• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Pokec či pro intelektuály Diskuze o hře: Soutěžní Kvíz II

DeletedUser

Guest
Zde můžete diskutovat, kecat, tlachat, klábosit, drbat, ptát se, pomlouvat... V rozumných mezí o této hře či i o něčem jiném :p, jen ať je to v mezích pravidel
A vybírat z našeho jídelního a nápojového lístku:
Který je v přípravě, ale během dnešního večera se zde objeví v plné kráse :-D.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Rozhodně to vypadá, že to má lepší ideje a zázemí než první kvíz. Teprvá teď se ukáže, jak an tom soutěžící vlastně jsou.:)
Těším sa
 

DeletedUser

Guest
Představuji Vám jídelní lístek, který ovšem bude v platnosti pouze 14 dnů :-D. Rozlíšení je poněkud větší
[SPOIL](U 10 jídla se jedná o Špíz, omlouváme se za překlep)
beznzvuxo.png
[/SPOIL]
 

DeletedUser7382

Guest
V jídelním lísku je chyba. Místo "harpie" má být harpyje. Ještě něco dopíšu. :p
 

DeletedUser

Guest
ještě, že nedělám rizimu sekretářku těch chyb to by bylo jasotu, kdyby někdo našel slovo bez chibi :)
zdravim rizaeli
 

DeletedUser

Guest
pravopis mám hrozny jen ta poslední chyba byla umyslně žert, sranda sama ze sebe :)
 

DeletedUser5121

Guest
na pravopisu nezaleží:)
Vždyť obě i/y se čtou stejně tak nechápu,jakej komik to vymslel ty rozdělování na tvrdé a měkké:)
 

DeletedUser

Guest
V jídelním lísku je chyba. Místo "harpie" má být harpyje. Ještě něco dopíšu. :p

Mno, je sice pěkné, že opravuješ chyby ostatních, ale být tebou, vzal bych si projednou místo nějakých komiksů do ruky Pravidla českého pravopisu a pořádně se začetl do sekce o i/y ;)
 

DeletedUser7382

Guest
Harpyje je správně. Takto to je napsané ve hře i na wiki. Navíc když napíšeš "harpije", červeně se ti to podtrhne a u harpyje ne. Nebo když chceš googlovat, tak ti to "harpiji" nenajde, místo toho google vyhledá harpyji. Stačí mé odůvodnění takhle? Já tady z nikoho blbce dělat nechci, jen chci, aby to bylo správně, jinak další chyby doplním.
 

DeletedUser

Guest
Další chyby nejsou třeba hledat, poněvadž tam žádné další nejsou. Dovolím si také přihodit pár argumentů a lehce oponovat.
1) Nikdo a nikde nenapsal HarpiJE ale Harpie. Pokud jsi do googlu zadal Harpije - Je jasné, že ti to nic kloudného nenašlo. Kolikrát stačí jedno písmenko a je ze všeho úplně něco jiného, že ;)
2) Když se koukneme do latinského slovníku, uvidíme tyto dva pojmy:
harpia
a
harpyja
Oba dva vyznačují onu mýtickou bytost. A oba dva jsou správně napsané. Koukal jsem se do latinského slovníku, který mi leží na poličce doma a kdo nevěří, může si to ověřit zde ;-) .

Nechci Tě nějak osočovat, věechny výrazy jsou správně. Jak Harpia tak Harpyje či Harpye. Pokud poučuješ, měl by jsi si být 100% jistý svou pravdou a ne střílet podle opravování gramatiky dle googlu ( který ti například podškrtne i slovíčko: Pokaž ) či nějakého jiného programu.

Nicméně nevím, jestli brát toto jako diskuzi nebo flame.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Nicméně jsme v Česku a pravidla českého pravopisu hovoří jasně ve prospěch harpyje :)
Každopádně tahle žabomyší válka nemá smysl, kor když jsou tu jiní pravopisní experti. :)
Jo a pane vrchní, toto jíst nebudu :D V mé Zhmožděné Skylle plave hydra!
 

DeletedUser7382

Guest
No, koukám, že asi blbě čtu. :D Myslel jsem totiž, že je tam napsáno harpije. Ten google byl jen příklad, já se jím v pravopisu neřídím. A těmi dalšími chybami jsem už nemyslel v jídelním lístku ale jinde, každopádně se to nehodí do tohoto tématu, aby se sem psaly jen chyby, takže dostaneš osobku.
 

DeletedUser

Guest
ja mám otázku:
Keby som sa zapojil, a náhodou by som niečo vyhral (len pre zaujímavosť, ja si totiž na tolko neverím), mohli by sa poslať zlatky na slovenský server, lebo ja už akosi žiaden český svet nehrám ?? :?
 

DeletedUser

Guest
Záleží na domluvě s Vašimi adminy. Pokusím se to pro příští kvíz nějak zajistit :). Diky za připomínku a díky, že se tak snažíš zlepšovat tuto soutěž do budoucna, máš to u mne :)
 

DeletedUser7382

Guest
Mám otázku. Pokud se někdo umístí, tak si má vybrat do jakého světa mu to pošlou? Nebo dostane do každého světa, stejnou a celou výhru?
 

DeletedUser

Guest
Zlatky ti budou přičteny na účet (jako by jsi si je normálně koupil). Předpokládám, že tvůj účet se nazývá stejně jako ty na fóru - Takže je budeš moci využít na kterémkoli světě, ovšem pouze z účtu, na které ti bodu přičteny.
 

DeletedUser7382

Guest
Takže na každém světě se nějakému výherci přičte stejně velká výhra?
 

DeletedUser

Guest
Nedostaneš to na svět, dostaneš zlaťáky na účet, poté s nimi můžeš naložit jakkoli a kdekoliv v Grepolisu jak uznáš za vhodné.
 
Nahoru