• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Rozhovory s ( lioke- ) salupos

DeletedUser

Guest
Zde budu dělat rozhovory s hráči s NÝ, jak s TOPky tak zástupci alianci, popřípadě s tím koho mi doporučíte, popřípadě vyzpovídám celou alianci ( myšleno, tak že oslovím vedení a položím seznam otázek ), ráda bych oslovila, jak známe hráče ze světů, tak s fóra i neznáme nováčky .
Pokud víte o nějakém hráči s nej, myšleno nejmladším, nejstarším dejte mi vědět zde do diskuze nebo do pošty
( případně do hry lioke-) ráda s ním udělám rozhovor :)


proběhlé rozhovory : -Lucius Artorius Castus- , bianka61, Baxtr, Hudyna, Persilog, ravenius,

premiový rozhovor : tři generační ( brady - syn a otec + dědeček JOEL )
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Rozhovor s hráčem -Lucius Artorius Castus- první v útočných bodech

Můžeš mi říct něco o sobě, odkud jsi , kolik ti je let, něco o své alianci, hraješ i jinde ? na úvod

odpověď Lucia :

Jméno: Roman

Věk: 37

Jsem z Mladé Boleslavi

Další světy:
Okrajově finský grepolis (mají tam první svět Alfa), natáhli mě tam naši hráči a šli tam ze začátku z recese :). Jiné světy nehraji. Vrcholově se více světů utáhnout nedá obzvlášť když vedeš alianci nebo jsi ve vedení. Bere to spoustu času kterého je hlavně přes jaro a léto málo.

O naší alianci:
Jádro naší aliance Legion of the Dead tvoří hráči kteří to se mnou táhnou od světa Delta. S každým dalším světem někdo přibude a někdo z nedostatku času nebo z rodinných důvodů skončí. Jsou to hráči na které se můžu plně spolehnout a díky jejich herní kvalitě a našemu přátelskému vztahu jsme schopní v každém dalším následujícím světě se dostat mezi špičku. Takže úspěch naší aliance tvoří právě souhra tohoto jádra hráčů :). Teď na stavbu divů se dočasně slučujeme s našimi spojenci Rytíři černé vlajky. Jsme s nimi ve spojenectví od začátku a reagujeme tak na změny v našem světě kde i další aliance dělají vše proto aby zrovna oni zvítězili :).

O mě:
Asi myslíš záliby. Tak sport (aktivně i pasivně), filmy, hudba, šachy a rybaření.

má otázka : jsi první v off bodech proto jsem si tě na úvod vybrala. Jaká byla cesta vzhůru a máš nějaké tipy na to být nejlepší útočník ?

odpověď Lucia :

Cesta vzhůru :). Dle mého názoru je chybou v začátcích hodně útočit (na všechno kolem sebe). Nejdříve rozvinout účet a až bude kdyspozici přijatelný počet měst tak pak přichází čas na útočnou hru. Něco jako ve hře šachy, rozvinout figury a pak spustit samotnou hru :).

Tipy jak být nejlepší útočník? Zkušenosti se hrou a dostatek času. O zkušenostech mám na mysli vždy zvážit na co opravdu mám jak herně tak množstvím svých měst + aktivní spolupráce spoluhráčů a podle toho vybrat soupeře, poznat soupeře a zvolit správný čas a složení army do útoku.
U času je to jasný. Čím více na hře budu tím rychleji armádu obnovím a tím dříve můžu vyrazit opět do útoku a tím více budou útočné body naskakovat.

opět má otázka : zmínil jsi se i o finském grepolisu, můžeš porovnat ten náš český a finský ?
A co hráči zde vytvořilo se u tebe s někým přátelství a scházíš se s někým i mimo hru ?
na závěr bych ještě náš rozhovor ukončila, co by jsi vzkázal uživatelům grepolis fóra ? jinak ti moc děkuji za rozhovor


odpověď Lucia :

Finský a český grepolis? Fiský grepolis je v plenkách, je tam spuštěn první svět Alfa, jako kdysi u nás. V podstatě se dá říct že zatím běží bez chyb, tedy v takové úrovni asi jako u nás. Druhou věcí je práce adminů. Tu žel srovnat nemůžu, protože jazyková bariéra mě od toho odrazuje :). Máme tam v ali dva kteří nás tam naverbovali a jeden z nich měl dělat tlumočníka ale po pár zoufalých pokusech to zabalil :-DD. Takže je tam celkem sranda když nám někdo napíše v jejich jazyce :).

S jádrem hráčů kteří tvoří základ naší aliance jsem ve spojení jak na skype a přes mobil tak jsme se sešli s některými i v reálu. Díky hře jsem tedy našel dost kamarádů :).

Co bych vzkázal uživatelům grepolis fóra? Co máš přímo na mysli?

má reakce : nevím cokoli, chodíš na fórum ne, můžeš jím něco popřát, vzkázat něco za svou alianci, za sebe.

odpověď Lucia :

Na fórum zajdu i když ne pravidelně. Co bych vzkázal hráčům a moderátorům fóra? Hráčům snad jen tolik, že herní úroveň hráčů v našich CZ světech je na vynikající úrovni a tak bych všem poblahopřál, jen tak dál :). A co se týče moderátorů fóra tak hodně trpělivosti a dík za jejich přínos hře. Chápu že je to časově dost náročný a každý má mimo to svůj soukromý život.

za to ti děkuji i jménem hráčů a týmu moderátorů a přeji ti hezký den a příjemnou hru, děkuji za rozhovor
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
rozhovor s hráčkou bianka61 z aliance : Ztracené Ostrovy

Rozhovor s hráčkou bianka61 z aliance : Ztracené Ostrovy ( ač starší žena, tak pařmenka )


bianka.png



Salupos:

Zdravím, jsme z jedné aliance a slyšela jsem od tebe, že jsi babička, můžeš mi říct, jak jsi se od štrikování svetrů dostala k grepolisu a něco o sobě ?

Bianka61:

ahoj lio k tvé otázce mohu říci,že jsem babičkou 2 krásných vnoučátek a jsou to moje zlatíčka na truc rodičům ode mě rozmazlována.:)))
ke grepu jsem se dostala vlastně z nudy protože jsem v invalidním důchodu a den je dlouhý.byl my koupen počítač aby my nebyla dlouhá chvíle a něčemu se přiučila.tak jsem objevila GREPOLIS a začala hrát.začátky byly hrozné 2krát jsem skončila uplně,ale pokaždé jsem se po nějaké době vrátila.můj první svět byla Lambda kde jsem do dnes a začínáme s přípravou na stavění divů.následovala Iota kde se divy již dostavěly a Kappa taktéž.
Kappa je my nejmilejší protože jsem tam potkala spoustu prima lidí a vynikajících hráčů a jeden z nich se nade mnou slitoval a učil mě tuhle hru víc poznat a dal si se mnou hodně práce a měl spoustu trpělivosti než mne naučil být dobrým bojovníkem.a za to mu dávám moc velký dík.
tady na Ný jsem prošla několika aliancemi než se my povedlo usadit u skvělých ZO.parta je tu sehraná a spolupráce je skvělá.jsem ráda,že mne vzali mezi sebe.

Salupos:

Takže hraješ oba dobývací styly, který je ti bližší ?

Bianka61:

raději mám dobývání.možná proto,že jsem na něm začínala a učila se.vzpoura má moc velkou výhodu.stačí pár skvělých obránců a města se stávají nedobytná.kdežto u dobývání záleží na umění jak obránců tak útočníků

Salupos:

můžeš mi říct co pro tebe bylo ve hře nejtěžší ?

Bianka61:

nejtěžší byl útok.litovala jsem hráče na které jsem útočila.takže jsem byla ze začátku obranář na plný úvazek.útočit mě naučil až můj učitel a ty problémy s lítostí už nemám:))

Salupos:

vzpomeneš si na nějakou úsměvnou historku spojenou s grepolisem ? Klidně i jinou co ti utkvěla v hlavě.

Bianka61:

zábavy bylo vždycky dost,ale nejvíc jsme se nasmáli právě když jsem útočila.mý nejbližší spoluhráči z toho měli legraci a vždy z útoku nakonec byla zábavná šou.:))konkrétní příběh mě ale nenapadá

Salupos:

Jak se vidíš teď, jako útočník ? Co vím nikdo se ti nesměje. A co by jsi vzkázala starším hráčům, těm co teď váhají zda na stará kolena z blbnout a hrát hry a přemýšlí zda to dokáží a budou těm mladším stačit ?

Bianka61:

nepovažuji se za nejhoršího útočníka.vidím jak útočí ti nejlepší a učím se a je ještě stále se co učit.tak průměr.
soukmenovcům se společným věkem můžu hru jen doporučit.užijí si zábavu,zkrátí dlouhou chvíli a nezakrní jim tak rychle mozek.

Děkuji Biance61 za rozhovor a těším se na další, ráda uvítám tipy v poště nebo sem diskuze s blogerém
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
rozhovor hráč Baxtr

Hráč Baxtr - aliance Selection


Má otázka: můžeš mi říci něco o sobě ?

Odpovídá Baxtr: Zrovna se chystám do práce. Po 15:00 hod. budu mít víc času, a něco o sobě? Do seznámení v naší alianci jsem napsal toto - Petr z Brna, věk - před prvním infarktem, povolání - kulatá lopata.

Má reakce: Tak pozdějí a zkus rozumnější odpovědi, jde to na fórum

Odpovídá Baxtr: Nevím jestli to pokládáš za rozumnou odpověď, ale to jsou fakta. Jsem sice staršího věku, ale pořád hravej.

Má odpověď: Dobrá. Jaký jsi tip hráče a co ti hra přináší ?

Odpovídá Baxtr: Záleží na okolnostech, tvůj nick se tady oběvuje taky dlouho tak by jsi to měla vědět. Pokud jsi v nepřátelském území tak obranář, pokud mám možnost tak rád i zaútočím. A co mě přináší? Jsem řidič z povolání a filmy už mě tolik neberou. Je jednoduché za jízdy klikat, horší to je s psaním. Tato hra má svoje mouchy, ale moc to nechci rozmazávat, ještě by mě někdo mohl odstřihnout.

Má reakce: Mouchy, všechno má své mouchy.
Ano jsem tu dlouho a pamatuji si, jak jsme ti dobývaly město u divu co jsi nám vzal , šedivé po hráči co skončil, bylo veselo pamatuješ ?


Odpovídá Baxtr: To byl epsilon, velká moucha !

Má reakce: Teď tě nechápu ? můžeš upřesnit ? Vždyť nastavení je podobné.

Odpovídá Baxtr: Na epsilonu nikdo nedostavěl všechny divy, ale klesl počet hráčů tak byl konec světa. Je mi jasné že když klesne počet platících hráčů ve světě tak to je pro někoho špatné. Zrovna na epsilonu jsem si poprvé a taky naposled poslal jednu SMS, protože jsem potřeboval správce abych věděl kam mi jedou útoky. Když má člověk nad 200 měst a jede na něj přes 400 útoků, tak je trochu obtížné to hlídat. A ta moucha? Útoky jsem ustál a tehdy jsem zrovna jel do řecka na dovolenou tak jsem si klikl dovolenou, která naběhla asi po 3 dnech co jsem si dal správce. Vrátím se z dovolené a bylo mi jasné a i se to i píše že suroviny se zmrazí po době dovolené, ale správce běžel dál. Tak ve výsledku jsem měl správce jen 3 dny. Nejde mi o peníze, ale o princip.

Má otázka: nikde není psáni, že se premium zmrazí. Těch světu, kde se nedostaví všechny divy bude a bylo víc.
zde se už blíží divy, těšíš se na ně ?


Odpovídá Baxtr: Uznávám že máš pravdu, ale je to chyba. Buď zmrazit vše nebo nic. Divy jsou spestření této hry, až při její výstavbě se ukáže síla aliance.

Má otázka: zkus na fóru podat návrh ať se o dovolené mrazí i premium :)
Máš nějakou radu pro hráče co je čeká první čas divů a výstavba ?


Odpovídá Baxtr: Pro ty dotyčné výdělečně činné z této hry by to nebylo výhodné.

Má reakce: myslím pro hráče co je čeká první výstavba, odpověz mi normálně prosím ze staré známosti :)

Odpovídá Baxtr: Na začátku je každý nadšený tak posílá suroviny každý, ale se zvedajícím nárokem ve vyžších stupních výstavby hráčům elán opadává.

Má otázka:
jak se tedy mají hráči motivovat ať to klikání vydrží ? :)

Odpovídá Baxtr: Nejsem vševědoucí. Je to různé v každé alianci, záleží už jen na hráčích.

Má otázka: a poslední na závěr, co by jsi doporučil hráčům v těch vedrech a kam se chystáš o prázdninách ?

Odpovídá Baxtr: Já osobně jedu do Řecka, protože tam mám většinu své rodiny, tím se i přiznávám že mám řecké občanství i národnost, tak mi je i tato hra trochu bližší než jiným.

Tím to chci poděkovat Baxtrovi za rozhovor a na dalších se pracuje.
 

