• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Rekapitulace světa Ný

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Jelikož svět Ný už nějaký ten pátek běží, dovolte mi rekapitulaci důležitých událostí.
Svět Ný byl spuštěn 18.9.2012, ihned se dostala do čela aliance Bojovníci Pyriflegethonu, spojenectví měla s aliancemi Smečka a Řecké království a xXUndeadXx, všechny byly prvních několik týdnů na předních pozicích světa. Poté ale vůdcové Bojovníků začali osnovat spiknutí proti svým spojenců, kteří se to dozvěděli, vypověděli Bojovníkům spojenectví a hráči od Bojovníků začali znechuceně odcházet, osud aliance byl zpečetěn.
Na vedoucí pozici Bojovníky nahradila Smečka, ale kvůli neaktivitě a odchodům se brzy rozpadla. Stejný osud čekal i Řecké království. Poslední kdo zbyl z výše uvedeného "velkého kvarteta" byla aliance xXUndeadXx, jejíž zakladatelem byl bývalý blogger světa Ný Piwus. V této době povstalo z několika průměrných aliancí mocné aliance, které hýbaly, hýbou a budou hýbat světem Ný.
Byli jimi: Argejské královstí, jejíž hrdým členem jsem i já, Elite Pirates, Ztracenná legie, Rytiři černé vlajky, Legion of the Dead a již zmíněná xXUndeadXx. Zároveň se začaly utvářet spojenectví, Argejci se spojili s Rytíři, Piráti s legií a Legioni s Undeady. Tyto "bloky" mezi sebou začaly vést válku, která by jistě vedla k patové situaci, ale v xXUndeadXx se začaly dít vnitřní rozboje a Piwus rozpustil alianci.
Část hráčů přešla k Pirátů, část k legii a s částí vytvořil spoluzakladatel Undeadů-karel58 alianci MONSTER - MONARCHY II., která s nikým neměla spojenectví a válčila s Argejci a Rytíři, tohle ale dlouho nevydrželo a Monarchisti se sloučili s legií, ale monarchovi karlovi asi chyběla monarchie, tak asi za 2 dny obnovil MONSTER - MONARCHY II., část z původních členů této aliance zůstalo v legii, část šla zpátky pod křídla monarchie, která ale jak se později ukázalo moc nevydržela.
Několik dní po obnovení MONSTER - MONARCHY II. na i totiž Argejci uspořádali společnou akci, která měla za následek ukončení činnosti hráče karel58 a následný rozpad monarchie*. Ti členové této aliance, kteří přežili přestoupili s legii a Pirátům. Po této akci-10.11.2012 se sloučili aliance Argejské království a Legion of the Dead, vznikla mocná Argejská Legie.
Koncem týdne, kdy vznikla chtěla ukázat svou sílu společnou akcí na aliance Ztracenná legie a Elite Pirates, den před akcí odešlo několik nejlepších legionářů, kteří vytvořili alianci L o u p e ž n í ci, ale i tak se akce uskutečnila a skončila úspěchem, legie se definitivně rozpadla* a ti co přežili byli přijati v aliancích Elite Pirates a L o u p e ž n í ci.
A Argejci pokračovali po válečné stezce, 30.11. byla naplánována akce na posledního nepřítele-alianci Elite Pirates, ale přesně toho 30. restartoval svůj účet nejlepší hráč Pirátů a zároveň jejich zakladatel-hráč charlenar, mezi Argejci a Piráty se strhl boj o jeho města, takže ostatní hráči byli více méně v klidu. Ale hned dne poté-1.12.2012 vypluli na povrch rozpory mezi několika hráči z rady Argejců, což vyústilo ve skutečnost, že zakladatel Legionů -Lucius Artorius Castus- obnovil svou alianci a všichni bývalý hráči této aliance šli s ním, z aliance Argejská Legie se zase staly aliance Argejské království a Legion of the Dead.
Zatím co tady píši o středu se u okrajů začaly vytvářet další velké aliance, které možná jednou také budou hýbat světem, jsou ale jisté 2 věci: 1. je, že některé tyto aliance jsou už teď hrozbou pro ty velké aliance ze středu a už začínají bojovat s některými hráči těch výše popsaných "velealiancí", kteří jsou více vzdáleni od středu světa a tou 2. věcí je fakt, že o drtivé většině těchto velkých aliancí na okraji světa nic nevím, ale nebojte se, já se polepším.
Tak doufám, že jsem vás touhle rekapitulací neunudil k smrti a za týden se můžete těšit na 1. díl blogu světa Ný.

* Jak se později ukázalo, aliance se rozpadly také vlivem vnitřních rozporů.

Zdar, sílu a grepolis, Khán
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser8856

Guest
jako bloger by jsi se měl spíše chovat nestraně já z toho cítím trochu nadržování AK.A jinak Legie se nerozpadla pod vaším tlakem. Ale kvůli vnitřním rozporům. Navíc si nezmínila ani akce AK na nás piráty které byly naprosto bez úspěchu. Nevím co se stalo v undeadech a tak do toho nekecám. Jinak je to hezká rekapitulace (jen zachovej nestranost což je u reportéra tudíž i blogera nezbytné)
 

DeletedUser

Guest
Nikde není napsáno, že blogger má být nestraný:) blogger je svobodný, a je jen na něm jak blog napíše, nicméně podle toho jakou bude mít blog úroveň bude mít i úspěšnost. Když to bude jednostranné, hrozí riziko že to bude k ničemu..
nicméně každý má možnost dodat své, a všichni si poté udělají svůj názor:) takže nám napiš jak to vidíš Ty, nebo ještě lépe, napiš to Khánovi do SZ a věřím že svůj blog rád doplní o informace z jiného úhlu pohledu.
 

DeletedUser

Guest
jako bloger by jsi se měl spíše chovat nestraně já z toho cítím trochu nadržování AK.A jinak Legie se nerozpadla pod vaším tlakem. Ale kvůli vnitřním rozporům. Navíc si nezmínila ani akce AK na nás piráty které byly naprosto bez úspěchu. Nevím co se stalo v undeadech a tak do toho nekecám. Jinak je to hezká rekapitulace (jen zachovej nestranost což je u reportéra tudíž i blogera nezbytné)

To není nadržování, ale vlastenectví, ale jinak se snažím psát nestranně. Ty akce na Piráty jsem zmínil, akorát to většinou nebyly akce jenom na vás, ale i třeba na legii. O legii toho asi víš víc než já, beru to na vědomí a příště se budu snažit získávat informace z více zdrojů.
Jinak díky, kladné ohlasy vždy potěší.

P.S. nezmínila ?
Doufám, že je to jenom překlep.
 

DeletedUser40

Guest
Kháne, parádní práce, klobouk dolů, jen tak dál!

Krátká zpráva pro poli491: jak už napsal Sultán, můžeš taky něco napsat. Rádi uvítáme dalšího bloggera, který by psalo o tomto světě - z trochu jiného úhlu pohledu. Pokud máš zájem, odkaz s podrobnostmi najdeš v mém podpisu. :)
 

DeletedUser

Guest
Díky, tahle práce mě baví, ale kladné ohlasy vždy potěší.
 

DeletedUser

Guest
Díky, budu se snažit.

P.S. Konečně se tady objevil i nějakej Argejec :)
 

DeletedUser

Guest
Pěkné,
jen by se autor mohl zaměřit více na členění textu, aby to bylo přehlednější. ;-)

Rovněž mě fascinuje autorovo sebevědomí v tom, že jejich výpady zapříčinily pád takové a makové aliance.
Minimálně Monster - Monarchy, kde jsem působil, nepadla kvůli jedné akci Argejců, ale kvůli neochotě hráče karel58 myslet i na řadové hráče. Jelikož měl s Argejskou legií očividně osobní spory a přes ty nejel vlak, jeho pravá ruka jatoo se rozhodla přejít k Rytířům černé vlajky a s ní několik dalších hráčů, včetně mě. :)

Takže článek sice pěkný, ale chtělo by to méně mystifikace. ;-)
 

DeletedUser

Guest
Tak to se omlouvám, já jsem byl s karlem na ostrově od začátku světa, takže chápu o čem mluvíš, sice se vaše aliance nerozpadla jen díky naší akci, ale ta v tom měla taky nějakou roli, nemám pravdu?
 

DeletedUser

Guest
Spíše jen kvůli karlovým pohnutkám, ne kvůli vašemu tlaku, ale budiž ;-)
 

DeletedUser

Guest
A o naší (pirátské) akci na Lamy tu nenapíšeš :D Jinak pěknej článek ;)
 

DeletedUser

Guest
Protože o ní nevím, ale jestli chceš, můžeš být mým informátorem z vaší aliance.
 

DeletedUser8856

Guest
j pravda že se aliance může rozpadnout pod tlakem. Jako když jsme mi pyráti roztlačili smečku (nebyly schopni se bránit a nečetli forko tak schopní hráči přešli jinám) ale většinou se aliance rozpadají pro vnitřní hádky a rozpory (čemuž tlak může napomoci) ale s dobývacím systémem co je na ný nastaven se dají dobře zabírat jen neaktivní hráči. Třeba když jte zabrali dvě města od nás a hráč byl v nemocnici. Tak to jde ale za úspěch to nepočítám spíše za štěstí. Aliance bez problémů se tlaku ubrání. Jen slabá místa se dají prolomit. A proto je přehnané že píšeš že se ta a ta aliance rozpadla pod vaším tlakem. Možná jste k rozkolu přispěli ale nebyly jste hlavními aktéry této změny. Vše se vším souvysí a ztracená města nikdy nebude důvod k rozpadu k tomu vede nespokojenost a laxnost rady a hráčů. Tak toť můj příspěvek ale píšeš hezky no a jestli to byl překlep ani nevím spíše ne pravopis je mou achilovou patou ale jako dislektitk mám trochu předpoklady k pokulhávání v tak složitém však krásném jazyce jako je ten náš jazyk český.

Ale snažíš se a jistě máš na psaní talent nechci tě od toho odrazovat jen malé výtky k informacím napiš mi ve hře na nick poli491 a údaje co budeš potřebovat vědět a co nás nepoškodí ti dám :)
 

DeletedUser7037

Guest
j pravda že se aliance může rozpadnout pod tlakem. Jako když jsme mi pyráti roztlačili smečku (nebyly schopni se bránit a nečetli forko tak schopní hráči přešli jinám) ale většinou se aliance rozpadají pro vnitřní hádky a rozpory (čemuž tlak může napomoci) ale s dobývacím systémem co je na ný nastaven se dají dobře zabírat jen neaktivní hráči. Třeba když jte zabrali dvě města od nás a hráč byl v nemocnici. Tak to jde ale za úspěch to nepočítám spíše za štěstí. Aliance bez problémů se tlaku ubrání. Jen slabá místa se dají prolomit. A proto je přehnané že píšeš že se ta a ta aliance rozpadla pod vaším tlakem. Možná jste k rozkolu přispěli ale nebyly jste hlavními aktéry této změny. Vše se vším souvysí a ztracená města nikdy nebude důvod k rozpadu k tomu vede nespokojenost a laxnost rady a hráčů. Tak toť můj příspěvek ale píšeš hezky no a jestli to byl překlep ani nevím spíše ne pravopis je mou achilovou patou ale jako dislektitk mám trochu předpoklady k pokulhávání v tak složitém však krásném jazyce jako je ten náš jazyk český.

Ale snažíš se a jistě máš na psaní talent nechci tě od toho odrazovat jen malé výtky k informacím napiš mi ve hře na nick poli491 a údaje co budeš potřebovat vědět a co nás nepoškodí ti dám :)

ona to je možná pravda ale přinutiš li aby aliance mněla podpory někde jinde a pak než stihne vratit podpory zabereš mněsta jinde o to de :) nebavíme se o o bídne akci která vygeneruje do 50 vzpour u braníci aliace to ubrániš dicky :)
 

DeletedUser4360

Guest
No osobně si myslím že nastal konec aliance Argejské království :)
 

DeletedUser352

Guest
No ,AK bola kedysi dávno veľmi dávno silná aliancia ktorej som bol verný člen až dokým nenastal veľký tlak od iných aliancií nedokázali sme brániť mestá.. A najhoršie bolo pre alianciu roztržky a nezhody o vedenie a medzi vedením samým.. Hlavne koniec hráča Bodved a dlhá dovolenka Orchidky.. Ja som prestúpil do aliancie Elite Pirates aj so skupinkou z môjho ostrova s ktorými hrám a som najviac v kontakte dá sa povedať od mojej existencie na serveri Ný.. :)
 

DeletedUser352

Guest
No ďalšia informácia aliancia Argejské království sa úplne rozpadla väčšina silných a aktívnych hráčov prestúpila ku nám do Elite Pirates. Orchidka znova pokračuje v hre v našej aliancii.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru