• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Podivné stvoření

DeletedUser231

Guest
Jednoho krásného slunného dne, přiběhl posel se strašnou zprávou! Hlídky, které byli rozestavěny opodál města kvůli hlídání cesty do města... někdo, nebo něco zabil, přesněji rozsápalo.:-O Jak se tato zpráva donesla Králi města ihned zvolal: Brány zavřít, hlídky poslnit a mít oči na šťopkách! O pár hodin později, uprostřed temné noci, se u brány rozlehl panický křik... "ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ" volala hlídka která byla podstrčená pod branami... Lučištníci ihned začali pálit svými luky do malinko osvětleného prostoru před branami města (vojáci tam hodily louče).. bohužel, muže, ty chrabré muže kteří šli dobrovolně na hlídku byli odtažení... Posel doběhl do Senátu, kde stál Král města mezi vojáky rozmístěnými po celé Senátské síni... Muži něčím byli odtaženi... Král zhluboka oddechl a šel k vdovám po mrtvých "upřímnou soustrast" říkal a odcházel od plačících žen... Poté došel k branám ,které byli velice dobře zabezpečené, a pohlédl na obrovské rýhy po prstech mužů kteří se snažili zachytit něčeho pevného.... "Otevřete bránu" zvolal velitel armády potom co na něj Král kývl... jako první, před Králem a radou starších šel vojenský útvar zvaný falanga (hoplitů).... zabezpečily místo děje a řekli: "čisto!" Král vykročil a před sebou uviděl zem posetou šípy. Mezi šípy uviděl něco se hýbat! "Meč" řekl Král, vyšel k tomu předmětu s mečem před sebou mířejíc (> mířil mečem na ten hýbající se předmět) na ten podivný předmět (náš král byl vojákem) a pousmál se... vždyť to je jen pes... Vykročil k raněnému psovi a chtěl si ho pohladit... Pes se však záhy proměnil v obrovskou nestvůru která v sobě měla zapíchané šípy. Pohotový vojáci ihned "skočili" před krále a hoplité s kopími vztyčenými vzhůru na nestvůru se kryli svými štíty vyčkávajíc co se stane.... Najednou nestvůra zařvala:-! a odkolébala se zhruba o metr dál a padla k zemi mrtvá.... Vyděšený Král zavolal pro posla a písaře... "piš" řekl písaři a diktoval: Na ostrově se nachází obrovské nestvůry, zakládám celo-ostrovní spolek za účelem ochrany prostého obyvatelstva, šlechty a králů..." a na závěr Notalab I. Veliký jako podpis. Toto poselství poslal všem městům na ostrově.! Nadcházející den odepsali skoro všichni vládci na ostrově odepsali kromě toho že souhlasí ale že budou schůzky ohledně té aliance napsali ještě že se jim (těm vládcům) též ztratila hrstka farmářů... Za pár let smlouvání a dohod byla na světě obrovská aliance... A za necelý půlrok od založení aliance vyhladila skoro všechny nestvůry... I po vyhlazení oněch nestvůr Celo-ostrovní aliance (tak si říkali) celá... Tento příběh vyprávěl dědeček mého dědečka svému dědečkovi který měl dědečka a ten mu to vyprávěl, kdo ví jestli si tento příběh lidé upravili podle svého nebo jestli je to přesné.... :grepolis

Budou i předělávky...:) Ať se líbí..!
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Eh, nevím co jsi na tom konkrétně změnil, ale tolik chyb, vět s chybějícími slovy a absolutní nelogičností, a zároveň naprostou absenci slohových schopností jsem snad ještě neviděl, a to už jsem ve škole-základní i střední-zažil ledacos.

-příklad absolutní blbosti-
starosta (v Řecku starosty rozhodně neměli) Poté došel k branám ,které byli velice dobře zabezpečené, a pohlédl na obrovské rýhy po prstech mužů kteří se snažili zachytit něčeho pevného....

cože?? stráže před branami udělaly rýhy do hlíny za "branami, které byly velice dobře zabezpečené"??! Člověče, vážně, tohle chce od základu předělat, resp. smazat a vymyslet něco jinýho.

A jen k těm starostům, v Řecku nic takového neexistovalo, dříve byla většina měst městkými státy, tzn že většině měst vládl král, snad jen v případě že jeden městký stát dobyl jiný, byl ustanoven správce, regent nebo něco na ten způsob.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
No Ainess děkuju .) Ještě že si to přečet za mě a vim že to vůbec nemusím číst. :D:D

Protože to vypadá že Rebelius nestačí školu a hru dohromady a podle toho to oboje vypadá.

O čem že se tu bavime o houbech s octem asi jo no :p
 

DeletedUser231

Guest
Eh, nevím co jsi na tom konkrétně změnil, ale tolik chyb, vět s chybějícími slovy a absolutní nelogičností, a zároveň naprostou absenci slohových schopností jsem snad ještě neviděl, a to už jsem ve škole-základní i střední-zažil ledacos.

-příklad absolutní blbosti-
starosta (v Řecku starosty rozhodně neměli) Poté došel k branám ,které byli velice dobře zabezpečené, a pohlédl na obrovské rýhy po prstech mužů kteří se snažili zachytit něčeho pevného....

cože?? stráže před branami udělaly rýhy do hlíny za "branami, které byly velice dobře zabezpečené"??! Člověče, vážně, tohle chce od základu předělat, resp. smazat a vymyslet něco jinýho.

A jen k těm starostům, v Řecku nic takového neexistovalo, dříve byla většina měst městkými státy, tzn že většině měst vládl král, snad jen v případě že jeden městký stát dobyl jiný, byl ustanoven správce, regent nebo něco na ten způsob.