DeletedUser

Guest
rozhovor Hudyna aliance Triáda

rozhovor Hudyna aliance triáda​

můj dotaz : můžeš mi pro začátek říct něco o sobě ?

odpověď Hudyna : ze bych byl az tak znamy z fora si nejsem jist. Kazdopadne tuto hru hraji 2 sezonu. Poprve jsem ji spatril na svete epsilon, kde tato hra mela smrn a byla neco noveho aspon pro mne. bohuzel velkym zklamanim u teto hry byl zaver hry - respektive staveni divu, kdy organizator pochybyl a nakonec se hra zrusila pro maly pocet hracu (300). Asi vis o cem je rec byli jsem spolu v jedne ally. Jenom doufam, ze toto nebude zase takove fiasko jako na epsu.
Mi

můj dotaz : žádný svět nejde hrát do nekonečna a co by jsme tam dělali, kdyby tam hrálo třeba jen sto hráčů :)
Co se ti nejvíce a nejméně líbí na grepolisu ?


odpověď Hudyna : Libi se mi vice veci - lode, myticke jednotky a treba rozdeleni jednotek podle jejich vyuziti oproto treba travianu je to podstatne lepsi
Nelibi - stesti v utocich a treba omezeni pri zakladani noveho mesta je do 48h

a staveni divu - zadna ally nebude schopna postavit a udrzet vsech 7 divu - mozna by stacili 4

má otázka : je nějaký hráč v grepolisu, který ho jsi si oblíbil, vytvořil jsi si k němu přátelský vztah , nebo ti jen utkvěl v paměti ?

odpověď Hudyna : tech hracu je vic - jak z epsilonu kteri sli sem hrat Nebudu psat soucasnou ally , ale namatkove napisu lidi co znam epsu co sli tady lioke-, PreThor, Claudius.Buh - ten byl sice v jine ally ale byla s nim good spoluprace

má reakce
: ( poznámka teď to vypadá, že jsem chtěla být jmenovaná - i tak děkuji )
Pamatuješ si na nějakou skvělou bitvu ?


odpověď Hudyna : to asi nenapisu, protoze utocnych i obranych akci je stale dost jak individualne tak i v ramci ally

má otázka : a co třeba nějaké město - polis, co ti dala zabrat než jsi ji získal, vzpomeneš si ?

odpověď Hudyna : Brandenburg - to byl orisek - bylo to na zacatku

má reakce : můžeš říct v čem a kolik pokusů dobití ?

odpověď Hudyna : mel tam jen luky a mece a zkousel jsem na ne najet palky + hopliti, nakonec kombinace. Jinak to bylo asi 7 utoku

má otázka : co říkáš na změny, kterými hra prochází ?

odpověď Hudyna : nektere zmeny beru pozivne - ostrovni ukoly i ukoly, kdyz jsou nejake svatky jsou dobre. (vyhledavani nadob bylo zajimave - kazdy se snazil najit aspon cast)

je to takovy relax, zvlaste kdyz neposilam utoky nebo se nudim

má otázka :na to, aby se člověk neudil, máme fórum, jistě tam někdy zajdeš líbí se ti ?

odpověď Hudyna : Pokud mam cas tak tam vlezu - aspon tam naleznu jak rady nebo neco jineho uzitecneho ( a uzitecnych veci tam je k teto hre dostatek)

má otázka :co říkají doma na tvou herní aktivitu v grepolisu ?

odpověď Hudyna : o tom radeji nebudu psat :) - kazdy vi ze je to zabiracka na cas - obzvlast jak se bude stavet div

má reakce : proč pak, přítelkyně ti hubuje :)

odpověď Hudyna : uz u toho sedim min, ale predtim nebyla natesena - rano, pak vecer a nekdy i v prubehu dne.

má otázka : čím pak tě přesvědčila, že teď více času věnuješ ji a ne grepolisu ?

odpověď Hudyna : klasika parkrat to spravilo kino, divadlo, ale jak jsem psal uz tu nejsem tolik hodin denne jako drive

má reakce : ,že lidi chodí do kina vím, ale divadlo, to není časté, na čem jste naposledy byly a v jakém divadle ?

odpověď Hudyna : divadlo v Opave a bylo to Sluha dvou panu. Bohuzel nelze to srovnavat s vykonem pana Donutila

má otázka : myslím, že už tě nebudu v tom vedru trápit, děkuji za rozhovor, jen co na závěr by jsi vzkázal moderátorům fóra ?

odpověď Hudyna : At se jima dari v teto praci - maji toho opravdu hodne a delaji to opravdu pro ostatni, aby se nam hracum dobre hralo

děkuji hráči Hudyna za rozhovor a vás prosím o trpělivost, při čekání na další rozhovory :)
 

DeletedUser

Guest
rozhovor Persilog první v obraných bodech

Hráč Persilog - 1. obránce světa Ný z Legie rytířů

Má otázka: Zdravím, jsem moderátorka hl. fóra a dělám blog našeho světa. hráči na fóru si přejí s tebou rozhovor, vybrala jsem tě, jako prvního v def bodech.
Můžeme tedy si povykládat?


Odpověď Persiloga:
zdar, no, možná ano, ale jen stručně, mám toho teď nějak moc :)

Má otázka: Můžeš mi něco říct o sobě?

Odpověď Persiloga:
hmm, co jako?

Má odpověď: Odkud jsi, kolik ti je let, tvé koníčky, co chceš... můžeme tedy?

Odpověď Persiloga:
Upřímně, do něčeho takového se mi nechce pouštět, raduju se tu z relativní anonymity, nechci nikde rozhlašovat svůj věk a ani si nechci nic vymýšlet, takže:

Rád si po práci (no, někdy i při práci) odpočinu u Grepolisu. Jelikož často celý den sedím u počítače, reaguju na útoky a obecně změnu situace rychle. Když mám volno a na Grepolis nemám náladu, přečtu si nějakou světovou sci-fi. Občas si zahraju také Travian, zkoušel jsem i O-Game, ale nic z toho mě výrazněji nechytlo. Co mi v Grepolisu chybí nejvíce jsou skutečné bitvy, které mají nějaký průběh, netrvají zlomek sekundy, ale přijíždějí do nich vojska a také se z nich vojska stahují. Časování a antičasování je naprosto frustrující záležitost...


Má otázka: Jsi první v obraných bodech, kolik nejvíce útoku a po jakou dobu na tebe šlo a jak je zvládáš?

Odpověď Persiloga:
Většinou to byly víkendové akce, dvě největší se uskutečnily 5.1. a 9.2. (mám tu uložené reporty), kdy šlo po vyvolání několika vzpour na jedno město vždy asi 50 útoků. Vždycky jsem pak měl čas na obnovu vojsk a přípravu na další kolo - a body průběžně naskakovaly.

Má otázka: Na epsilonu jsem byla druhá v def bodech a stále po dobu několika týdnů mi svítilo 200 útoků. Máš nějaké rady na obranu?

Odpověď Persiloga:
na mě tu nikdy žádná opravdu koordinovaná akce neproběhla - a po přesunu mezi aliancemi už asi ani neproběhne :)

v obraně hodně věřím pozemním jednotkám za vysokými hradbami - poměr ztrát útočníka k obránci je běžně 2,5:1

birémy moc nestavím, hlavně proto, že nikdy nedokážou zabránit vyvolání vzpoury při útoku po zemi a někdy ani při útoku po moři


Má otázka: Jaký máš názor na mýtické jednotky, pegasy, kyklop atd.?

Odpověď Persiloga:
až na ty létající mi nepřijdou nijak zvláště užitečné - v obraně jejich užitečnost významně klesá, protože je nelze volně posílat do různých měst - takže je téměř nikdy nestavím

Má otázka: Co časování v obraně i útoku, časuješ? A jak vypočítáváš čas, papír a tužka? Ptám se, neboť já to nemám ráda, při počtech se zapotím :)

Odpověď Persiloga:
útoky, hlavně ze začátku serveru, jsem se snažil časovat, dělal jsem si nějaké tabulky v Excelu, ale stejně je to tolik práce a času, že jsem toho nechal - do obrany nečasuju nikdy, nebaví mě to, jak už jsem psal, považuju okamžité bitvy za jednu z otravných věcí v Grepolisu

Tímto děkuji hráči Persilog za rozhovor, ač to není jeho parketa.
Pro Vás chystám překvapení, prémiový rozhovor, ačkoli nebude s hráči ze světa NÝ, bude více než zajímavý.
 

DeletedUser

Guest
s nejmladším hráčem Grepolisu a jeho hrajícím dědečkem a na závěr tatínkem

k rozhovoru jsem si pozvala hráče, který na světě epsilon hrál pod nickem brady , v té době mu bylo pouhých 5 let. Logicky nechodil ještě do školy a tak hru hrál bez znalosti čtení a psaní jen za malé pomoci radou svého otce, který hrál pod svým nickem brady na světě beta.

má otázka : ahoj můžeš mi o sobě něco říct ? kolik ti je let, co tě baví ?

odpověď brady syn : ahoj..je mi osm let, a baví mě nejvíc počítač a Kickbox ...škola vůbec :)

má otázka : pamatuji si, že když jsi hrál grepolis jsi ještě neuměl číst a psát, kolik ti tehdy bylo a vzpomínáš si na to ?

odpověď brady syn : bylo mi 5 let.ano vzpomínám si nato chtěl jsem si taky stavět jako můj táta tak mi dal epsylon, abych se mu neplet na Betě.

má otázka : nedokážu si představit, jak bych se hru naučila, když bych si nepřečetla názvy vojáčku a na co jsou, popis budov, jak jsi se to naučil, jak jsi se ve hře vyznal ?

