• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Rebalancování divů světa

Mně osobně se moc líbí ten systém světa z Olympu, že člověk nemusí v 3 ráno vstávat a hledat kotvy, avšak moje otázka zní - nepřispěje tahle změna k tomu, že normální hráči kteří nekupují zlatky budou mít minimální šanci oproti lidem, kteří se takhle dostanou na spoustu ostrovů a budou mít obrovskou výhodu ještě před koncem začátečnické ochrany? Zvlášť na Dominanci, kde doteď byl Pay2Win start limitován tím že člověk mohl založit město akorát na skále, mimo platných... teď to bude jinak, nebude to pro hru škodlivé? Ano, pár top lidí to ocení, ale co zbytek?
 
Tak pokud to chápu správně tak kotvy po 175b městech zůstávají ne? Takže jako ano bude to zvýhodňovat zlatkare ale furt máš šanci chytat v noci
 
Tak pokud to chápu správně tak kotvy po 175b městech zůstávají ne? Takže jako ano bude to zvýhodňovat zlatkare ale furt máš šanci chytat v noci

No ano ale je to zbytečné, protože všechny ostrovy budou odomčeny od začátku, takže ke kotvám se dostane kdokoliv a nemusíš v noci vstávat. Což taky znamená že kdo vyzlatí víc kolek a slotů, bude mít víc měst :) 30 zemědělek do konce ochrany zní balanced
 
No tak jo ja rozumim ale zas ty mesta budes muset zakladat dal od stredu protoze ostrovy ve stredu mapy budou vetsinou plne hracu, takze to stejne az takova vyhoda nebude...
A jak rikam 3. noc se budou furt despawnovat male mesta a ty budou daleko vic v centru treba, takze kdo si pocka ten bude mit lepsi fleky, kdo bude chtit mesta driv a zazlati si tam bude mit vic mest ale dale od stredu...
Ale jo, ten koncept ma svoje mouchy, souhlasim, ale tak co cekame kdyz toto uz po xy vymyslel nekdo kdo tu hru v zivote nehral, viz Ares, Chramy, nove Divy... vsechno tak hrozne divne a naivni koncepty ze nad tim az rozum stoji
 
zas na druhou stranu mně se to dost líbí, ty změny na Divech, Olymp, jsou super... Áres byl trochu víc OP, teď je zas trochu příliš zbytečnej...
Ale aspoň se o tu hru staraj a zkoušej něco novýho, já bych např. uvítal klidně 4. zakončení nebo mnohem víc olympů, 3 světy za 2 roky s olympem je hodně málo... ano, vím cos psal, jsou tam obrovské mouchy což je taky nejspíš důvod pro nejbližší dobu olymp nebude, což je podle mě škoda, protože ta plachta vypadá na profilu fakt hustě (mnohem líp než korunka)
 
K čemu ten 14 denní mír po skončení odpočtu?

Taky nerozumím proč se zavádí to čekací období po zbouráni divu z desáté na devátou úroveň? Dohnat takovou ztrátu už tak je prakticky nemožné.. Město musím znovu dobýt, znovu nasypat poslední level a znovu vystavět, to zpoždění je už tak obrovské
 
@sealedfate ja samozrejme nevim jaka bude realita ale mit mesic jeste do konce sveta v dobe kdy se dostavi 4. div je podle me vtipne... to bude uz jen formalita a zas vsichni budou jen na to prdet a nadava kdy uz to konecne skonci... taky to jak rika @Naushika je trochu divne za me, uplne nechapu ten smysl toho :D
jedine co odenuju je ta prvna doba zacatku aspon se nebude vyskakovat a kalkulovat
no a Chramy, uz jsem to vickrat zminoval - dobry koncept, ale brutalne nedomysleny, protoze to vymyslel clovek co nevi jak se ta hra hraje - proto ted pul roku uz neni dalsi svet protoze to predelavaji :D
Ares byl totalni fraska zas vymyslel nekdo totalne naivni co nezna balanc ve hre, dusledek, ze ho nakonec uplne pohrbili a ted je ten buh tak slaby ze bych byl radsi kdyby ho uplne odstranili
 
Čekací období je jednoduché:
"Díky této nové mechanice je nutné, abyste se svou aliancí chránili svá města na 10. úrovni divů světa, jinak riskujete ztrátu úrovně a nutnost čekat na obnovení. A nezapomeňte, že v případě, že jeden z vašich divů se sníží z 10. na 9. úroveň, bude o tom informován celý svět. Jakmile vyprší časový limit, mohou vůdci aliancí opět zahájit výstavbu divů na 10. úroveň."

Prostě vyšší trest za to, když nedeffneme města na divu.

Mír se mi zdá že už je i teď, nebo se pletu? (dávno jsem nehrál divy, omluvte mě)
 
Mír na divech není, spustí se odpočet a ještě se dá 28 dní normálně útočit (sedat nepříteli na divy, bojovat o korunku) ... Už tak je to ale většinou jen čekání na konec, těch 14 dní navíc je o ničem.
 
@Endrewko no kdyby to bylo půl roku, tak to beru. Víš kdy začal poslední Olymp? Březen 2021... to by už mohli mít hotové, vždyť jde o jejich peníze.
A podle mě ten konec po 4 ze 7 který má být 30+ dní je dizajnovanej na světy, kde jsou 3 a víc kompetetivní aliance... první to vyhraje a ty zbylé 2 se pobijou u druhé místo (což dává smysl vzhledem k novým artefaktům).. českej grep je hodně specifickej v tom, že tady máme obyčejně tak max 2 aliance, které jsou relevantní.
... čiže ano, máš pravdu a @Naushika taky, v principu to tady bude jen čekačka, ale umím si představit že na německém grepu, nebo i např. tady kdyby se udělalo spojení SK a CZ grepu tak to může mít smysl
 
Jako ja chapu smysl tech 30 dni, chteji umoznit aliancim ktere prohraly stavbu aby dobyli nepratelsky div... jak rikam NA PAPIRE to vypada moc hezky ale v realite je to takrka nemozne... pokud mate obrovske zakladny a spolehlive strazce divu (coz predpokladam ze vitezna ali mit bude) tak je podle me dobyt mesto na divu nemozne... aktivnimu hraci urcite ne
Jedine co se timto dosahne je ze viteze "unudite" na smrt a maximalne se muze stat ze se na to za ten mesic vyserou a mesta strati pres neaktivitu... ale ptam se zda je toto fakt to ceho chceme dosahnout... asi ne :D
 
tak ja jsem Hermonassu hral (to je posledni svet s Olympem) a ja ten pulrok bral od konce coz bylo nekdy v cervenci nebo srpnu
a jo, mozna v zahranici to smysl dava ale i tam si myslim ze to bude nesmysl, pac cim vetsi svety tim vetsi zakladny tim vetsi zlatkari atd... prima umera... jsem zvedavy na data, tohle jen muj dosavadni postreh neopreny o realne data
 
co mne treba chybi na tom updatu divu je zmena distribuce surovin potrebnych na jednotlive urovne stavby
zrovna ted stavime na Katane divy tak mam cerstve poznatky - podle me prvni levly vystavby vyzaduji moc malo surovin a neni tam prostor pro nejake taotizovani proste se vsechny brutalne daji presypat i naraz
a pak na poslednim levlu i tak velika aliance jako my ma problem nasypat to za den coz je zas opacny protipol... ja bych ubral na poslednich levlech a pridal na prvnich... to by take dalo moznost mensim aliancim prekvapit dobrou strategii ty velke, takto pokud ztracite na poctu mest priliz tak nemate sanci to takticky uhrat, protoze ty surky proste nedate dokupy ani kdyby jste tam poslali uplne vsichni uplne vsechno
 
Ono na českých světech se v reálu odpočet zapíná po dokoncení čtvrtého divu už několik let :-D protože to se už fakt nestává aby tady na konci světa bylo víc než 300 aktivních hráčů :-D
 
ja bych ubral na poslednich levlech a pridal na prvnich... to by take dalo moznost mensim aliancim prekvapit dobrou strategii ty velke, takto pokud ztracite na poctu mest priliz tak nemate sanci to takticky uhrat, protoze ty surky proste nedate dokupy ani kdyby jste tam poslali uplne vsichni uplne vsechno

Souhlasím, tohle by mohlo být strategicky zajímavé.
 
Jojo, meli by me zamestnat, zlaty vek grepu by to byl
smiley-emoticons-biggrin.gif
 
Nahoru