• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Otázka Rebalanc hrdinů

Myslím, že by bylo dobré rebalancnout hrdiny. Někteří z nich jsou více či méně na nic, zatímco někteří jiní jsou nutnost. navíc by to chtělo sjednotit vylepšování.
Za 1. - všichni hrdinové by měli držet při vylepšování nějaký rámec. Ne že typka na vylepšení jezdců má bonus tuším 16-26% a Médea (typka na vylepšení praků) 16,5-45%. Dle mě je rámec 1,1-3%xnějaká konstanta (tedy to, co je u většiny herů) nejlepší (tedy je super třeba 11-30%, 5,5-15%, 33-90%, ale špatný 16-26% například)
Za 2. - balanc (či přímo rework) síly herů:
Afelédes (22% na výzkumy) - ten je dost podivnej, změnil bych mu bonus na 33-90% a i tak je to slabota
Argus (-11% z nákladů na lodě) - tam bych to snížil na řekněme 7,7 až 21 %
Aristotelés (-22% na ohně) - totální přepal, stáhnul bych na 11-30%
Atalanta (-11% z doby pohybu) - zvýšil bych na 16,5% až 45%
Cheirón (-22% na hoplity) - přepal, snížil bych na 11 až 30%
Christopulos (-11% z doby výstavby) - odpad, dal bych ještě navíc -11 až -30% z nákladů na budovy
Demokritos (22% na zvojení efektu) - dle mě dost silný, snížil bych na 16,5-45%
Euribya (-11% na trirky) - tam bych naopak zvednul na 16,5 až 45%, protože trirky se moc nepoužívaj a tohle by je mohlo boostnout
Ferkyón (-11% ze stavby pozemky) - slabé, dal bych 27,5 až 75%
Filoktétés (-22% surek na luky) - dal bych 11-30%
Heraklés (22 přízně z útoku) - slabota, dal bych mu místo toho, že začarování útoku odesílatelem stojí o 22 až 60% méně přízně
Jáson (22% kořisti navíc) - bohužel v dnešní době už zbytečné (myslím, že se netýká přízně, tam by se asi používal) - dal bych mu, že útok s ním dává o 3,3 až 9% víc bitevních bodů
Lysippe (16% na jezdce) - jak jsem psal, zde bych dal 16,5 až 45%
Melousa (16% na vozy) - zde bych dal klidně 22% až 60%, protože jsou vozy málo užívané
Odysseus (-22% na čas a náklady na meče) - dal bych 11 až 30%
Parifaistés (-11% času na stavbu lodí) - dal bych 27,5 až 75%
Perseus (-6% z nepřátelských mýtických jednotek) - řekl bych že slabé, dal bych mu 11 až 30%

Co tomu říkáte? :D
 
za mě třeba aristoteles není přepal abdeře kde je rychlost světa 4 tak s 20vym aristem stavím ohně třeba 12 hodin, jo isce jich zadám třeba třeba 70 do výroby naráz, ale stejně pořád musím čekat těch 12 hodin než se to udělá.. čekat 2 dny něž se ti udělají olky bez nějákýho zlacení nebo rychlosti rekrutování mi už tak přijde dost a ještě by to bylo dýl, to ne..

Ale máš pravdu, že někteří jsou nevyvážení a mohli by být trochu upraveni..
 

Thasoss

Grepolis tým
Otevíráš velmi zajímavé téma. Můžeš prosím ke každému hrdinovi více rozepsat v návaznosti na praxi, proč navrhuješ zrovna takové hodnoty? Dáš tím nám ostatním možnost ke širší diskuzi.

Za sebe ale můžu říct, že idea posílit vliv hrdinů se mi líbí. Jen bych spolu s tím ztížil možnost jejich přesouvání z města do města.
 
Afelédes (22% na výzkumy) - ten je dost podivnej, změnil bych mu bonus na 33-90% a i tak je to slabota
Ten je dle mě vyloženě slabý - člověk dělá ve městech pár výzkumů a to, že by mohly teoreticky stát o 60% méně je stejně úplně zanedbatelné množství surovin. Stejně tak ten čas to člověku úplně moc neušetří, protože výzkumů prostě tolik nezkoumá...
Argus (-11% z nákladů na lodě) - tam bych to snížil na řekněme 7,7 až 21 %
Ten je naopak dost dobrý vzhledem k tomu, že je naprosto verzatilní. Dává slevu na trasnportky, na birky, na ohně i na koldy - stačí ho prostě někam dát a prakticky vždycky se hodí.
Aristotelés (-22% na ohně) - totální přepal, stáhnul bych na 11-30%
Myslím si, že hrdina by měl spíše "pomáhat" a ne být sám naprostým tahounem celého města, což se v případě Aristotela děje. Ve městě se pak staví lodě po stavkách a je jedno, kde chcípnout, protože se stejně prakticky vmžiku postaví nové.
Atalanta (-11% z doby pohybu) - zvýšil bych na 16,5% až 45%
Ta není tak špatná ale stejně si myslím, že pokud ji člověk neposílá přímo s koldou (kde je třeba Helena víc užívaná), tak to, že je útok rychlejší zase není tak velká výhoda oproti třeba slevám na stavby jednotek.
Cheirón (-22% na hoplity) - přepal, snížil bych na 11 až 30%
Opět, podobně jako u Aristotela si nemyslím, že by měl hero táhnout celou produkci jednotek.
Christopulos (-11% z doby výstavby) - odpad, dal bych ještě navíc -11 až -30% z nákladů na budovy
Zrychlení stavby je hezký bonus, stejně si však myslím, že v pozdějších fázích hry tak nepomůže, protože ze stak nějak staví všude a nikde. Myslím, že je to podobné jako u Afeléda (akorát budovy člověk staví víc než zkoumá) a možná i těch 11 až 30% slevy by nebylo tak dobré, protože opět - člověk dostaví město do výsledného tvaru a pak už moc nestaví a jeho výhody nevyužije - i když třeba zakládá a tam se prostě dost hodí ta sleva, protože tam se hodně staví a hodí se sleva, kterou bych přidal.
Demokritos (22% na zvojení efektu) - dle mě dost silný, snížil bych na 16,5-45%
Demokritos je dost kladivo, protože efekty jsou ve hře strašně přepalený a pak si zdvojovat třeba letky, co dají třeba 1000 i více populace je dost velký nárust.
Euribya (-11% na trirky) - tam bych naopak zvednul na 16,5 až 45%, protože trirky se moc nepoužívaj a tohle by je mohlo boostnout
To jsem zmínil. Dle mě by to pomohlo v popularitě trirém, pokud by byla "lepší" než mých běžně navrhovaných 11 až 30%.
Ferkyón (-11% ze stavby pozemky) - slabé, dal bych 27,5 až 75%
Myslím si, že tento hrdina by měl zejména výhodu na rychlé obnovení jednotek, které by se stavěly 4x rychleji, ale limitem je samozřejmě cena jednotek, která není hrdinou snížena.
Filoktétés (-22% surek na luky) - dal bych 11-30%
Stejné jako Aristotelés a Cheirón.
Heraklés (22 přízně z útoku) - slabota, dal bych mu místo toho, že začarování útoku odesílatelem stojí o 22 až 60% méně přízně
Moc se neužívá, protože tam, kde nekápnou body je k ničemu a tam, kde kapou je lepší nějaký posilovací hero. Naproti tomu přízeň ze začarování se může vždy hodit.
Jáson (22% kořisti navíc) - bohužel v dnešní době už zbytečné (myslím, že se netýká přízně, tam by se asi používal) - dal bych mu, že útok s ním dává o 3,3 až 9% víc bitevních bodů
Tam jsem to taky zmínil. Dle mě v dnešním Grepu už nikoho kořist nezjímá i kdyby ji zvyšoval 10x, stejně si myslím, že by byl špatný. Proto navrhuji změnu, protože body se prostě hodí. 9% je pak přibližně jako Zkušenosti z bitev v akademce, což je takový pěkný, nepřepálený, ale hodící se bonus.
Lysippe (16% na jezdce) - jak jsem psal, zde bych dal 16,5 až 45%
Tam je ta změna spíše z toho "levelování" hrdinky. 45% bonus je hodně, ale zase je limitovaný jedním typem jednotky, která je pak zranitelná obranou (v tomto případě například hoplitovou obranou).
Melousa (16% na vozy) - zde bych dal klidně 22% až 60%, protože jsou vozy málo užívané
Tam jsem to psal. Vozy by tím mohly získat více popularity. Navíc je to myslím taky hrdinka, která má pomalý nárust s levlováním.
Odysseus (-22% na čas a náklady na meče) - dal bych 11 až 30%
Jako Aristotelés a spol.
Parifaistés (-11% času na stavbu lodí) - dal bych 27,5 až 75%
Stejně jako Ferkyón.
Perseus (-6% z nepřátelských mýtických jednotek) - řekl bych že slabé, dal bych mu 11 až 30%
6% je dle mě výsměch. Pokud nejede plná letka, tak je rozhodně mnohem slabší než obranní herové jako Leonidás či Telemachos a i pokud by jela, tak často jede i třeba nějaká země či lodě, kde zase pomůžou lépe jiní herové. V útoku bych řekl, že je tak mizivé procento, že tam bude extrémní množství mýtických jednotek, že je lepší vždy vzí nějakého útočného hera. Proto to navýšení.
 
Pod tohle se podepisuju, libi se mi to ikdyz vim ze hodne lidi uz je zhyckanych temi hrdiny natolik, ze budou protestovat ale za me se i diky hrdinum jako Aristoteles stala z te hry zbesila jizda za bitevnimi body a ne strategicka bitva... Uz nikdo moc nesysli jednotky a nepripravuje se nekolik dni na utok ale proste jen toci olky a zbira bb... Ja bych byl pro navrat starych casu... Ale stejne, tohle proste neprojde globalne, ikdyz se mi to moc libi jsem realista :(

Kazdopadne, jedine s cim nesouhlasim je Herakles (kdo vi, ten vi proc :))
 
Nahoru