• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Sphinx

  • Zakladatel vlákna DeletedUser4068
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser4068

Guest
moje-tvorba-2-8.19744648578E+17.jpg


Tak jsem vyměnil obrázek. Perem to vyniká lépe. Obrázek jsem nakonec ofotil ,páč ze scaneru to bylo hrozný! Navíc foťákem vznikl jeden drobný efekt, který se mi líbí a sice, že dopadající světlo skrze okno na obrázek vytvořilo dojem skutečného světla, které prostupuje skrze mračna.


V mytologii starověkého Řecka se vyskytovala jediná sfinx. Bylo to obrovské monstrum, které mělo hlavu a hruď (zpravidla obnaženou) ženy, lví tělo, hadí ocas a ptačí (nejčastěji bývá uváděno orlí) křídla. Rodiči této sfinx byli, podle Hésioda storuký obr Týfón a jeho manželka Echidna. Její přesnější životopis není znám, prakticky se o ní ví jen to, že ji Héra (podle jiných verzí Áres nebo oba společně) poslali z Etiopie k Thébám, kde se usídlila na hoře Sfingio a dávala všem procházejícím hádanku; toho, kdo ji neuhodl, rozsápala (podle jiné verze uškrtila). Měla osudem určeno, že zemře, až někdo její hádanku uhodne. To se naplnilo poté co hádanku uhodl Oidipus a sfinx se vrhla do moře, kde utonula. Podle některých badatelů měla tato sfinx jméno Phix.

Ohledně podoby hádanky existuje několik verzí, nejčastěji bývá uváděna hádanka Sofoklova: „Který tvor ráno chodí po čtyřech nohou, v poledne po dvou a večer po třech?“ Správná odpověď pak byla člověk, protože jako batole leze po čtyřech, jako dospělý chodí po dvou nohou a ve stáří k nim používá hůl.

Takovéto monstrum je pro řeckou mytologii velmi neobvyklé a je prakticky jediné svého druhu v Řecku; usuzuje se, že vzniklo pod vlivem podobných představ z Asie.

Sourozenci Sfingy byli:

Orthos - dvouhlavý pes
Kerberos - tříhlavý pes, hlídač říše mrtvých
Hydra - obluda s hadím tělem a devíti dračími hlavami
Chiméra - obluda s tělem lva, vprostřed kozy, vzadu draka, dštila oheň třemi tlamami

Skicy:
moje-tvorba-2-1279910515.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
ahoj surodenec :)
velmi pekny obrazok ma, naklady a vykon ma tiez rozumne, paci sa mi :)
jedine ten pomer kridel mi velmi nesedi, ale to je iba detail
 

DeletedUser

Guest
Velmi pěkně nakreslené a určitě bude ještě výraznější, když jí sem dáš zvětšenou, ale s tím životopisem jsi si mohl více pohrát a trochu ho obměnit nebo podat svým způsobem, jelikož soudím, že je jen okopírovaný z wiki. Nicméně kromě textu proti tomuto dílu nic nemám a považuji ho za jedno z nejlepších, které tady v této soutěži zatím můžeme spatřit ;)
 

DeletedUser4068

Guest
Jasně že z Wikipedie, není nad to osvěžit historii a fakta. Nějakou svojí omáčku k tomu přidám zítra večer nebo pozítří ráno, jen co se dostanu ke scaneru abych sem rovnou dal tu peroksebu. Tužka zaniká.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
nadherne to chdíš na neaký výtvarný krúžok abrázok je velmi pekný
 

DeletedUser

Guest
Kamaráde já ti řeknu, že výtvarné kroužky tě toho moc nenaučí, talent musí být v tobě, a to LOBO je ;)
 

DeletedUser4068

Guest
Kdepak jsem samouk jako asi každý tady. Nicméně výtvarné kroužky v mládí nepodceňovat! Já jsem více méně samorost s vlastní hlavou a názorem, takže už v dětství jsem tuto cestu zvrhnul a teď si rvu vlasy!
 

DeletedUser

Guest
Nevím proč, ale hrozně se mi líbí příběh téhle "potvůrky". Nákres je fantastický, podle mě další ze žhavých kandidátů :cool:
 

DeletedUser

Guest
IMHO dosud nejlepší práce, kdyby to záleželo na mě, tak už jsi vítěz:grepolis.
Jen dotaz, neměl by jsi obrázek Sphinxe ve vyšším rozlišení?
 

DeletedUser4068

Guest
Je to focený foťákem se slušnou optikou, takže ANO. Do soutěže jsem to kvůli načítání a přehlednosti zmenšil.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Velmi dobré! Krásný nákres... velmi dobré info... úvodní text do wiki taky dobrý =) obrana a suroviny dobré, jen bych se nebál o něco zvýšit její sečný útok!
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru