• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Stížnost

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser10109

Guest
Zdravím Vás.

No, zajímavé vyhlášení vítězů. Celkem bych i souhlasil se všemi vítěznými výtvory, všechno to byla velmi povedená díla, ale mám takové tušení, že dílo uživatele Dan 77 bylo zveřejněno až dne 17.9. v 01:06 hodin. Což je až po daném termínu odevzdání všech děl. Termín odevzdání děl byl do 16.9!
Jééé, kéž by to tedy takhle fungovali i v reálném životě. Třeba, že by se seminární práce mohly také odevzdávat až den po termínu.

Děkuji za pozornost a doufám, že jsem vám zasadil brouka do hlavy.

S pozdravem mixtyx

PS : Gratuluji vítězům.
 

DeletedUser10620

Guest
Každému z nás se někdy stane, že se opozdí, to už tak bývá. I mě se to několikrát stalo. Nicméně jsem ještě ten den kolem 02:30 oznámil, že všechna díla do té doby odevzdaná jsou zařazena do soutěže. Kdyby to někdo odevzdal ráno, tak neřeknu, ale hodina po neni nic zas tak hrozného. Je to jen soutěž, nebyla první ani poslední.

Nicméně zas na druhou stranu, pokud to byl takový problém, tak jsi si měl stěžovat ihned a ne když už je po všem. Takže příště pokud se komukoliv bude něco nelíbit, tak psát ihned a né čekat až jak to dopadne. Myslím si, že pokud by jsi se sám umístil, tak by jsi určitě stížnost nenapsal.
 

Thasoss

Grepolis tým
Pozdější účast hráče Dan77 byla pro tentokrát přehlédnuta, ač nepopírám, vyvolal jsem na interním chatu vášnivou debatu o tom, zda nevyřadit Danovo dílo, stejně tak dílo hráče LOBO. Vyhlašovatel ankety se rozhodl nelpět na 66 minutách v nočních hodinách a dílo zařadit. Protentokrát. V případě opakovanosti už by k tomu dost možná nedošlo.

Všechny do teď přidané příspěvky byly započítány do soutěže a zítra v dopoledních hodinách zde bude anketa a budete moci hlasovat pro svého favorita
 

DeletedUser10109

Guest
Každému z nás se někdy stane, že se opozdí, to už tak bývá. I mě se to několikrát stalo. Nicméně jsem ještě ten den kolem 02:30 oznámil, že všechna díla do té doby odevzdaná jsou zařazena do soutěže. Kdyby to někdo odevzdal ráno, tak neřeknu, ale hodina po neni nic zas tak hrozného. Je to jen soutěž, nebyla první ani poslední.

Nicméně zas na druhou stranu, pokud to byl takový problém, tak jsi si měl stěžovat ihned a ne když už je po všem. Takže příště pokud se komukoliv bude něco nelíbit, tak psát ihned a né čekat až jak to dopadne. Myslím si, že pokud by jsi se sám umístil, tak by jsi určitě stížnost nenapsal.
No teda já očekával, že vyřazení Dana bylo samozřejmostí, když porušil pravidla. Proto jsem to začal argumentovat až teď. Ale nejlepší by bylo, kdyby se Dan vyjádřil sám v této diskuzi. A rozhodl se podle sebe, jak se zachová, jestli je férovej a dodržuje pravidla tak asi víte co by měl udělat. Jestli se rozhodne jinak a nijak to tu neokomentuje, tak to beru, jeho volba a všichni si ho budeme pamatovat.
 

DeletedUser

Guest
No, docela by mě zajímalo kdo v té interní debatě jak hlasoval:)
protože každý měl času dost, a lpění na oněch 66 minutách by mělo být tak samozřejmé jako dodržení všech ostatních pravidel:)
takhle to poněkud smrdí protekcí
 

DeletedUser7382

Guest
Ahoj,

omlouvám se, jestli jsem někoho naštval (a zvláště mixtyxovi, který se kvůli mně s největší pravděpodobností neumístil - ať už kvůli kresbě samotné, nebo kvůli jejímu zpoždění a nevyřazení z hlasování - i když to zní v některých ohledech paradoxně).

Jak to vlastně bylo:
[SPOIL]Do soutěže jsem se hned, jak jsem se o ní dozvěděl, chtěl zapojit, hned jsem vymyslel i námět, ale ještě jsem se k vypracování kresby nedostal a měl jsem na práci něco jiného, takže předem jsem si pořád nebyl jistý, jestli se k vypracování kresby a k zapojení do soutěže dostanu. Nakonec jsem si na to udělal čas 16. 9., zabralo mi to dost hodin (jako všem), ale přestože jsem to chtěl stihnout do půlnoci vložit, přetáhl jsem půlnoc. Tím už nezbylo nic jiného, než to zkusit přesto vložit (pořád lepší zkusit štěstí, než svou práci zahodit). Takže jsem už mohl jedině zkusit a doufat, že budou moderátoři shovívaví k 66 minutovému zpoždění.
Viz tohle, čím jsem okomentoval svou vloženou kresbu:
Omlouvám se, sice už je chvíli po půlnoci, ale přece něco. Snad to ještě bude uznáno. Pořádně jsem se k tomu totiž dostal teprve včera.
Má kresba byla ráno zařazena do soutěže, což mě potěšilo (ale toto rozhodnutí už bylo jedině na týmu a děkuji). Vzhledem k velké konkurenci jsem stejně nepočítal s tím, že bych od ostatních dostal hlasy.[/SPOIL]
[SPOIL]Řekněme že všech 8 kreseb bylo více či méně velmi povedených, ale odhadoval jsem tři, max. čtyři favority (mezi nimiž Mixtix vložil své dílo jako první, ale hodně předčasně před ukončením soutěže mu ulítl příspěvek). A nejmenovaný uživatel fóra mi poslal osobní zprávu s pochvalou a kritikou zároveň - no vím, že ještě na mé kresbě bylo co pravdu vylepšovat. Při vší skromnosti a s vlastním názorem na ostatní kresby jsem si myslel, že budu tak čtvrtý, s troškou štěstí třetí, protože první dva favorité (Tuaki a malmignatta) byli už jasní. Ale že bych mohl být druhý, to jsem si ani nemyslel.[/SPOIL]

Na závěr se teda ještě jednou omlouvám, býval jsem to měl vložit o hodinu dříve nebo jsem mohl být klidně i vyřazen z hlasování. Co se týká stížnosti samotné, Mixtix i Kruel mají v každý něčem pravdu. Nicméně kdybych kresbu vložil o tu hodinu dříve, dopadlo by to nejspíš stejně a nic by se s tím nedalo dělat (jenže pravidla mají vliv). Předpokládám proto, že naznačuješ, že bych se měl své výhry vzdát (ale to by na tom nikdo právem nezískal) a přenechat pravděpodobně tobě. Jenže to už nemůžu objektivně posoudit, kdo z nás by teda měl výhru mít. Zatím si nevím rady s řešením.


Sultan: já do toho ale taky nevidím :-/ a k týmu nemám zvláštní vazby
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7382

Guest
To není o studu (pokud jsi četl i první spoiler). Vytrhuješ z kontextu to, proč v tom mám zatím dilema.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
není tady žádné dilema, porušil jsi pravidla soutěže, nestyděl jsi se dát najevo zájem o odměnu a bojíš se této vzdát i když na ni morálně nemáš nárok.. to že si tým upravil pravidla hry po jejím ukončení je sice hezké, ale svědčí to něco o charakteru týmu.. tvůj první spoiler je to za co by ses měl stydět nejvíc.. prostě jsi na to kašlal a pak to nestihl.. ale odměna se hodí že? pokud se fakt omlouváš tak tu odměnu nevezmeš i kdybys ji měl nechat jako sponzorský dar do další soutěže, pokud se tedy bojíš nechat ji čtvrtému v pořadí
 

DeletedUser10109

Guest
Dane, jestli se vzdáš výhry, tak to už je jen na tobě. Sám si šáhni do svědomí a udělej co považuješ za nejlepší. Pak by se asi malmignatta posunula na druhé místo a o třetí místo by se buď znova hlasovalo, nebo si se rozhodlo podle ankety, ve které jsme mohli hlasovat my všichni obyčejní smrtelníci. To mi přijde jako správné řešení. Ale vše je na tobě Dane.....
 

DeletedUser5567

Guest
Boha, tady se už lpí na pitomostech jak na úřadech... Dyk je to jen sranda, ne? Hodina sem, hodina tam...
 

DeletedUser7382

Guest
SULTAN:
první spoiler: tvůj pohled je opravdu příliš zjednodušený
Sponzorský dar do další soutěže myslíš doufám jen obrazně, nepřipadá totiž mi, že by něco takového mělo význam (snad ty zlaťáky nedostávají na příděl - ale třeba jo, nevím, jak to funguje). A kdo je formálně čtvrtý v pořadí?
Možná každý to dělal pro odměnu, proto si s tím každý dal práci, i já. Ale udělal jsem fakt chybu...


Mixtyx:
Máš pravdu. Musím si to ale ještě nechat projít hlavou. ;) Hodně to závisí na úhlu pohledu. :( Jiné dilema v tom není.
 

DeletedUser

Guest
SULTAN:
první spoiler: tvůj pohled je opravdu příliš zjednodušený
Sponzorský dar do další soutěže myslíš doufám jen obrazně, nepřipadá totiž mi, že by něco takového mělo význam (snad ty zlaťáky nedostávají na příděl - ale třeba jo, nevím, jak to funguje). A kdo je formálně čtvrtý v pořadí?
Možná každý to dělal pro odměnu, proto si s tím každý dal práci, i já. Ale udělal jsem fakt chybu...
Když je to zjednodušené tak to můžeš vysvětlit.. já to vidím tak jak píšu a nic jiného tam fakt nevidím:)
obrazně? ne proč:) nevím proč by někdo nemohl do hry věnovat zlaté.. ale samozřejmě si s nima můžeš dělat co chceš:)
Kdo je formálně čtvrtý není tak podstatné jako to kdo je "ne"správně třetí

John-ka, jo je to švanda, když je to jen švanda tak proč těch tisíc zlatých dávno nemá někdo jiný?:)
hodina sem hodina tam:) řekni to u zkoušky až dorazíš pozdě:)
 

DeletedUser11456

Guest
Tak já se také přidám do debaty. První věc, která mne zarazila, bylo zařazení Danova díla. Pokud jsou jasně daná pravidla, neměl by je tým G. sám porušovat tím, že přijmou pozdě vložený příspěvek. Nepřijde mi to fér vůči ostatním, kteří se se svými díly účastnili a vložili je v čas. Asi nikdo z nás se neválí 24 hodin doma, takže omluvu pro nedostatek času, promiň Dane, doopravdy neberu.
Druhá věc, která mne vskutku zarazila, bylo vyhlášení vítězů. Pokud se podívám na výsledky hlasování a výsledné pořadí, přijde mi prohlášení Grep. týmu, že značně přihlédli k výsledkům hráčské ankety, přinejmenším nadsazené.
 

DeletedUser5567

Guest
Ono u soutěží jde o to, aby se lidi hlavně zůčastnili, a ne aby byli buzerovaní pravidlama. Dejme tomu, že na nějaké vysoké úrovni se na těch pravidlech lpí, tady na úrovni grepa ten výklad může být klidně volnější a organizátoři si můžou dovolit torelovat i jejich nedodržení. Jinde se objevujou větičky jako na výhru není právní nárok a organizátor může kdykoliv změnit pravidla apod. Jestli se tady zúčastní pár lidí, tak je přílišná přísnost ve výkladu pravidel spíš na škodu soutěže.
 

DeletedUser10109

Guest
To teď zní, jako kdyby si říkala, že si tady organizátoři můžou dělat co chtějí, upravovat si pravidla soutěží jak se jim zalíbí atd. Ale přece i oni musí dodržovat nějaká pravidla, která dostali od svých nadřízených nebo se pletu?
 

DeletedUser

Guest
jedná se opravdu o hodinu, hráč jistě dílo tvořil dřív a zabralo mu čas. Hráčů na fóru není tolik jsme rádi za jakoukoli aktivitu.
Dílo Dana bylo kvalitní to snad uznáte a jak hlasoval tým přesně kdo a jak se nezveřejňuje. Hlasovali jsme spravedlivě a dle svého svědomí.
Chápeme, že se hráči zlobí, nebyly jsme jednotní v tom zda Danovo dílo dat do hlasování i teď probíhá debata bouřlivá, ovšem dílo již zařazeno bylo, ceny uděleny a doufám, že příště si hráči dají větší pozor kdy dávají dílo do soutěže .
 

DeletedUser7382

Guest
Původně pro Sultana:
Vysvětleno je to už ve spoileru (doufám, že to stačí), k tomu není co víc říct, prostě je to tak. Podíval jsem se znova na spoiler, nevím, co tam vidíš, ale možná jde jen o výklad toho spoileru. Tak to zkusím jinak:

Když už jsem si s tou kresbou dal práci (byť to bylo kvůli něčemu důležitějšímu na poslední chvíli, přesto jsem měl začít dřív, pak se mi to ale protáhlo a já přetáhl půlnoc), mělo to tam být vloženo o hodinu dřív a nebyl by žádný problém... A jak to dopadlo. Moje chyba. (a ještě jsem vyvolal pochyby, debatu tady, debatu v týmu)

No a co teď? Záleží na úhlu pohledu, jako dokonalý příklad je tady názor John-ky proti názoru Sultana (případně názor Kruela proti názoru potenciálně postiženého mixtyxe).
Původně jsem uvažoval spíš jako John-ka nebo Kruel: chtěl jsem kresbu vložit včas, ale když už jsem přetáhl o hodinu, řekl jsem si lepší vyzkoušet štěstí, než svou práci zahodit (a ono se poštěstilo, z čehož je ale problém). Zatímco teď mi tato stížnost od mixtyxe a hlavně Sultan otevřely jiný pohled na věc, jestli opravdu je nebo není nemorální výhru přijmout, protože jsem o hodinu přetáhl (viz hodina, hodina tam) - PŘESTOŽE ať už bych svou kresbu vložil o hodinu dřív nebo ne, byla by to pořád ta SAMÁ kresba. A někdo jiný, jako třeba John-ka, by si mohl potom říct, že jsem hlupák, že jsem se kvůli hodině zbytečně vzdal výhry, přestože jsem ji dostal za stejnou kresbu.

A celý tento příspěvek (nejen poslední odstavec) je o tom, v čem mé dilema tkví. Stačí to vysvětlit takhle?
Malmignatta: nelze než souhlasit, ale na hlasování vliv nemám (sám bych neřekl, že bych tě mohl překonat).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser10620

Guest
Do svědomí by jste si měli sáhnout očividně všichni, vedete tady debatu o tom jak je to hrozný, jakoby končil svět, jen kdyby se stalo něco podobného vám, tak to by bylo taky v pořádku. Jen kdyby se mixtyx umístil na jednom ze tří míst, tak nenapíše ani čárku o tom, jak je to strašně nefér, když to bylo tak strašně nefér, proč se ani jeden z vás neozval druhý den ráno ? Ani jedno písmenko, ani čárka a teď tu z toho budeme dělat halo ? Kdokoliv mi mohl napsat PM, nikdo nenapsal, kdokoliv mohl napsat do ankety a zeptat se nato, opět nikdo nenapsat a kdokoliv mohl napsat hned po mém příspěvku do diskuze, kdy jsem vše zařadil do soutěže a opět co ? Zase nikdo nenapsal. Po bitvě je každý generál očividně. Všichni do jednoho jste věděli, že byl zařazen do soutěže, ale nikdo nic.
 

DeletedUser

Guest
Jenže ta hodina je klíčová, času měl každý dost..
kdyby tým řekl pár dní, nebo třebas i jeden den dopředu, že prodlouží limit aby dal šanci těm kteří nestíhají, tak je mi to fuk..
ale po ukončení termínu je přijetí pozdního díla podvodem na všechny co si dali tu námahu a odevzdali čas..

každý se něčeho musí vzdát, pokud má mít čas na soutěžní dílo.. Dan si ten čas udělal pozdě a je to jen jeho rozhodnutí a stejně jako za každé jiné rozhodnutí má nést i za toto následky.. pokud tvrdí že by to dílo bylo stejné i kdyby tam ta hodina nebyla tak lže, protože jinak by ho odevzdal o hodinu dřív, když už tedy bylo stejné..
co když někdo dal přednost tvorbě svého díla před aktivitou na kterou si Dan našel čas? jak se má asi cítít ten kdo dal přednost soutěži a předběhl ho ten, který dal přednost něčemu jinému..
když tedy fakt o nic nejde jak říká John-ka tak může John-ka těch tisíc zlatých zaplatit..
co píše Salupos je nesmysl.. to že Danovi dílo zabralo čas ho nedělá lepším.. každému zabralo čas, ale někteří to stihli a bylo ošizeni...
Přísný výklad pravidel by byl na škodu pokud by byly dovoleny pastelky a někdo si udělal pár tahů křídou..

a Dane, lepší být poctivý hlupák než nepoctivý chytrák..

Edit:
Všichni do jednoho jste věděli, že byl zařazen do soutěže, ale nikdo nic.
já to třeba nevěděl:) a pokud je podle tebe vše v pořádku tak těch tisíc zlatých můžeš zacálovat ze svého, výplatu na to máš:)
ne po bitvě není každý generál, ale když se děje něco špatného tak je třeba se ozvat
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru