• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Rozhovory

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
V této sekci najdete rozhovory jak s Veliteli, vůdci, zakladateli nebo jak to chcete pojmenovat aliancí světa Mý a také s "obyčejnými" hráči, kteří budou ochotni zodpovědět pár otázek.​
 

DeletedUser

Guest
Prvním příspěvkem do této sekce je rozhovor s hráčem Gekon1970. Je vedoucím slavné aliance Alibaba a velice ochotně a rychle odpověděl na mé otázky. Tímto mu velice děkuji a budu doufat, že všichni vedoucí aliancí k tomuto přistoupí stejně rozumně.


Otázky pro Alibabu Alibabaimage.jpg

Kdy byla založena vaše aliance?
Aliance byla založena hned po spuštění světa.

Kdo byl zakladatelem?
Zakladateli jsme byli Trautemberk a já

Původní cíle, a jestli se změnily v průběhu času?
Cíl máme a vždycky jsme měli jen jeden, a to vyhrát tenhle svět :) Jiný cíle nemáme.

Hlavní nepřátelé??
Seekers, Taurus, Mafia, Poseidonova legie

Pohled na nynější stav na světě?
Nynější stav světa? Řekl bych, že celkem útlum aktivity všeobecně napříč všemi aliancemi.

Můžeš vyzdvihnout některého svého spoluhráče a na druhou stranu i protihráče?
Spoluhráčů, či protihráčů, kteří stojí za zmínku je hned několik. Od nás namátkou koljancz, eagle1, akbal. Z té hordy nepřátel bych vyzdvihl juraška, filipuse02, kliky-háky, carpinus, jos2 či goolse. To jsou určitě TOP hráči světa, ale samozřejmě jich je daleko víc, nemohu zde zmiňovat všechny.

Která aliance má podle tvého názoru největší potenciál vyhrát svět Mý?
Pokud považuješ za výhru postavení 4 či 7 divů světa, tak si myslím, že žádná. Je tady 7 aliancí, co jsou schopny postavit více než jeden div, ale žádná, pokud by měla stavět 4 sama. Takže se strhne bitva na ostrovech s už postavenými divy. Ale stejně si v tuhle chvíli trochu zavěštím a tipnu Gerusii nebo Seekers (na 4 divy).

Vím, že tohle není první svět, na kterém se Alibaba objevuje. Byla nebo je zde osádka aliance tvořena převážně ze „starých známých“?
Na začátku tady byla Alibaba se všemi svými hráčskými esy, které má k dispozici. Postupem času však museli z různých důvodů ukončit svoji účast zde a buď odešli, nebo přenechali své účty jiným hráčům. Za všechny bych zmínil kubulusak, strdi, karel2000, dimenze1, trim, sachias, GODZER, hunter111. Ale bylo jich samozřejmě daleko, daleko víc. Nyní nás z původní Alibaby zbylo 13 :)

Co bylo příčinou Vašeho strmého pádu?
Nevím, o jakém strmém pádu mluvíš, protože stále vedeme (ve 30 lidech) všechny statistiky světa, vyjma velikosti aliance. Ale to je takové měřítko neměřítko. Nabereš za dva dny 40 hráčů a jsi automaticky největší :) ...tohle není náš styl hry.

Hodně Vašich hráčů přešlo do aliance Mafia, čím si to máme vysvětlit??
No, musíš se podívat, co to bylo za hráče. Pocházeli z rozpadlé aliance SWAT a polohou byli dost vzdáleni zbytku aliance. Byla to skupinka hráčů, co se znali mezi sebou, tak jsme je vzali jako jeden celek. Loupežníci to ale nebyli, takže z obav před Mafií, která je obklopovala, k ní raději přešli, aby měli klid. Žádná škoda. K ničemu nám nebyli. A pokud sleduji jejich aktivitu pod vlajkou Mafie, tak ani tam žádná sláva :) ať si to tam s nimi jurašek s Lurécií užijí :)

Jaký je tvůj názor na koalici proti Vaší alianci??
Nemám na to žádný speciální názor. Prostě ofenzivní hrozba Alibaby v původním složení, je donutila k vytvoření takového paskvilu. Zřejmě nabyli dojmu, že bez této koalice by nebyli schopni Alibabovy loupežníky udržet na uzdě. Vytvořili po celém našem perimetru krustu měst, zapodporovaných z velkých dálek a ovládaných jejich největšími esy, co jsou tady prakticky pořád, nebo disponují pípáky. To se pak proráží hrozně těžko a naši expanzi to samozřejmě zabrzdilo, ale mám pocit, že i v tom malém počtu, ve kterém hrajeme se nám poslední dobou začíná dařit hledat recept na ten jejich betonový val okolo nás :)

Založili jste s některými aliancemi tzv. „proti koalici“?
Ne. Žádnou protikoalici jsme nezaložili, ani o jejím založení neuvažujeme.

Vzkaz pro hráče a čtenáře……
Vzkaz pro hráče? :)
Snad jen, že grepolis je během na dlouhou trať, je to o vytrvalosti. A vyhraje pouze ten, kdo bude mít největší trpělivost, odhodlání a nejpevnější nervy. :D

Mapa:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Dnes přidávám malou zpověď hráče ohad z aliance Poseidonova legie. Důvod je jednoduchý, za posledních 14 dní nasbíral nejvíce bodů v žebříčku. Vím, že tento ukazatel není přímo směrodatný, ale i tak je to docela nášup za 14 dní získat 200 000 bodíků.

Otázky pro ohada:

Tvé jméno, věk a město odkud jsi?
Milan, 43let, Drozdov okr.Beroun

Jak dlouho hraješ grepolis?
3 roky a 4 měsíce

Hraješ stále pod stejným nickem?
Už je to můj 3 svět a pokaždý jiný nick.

Kolik času denně trávíš u hry?
V průměru 7 hod.

Vím, že jsi měl nějaké zdravotní problémy, už je vše v pořádku?
Nn neni.... mé nemoci se už asi do smrti nezbavím.

Tvůj nej film?
Harry Potter

Tvá nej muzika a k tomu kapela nebo skladatel, popřípadě textař?
Metal, Metalica ale našlo by se jich víc.

Jaký je podle tebe nejnebezpečnější hráč na našem světě?
Gekkon1970

A něco chytrého pro čtenáře… ;)
Tato hra je běh na dlouhou trať a proto vydržte

Statistika: statsohad.jpg


Tímto ohadovi velice děkuji a přeji mu, ať se jeho zdravotní komplikace co nejrychleji vyřeší do co nejpřijatelnější formy.
 

DeletedUser

Guest
Dnešní druhý "alianční" rozhovor jsem provedl se svými domácími :). Na otázky odpovídali zakladatelé aliance Gerúsia sarafarka a Portorian. I jim děkuji a přeji všem hezké počteníčko.


Otázky pro Gerúsii gerusiaimage.jpg

Kdy byla založena Aliance Gerúsia?
P: Aliance Gerúsia byla založena dne 13.06.2012 v 17:24

Kdo byl zakladatelem?
P: Zakladatelem aliance Gerúsia byli : Braxion,Portorian a sarafarka

Původní cíle a jestli se změnili v průběhu hry?
P: Založit malou alianci kde budou hráči spokojeni :)
S: Založit alianci, která nebude tlačit na hráče, vyhrožovat, nakazovat, jak je zvykem. Uznávat i hráče, kteří klikají domečky a v pozdější fázi hry jsou dobrými staviteli divů

Hlavní nepřátelé??
P: Hlavní nepřátelé nikdy nebyli , nepřátelé jsou všichni :)
S: Potenciální nepřítel může být i kolega na ostrově :)

Pohled na nynější stav na světě…
P: V téhle době je možné vše. Mnoho hráčů teď končí , aliance se spojují. Jak tak koukám tak se už Seekers a Taurus spojují. Myslím, že budou ještě velké rošády před startem divů ;)
S: Pohled na stav tohoto světa je nepřekvapivý.... je to jako kopírovaní z jiných světů :)

