• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze Simulátor

Takže pokud to chápu dobře, tak teď místo okna, kde jsme si mohli jedním kliknutím přidat jakoukoliv sílu, teď máme jiné okno, kde trvá 5 plných scrollnutí dostat se od shora dolů (na mé myši) a 2 kliknutí přidat jakoukoliv sílu.
Jsem jediný, kdo to vidí jako masivní zhoršení?

Se simulátorem pracuji poměrně často a už teď mě to štve. Ty 2 kliknutí bych asi přežil, ale proč sakra muselo být to okno scrollovací?
Ani nezmiňuji, že tento upgrade ani nebyl dotáhnut do konce a chybí propojení bonusů a procentuálního ukazatele síly pozemky/loďstva u obránce i útočníka.
Simulátor zjevně dělali programátoři zaměření na funkčnost a nikoliv uživatelské pohodlí a velice pochybuji, že ho testoval kdokoliv jiný než ti samí programátoři, kteří nový simulátor vyráběli. Bůh ví, jestli ho vůbec testovali v prostředí hry.

Předchozí verze simulátoru by ode mě dostala 7/10, ty -3 body za chybějící síly a špatný přístup k hrdinům.
Nový simulátor dostává 2,5/10 a to se ještě cítím štědře. Špatný přístup k hrdinům zůstal, ukazatel síly pozemky/loďstva je rozbitý a hlavně každá simulace je bolestivým zážitkem.

Snaha se cení a změny jsou dobré, ale proboha vývojáři, zkuste testovat věci na zkušebním vzorku hráčské komunity, než něco vypustíte.
 
Takže pokud to chápu dobře, tak teď místo okna, kde jsme si mohli jedním kliknutím přidat jakoukoliv sílu, teď máme jiné okno, kde trvá 5 plných scrollnutí dostat se od shora dolů (na mé myši) a 2 kliknutí přidat jakoukoliv sílu.
Jsem jediný, kdo to vidí jako masivní zhoršení?

Se simulátorem pracuji poměrně často a už teď mě to štve. Ty 2 kliknutí bych asi přežil, ale proč sakra muselo být to okno scrollovací?
Ani nezmiňuji, že tento upgrade ani nebyl dotáhnut do konce a chybí propojení bonusů a procentuálního ukazatele síly pozemky/loďstva u obránce i útočníka.
Simulátor zjevně dělali programátoři zaměření na funkčnost a nikoliv uživatelské pohodlí a velice pochybuji, že ho testoval kdokoliv jiný než ti samí programátoři, kteří nový simulátor vyráběli. Bůh ví, jestli ho vůbec testovali v prostředí hry.

Předchozí verze simulátoru by ode mě dostala 7/10, ty -3 body za chybějící síly a špatný přístup k hrdinům.
Nový simulátor dostává 2,5/10 a to se ještě cítím štědře. Špatný přístup k hrdinům zůstal, ukazatel síly pozemky/loďstva je rozbitý a hlavně každá simulace je bolestivým zážitkem.

Snaha se cení a změny jsou dobré, ale proboha vývojáři, zkuste testovat věci na zkušebním vzorku hráčské komunity, než něco vypustíte.

Souhlasím s touto recenzí, vidím to úplně stejně.
 

Thasoss

Grepolis tým
@skoumat Doslova pred vice nez dvema tydny se zmena testovala na Beta serveru. Tam ses k tomu malemu vzorku hracu klidne mohl pridat. Na jednu stranu strhavas body za to, ze v soucasnem simulatoru neni vse, ale na stranu druhou ti vadi scrollovani. Samozrejme, cim vice prvku pridas, tim dele bude trvat orientace... ale u neceho je nutne vzit v potaz, ze to chce proste praxi... rozkoukat se.

Ja kdyz to UI ted detailneji zkoumam, tak si rikam, ze by nebylo od veci pridat tlacitka, ktera by automaticky uplatnila utocne/obranne efekty aktivni v momentalne vybranem meste v dany okamzik. Take mi prijde nevhodne potvrzovat nastavenou konfiguraci kliknutim na krizek nahore... kdyz tlacitko na reset konfigurace je dole. Misto krizku by mela byt fajfka, pricemz vsechna ovladaci tlacitka by mela byt pohromade, tedy na te spodni liste.
 
@Thasoss O tom netestování na vzorku hráčů jsem nevěděl. To co jsem ohledně toho napsal byl pouze můj předpoklad. Nevěřil jsem, že existuje vesmír, kde by komunita nechala takhle otravný design projít. Zjevně jsem se mýlil, díky za opravu.

Já se rozkoukal myslím velice rychle. Už po půlnoci jsem si všimnul, že se něco změnilo a že se mi to moc nepozdává. Souhlasím s tvými výtkami nového simulátoru a přidávám další jednu vlastní: Každé síle je v oddělené kolonce vedle ní její popisek. Ten stejný popisek, který se zobrazí, když člověk myší najede obrázek dané síly. Popisek pak může místo zabrané jedním bonusem zvětšit až o 300-400%. (pozemní bitevní strategie)

A protože věřím, že má kritika je konstruktivní, tak na důkaz jsem udělal vlastní návrh vzhledu.
Nejsem žádný grafický designér, je to nápad, který se mi podařilo vymyslet během 5 minut, ale i tak si myslím, že je mnohokrát lepší.
simu 4.png
(Udělal jsem to teda jen pro útočníka, protože u obránce by to vypadalo úplně stejně.)

2 kliky na vybrání síly, 1 klik na zrušení. Žádné zbytečné scrollování, žádné přebytečné informace.

Kam to mám poslat, aby si toho všiml někdo z vývojářů? (nebo někdo, kdo může něco ovlivnit?)
 

Thasoss

Grepolis tým
Ten navrh je cca, jak jsem si to predstavoval i ja, aby to nebylo uzivatelsky tak matouci. Je to fajn.

Jinak jsi to prave poslal. V ramci sberu feedbacku se to pak vybere a urcite pripoji do hlaseni. Samozrejme, z ruznych duvodu se to nakonec podle feedbacku upravovat nemusi... Ale staci svoje namitky sdelit zde na foru. Naplni prace lokalniho komunitniho manazera je mj. tuto zpetnou vazbu sbirat a posilat dal.
 
Nahoru