• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Pokec - "Olympijské hry"

DeletedUser

Guest
V každém fanta-sy příběhu je gryf považován za mírumilovné zvíře(i v obličeji), alespoň do té doby, než jej někdo nenaštve :) . Naopak harpyje je popisována s hlavou ošklivé babky či ohavné ženy :) a mantikora... Tam to asi nemusím popisovat. Je těžká na to, aby pořád létala, mírumilovný obličej rozhodně nemá... Každopádně neházejte flinty do žita. Není to poslední soutěž a ani hádanka. Ani po skončení této soutěže nebude zcela jasný vítěz olympijských her! :)
 

DeletedUser

Guest
Nebyl bych si úplně jistej, že byly vždy škaredé.
Již v antickém Řecku se jejich představa dostala do podoby žen s křídly, byly tedy podobné antickým Sirénám. Později byly vyobrazovány jako ptáci s lidskou, zpravidla ženskou nebo dívčí hlavou. Nakonec se jejich hlava změnila na hlavu staré ošklivé ženy.
 

DeletedUser

Guest
Jasně, no.. Tohle už je argument proti argumentu... Je to stejné, jako se snažit rozbít stejně velké kameny o sebe.
 

DeletedUser

Guest
jj nehádám se, je to těžký každej si ty věci z hádanky může vyložit jinak, má jiné info a už je na světě všechno špatně, relativně vzato, mohlo to být cokoli
 

DeletedUser

Guest
zaveži na podaní třeba sfinga je popisovaná jako bytost s hlavou krasne ženy tělem lva ocasem hada a orlíma křídly jinde zas jako napůl žena a napůl lev ne ?
v tomhle světě je možná sfinga jako mantikora těžko potom hádat když si to každej vysvětli a zná jinak ne a myslel jsem že seto stahuje na Řecké báje a pověsti ne všeobecně takhle to asi muže bejt i drak ne když je v klidu je jako beranek ale když se naštve tak kam se hrabe peklo .....
:grepolis:)
 

DeletedUser

Guest
Je fakt, že se člověk nikdy všem nezavděčí, kdo uhodne bude tvrdit jak je to jednoduchý, kdo ne, bude nadávat jak je to hloupý atd. Muselo by se k těm hádankám dát nějaké upřesňující informace, což může být zase nápověda a ztratí smysl ty hádanky dávat.
 

DeletedUser7382

Guest
Gryffin mi z toho vůbec nevyplývá, mohlo to být cokoli. Pokud by to bylo skutečné zvíře - třeba orel - tak ten má v podstatě stejný obličej a loví kořist na zemi svými drápy. Nebylo k tomu asi dost informací, ale souhlasím s Big-Elem. Snad se příští hádanka všem lépe vydaří. :)
 

DeletedUser

Guest
Oki, když mi dáte čas do dnešního večera, budu se snažit vymyslet hádanku, kde nebude možné více odpovědí :) .
Bude jednosměrně založená :) . Už se mi rýsuje v hlavě a slibuji, že bude tentokrát lepší :)

tak to je pro mě víceméně zapovězená tahle soutěž, protože mi příští tejden o víkendu začínají prázdniny a já tu nebudu :(

Neboj, soutěže dál nebudou takové, že tu musíš být každý den. Třeba bude tvoření příběhů, což můžeš dělat i bez internetu :) a po příjezdu nám to sem postnout :) .
 

DeletedUser7382

Guest
Ooo, tak tuhle disciplínu jsem jaksi očekával. :p A bude to muset být vypravování (příběh) ? A musí to být ze hry ? :)
 

DeletedUser

Guest
jo tak na tuhle disciplínu se celkem těšim, doufám že mě napadne nějaký dobrý příběh.. pokud to teda bude :)
 

DeletedUser

Guest
Jaký bude styl? To se nechte překvapit :). Už jsem toho vykecal dooooost :p .
 

DeletedUser7382

Guest
Vykecej nám všechno, ale do SZ, ať se na to můžem pečlivě připravit. :D :p
 

DeletedUser5567

Guest
Harpyje to není-nemá drápy,zvíře to není-ty nemaj nepřátele (tak kořist). Mantikora a sfinga je něco jiného
 

DeletedUser7382

Guest
Právě že ptáci mají tu kořist. Taky jsem nepochopil, proč zrovna mantikora a sfinga, ale mohli si to vyložit jinak. A harpyje jsou právě svými drápy pověstné.
 
Nahoru