Jen tak pro zajimavost... je tam to " " tedy "starosta".... což já používám pro výraz něco jako...;)

ALe budiž, názor je názor a ten ti nikdy nemohu vzít...




No Ainess děkuju .) Ještě že si to přečet za mě a vim že to vůbec nemusím číst. :D:D

Protože to vypadá že Rebelius nestačí školu a hru dohromady a podle toho to oboje vypadá.

O čem že se tu bavime o houbech s octem asi jo no :p

Ty máš asi tuny a tuny zkušeností na rozdávání že takhle pořád radíš.... nevím co se do mě pořád se**š..?:grr

Opět názor je názor....
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jen tak pro zajimavost... je tam to " " tedy "starosta".... což já používám pro výraz něco jako...;)

ALe budiž, názor je názor a ten ti nikdy nemohu vzít...

Opět názor je názor....

Ty jsi mi ale drzé dítko :p Ten starosta byl jen jeden z mnoha nedostatků, nicméně k těm ostatním očividně nemáš co říct, takže to beru tak, že se snažíš držkovat jen aby tvoje "dílo" nebylo tak kritizováno, a tak jako tak používání "" pro "něco jako" není úplně ono, když už o něčem píšeš tak si zjisti o čem, a nepiš o "něčem jako" :D
 

DeletedUser

Guest
Ten název je dosti zavádějící. Stvoření tady vypadá jako sloveso, ne jako podstatné jméno. O obsahu nemluvě.

Už jen logické chyby, proč by lučištníci pálili na slepo, když by bylo nebezpečí, že zasáhnou vlastní lidi? (když byli odvlečeni a ne zabiti). Nemluvě o tom, že jedna nestvůra ještě neznamená důvod vytváření celoostrovního paktu. Dokud by ty potvory neohrožovali i ostatní, nikdo by se ani nehnul. A kdo ví jestli po tom ano. Diplomacie je složitá věda. Navíc jak se stihli za den domluvit? Normální jednání se v těch dobách táhla klidně roky. Neby starosta vzal mobil a poslal všem ostatním esemesku?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Cha, musím souhlasit se všemi inteligentními, co to tu komentovali - příešerné. Nelogičnost už tu zmiňována byla, přesto si rýpnu:

Falangy byly bojové útvary, jako římské legie - a rozhodně ne nějaké skupinky, které by si jen tak proběhli bránu, zajistili okolí a volali "čisto":D Opravdu si nedokážu představit, že by ten tvůj "starosta" ihned po úmrtí "nestvůry" zavolal na písaře, a ten by přímo v krvi svých bývalých sousedů začal vypisovat dopis - nehledě na to, co už tu poukázal Johndere, ale i na to, že "starosta" nemohl poznat, že jich je na ostrově víc - a rozhodně by kvůli tomu netvořil alianci.:)

Rebele, příště mysli, až pak piš.:)
 

DeletedUser

Guest
Jsou tam taky nějaký vady dal bych tomu taky jinej název např Ostrov záhadných stvoření... a přes noc by to asi vážně nebylo a ai by se ani neschodly ale jinak to šlo.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jsou tam taky nějaký vada dal bych tomu taky jinej název např Ostrov záhadných stvoření... a přes noc by to asi vážně nebylo a ai by se ani neschodly ale jinak to šlo.

To jsi jen zopakoval to, co se tu řeklo (nehledě na pravopisné chyby), problém je, že to má i další nedostatky.
 

DeletedUser

Guest
Jo máš pravdu ale na pravopis sem se moc nedíval pouze na děj.
 

DeletedUser

Guest
On ale myslel i další trhliny v logice a příběhu, ne pravopis.

A ještě jednou si taky rýpnu, když u tebe "" znamená "něco jako", potom "falanga" znamená "něco jako falanga"? :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser231

Guest
zdroj: wikipedie

První záznamy o kopinické falanze pocházejí z období Sumerské říše. Ze starého Řecka jsou ještě známy falangy skládané neortodoxně z lehkooděnců s delšími kopími než bylo zvykem u hoplítů (Théby) a falangy lukostřelců obvyklé u ostrovních Řeků (Rhodos). Za vrchol hegemonie starověké falangy lze pak považovat řeckou falangu
 

DeletedUser

Guest
Jestli to měla být narážka na moji kritiku tvých "jakože věcí" tak si všimni že je tam falanga lučištníků, nikoli "falanga" lučištníků nebo "falanga".
 

DeletedUser231

Guest
Dobře, pokud chápu tvůj příspěvek tak ty chceš abych pojem "falanga" změnil na "falanga hoplitů"?
PS: A měla to být kritika na El Horronův příspěvek!
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Dobře, pokud chápu tvůj příspěvek tak ty chceš abych pojem "falanga" změnil na "falanga hoplitů"?
PS: A měla to být kritika na El Horronůf příspěvek!

Jak můžeš napsat ElHorronůF?!

Já ale vím, co je falanga a kdo ji tvořil - ale ty, přesto že sis tu uvedl zdroj, jsi asi nepochopil, že to byl bojový útvar, který byl využíván v bitvách a ne jako nějaká osobní jednotka toho tvého "starosty".
 

DeletedUser231

Guest
Jak můžeš napsat ElHorronůF?!

Já ale vím, co je falanga a kdo ji tvořil - ale ty, přesto že sis tu uvedl zdroj, jsi asi nepochopil, že to byl bojový útvar, který byl využíván v bitvách a ne jako nějaká osobní jednotka toho tvého "starosty".

To já nevím!

Já jsem nikde neuvedl že je to osobní stráž mého "starosty" a navíc jsem uvedl: jako první, před Králem a radou starších šel vojenský útvar zvaný "falanga" takže oni tam stáli už před tím!
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru