• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Přátelé

  • Zakladatel vlákna DeletedUser10159
  • Vytvořeno

DeletedUser10159

Guest
Ahoj

Napadlo mě že bys me do hry mohly zavést přátele.Na př:Já štírek zná hráče Thasoss.Chce si ho dát do přátel aby měl s ním pořád kontakt.
Výhody
Uvidíš Jestli je online nebo ofline.
Budeš moci se koukat na jeho město.
Nemůže na tebe útočit.
Přátelství které vydrží Měsíc dostanou oba dva odměnu plný sklad.
Důvod
Jen tak mě to napadlo jestli to Grepolis tým příme nebo je to hloupost.
 

DeletedUser

Guest
nekdo sa tu inspiroval KA. (Celý názov hry uvediem až po schválení moderátora fóra)
Pratele.png
 

DeletedUser10159

Guest
Ahoj

Napadlo mě že bys me do hry mohly zavést přátele.Na př:Já štírek zná hráče Thasoss.Chce si ho dát do přátel aby měl s ním pořád kontakt.
Výhody
Uvidíš Jestli je online nebo ofline.
Budeš moci se koukat na jeho město.
Nemůže na tebe útočit.
Přátelství které vydrží Měsíc dostanou oba dva odměnu plný sklad.
Důvod
Jen tak mě to napadlo jestli to Grepolis tým příme nebo je to hloupost.

Chtěl bych dodat k tomu že přátelství které vydrží měsíc platí na všechny měsíce.
 

DeletedUser7382

Guest
Přátelství by obecně nemusel být špatný nápad, ale podle mě se v této hře neuplatní, bylo by spíš jenom na okrasu, smysl hry je naplněn jinak.
Co se týče těch odměn:
Má smysl, aby přátelé navzájem viděli, jestli jsou online? Pokud online zrovna nebude, stejně budeš mít smůlu a stejně mu napíšeš zprávu, kterou si přečte, až ve hře bude. Navíc leckoho už upozorní mobil pomocí push zprávy. A pokud si přidáš do přátel někoho, komu věříš, ale nemůžeš předem skoro nikdy vědět, že mu naprosto ve všem věřit nemůžeš, dalo by se to zneužít a nějaký útočník by na tebe vyslal útoky, když ve hře zaručeně nejsi.
Koukat se na něčí město taky nechci, všechna jsou stejná, maximálně bych zjistil úrovně budov a výzkumy. Už z toho se dá zjistit příliš mnoho, nemluvě o tom, kdyby se někdo, koho máš mezi přáteli, mohl podívat na tvé jednotky.
Oba přátelé budou dostávat plný sklad za každý měsíc, co spolu zůstanou přáteli? A každý bude dostávat měsíčně plný sklad za každého svého přítele? Takže čím víc přátel, tím víc plných skladů? A do kterých měst se mají surky připisovat? To by vedlo jen k tomu, že by přátelství bylo zdrojem surek, ne vzájemné pomoci v pravém slova smyslu, jak by to mělo být. Ledaže by byl počet přátel nějak omezen, třeba maximálně 3 přátelé, ale to by nevyřešilo problém, že bude jedno, s kým budeš přítel, ale půjde prostě o surky. Výhoda přátelství by prostě musela být úplně jiná.
To, že na sebe přátelé nebudou moci útočit, dává smysl. S tím bych už souhlasil.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser10159

Guest
Ahoj

Napadlo mě že bys me do hry mohly zavést přátele.Na př:Já štírek zná hráče Thasoss.Chce si ho dát do přátel aby měl s ním pořád kontakt.
Výhody
Uvidíš Jestli je online nebo ofline.
Budeš moci se koukat na jeho město.
Nemůže na tebe útočit.
Přátelství které vydrží Měsíc dostanou oba dva odměnu plný sklad.
Důvod
Jen tak mě to napadlo jestli to Grepolis tým příme nebo je to hloupost.
pardon zapomněl jsem napsat že max přátel může být jenom 6 dík dane a to koukání znamená že jenom uvidíš úrovně budov nic víc
 

DeletedUser

Guest
ja myslím že je to celkem dobrý nápad, ale zase pozerať sa mu na mesto je prehnané, a dalo by sa to zneužiť, myslím že stačí ked proste nebudú môcť na seba útočiť a zároveň budu vidieť svoj on-line stav, a ešte by si mohol s nimi písať cez chat.
 

DeletedUser10159

Guest
jééééééééééé dík tak takhle jak si to řekl tak to bude
 

DeletedUser7382

Guest
Podle mě nemá být smyslem funkce přátelství ve hře plnění až 6 skladů měsíčně, ale o jiných výhodách vyplývajících ze vzájemné pomoci. Z úrovní budov (u dostavených měst asi jen podle úrovně kasáren a přístavu, u nedostavěných měst podle všeho), se dá zjistit až dost. Navíc koukat se na města přátel by možná mělo smysl, pokud by nebyla všechna stejná, ale tady jsou a bylo by to v této hře přehnané. A není špatně, že jsou tady všechna města identická, jak jinak by to mělo být, tato hra ale není moc o podobě měst jako třeba Forge of Empires od Inno.
Těžko říct, jestli by bylo vhodné do této hry dávat možnost vidět online/offline stav, co se týče bojů, nejde příliš o klidnou hru (ale je to tak akorát samozřejmě). Za předpokladu, že si budou přátelé věrní a nebudou se přidávat hráči, kteří si věřit nemůžou, tak by tato funkce nemusela být tak špatná, ale znáš to. Možná kdyby se dalo nastavit, který přítel může/nemůže vidět tvůj online/offline stav.
To, aby na sebe přátelé nemohli útočit, je jasné. Ale někteří si tak pomáhají zbavit se trošky jednotek, takže nevím, možná přidat ještě jedno potvrzovací okno při vysílání útoku, jako už jedno je při útoku na člena aliance.
Ten chat je dobrý nápad. Teď můžeme chatovat jen v rámci aliance, ale konverzaci uvidí každý, kdo se tam přidá. Pro rychlejší komunikaci než běžnou soukromou zprávou by bylo možné si někoho přidat do přátel a vytvořit s ním v chatu vlákno.
 
ty plné sklady blbost. Ten online/offline stav je dobrý nápad. A ten chat také.
Mít přátele je docela dobrý nápad.
 

DeletedUser11417

Guest
Prátelé trochu jinak..

s přáteli souhlasím , ale udělal bych to trochu jinak. Nebyli by žádné plné sklady ( To by už nebylo přátelství , jen způsob zisku surovin) , Ale byli by tyhle výhody : Vidí si na města ( Úroveň budov , výzkum , jednotky, bůh kterého vyznává ) , Dále vy měli ukazovatel kdy je člověk on/off, chat, Mohli by jednou za 2 dny obchodovat výhodněji ( příklad : Hráč A , kterej je přítel s hráčem B , si chce vyměnit kámen za dřevo. Hráč A pošle 1000ks kamene a dostane 1250ks dřeva.Hráč B pošle 1000ks dřeva a dostane 1250ks kamene...Pro oba výhodné...)
Dále by se s podporou od přítele dalo hýbat a útočit.Dalo by se posílat dárky ( suroviny ) Vím že třeba ten náhled města je dost nebezpečnej na špionáž , ale aspoň by si lidi volili přátele dobře.
 
Náhled města bych nedával. Výhodnější obchod také ne a už vůbec ne hýbat a útočit. To by hrozně moc ovlivnilo hru. Vidět zda tu je nebo ne je dobrý a ten chat se také hodí
 
Nahoru