odpověď brady syn : pořád sem se ptal táty co je to za vojáky,a on mi to vysvětlil tak jsem to odkoukal, taky mi pomáhal psal za mně zprávi a hlídal mi to aby na mě nikdo neútočil.jinak jsem si vše stavěl sám jak jsem chtěl.

má otázka : podle čeho jsi si vybíral budovy , které postavíš ? a co útoky na koho jsi útočil ?

odpověď brady syn : útočil jsem na šedivky, táta mi zakázal útočit na někoho jinýho, protože by mi to opláceli a přišel bych o města a to jsem nechtěl
stavěl jsem co šlo a co se mi líbilo

má otázka : která budova se ti nejvíce líbila a který vojáček vzpomeneš si ?

odpověď brady syn : líbila se mi věštírna a táta mi je vždycky zboural protože jsou na nic.
jo a líbili se mi divy ten chrám,. a pyramidy,taky jsem posílal suroviny
z vojáků jezdec protože byl žlutej takovej a měl kopí,a vozataj že měl dva koně z příšer kyklop

má otázka : to mne harpije, že lítají, jako čarodějnice :)
poznal jsi, že na tebe jde útok a jak jsi se bránil ?


odpověď brady syn : poznal a táta mi říkal ať dám milici .

má otázka : a co dobývání měst ještě si pamatuješ, jak jsi získával města a kolik jsi jich měl nejvíc než jsi přestal hrát ?

odpověď brady syn : už nevím přesně asi 20 dobýval jsem šedivky

má otázka : a na závěr grepolis už nehraješ , co tedy teď děláš a co budeš dělat o prázdninách ? jinak děkuji za rozhovor

odpověď brady syn : hraju wordoftanks, chodím na kickbox.pojedu na tábor,a pojedem na dovolenou s mámou a tátou a ségrou, prosím.
 

DeletedUser

Guest
a teď tu mám dědečka bradyho, hráče JOEL věk 65 let z aliance United Alliances svět hyperborea .

má otázka : zdravím, jsem moderátorka z fóra a ráda bych s vámi udělala rozhovor, teď nevím zda vykat, nebo tykat ?

odpověď JOEL : Ahoj,na grepu je normální tykání.

má otázka : dobrá můžeš mi říct něco o sobě i kolik ti je let, pokud to netajíš ?

odpověď JOEL : Nemám důvod to tajit,jsem důchodce,v září mi bude 65.

má otázka : , jaké máš koníčky a jak se pereš s počítačem, ono v tomhle věku není obvyklé umět ho ovládat, já neznám všechny tlačítka ani na TV ovládači ?

odpověď JOEL : Většinu života jsem pracoval jako technik na mezinárodní telefonní ústředně a tudíž jsem měl k elektronice blízko. První počítač jsem měl v roce 1986,byl to "Sinclair" propašovaný z NSR.Moje další koníčky jsou četba a poslech hudby (hlavně rock).

má otázka : grepolis je tvá první hra online, popřípadě všeobecně ?

odpověď JOEL : První a předpokládám jediná,je to hrozný žrout času.

má otázka : čím tě grepolis chytil ?

odpověď JOEL : Ke hře mne ukecal můj zeť brady a vydržel jsem tak dlouho hlavně díky partě lidí s kterými se scházíme i mimo hru.

má otázka : vím, že hrál i tvůj vnuk a máš i vnučku ta nehraje ?
hraješ na speciálním světě hyperborea, můžeš říct proč ten to svět ?


odpověď JOEL . Vnučka je ještě moc malá.Ten svět hraji protože tady hraje většina hráčů z naší party z bety , hraji hlavně na Achillovi.Tady je to bokovka.

má otázka : brady vnuk hrál grepolis v pěti letech, kolik je tedy vnučce, že nehraje čtyři ?:)
Jaký jsi typ hráče spíše útočný , nebo obraný hráč ?


odpověď JOEL : Vnučka je ještě moc malá a předpokládám že bude mít jiné zájmy (holčičí).Jsem útočný hráč, na betě jsem založil jen jedno město z těch 331 se kterými jsem skončil.Tady to je něco jiného.

má otázka : ani si neumím představit, jak se zde hraje, to zde zakládáte města a nebo útočíte tak dlouho až hráč restartuje účet a zešedne ?

odpověď JOEL : V podstatě jsi to trefila oboje je správné.

má otázka : co říkáš na změny, kterými grepolis prochází, ostrovní úkoly a podobně ?

odpověď JOEL : Ostrovní úkoly a změny jsou celkem v pohodě ale omezil bych různá urychlování za prachy.

má otázka
: no jo to by zase inno nevydělávalo :)
psal jsi někdy herní podpoře - supportu, pokud ano co by jsi jim vzkázal ?
tím to se s tebou rozloučím a děkuji za rozhovor


odpověď JOEL : Psal ještě na betě ale dodnes mi nedali uspokojivou odpověď,tak raději nebudu nic vzkazovat.Tak ahoj,kdo si hraje nezlobí.
 

DeletedUser

Guest
a na závěr tatínek brady, hráč původně z bety s korunkou mi také odpověděl na pár mých všetečných otázek .z aliance United Alliances svět hyperborea

má otázka
: zdravím, můžeš mi i ty něco říct o sobě ?

odpověď brady : klidně a co chceš vědět

má upřesňující otázka : no co děláš, když nepaříš hru, co chceš prozradit :)

odpověď brady : Je mi 36 let jsem ženatý mám dvě děti kluka a dceru.Pracuji jako elektrikář u jedné mrňavé firmičky a to už 18 let.Jinak mezi moje koníčky patří moje rodina,vše kolem baráku a když zbude čas tak papírová modelářství.

má otázka : no to by jsi nám mohl udělat papírový grepolis a poslat fotku :)
jistě bude hráče zajímat, jak to že jsi nechal pětileté dítě hrát online hru ? nemělo by radši si venku hrát ?


odpověď brady : on u to ho neseděl jako táta jen odklikal a šel si zas po své zábavě která byla určitě k jeho věku.A ten model tak to bych asi nedal protože města ani domky nestavím nějak mě to nebaví.

má otázka : co tedy stavíš letadla ?

odpověď brady : momentálně motorku. už asi rok

má otázka : a co tvůj dědeček, jak jsi ho nalákal ke grepolisu ? ( poznámka hráč JOEL )

odpověď brady : potřeboval jsem zlatky. tak jsem mu řekl ať to zkusí a vydrží aspoň do tisícovky a pak to muže zabalit

má otázka : a koukám nezabalil :) jinak, proč nezkusíš naše soutěže, nebo se přihlásit do našeho týmu ?

odpověď brady : Nechci ani jedno zkoušet a to protože bych tomu musel věnovat svůj čas a toho už téhle hře víc nedám.

má otázka : chápu bylo by to na úkor něčeho jiného.
a na závěr, jistě jsi párkrát byl na fóru hry a víš co je flame ( ostrá hádka ), co by jsi vzkázal hráčům co je ovládají emoce a hádají se ve snaze, že něco vyřeší ?


odpověď brady : Ať se hádaj když jim to dělá dobře. Aspoň je co číst.

má reakce : tím to ti děkuji a ať se tobě i dědovy ve hře daří a synovy ve škole dokud ho baví .

odpověď brady : já tobě taky přeji hodě úspěchů
 

DeletedUser

Guest
rozhovor s diplomatem ravenius Ztracené Ostrovy

Rozhovor s diplomatem ravenius z aliance Ztracené Ostrovy


„Diplomat je člověk, který vás pošle do horoucích pekel takovým způsobem, že se na tu cestu dokonce těšíte.“
autor C. Stinnett


jednoho takového jsem si pozvala k rozhovoru.

můj dotaz : známe se z jedné aliance, ale i pro ostatní můžeš mi něco říct o sobě ?

ravenius odpovídá
: Ahoj, je mě 46 let, mám čtyři děti a jsem od Telče.

můj dotaz : můžeš mi říct i své povolání, určitě ti zkušenosti z práce pomáhají ve hře ?

ravenius odpovídá : To snad nééé :) pracuji jako vedoucí komunity pro léčbu drogových závislostí... ale je pravda, že mě živí hlavně mlácení hubou, tak vlastně jo :D

můj dotaz : já spíše myslela, že máš nějaké psychologické vzdělání a zkušenosti, že víš, jak mluvit s lidma, aby jsi je dostal kam potřebuješ, ne ?

ravenius odpovídá : Vzdělání a zkušenosti sice mám ale to o čem mluvíš je spíš manipulace, a taky, koho by bavilo pracovat víc než musí, ne?

můj dotaz : tak to jistě, ale něco v hlavě máš, tedy myslím vědomosti, zkušenosti, vím, že jsi skvělý diplomat, využíváš zde při diplomacii to co znáš ze života ?

ravenius odpovídá : Tak naučíš se mluvit s lidmi tak aby se v tom cítili dobře a bezpečně, zároveň krotit emoce. Diplomatem jsem byl hlavně na epsilonu. To byl vůbec svět, který jsem si hodně užil. Po jeho konci jsem chtěl s grepolisem skončit ale chyběli mě lidi z ally.

můj dotaz : no a co je tedy základem diplomacie ?
jak komunikovat s aliancemi, aby jsi dosáhl svého ?


ravenius odpovídá : No to je otázka :D Být slušný, mít jasno v tom co vlastně chci, přijít s nabídkou, ne s požadavkem. Mám teorii, že se čistě hypoteticky dá vyhrát svět jen pomocí diplomacie. Ale to by nikoho nebavilo, jen mě :)

můj dotaz : no, ale pamatuji si na jednání s růžovými prasátky a to co jsem měla možnost číst, bylo i slovíčkaření a psychologie, tam nestačila jen nabídka, pamatuješ ?

ravenius odpovídá : Myslíš jak jsme ti zachraňovali kůži? :D Jsem rád, že to tak vidíš. Je jasný, že každý je poznamenán tím co dělá a i když si dáváš pozor, občas ti něco ujede. A co ty? Ptáš se jak zkušený novinář, objevuji v tobě netušené vlohy.

můj dotaz : já ? koukám, že se chystáš dělat rozhovor se mnou :) jsem blíženec žena mnoha tváří :)
zpátky k otázce, jaké bylo tenkrát jednání s prasátky, pamatuji si, že to nešlo, tak snadno, jak se může čtenářům zdát. co mi o téhle diplomacii řekneš ?


ravenius odpovídá : Já už si detaily fakt moc nepamatuju, zeptej se mě ještě na něco jiného.

můj dotaz
: nechtěla jsem přímo detaily, to mi je jasný, že si nevzpomeneš .
Co se ti tedy nejvíce líbí na diplomacii ?


ravenius odpovídá : Říká se, že válka je pokračování diplomacie. Baví mě si povídat s lidmi, poznávat je, hledat co máme společného. Bez rozumné politiky a účinné diplomacie se vyhrát svět nedá. Pamatuji velké mocné ally, které na to zapomněli a skončily. Ale dobře načasovaný, kolektivní útok nebo úspěšná obrana kteréhokoliv člena aliance je taky krása :)

můj dotaz : to máš pravdu, občas si vzpomenu na Baxtrovo město u našeho divu, tam tedy veškeré jednání ať vymění město selhali, nakonec musela být povolána armáda :)
I mne se zdá, že diplomacie a zejména diplomaté bývají opomenutí, jako by nebyly což je škoda.
jak formuluješ diplomatické zprávy ? přemýšlíš nad nimi i několik hodin, dní, nebo to jde z hlavy bez dlouhého přemýšlení ?


ravenius odpovídá : Nene, hned z patra. Ale jsem teď dočasně mimo službu, moc práce, moc dětí, moc zájmů. Taťka Norrit je momentálně hlavní diplomat a je skvělý!! On je vůbec talent, mimo to i výborný válečník a rozený vůdce, toho vyzpovídej, to by byl trhák :D

můj dotaz : no mít moc dětí to je taky trhák :)
je vidět, že jsi taťky vážíš, jak jsi se vůbec dostal ke grepolisu a k němu do aliance ?


ravenius odpovídá : Ke grepolisu mě dostal syn. Byl jsem v alianci, která se záhy rozpadla a já zůstal sám. Šéf našich bývalých nepřátel si na mě vyšlápl, pár dní jsme se kočkovali, mezi tím povídali a nakonec jsem byl, místo rozebrán, přijat :)V GW byli v tu dobu samé osobnosti krom Norrita např. Troilos, později dr.Thom s Black Deathem a samozřejmě Packova :)

můj dotaz : ty mi ty hráče zdůrazňuješ, jako adepty do rozhovoru, to můžeš i v anketě a nebo v diskuzi blogu našeho světa.
syn taky hrál grepolis ?


ravenius odpovídá : Hrál ale jen chvilku

můj dotaz : zmínil jsi se, že po uzavření epsilonu jsi již nechtěl hrát, ale vrátil jsi se kvůli některým lidem, čím tě tak zaujali ?

ravenius odpovídá : Jsou to přátelé, s některými se stýkáme už i mimo grepolis, bylo by škoda se úplně rozejít.

můj dotaz : tak to jistě. máš zkušenosti se závislými lidmi, co by jsi vzkázal hráčům ?
a moc nám je nevyleč ať inno nezkrachuje :)
a tím to bych se s tebou rozloučila aspoň zde, mi se uvidíme na aliančním fóru, i když na to hlavní též můžeš zavítat :)


ravenius odpovídá : Hráčům bych vzkázal ať se neberou moc vážně a grepolis mají hlavně jako zábavu. A všeho s mírou :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru