• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Posezení u Jonika

DeletedUser5002

Guest
Pamatuji si na doby, kdy napadnul sníh a nejel autobus :) skvělé doby, jak málo mi tehdy stačilo ke štěstí :)
Jenže jak už tu píšete ... to byl sníh a né břečka :)
 

DeletedUser231

Guest
Firste, pamatuju doby -to jsem byl ještě mlád :D - kdy byly závěje vyšší než autobus. Věřte nevěřte, bylo tomu tak..
 

DeletedUser5002

Guest
Tak třeba ve Výsluní (Mála vesnička v Krušných horách) bylo normální, že tam autobus projížděl po "Silnici" a kolem silnice byli tak 5metrový závěje, takže přesně jak říkáš :)

Jinak jako malí jsme měli u nás závěje takový, že jsme v tom normálně norovaly tunely a i místnosti :) Sem tam to na někoho spadlo :) to byla taky Fun :D To byli dobrý časy, někdy bych tak zablbnul i teď :D
 

DeletedUser231

Guest
Asi máš pravdu... To údajné oteplování (nevěřím tomu) to možná taky způsobuje. Jediné co je jisté že už zimy nebudou to, co bývávaly...
 

DeletedUser5002

Guest
Jako fakt nemám rád Klause, nikdy jsem ho rád neměl, nelíbí se mi, že krade v jižní americe propisky a ani že je pořád chytřejší i jak já :), natož amnestye ....
Ale s jednou věcí souhlasím, naše planeta není zelená a přidám si není ani modrá, jak říká on, já říkám, je to kus obrovského šutru, který když na to příjde nas všechny spálí lávou a vznikne nový svět. Dle mého, ani sebechytřejší člověk nemůže trvdrit co je správné a co má být, ale pokud se bojí zániku země, tak se jen bojí o vlastní přežití s je to jen pud sebezáchovy, který nám říká, že globální oteplování je problém.

Já říkám, že lidstvo řeší blbosti.

To jaké je počasí nás zajímá, to co ovlivnit skoro nemůžeme a pokud přeci jen trochu můžeme ovlivnit síly vesmíru, tak minimálně, ale to, že naše děti nebudou mít ani důchod, to že naši důchodci nebudou mít adektvátní péči a to že mi musíme celí život pracovat pro druhé .... Opravdu si stále myslíte že globální oteplování je závažný problém? A co ty milióny dětí, co umírají v Africe na AIDS. a co ty miliony, co umírají hlady? Myslíte, že je zajímá nějaké globální oteplování :)

To zajímá jen ty, co už jsou za vodou a neví roupama, na čem by mohly vydělat a čím by se mohly zapsat do dějin.

Chápu, že to bude mít hodně negací toto, ale je to jen názor jednoho Firsta, co na něm záleží, a nebo že by se přeci jen trochu ochladilo?
 

DeletedUser1820

Guest
To nejsmutnější na tom je to, že si tu naší tzv. Modrou planetu ničíme sami, pomalu ale jistě... Jednou nám to spočítá..
 

DeletedUser5002

Guest
jj určitě děláme hodně špatných věci, ale co bys čekal od lidí ... :) Neumíme se chovat sami k sobě, tak natož ke svému okolí a prostředí .....
 

DeletedUser1820

Guest
Přesně. Buď nás zničí naše planeta (záplavy atd.) a nebo se zničíme sami navzájem... Ona by stačila jen nějaká ta jaderná válka...
 

DeletedUser5002

Guest
No to jsme dobře zabředly u atomovek ...... pak si člověk skoro může říci .... jen dobře že to tak dopadne :)
Možná, že některé věci se musí stát pro to, aby jednou bylo lépe.
Já jsem prosťáček, chci rodinu a dělat jí šťastnou, nic víc nechci. Co já s atomovou válkou :) Tak možná Red Alert ještě :D
 

DeletedUser1820

Guest
Jen doufám, kdyby měly nastat ty záplavy nebo ten slavný Konec světa, že to bude rychlé a né, že se bude dlouho trpět... Jsem opravdu zvědav, kdy zase nějací inteligenti vypustí do světa nový datum Konce světa :D
 

DeletedUser5002

Guest
Já už přežil asi 3 konce světa, když to takhle půjde dál, začne se to snad slavit každej rok jako svátek :)

Negace proto, protože samozřejmě je i druhá skupina lidí a navíc to píšu já .... :) Takovéhle témata, kdy existuje více názorů, více pravd apod jsou vždy složitá a je snadné jen kritizovat. Každý může udělat něco lépe, ale je možné, že i když udělají všichni všechno dobře, tak výsledek bude velmi špatný.

Příklad .... lidi vymýtí nemoci, nebudou války, svět bude jedna velká Země pro všechny a všichni se budou mít dobře, ale lidstvo vymře na neplodnost ....
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Co myslíš. Bude to tu někdy jako ve startreku? Nemyslím zrovna technicky ale sociálně. Ještě nikdy jsem neviděl názor který zastávám já. Startrek je americké pojetí utopického komunismu.
 

DeletedUser5002

Guest
Jednoduchá odpověď mě napadá, všechno je možné :)
Každopádně tohle je jeden z problémů .... jak by to vlastně všechno mělo být? Když tohle budeme vědět, nemusíme se rozhodovat špatně, pokud by to tedy nebylo k našemu dobru :) Neboť je otázka zda mají umřít miliardy pro záchranu druhu a další existenci, nebo zda zachránit všechny a odsoudit je k pomalé smrti a konci nás všech....
 

DeletedUser

Guest
Jednoduchá odpověď mě napadá, všechno je možné :)
Každopádně tohle je jeden z problémů .... jak by to vlastně všechno mělo být? Když tohle budeme vědět, nemusíme se rozhodovat špatně, pokud by to tedy nebylo k našemu dobru :) Neboť je otázka zda mají umřít miliardy pro záchranu druhu a další existenci, nebo zda zachránit všechny a odsoudit je k pomalé smrti a konci nás všech....

Pokud se budeme dál chovat jak nás vývoj vybavil, pak je správná první varianta. V přírodě to tak odnedávna funguje. Pokud ovšem se konečně někdy vyvineme do člověka moudrého a ne jen více inteligentního zvířete, pak není správná ani jedna z variant. V takovém případě existuje varianta třetí a to zachránit všechny a při tom nezdevastovat zemi.
 

DeletedUser5002

Guest
Variant můžeš mít kolik chceš. Filozof ti jich vysype z rukávu několik skoro kdykoliv :) Ale měli by dávat smysl.

Tohle není Pandora a my nejsme součást přírody. Jsme součást tohoto ekosystému, ale my přírodu využíváme k našemu prospěchu, my nežijeme v souladu s ní.
Třetí varianta je nyní dle mého nereálná, bohužel.
Ano dál se budeme chovat, jak nás vývoj vybavil a zítra ráno se probudíme a bude vše nanovo.
Jinak myslím si, že i když by jsme se vyvinuli do člověka moudrého, stále budeme maximálně inteligentní ... zvířata. Člověk nic jiného není.
Nemá právo si hrát na boha a ani se odlišovat či nadřazovat. Celé je to postavené na hlavu. Uvědomily jsme si svou existenci a všechno jsme již dávno změnily. My už nevíme, co je a co není normální. My víme, jen co je nyní normální. Co bylo? nad tím každý mávne rukou a ohrne nos. Asi patřím spíše mezi ty, co by se vrátily do útlumu. Přeci jen, když pominu tohle psaní, nebylo nám na čundrech, na táborech, na chmelu, na soustředěních lépe? Možná když jsem byl mladý, takhle jsem to necítil, nyní to tak cítím :) Nic bych nikdy nevrátil, ale něco bych si rád ještě připomněl. Myslím si, že nejdeme jako lidstvo správným směrem, ale kdo vlastně dělá, to co chce a co ho baví. Možná já :) Ale určitě je takových hodně, ale nevěřím, že je to většina. Většina lidí s tím nechce a nebude dělat nic a jsou rádi, za to co mají.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Ano dnes je člověk takový jaký je. A i v dosti vzdálené budoucnosti v něm ještě budou přetrvávat základní pudy. Jde o to jestli se včas naučí tyto pudy ovládat nejen pro osobní prospěch, to umí již dnes ale pro prospěch všeobecný. Neměl jsem na mysli Pandoru ale racionální využívání přírodních zdrojů. A to jde jen když přestanou být lidé chamtiví.
 

DeletedUser

Guest
Dožít ? Jako ty ?! Chááá... Já myslel v horizontu několika desítek tisíc let. Otázkou je. Bude to včas ?
 
Nahoru