• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Soutěžní kvíz II

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
grepolislogogw.jpg
Zdravím všechny ostřílené hádače, z prvního kvízu, ale i nové tváře, kteří se budou chtít této soutěže zúčastnit.

Rozhodli jsme se pro Vás vytvořit zbrusu novou soutěž, v niž nehraje ani tu nejmenší roli spisovatelský či grafický talent. Zde budou soutěžit o vítězství pouze vědomosti, bystrost a schopnost přemýšlet.
Jak už jsem nakousl, rozhodli jsme se pro Vás vytvořit kvíz, jenž bude trvat 14 dní. Každý den se tu objeví: V tomto vlákně, nová hádanka, rébus atp (Na kterou budete odpovídat v již brzo vytvořeném vlákně). Za každou správně zodpovězenou otázku získáte jeden bod, kdo bude mít za oněch 14 dní největší počet bodů, vyhrává. Pokud nastane skutečnost, že se objeví remíza, nastane rozstřel, ke kterému je prozatím zbytečné se věnovat.

Pravidla:
[SPOIL]
What-should-i-blog-about.jpg

1)Každý hráč se může zúčastnit pouze jednou pokud se přijde na někoho, kdo se soutěže účastní dvakrát... Bude vyloučen
2) Každý může odpovědět jen jednou denně na onu otázku(hádanku)
3) Je zakázáno editovat své příspěvky.
4) Samozřejmě je též zakázáno zbytečné spamování v tématu odpovědí
5) Grepolis team si vyhrazuje během soutěže kdykoli změnit pravidla či výše odměn (Avšak reálnost toho, že se toto odehraje se skoro a téměř rovná mizivé nule - Ale nikdy neříkej nikdy :p[/SPOIL]

Co v této soutěži nabízíme?
Zřejmě nejžhavější motivací jsou zlaťáky, jenž získají 4 uživatelé s největším počtem bodů.
1 místo: 400 zlatých
2 místo: 300 zlatých
3 místo: 200 zlaťáků
4 místo: 100 zlaťáků

Dohromady si tedy zahrajeme o 1000 zlaťáků, skrytých ve 4 místech, z toho nám vyplývá, že šance na výhru při zavedení 4 místa je výrazně vyšší pro každého z Vás.

Pár dalších vychytávek:
1) Odpovědi budete psát do tématu, v němž běžní uživatelé neuvidí odpovědi druhých - Pouze ty svoje. Takže se znemožní ukořistění snahy druhých či "opisování"
2) Pokud si nevíte rady s otázkou, můžete mne pomocí soukromé zprávy 5x za hru poprosit o nápovědu. Ovšem s penalizací, že pokud vyhrajete, strhne se Vám za každou nápovědu 10 zlaťáků.
3) Systém kontroly IP adres téměř zabezpečuje, aby se jeden člověk zúčastnil soutěže 2x či vícekrát
4) Pokud se někdo bude vydávat za organizátora soutěže a bude po Vás vyžadovat Váši odpověď či Vás bude vydírat aby jste za něj požádali o nápovědu, okamžitě mne kontaktujte. Soukromá schránka dotyčného bude zkontrolována a pokud budou nalezeny jakékoli stopy po Kyberšikaně, bude okamžitě onen účastník soutěže vytrestán. Zneužití této pravomoce se krutě trestá!

Soutěž bude probíhat od 6.9 do 20.9.

Jakékoli dotazy směřujte na mne či do pokecu/diskuze o této hře
Na průběh prvního kvízu se můžete mrknout zde
Rizael
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Vážení hráči,
první hádanka je zde. Odpověď hledejte v starých řeckých bájí (-:
Odpovídat můžete zde. Další hádanka se objeví 7.9. kolem půlnoci
Jeho zpěv skály bortí, jeho sametový hlas vlny rozráží a smutek lidí do vzdálených koutů odnáší. Múzy na každém kroku ho provází, na cestě za ztracenou láskou mu nejvíce pomáhají, ty největší hříšnice pomocí nich rozbrečí. Nic jeho milou nakonec nespasí, svou nedočkavostí jí o šanci na druhý život připraví. Jeho svíce života dlouho poté nehoří, opilost druhých a zármutek zpěv ho o život připraví a jeho tělo znetvoří. Po jeho smrti příroda se rozbrečí a masy vod rozvodní.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Vážení hadači či jen kolemjdoucí, okukující, okukovatelé... EE teda raději začneme od znova.
Vážení přátelé a hadači, připravili jsme pro Vás druhou hádanku, nezapomeňte odpovídat do tohoto tématu . Přejeme hodně štěstí ;-)
2)



Masy vody svým nosem rozráží, k pohybu jeden z elementů potřebuje, jinak sílu stovek mužů absorbuje. Není živá ani mrtvá, avšak svou mohutností sestry své ničí a do hlubin je bez emocí po troskách sráží. V Grepolisu nachází se, ale v opravdovém Řecku bychom jí ztěží našli, až v další civilizaci bychom jí spatřiti mohli.
 

DeletedUser

Guest
Vážení hadači, vzhledem k dnešní tragédii a řeknu to na rovinu, nemám absolutně náladu dělat jakoukoli hádanku, nedokázal bych pracovat na 100%. A zřejmě ani většina z Vás nemá náladu hádat se souladu s tak šokující události pro Českou republiku, jejíž 3 národní hrdinové, kteří během dnešního odpoledne padli. Proto se omlouvám, ale 3 hádanka se objeví až kolem dnešní půlnoci, prozatím máte možnost stále odpovídat na hádanku Č2... Jako omluvu přijmete prosím tuto možnost: I ten, kdo již na hádanku Č2 odpovídal má druhou možnost. Podotýkám, že se nejedná o mýtickou bytost ;-). Pokud jste již dříve odpověděli správně, bude se vám počítat první odpověď. Nikdo nemá co ztratit ;-)
 

DeletedUser

Guest
3)
Vážení hadači :p. Po včerejší odmlce zde opět přidáváme třetí hádanku:
Jejich zbraní největší je vůle a láska k vlasti své, když armáda k Hádesovi putuje, skoro vše tato skupina na obranu do rukou vezme. Děti, muži a ženy jí tvoří, nepříteli do očí sebejistě čelí. Šlechtici na bojiště zoufale hledí, ve skupinu kdysi podřadnou nervy drásajíce shlíží. Ony poslední spásou pro životy jejich jsou, pro pokladny plné jsou jedinou záchranou.

O kom je řeč? :)
 

DeletedUser

Guest
5)
Vážení lovci zlatek :p. Připravili jsme pro Vás již pátou hádanku.
Ničím místo, na kterém jsem byla vystavěna významné nebylo, až po mé výstavbě býti začalo, střed města jsem určovala, v centru dění jsem vždy byla, cokoli udělat jsem však nemohla. Na vrchol svůj paprsky sluneční jsem přes světelné období lákala, všechny kolem mne jsem pak jimi oslňovala. Generálové či šlechta se kolem mne každým dnem procházeli, vojáci se v mé blízkosti cvičili, vzácní kupci poblíž mne svůj nejlepší majetek v klidu vyložili... Já jsem však jen vždy střed města a pozornosti určovala...
Otázka zní - Kdo jsem?

Zároveň prosím všechny hadače, aby mi k odpovědi připsali, zda chtěji kvíz dlouhý 7 dní či 14 dní... Děkuji :)
 

DeletedUser

Guest
6)
Vážení soutěžící,
dnes přidávám hádanku č.6 o něco dříve, avšak stále máte čas odpovídat na hádanku předešlou.
Diovi jsme zbraně nejmocnější dali, každý do dnes se jich bojí.
Oddysea jsme zas nejvíc potrápili... Avšak "Nikdo" našeho vůdce oklamal a z našeho zraku, ze kterého si každý tropí žerty se dostal.

Dneska to je jednodušší, pokud se nezhorší můj zdravotní stav, kvíz tedy bude probíhat 14 dnů (jak rozhodla většina hlasů)
Dál bych se chtěl zeptat, zda chcete odkrýt z téma odpovědí - Odpovědi na předešlé otázky
 

DeletedUser

Guest
7)

Vážení... Bože já už nevím co... Hadači, uživatelé přátelé všechno jsem už vyčerpal... Zkusím tedy něco nového :-D

Vážení arcipřátelé.... Sakra.... Zas jsem to popletl :D
Vážení arcihadači a přátelé,
Dnes jsme pro vás vytvořili hádanku v podobě obrázku.
wine-cellar.jpg


Pro kterou řeckou osobnost je tento předmět typický? :)
Odpovídat můžete zde samozřejmě stále máte do dnešní půlnoci či rána šanci odpovědět na předchozí otázku :)
 

DeletedUser

Guest
Hádanka dneska nebude, omlouvám se, ale zdraví mi nedovolí vytvořit další hádanku.
 

DeletedUser

Guest
8)
Tak a máme tu 8 hádanku :)
Vodám vládnou, stromům přikazují a hory vlastní, každý se zlými úmysly k přírodě špatně při střetu s nimi skončí a mladí muži záhubu nepocítí, avšak k nehodě lehce při styku s nimi přichází. Rádi se baví a tančí, ve společnosti bohů se hojně objevují. V Odyssei se jedna z nejznámějších zástupců této rasy nachází.
O kom je řeč? (-:
 

DeletedUser

Guest
9)
Omlouvám se všem, včera jsem krapet zaspal a nestihl jsem dát novou hádanku, snad Vás to nikterak nepohoršilo... Jako omluvu si dovolím dát jednu z těch jednodušších:
Formaci známou jsme tvořili, Římané jí od nás stejně jako bohy převzali, akorát název jiný jí dali. Bodnou zbraní jsme nepřátelé probodávali, šípy nám v našem seskupení štítů neublížili, avšak pohyblivost naše slabina byla, moc velké železné plechovky jsme byli...

Myslím, že z prvních pár slov je to již jasné :)
 

DeletedUser

Guest
10

Omlouvám se opoždění, opět jsem včera zaspal... Jsem nějaký v poslední době přejetý :p
Spojte tyto předměty k řeckým osobnostem... tzn: Bohům, hrdinům, filozofům atp... V této hádance je několik správných odpovědí :)
Npř:
Trojzubec - Poseidón
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Vzhledem k tomu, že kvízu se zúčastňovalo čím dále méně lidí, rozhodl jsem se to dneska ukončit. Během dnešního dne vyhlásíme vítěze a pokud budete chtít i odkryjeme příspěvky.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru