
 
Nahoru