• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Pokec/debata o hře : Soutěžní kvíz

DeletedUser

Guest
Já teda nevím... Jak jsi to mohl vygooglovat před nápovědou... Docela by mne to zajímalo :D. Dal jsem nápovědu, pač jsem myslel, že je to na Vás moc těžké... Ale zítra přijde ještě těžší, tentokrát bez nápovědy
vicious-smiley-1764.gif
 

DeletedUser7382

Guest
Ty jsi ale škodolibý! Já jsem jen vygoogloval mýtické bytosti a hledal jsem 3 hodiny. Nemysli si, že to bylo tak lehké! Celou dobu jsem hledal, co by se mohlo podobat té hádance ( řev, má křídla, svítí, žár - oheň). Teď to byla pro mě jasná zpráva na mou odpověď, jestli ano nebo ne. ;)
 

DeletedUser

Guest
Fenix byl těžší, než dnešní potažmo zítřejší otázka, hlavně kvůli tomu řevu. To jsem nikde neověřila. Jinak to ale bylo jasné.

Osobně používám google pro variantu evidence based.

Hledat tři hodiny odpoveď.. to sis máknul :)
 

DeletedUser

Guest
Vymýšlím to sám, takže odpověď na googlu jen tak nenajdete (-:.
Jinak ano, dnešní je trošku jednodušší, vymýšlím... Co na zítřek. Uvidím ke konci dnešního dne, jestli bude potřeba těžší, nebo lehčí :cool:
 

DeletedUser

Guest
Je to vskutku lehké. Vlastně už po prvé větě ze souvětí :)
 

DeletedUser7382

Guest
Fenix byl těžší, než dnešní potažmo zítřejší otázka, hlavně kvůli tomu řevu. To jsem nikde neověřila. Jinak to ale bylo jasné.

Osobně používám google pro variantu evidence based.

Hledat tři hodiny odpoveď.. to sis máknul :)
Mno, hledal jsem takhle dlouho a pak jsem vygoogloval mýtické bytosti a klikl jsem na to první a hodně mi tam seděl buď drak nebo fénix. Osobně jsem byl spíše pro variantu fénixe kvůli jeho většímu žáru a svítivosti, a také protože by draka hádal každý. A tu se objevila druhá nápověda - plápolající pták, tak to bylo jasné na 100%.
 

DeletedUser

Guest
Né, že bych chtěl sýčkovat lidi, ale tu 6. otázku jste opisovali špatně :p
 

DeletedUser

Guest
Inu, teď už je to jedno: "Milénia na písku žhavém klečí,..." Aliance? :) Ne spíš sfinga?
 

DeletedUser

Guest
A kde máš v grepu sfingu? No nic teď si čtu pořád dokola tu 7. a koukám neustále na ten obrázek :D Nemohla by být ještě nějaká nápověda? Ono démonických bitostí je poměrně dost a ten obrázek je taky dost nepřehledný :D
 

DeletedUser

Guest
Myslí ...

... byla to s velikananánskou pravděpodobností nepravděpodobněji sfinga.

Jak také říkal, bylo to jasné hned v první větě. Myslím, že to byla jedna těch nejjednodušších otázek.
.......

Jinak chci poděkovat, v celku mě to bavilo. Při prvním čtení otázek, protože jsem si myslela, že znalostí mythologie zrovna neoplývám, jsem si nevěřícně málem vyktroutila hlavu:). S uspokojením sama sobě mohu oznámit, že mi to ještě myslí.
Když už se nenašla správná odpověď, .. rozhodně se díky googlu našlo mnoho zajímavých informací, umění spjaté s bytostmi, přes básně po obrazy, většinou moc krásné a nemusel to být div světa. I když neprojdu, super odreagování.
Díky.

Obrázek v poslední otázce, povedený:)

Pěkný den L.iv
 

DeletedUser

Guest
Děkuji moc za komplimenty
cool-smiley-4986.gif


Zároveň bych chtěl upozornit, že nikde nebylo napsáno, že se otázky budou vždy týkat Řecka, popřípadě Grepolisu. Minimálně jsem to k té otázce vždy napsal (-:
Avšak sfinga se také ukázala v pověstech.
K poslední otázce nápovědu nedám, je to otázka, jenž nejspíše vše rozhodne, a když ne - Tak poté nastane velký rozstřel
confused-smiley-17425.gif
 

DeletedUser7382

Guest
Připomínka

Jen takový malý detail... sfinga nehledí na Pyramidy v Gíze, ale kouká opačným směrem i přesto, že je hlídá.

Rizael napsal/a:
6) Citovat:
Milénia na písku žhavém klečí, tvář se jí však bolestí nezkřiví. Kamenným výrazem div světa pozoruje, hlídá jej, nikoho se špatným úmyslem odejít nenechaje. Moudrostí svou si čekání zkracuje, do svých hádanek smutek ze svého prokletí schovává. Na jeho prolomení stále čeká, neví však, že nikdy ona sama nedojde pokoje.
Správně odpovědi na hádanky:
6) Sfinga
 

DeletedUser7382

Guest
Pokračování

Předchozí odpověď je důležitá.
Jo a právě proto jsem nenapsal sfingu. :) Tak jsem napsal aliance, kdyby to myslel obrazně a ne do slova ( v případě, že by to bylo z grepolisu).
 

DeletedUser

Guest
Také jsem tak uvažoval. A ten div se staví na písku nebo na čem.
 

DeletedUser7382

Guest
To napovídá, jaký je to div světa. Písku je hodně v Egyptě. Ale kdyby se to týkalo Grepolisu, tak tam bude na březích písek taktéž. Alespoň mě někdo podpoří v tom, co píšu ve dvou příspěvcích výše. Ale měl by se k tomu vyjádřit i Rizael až bude online.
 

DeletedUser

Guest
Vážně chcete říct, že Vám sfinga neseděla pro odpověď kvůli tomu, že se dívá na druhou stranu??

Vždyť je to o představivosti. Celou dobu se tu jedná o mýtické bytosti. Že je její existence navěky kamenně nehybná neznamená, že se nikdy nepohnula.
Ve fantazii legend, mýtů, pověstí přece může i mluvit.

Vysvětlení aliance je hezké, jenže... hádanka před vztupem do ní, není špatný nápad:O))
 

DeletedUser7382

Guest
Jj, možná tak v mýtech atd.. :D ... Ve skutečnosti těžko. :)
 

DeletedUser

Guest
Kriste :( Já zapomněl na poslední otázku :((( Tak pro sichr bouřka a ten obrázek nevim :)
 

DeletedUser7382

Guest
Obrázek jsou hradby. Hádankou si nejsem jistý, ale raději jsem zariskoval na rozdíl od třetí otázky, kdy jsem nerisknul toho Asklépia. Ten byl vlastně jediný, koho ve třetí otázce bych dal, protože je to jediný zázračný řecký léř, o kom vím.
 
Nahoru