Můžeš vyzdvihnout některého svého spoluhráče a na druhou stranu i protihráče?
P: Nemůžu vyzdvihnout jednoho hráče to bych tady musel vypsat všechny, je to týmová hra. Protihráče asi žádného.
S: Vyzdvihnout nemohu jen jednoho. Všichni co jsou v alianci jsou svým způsobem super hráči, ať svou ochotou pomáhat, výřečností, útočením, obranou
Protihráč rozhodně KRUZ, toho si i vážím, ač mi sáhl na majetek :grepolis

Která aliance má podle tvého názoru největší potenciál vyhrát svět ?
P: Samozřejmě ALIBABA
S: Odhadovat vítěze tohoto světa si netroufám, hodně věcí se ještě před stavbou divů a během stavby divů změní

Jak jste přišli na název a co to vlastně znamená Gerúsia?
P: Název aliance vybírali ženský :-D (sarafarka, Braxion)
S: Vždy jsme měli alianci Marathón, ovšem na světě Kappa podle mínění zakladatelů, po jejich odchodu, zklamala a proto byl vybrán název Gerúsia. Tento název pochází z řeckých dějin. Byla královským poradním orgánem ... a mi se hráčům snažíme pomoci, poradit jak nejlépe umíme,tak co dodat k názvu :)

Byla na některém světě někdy aliance s názvem Gerúsia?
P: Nepamatuji si , že by někde takový název byl použit ;)
S: Na světech, kde jsem hrála, nebyla

Dlouhou dobu je vaše aliance v Top Ten žebříčku i přes nízký počet hráčů. Čím to?
P: Sehranost a dobrá parta
S: Řekla bych dobrá parta lidí a hodně tolerance radních :)

Sloučila se někdy vaše aliance s jinou?
S: Ano Gerúsia se vlastně sloučila s aliancí Myové. Bylo to rychlé a téměř nepřipravené a kupodivu se obě aliance rychle sehrály a za pár dní jsme byly jeden fungující celek

Co by jsi doporučil(a) pro zakladatele nových aliancí?
P: Nabírat jen aktivní hráče ze svého okolí a ne z druhého konce světa :) hlavně na ně netlačit, nenadávat...
S: Mějte trpělivost s hráči, kteří začínají a nebo i po delší době hraní nemají znalosti, což je dosti časté.Tolerujte to, že lidé chodí do práce, do školy a nesedí na hře 24 hodin, radu volte s rozmyslem

13) Vzkaz pro čtenáře a hráče….
P: Čtěte tento blog a hráčům pevné nervy a hlavně to teď nevzdávejte
S: Čtěte tento blog, protože ho píše člověk, který opravdu umí překvapit i vtipem ;) a nenechávejte své parťáky válet se v hnoji



Mapa:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Když už jsem zabrousil do svých domovských řad co se týče aliančního rozhovoru, tak jsem zůstal "doma" a vyptal jsem se na pár zajímavostí našeho nejlepšího hráče aliance. Sám jsem byl zvědav jestli odepíše, jelikož je to takový nemluva. Teda alespoň co se forka týče. Hráč má nick sedlak1 a mnozí se s ním jistě potkali ve hře. Za sebe mohu říct, že mi je občas záhadou, kde bere KB na další města, když mně to trvá někdy i pět dní. Jinak je to bojovník na slovo vzatý a neúspěšných kolonizací u něj je asi jako vody na poušti.

Otázky pro sedlaka:

Tvé jméno, věk a město odkud jsi?
Přemek, 42 let, Nehvizdy. Což je kousek od Prahy

Jak dlouho hraješ Grepolis?
Asi 3 roky. Hrál jsem na Gama, Achyles. Teď jsem na světech Mý a Omikron

Hraješ stále pod stejným nickem?
Stále pod stejným

Kolik času denně trávíš u hry?
3-4 hodiny

Jak jsi se ke hře dostal?
Natáhl mně můj kluk, hráli jsme spolu na Gamě

Vyznáváš spíše obranný styl, nebo útočný?
Zásadně útočník:)

Co se ti hraje lépe, vzpoura nebo dobývání?
Jednoznačně dobývání, vzpoura mně nenadchla

Vyhrál jsi někdy s některou aliancí svět nebo postavil aspoň jeden div?
Na gamě jsme postavili asi 4 divy

Vím, že jsi do Gerúsie přišel z Federace the Eagles (stejně jako já), co tě k tomuto kroku vedlo?
Nechuť přebírat města po končících hráčích a tím pádem nebojovat s nepřáteli

Tvůj nej film?
Všechny český,nejvíce asi Pelíšky

Tvá nej muzika a k tomu kapela nebo skladatel, popřípadě textař?
Všechno od Kabátů:)

Jaký je podle tebe nejnebezpečnější hráč na našem světě?
PierreDeMaris, byly s ním dobrý války, když byl ještě soupeř

A něco chytrého pro čtenáře… ;)
Nenechat se odradit, když vám soupeř vezme pár měst, poučte se z chyb a vraťtě mu to!

A něco ze statistiky: http://cz.grepostats.com/world/cz13/player/298083

Nakonec sedlakovi děkuji za odpovědi. Vím, že to není lehké když už u hry člověk tráví hromady času, ještě ze sebe vymáčknout pár rozumných vět.
 

DeletedUser

Guest
Dnešní rozhovor je s hráčem Dragoloff z Poseidonova legie. Navzdory tomu, že se vydání tohoto rozhovoru malinko prodloužilo, tak si myslím, že výsledek stojí za to. Proto Dragoloffovi velice děkuji a přeji všem hezké čtení.

Otázky pro Poseidonova legie PLimage.jpg

Kdy byla založena vaše aliance?
Aliance byla založená pár dní po vzniku světa .

Kdo byl zakladatelem?
Zakladatelky byly dvě hráčky, Eleyne a Nomia, ani jedna už nehraje na .

Původní cíle, a jestli se změnily v průběhu času?
Aliance vznikla náhodným setkáním hráčů, kteří se před tím neznali. Takže žádní zvláštní cíle jsme neměli. Myslím, že hlavním cílem byla radost ze zajímavé hry a to nám i celkem zůstalo.

Další věc, kterou jsme pak řešili, bylo rozpínání Alibaby, která velmi posilovala na úkor menších hráčů a aliancí. to bylo vážné ohrožení, že nás postupně převálcují.do toho jsme měli postupně šarvátky a války s aliancemi okolo nás, které na nás dorážely, např. Ošklivá káčata (později Falanga káčat), Federace the Eagles, v další fázi hry Gerúsia, Phoenix či Diova Legie.

Bohužel z lidí, kteří stáli u zrodu Poseidonky jsem zůstal ve hře už sám.

Hlavní nepřátelé??
Nepřátelé se nám vyvíjeli. V první řadě to samozřejmě byla ALIBABA, která se před pár dny sloučila s Mafií. Samozřejmě to byly všechny aliance, které ohrožovali prostor na moři 44, kam jsme se postupně přesunuli. Některé jsem již jmenoval a řada z nich už neexistuje či se s námi spojili. Dneska je asi náš největší rival, mimo již zmíněné MAFIALIBABY, Gerúsia.

Pohled na nynější stav na světě…
Bohužel tato hra je velmi dlouhá a čím ji člověk hraje déle, tím víc má měst a tím víc času v rámci dne u toho stráví. Tím, jak grepo zasahuje do života lidí, tak se tu a tam část z nich rozhodne skončit. Takže mizí spoluhráči všem aliancím. Postupně, jak se blíží doba divů světa, tak se všechny aliance snaží zlepšit si možnosti pro stavbu divů a dochází ke slučování aliancí.

Můžeš vyzdvihnout některého svého spoluhráče a na druhou stranu i protihráče??
Tak je celá řada vynikajících hráčů, které bych rád znímil a omlouvám se všem, kteří v tomto výčtu nebudou. Určitě bych chtěl zmínit Nomii, která postupem času byla vynikající defařkou, takže kolonizace s její podporou byly nádherné. Jsou u nás vynikající hráči na frontě s Alibabou, jako jsou filipus02, Gools, Carpinus a Jos, na frontě s Gerúsií je obávaný bijec KRUZ. Určitě bych rád zmínil obětavé hráče a hráčky, jako byli a jsou cajdlik, fylyghr či vetřelec vs. Po sloučení s Federací k nám přišli skvělí hráči, jako jsou beduin z pouště, kisokuveda či ohad.
Určitě bych rovněž zmínil hráče Dundee II., omnia, Ivana Frantova či zdesi a nové kolegy z bývalých aliancí Phoenix, Čtvrtá Říše či hráče, kteří přišli z Diovy Legie. Všechny určitě nevyjmenuju, ale je jich u nás opravdu hodně a jsem rád, že s nimi mohu hrát. Ze spojeneckých aliancí bych rád zmínit třeba hráče elladna.

Ze soupeřů si stoprocentně zaslouží uznání hráči, jako jsou Gekon1970, PierreDeMaris. Asi nemá cenu jmenovat všechny, to bychom tu byli dlouho.

Která aliance má podle tvého názoru největší potenciál vyhrát svět ?
To je těžko říct. Na prvních čtyřech či pěti místech jsou velmi silná uskupení hráčů. Podle mne k tomu má nejblíže MAFIALIBABA.

Účinkovala Poseidonova legie i na jiných světech v podobném složení jako na našem světě??
Ne, toto je první svět. A pokud někde fungovala aliance se stejným jménem, tak to s naší PL nemá nic společného.

Podle statistik máte vysokou fluktuaci hráčů. Čím si to máme vysvětlit?? Je to tím, že berete každého, kdo se k Vám přihlásí a potom skončí?
Bylo to dáno divokým náborem hráčů ze začátku, z nichž velká část to moc nehrála a později tím, že končili lidi, protože to bylo moc dlouhé a oni na to neměli čas.
Od začátku jsme se potýkali s tím, že jsme byli díky "divokému náběru" hráčů rozprostřeni přes čtyři moře. Takže, byť jsme byli bodově velcí, tak jsme díky rozlehlosti oblasti působení nebyli příliš akceschopní. Nábor byl tak veliký, že jsme se nevešli do jedné aliance, ale musel vzniknou i PL2.

Tím, že jsme měli tolik hráčů, tak jsme pochopitelně měli u nás velké množství domkařů a málo zkušených hráčů, což vedlo k mnoha kolům čistek v rámci aliance. Tím se uvolňovalo místo pro další hráče. Ty jsme získávali tak, že jsme se snažili sloučit se s menšími aliancemi na území, kde jsme byli. Tím, že k nám přecházeli aktivní hráči okolních aliancí, tím jsme mohli být v čištění aliance důslednější.

Z které aliance přišel nápad vytvořit koalici proti Alibabě?
Tak to už si opravdu nevzpomenu.

Myslíš si, že splnila Vaše koalice proti Alibabě svůj účel?
Myslím, že určitě ano. ALIBABA byla díky koalici uzavřena do prostoru mezi aliancemi, což mělo za následek, že se přestala tak rozpínat. Ze začátku to totiž vypadalo tak, jako když se záplava červených teček řítí po kraji a všechno zabere.

A něco z lehčího soudku. Čteš můj blog?
Nečetl jsem ho. Až, když jsi mne na něj upozornil, tak jsem se na něj podíval a celkem se mi líbí.

Vzkaz pro hráče a čtenáře……
Tato hra je velmi zábavná, ale tím, že člověk může získávat města cizích hráčů, tak samozřejmě může o města přicházet. Tedy měli by to hrát lidi, kteří se hned nesesypou po ztrátě města či měst. A před vstupem do hry by si měli uvědomit, zda na to budou mít čas nejen dneska ale i třeba za rok.


Mapa:
 

DeletedUser

Guest
A máme další alianční rozhovor. Tentokráte jsem vyzpovídal hráče Mojmír the I.. Je zakladatelem aliance Seekers. V tuto chvíli jsou již spojeni s TAURUS, ale nemění to nic na faktu, že se aspoň dovíme něco malinko o začátcích "Hledačů". Jen bych řekl, že aliance Seekers byla dlouhou dobu na prvním místě co do počtu bodů a tak to i samozřejmě zůstalo po sloučení.
Nakonec jako vždy poděkuji hráči Mojmír the I. a všem popřeji hezké čtení.


Otázky pro Seekers Seekersimage.jpg


Kdy byla založena vaše aliance?
10.06.12 v 12:16 hod.

Kdo byl zakladatelem?
hanys78 a moje maličkost

Původní cíle, a jestli se změnily v průběhu času?
Původní cíle byly zahrát si s partou lidí, které jsem poznal při vedení akademie Pirátů na světě Kappa. To, že budeme tam kde jsme nikdo z nás neočekával:)

Hlavní nepřátelé??
Alibaba, Nemesis, Gerusia (tu jsme ovšem jako nepřítele zdědili)

Pohled na nynější stav na světě…
Nyní se vše chystá na divy.

Můžeš vyzdvihnout některého svého spoluhráče a na druhou stranu i protihráče??
Tak ze spoluhráčů bych chtěl vyzdvihnout všechny, kdo jsou doted aktivní a hodlají být aktivní i při divech. Mezi top jich patří více. Určitě Lord Eragon, dj marusha, politikxxx, chose76, atd. Je jich více. Prostě vyzdvihuji a chválím všechny kdo za alianci dřou jak můžou.
Po sloučení s Taury určitě Ajana, kliky-háky, Noe11 a další. Je jich opravdu dost kdo hrají dobře.
Tak z protihráčů mohu vyzdvihnout jen ty se kterými bojujeme. Jmenovat nebudu, ať si o sobě zas tolik nemyslí.

Která aliance má podle tvého názoru největší potenciál vyhrát svět ?
Kdo vyhraje? Tak určitě My, proto tu jsme!!
Ne, teď vážně. Vyhraje ten kdo postaví divy jako první. Teď je těžké někoho jmenovat, stavba ještě nezačala... Mezi hlavní adepty určitě patří aliance v top 5

Aliance Seekers působila i na jiných světech, nebo vznikla jen na našem světě a na dalších už se zase neobjeví?
Pro Seekers je toto premierový svět. Zda se objeví i na jiných to ted nedokáži říci:) Určitě si po konci světa dám nějaký čas pauzu. Pak bude otázkou, zda se domluvíme s partou lidí se kterou jsem v kontaktu.

Vzpomeneš si ještě, kdo vlastně inicioval spojit síly proti Alibabě?
Ha! No první takový odboj vznikl ještě když existovala aliance Inferno. Tam to ale z několikerých důvodů nešlapalo. Potom tuším, že se to domlouvalo mezi námi a bývalou Federací. Snad si to dobře pamatuji.

I tebe se zeptám stejně jako Dragoloffa, zda-li spojení vašich aliancí do koalice proti Alibabě splnilo svůj účel?
Tak účel to splnilo i nesplnilo. Záleží z jakého pohledu se to vezme. Minimálně to zastavilo nebo značně přibrzdilo strmý rozlet Alibaby.

Sloučili jste se s aliancí TAURUS i přes to, že obě aliance byli velice silné. Co Vás k tomuto kroku vedlo?
Ke sloučení nás určitě vedla poloha obou aliancí. Jsme spolu propleteni na spoustě ostrovů, takže je to i posílení pozic. Toto sloučení nebyla dohoda ze dne na den. Jsme spojenci, kteří navíc sídlí na stejném uzemí, čili tady se dalo počítat se sloučením.

Vzkaz pro hráče a čtenáře……
Určitě chci hráčům vzkázat at se snaží hrát fair-play. Je to hra a hrou by měla zůstat.



Mapa: Seekers.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru