• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Soutěžní kvíz

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
grepolislogogw.jpg

Vážení hráči,
rozhodli jsme se pro Vás vytvořit zbrusu novou soutěž, v niž nehraje ani tu nejmenší roli spisovatelský či grafický talent. Zde budou soutěžit o vítězství pouze vědomosti, bystrost a schopnost přemýšlet.
Jak už jsem nakousl, rozhodli jsme se pro Vás vytvořit kvíz, jenž bude trvat 7 dní. Každý den se tu objeví: V tomto vlákně, nová hádanka, rébus atp. Za každou správně zodpovězenou otázku získáte jeden bod, kdo bude mít za oněch 7 dní největší počet bodů, vyhrává. Pokud nastane skutečnost, že se objeví remíza, nastane rozstřel, ke kterému je prozatím zbytečné se věnovat.

Pravidla
[SPOIL]
rules.gif

Pravidla v této soutěži nebudou rozsáhlé...
1) Každý hráč se může zúčastnit pouze jednou, pokud se přijde na někoho, kdo se soutěže účastní dvakrát... Bude vyloučen
2) Každý může odpovědět jen jednou denně na onu otázku(hádanku)
3) Je zakázáno editovat své příspěvky.
4) Samozřejmě je též zakázáno zbytečné spamování v tématu odpovědí
5) Grepolis team si vyhrazuje během soutěže kdykoli změnit pravidla či výše odměn (Avšak reálnost toho, že se toto odehraje se skoro a téměř rovná mizivé nule - Ale nikdy neříkej nikdy :p[/SPOIL]

Diskuze a "odpovídací téma" bude vytvořeno během dnešního dne, soutěž započne 4.8 a potrvá až do 11.8. Kdy se soutěž ukončí a do 12.8. se vyhodnotí vítězové.

Výhry:
1 místo : 460 zlatých
2 místo : 360 zlatých
3 místo : 300 zlatých

Dosáhnout na první místo může kdokoli z Vás...

6.jpg
Team/ Riz
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
1)
Je tu první otázka ve formě básničky...
Tiše jak stín se plížím, zbraň svou si pevně držím. Sama je však k ničemu k útoku ještě něco potřebuju. Lesem se tiše pohybovat dokážu, za armádou rychle běžet dovedu... Kdo jsem?
Napovím, že se nejedná o druh jednotky v Grepolisu, ale o označení pro skupinu jednotek.
Odpovídat můžete do tohoto tématu
Na otázku můžete odpovídat do 4.8. a to až do půlnoci. Poté prozradím správnou odpověď.
Přeji mnoho štěstí
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser40

Guest
Vážení hráči,

správna odpověď na první otázku bude vyřčena zítra v ranních hodinách. Mezitím tu však máme otázku druhou:

2.) Kdo, nebo co z Grepolisu se skrývá za tímto obrázkem?
Odpovídat můžete do zítřejší půlnoci.

27202216.png

Pokud si myslíte, že znáte správnou odpověď, neváhejte a napište ji sem!
 

DeletedUser

Guest
3)Vážení hráči,
Chceme Vás upozornit, že správně odpovědi Vám vyzradíme až ke konci soutěže, vzhledem z několika různých důvodů.
Nyní však přichází na řadu třetí otázka, jenž bude patřit mezi nejtěžší:

[SPOIL]S Řeckém spjatý sem, do zvěrokruhu přijat sem měl býti, skopec mi však bránu odmítl otevříti. Řeč zvířat obávaných i uctívaných dokázal jsem používati a pomocí nich lid prostý od chorob smrtelných léčiti... Kdo jsem?[/SPOIL]

Prosím, aby jste mi na tuto otázku odpovídali do soukromých zpráv, děkuji :)
Riz
 

DeletedUser

Guest
4) Vážení hráči,
dnešní otázka bude lehce vyřčená, lehce pochopitelná, avšak již hůře zjistitelná.

Věc,boha, významnou osobnost ... Kterou/kterého hledám se nazývá slovem, jenž se používá s lehkou úpravou dodnes ke stavu, který představuje nabourání se do mysli.
Pokud nebude vědět vícero množství lidí. napište si o nápovědu :).
 

DeletedUser

Guest
5)
Vážení hráči,
vzhledem k tomu, že předchozí hádanka bylo o něco jednodušší... Tady máme další. Bohužel odpověď na ní nenajdete nikde jinde, než ve svém mozku:
:
Za křiku té bytosti každému živému v srdci hrkne, každému živému při poslechu ohromných křídel nohy zastaví se. Noc se v den promění při pohledu na ní. Přizraci a stíny před bytostí, světlem oplývající bezmocně z bitevního pole prchají. Pokud se k ní přiblíží, tělá jejich žár pohltí...

Malá nápověda: Tato bytost nemá protentokrát nic společného Řeckem (-:. Přeju hodně štěstí
 

DeletedUser

Guest
Menší nápověda k otázce Č5... Nehledejte v tom žádné složitosti, znáte plápolajícího ptáka? Napovím, že o něm bylo i několik pohádek :). Pokud nechcete napovídat druhým, klidně mi pošlete soukromou zprávu
 

DeletedUser

Guest
6)

Vážení hráči, vzhledem k tomu, že do brzkých ranních hodin se nedostanu k Pc... Vyhlašuji novou hádanku a to již 6, dnes. Do dnešní půlnoci samozřejmě můžete odpovídat i na hádanku Č5.. Zde je nová hádanka:
Milénia na písku žhavém klečí, tvář se jí však bolestí nezkřiví. Kamenným výrazem div světa pozoruje, hlídá jej, nikoho se špatným úmyslem odejít nenechaje. Moudrostí svou si čekání zkracuje, do svých hádanek smutek ze svého prokletí schovává. Na jeho prolomení stále čeká, neví však, že nikdy ona sama nedojde pokoje.

Odpovědi můžete buď psát do odpovídacího tématu nebo mi napsat soukromou zprávu... Je mi to jedno. Zároveň prosím, aby jste na tuto otázku začali odpovídat až po dnešní půlnoci. Pokud tak neučiníte, bude tato hádanka neplatná a ráno vyhlášena nová.
Díky za pozornost
R
 

DeletedUser

Guest
7) Vážení hráči, dnes nás čeká poslední hádanka, což bude vlastně taková dvoj-hádanka. Bude to psychicky nejvíce náročné. Jedny z dvou nejtěžších hádanek oproti Vám dnes budou čelit. Přeji hodně štěstí
První otázka napsal/a:
Dříve postrachem jsem velkým byla, křížem kostelním odháněna. Nesmrtelností oplývám, záludně zmizím a objevím se, když to nemiň čekáš - nevyzpytatelnost zbraň má největší je. Zvěř mne vycítí, člověk později svým slabým sluchem můj démonický hlas zachytí. Magickými pařáty se oháním, na nejvyšší věci útočím, na holé planině všechno s nimi v pohybu krutě a navždy zastavím... Kdo jsem?
Tato věc, živočich atp. se nenachází pouze v Řecku

Druhá otázka napsal/a:
nereknu.th.jpg

Copak se nachází na obrázku?
Napovím, že tato věc se ve Grepolisu vyskytuje (-:

Odpovídejte mi dle libosti... Pokud chcete do odpovídacího tématu, či mi napište soukromou zprávu, hodně štěstí!:)
 

DeletedUser

Guest
Správně odpovědí na hádanky:
1-5

1) Střelecké jednotky/střelci
2) Trojhlavý pes Kerberos
3) Hadonoš/Asklépios
4) Bůh spánku, Hypnos
5) Bájný pták ohnivák/ Fénix
6) Sfinga
7) bouře a městské hradby
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Vážení hráč, dnešním dnem počínaje skončil soutěžní kvíz. Během dneška se spočítají body všech soutěžících a do zítřejšího večera (možná i dřív) oznámíme vítěze.
Děkujeme všem za účast :)
 

DeletedUser

Guest
Vážení hadači :p
Jak pozorujete, tak se nám vyskytla remíza mezi hráči Dawe666 a Rasvaj.
Uděláme tedy nezbytný rozstřel - Možná to bude trochu kruté, nicméně ten, kdo se mi ozve jako první, získává pozici na 2 místě ;-). Ten, kdo skončí třetí se možná bude ohánět nespravedlností, ale konec tohoto kvízu bude ve znamení: Kdo dřív přijde, dříve mele
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru