• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Orel a bobr - Dan 77

DeletedUser7382

Guest
Orel stál majestátně na skále a často se staral o své peří. Byl velice moudrý, vynalézavý, snad téměř dokonalý - tak ho všichni viděli. Jeho sláva se šířila po celém širokém okolí.

Vtom potkal bobra, který stavěl svá skromná obydlí. Není tak vidět jako orel, dokonce se mu zdánlivě ani zdaleka nevyrovná.
Orel mu povídá: „Podívej na mne, jsem slavný a dokonalý, nikdo se mi nevyrovná!“ Bobr je ale jiného názoru a orla vidí docela jinak. „Koukni se na sebe, orli jsou nadřazení,“ povídá orel bobrovi.
Ale bobr uměl lépe stavět. Brzy si to uvědomil i orel a nutil ho, aby pro něho stavěl. Ten se ale nenechal a poukazoval na orlovu povýšenost. Pak už nebyl tak populární a brzy byl převálcován holubem. Na to si ale nemohl zvyknout. Stačil pouhý bobr s holubem a orel už není to, co býval.


[SPOIL]Pocit nadřazenosti není žádná neobvyklá špatná vlastnost, pro staré Řeky a Římany ale byla typická. Mysleli si, že jsou něco víc a že jsou ostatním národům nadřazení.[/SPOIL]
 
Nahoru