• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Novinka Přehled rozkazů

Zdravím, měl bych pár návrhů ohledně přehledu rozkazů, co by dost usnadnili přehled při časování

1) Prioritní rozkaz - bylo by fajn, kdyby přibyla vedle možnosti upravit název rozkazu možnost "připíchnout" si rozkaz v přehledu rozkazů, což by v reálu znamenalo, že na tento rozkaz by se neuplatňovaly filtry typu měst, aby byl neustále zobrazen.
Například když časuju víc jak 10 útoků, tak v okně rozkazů už nevidím na rozkaz s kolonizační lodí, takže abych co nejrychleji časoval, musím překlikávat skupiny měst, např. pro podpory, protože vizuálně jsem schopný rychleji zkontrolovat čas dopadu než kdybych musel myší najíždět na rozkaz. Kdyby byla možnost například při filtru deff měst mít zobrazený i rozkaz kolonizační lodi, vizuálně bych byl schopný rychleji rozpoznat, zda jsem podporu poslal dobře nebo ne.

2) Flexibilní okno přehledu - bylo by fajn, kdyby šlo okno přehledu zvětšit na výšku, aby se tam vešlo více informací pro lidi, co mají velký monitor s vysokým rozlišením, stávající okno je malé a lze v něm vidět např. pouze 10 rozkazů, ale mám ještě půl monitoru na výšku volného, tak je škoda toho nevyužít.
 
Na jednu stranu to zni jako dobry napad. Na druhou stranu podle me to i tak problemy nevyresi. Ja treba prehled rozkazu nepouzivam pri casovani vubec a nebudu ho pouzivat ani po uprave uz jen kvuli principu jakym funguje - soustreduje rozkazy z mnoha mest naraz, coz se stava neprehledne pri vetsim poctu rozkazu tak nebo tak.
Rekneme ze si zafixujes nejaky rozkaz jako treba kl, pak ale pokud nacasujes desitky podpor do rekneme 3s za kl tak se ti muze stat ze ten rozkaz ti uskoci nekam doprostred mezi podpory a nez jej najdes ztratis drahoceny cas. Nevim, podle me prehled rozkazu je priliz pomaly a tezko se v nem obecne hleda konkretni rozkaz. Ja pouzivam setup ktery jsem ukazal v navodech a podle me ma obrovskou vyhodu v tom ze muzes mit tlacitka na ktere klikas hodne blizko u sebe a navic se ti nemichaji rozkazy z vicero mest.
 
Podle mě výhoda okna přehledu rozkazů je v tom, že hned vidíš vizuální řazení rozkazů, taky mám plovoucí okno hned u tlačítka pro odeslání a plánovač mám podsunutý tak, abych měl ikonu pro navolení rozkazu co nejblíže oknu pro odeslání, nemusím pak najíždět myší do plovoucího okna a pak přemýšlet, jestli je čas ok nebo ne, v přehledu to vidíš hned a zatím co oči jedou na přehled, myš už jede na tlačítko pro odvolání rozkazu, což mi přijde rychlejší, protože pak jsi ho schopný rychleji stáhnout a dřív znovu odeslat.

Samozřejmě jak říkáš, když je více rozkazů, tak se to začíná ztrácet, proto pak filtruju přehled podle typu města, co posílám a v tom by pro mě byla velká výhoda mít možnost vyřadit určitý rozkaz z efektu filtrování, protože bych pak viděl v přehledu deff měst rozkaz kolonizační lodě a i když bych ještě neměl trefenou podporu na sekundu kola, tak by mi to vizuálně pomohlo v rychlejším rozpoznání správnosti odeslání. Pokud už trefíš víc jak 9 měst jednoho typu na sekundu koldy, tak ti už je stejně jedno, že další dorazí později :) S tímto problémem by navíc pomohl bod 2) co jsem psal výše.

Jinak problém s tím, aby jsi rozpoznal který rozkaz právě odesíláš řeším tak, že u všech rozkazů, které jsou na cestě upravuju název na OK, nebo něco krátkého, potom hned vidíš, co jsi právě odeslal, ano vyžaduje to trochu času navíc a pokud máš hodně rozkazů blízko sebe, tak upravovat názvy se nedá, pak musím najíždět myší do plovoucího okna, ale když máš chvilku volna mezi rozkazy, dá ti to pěkný přehled.
 
Naposledy upraveno:
Nevim, ja zkousel obe varianty historicky a tahle co pouzivam mi prijde rychlejsi ale je to asi vec zvyku. Ja rychle najedu na to plovouci okno a o tom zda je cas ok nebo ne premyslim pocas toho jak prechazim na tlacitko pro zruseni rozkazu :D Vizualne to videt nepotrebuju vsak stejne mas vetsinou jeden cas na ktery cilis a to dokazes vyhodnotit podle me extremne rychle zda jsi se trefil nebo ne...
 
Nahoru