• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Stížnost

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser10109

Guest
vyjádření k tvým nápadům

1. varianta
- tam je to podle mě jasné jak to dopadne. Úplně stejně jak do dopadlo při první anketě. Takže tady za mě ne.

2. varianta
- ta mi přijde jako nejlepší a ty by si byl za čestného a férového chlapa, jako jsi dosuď. Takže za mě ano.

3. varianta
- to je blbost. Určitě si nezasloužím druhé místo, když jsem nebyl ani v první trojce vítězů. A ani pořád nevíme, jestli jsem byl čtvrtý :D
 

DeletedUser7382

Guest
John-ka:
... A budu vypadat ještě hůř než teď vypadám.
Ne vážně, řekl jsem konec tomuto tématu! Teď se chci posunout dál, chci znát váš názor, abychom to vyřešili spolu.

Mixtyx:
1. to nechápu, jak jsi na to přišel :hmm
3. chybička se vloudila, opraveno
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Dane, si kamarád, preto ti napíšem nasledovných pár riadkov. Niektorí do teba šijú zo všetkých strán, že to bolo nefér, nemorálne a tak dalej...Ja som za to, aby si si si výhru nechal :) a myslím, že si ju aj zaslúžiš, no rozhodnúť sa musíš sám. Príde mi to tak trochu, že už na teba dopadá tlak od iných "hráčov". K tomu ti len napíšem jedno, nedaj sa!!! :D
 

DeletedUser10109

Guest
Dane

1. variante
- jako že by hlasovali organizátoři fóra nebo obyč. hráči?
 

DeletedUser7382

Guest
Díky Magne :D
Souhlas se vším - ale nechci se propadnout ještě hlouběji než jsem. Proto jsem navrhl ty 3 varianty, jak to vyřešit, aby byli všichni spokojeni (snad :D), protože tohle dilema prostě vyřešit nelze, když obě strany mají pravdu.

Mixtyx: určitě obyčejní hráči, případně znovu Grepolis tým, ale samostatně (kvůli nestrannosti)
 

DeletedUser10109

Guest
No takhle.
Já bych nechal rozhodnutí na tobě. Musíš mít svojí hlavu. Nikdo Tě pak za nic nezabije. Vyspi se na to a rozhodni se :)
 

DeletedUser

Guest
Nechápem na čo sa to tu aj tak proste rieši... Nielen, že dotyčný hráč to tu dal po hlasovaní ale ešte aj k tomu nevie, či bol vôbec štvrtý :D. Ideš od neho pýtať je zlatky a ani poriadne nevieš, že či si bol štvrtý? :D
 

DeletedUser10109

Guest
Magnus. Kolikátý jsem byl? To právě vědí jen organizátoři. Oni měli nějakou svojí anketu a ta rozhoduje o výsledku.
 

DeletedUser7382

Guest
Mixtyx:
Z tohohle dilematu fakt nevidím východisko, proto to dělám takhle. A vyspat se na to asi nepomůže.
Ty možná ne... :D Ale Sultán, Malmignatta a další mě obrazně řečeno asi zabijou, vypadá to. :D :p


Magnus:
Prej to nemůžou zveřejnit. A i kdyby, nic by se tím nezměnilo, jenom by si nestěžoval pro svou osobu, ale morální problém by se týkal někoho jiného.
 

DeletedUser10620

Guest
Opravdu nemá cenu to řešit dále, bylo odhlasováno. Novým hlasováním by se taktéž nic nezměnilo, jelikož pokud by se vyřadilo jedno dílo, tak bych vyřadil i ostatní co nesplnili zadání tak jak bylo psáno a vznikly by další hádky. Takže to v brzké době zamykám, každý vyjádřil svoje a tím to můžeme zavřít.
 

DeletedUser

Guest
Podívej, je to jen a jen na Tobě:)
1. dělat anketu je spíš zbytečné, svůj názor na věc může každý vyjádřit i bez ní..
2. ano to je návrh který mohl a měl přijít hned a diskuze se nekonala (což by možná byla docela škoda, je to dobrá diskuze:))
3. tvé odstoupení je technicky vzato nejlepší řešení, nicméně po proběhlé debatě pochybuju, že by bylo vnímáno jako opravdu nejlepší
a protože ten litr je Tvůj a pokud vím tak se odměna vždy přidělovala na účet/y o který si výherce řekl, tak bude naprosto nejjednoduší když ho rozdělíš na účty jak chceš:) radil bych ti aby ses řídil svým návrhem č.2.

EDIT: má cenu to řešit Krueli, i když se Ti to nemusí líbit:)
 

DeletedUser10620

Guest
EDIT: má cenu to řešit Krueli, i když se Ti to nemusí líbit:)

S tim co mě se líbí a nelíbí to nemá co dočinění, jak už jsem to jednou řekl, děláme tu z komára velblouda :)

Navíc
1) Během 6-ti dní nikdo nenapsal ani čárku, jedna věc
2) Pokud by se vyřadilo jedno, budou se vyřazovat i další, když už bič, tak stejný na všechny, takže by se vyřadilo vše co nesplnilo zadání. (a nešlo by jen o jedno dílo)
 

Thasoss

Grepolis tým
První tuaki32 s 8 body, druhý Dan se 7 body, třetí malmignatta se 4 body, čtvrtý mixtyx se dvěma body. Bavím se teď o interním hlasování. Malmignatta sice v anketě Dana zaválcovala, nicméně pokud jde o první dvě příčky, je kladen maximální důraz hlavně na vyhodnocení od členů Grepo týmu. Hned vám vysvětlím proč. Soutěž co soutěž dochází ke shánění hlasů, stejně tak tomu bylo i v případě mixtyxe či malmignatty (kdo pro ně vesměs hlasoval je viditelné, stejně tak se mi to bohužel pro ně doneslo až na Tau). Rovnou se vám tím i vyjádřím k návrhu o nové anketě, podle níž by byly přehodnoceny výsledky - ne, k té nedojde. Respektive, založit si ji klidně můžete, ale námi brána v potaz nebude. Opět by se v ní sháněly hlasy a interní hlasování by dopadlo totožně. Poprosil bych tedy zúčastněné, kteří řeší morální stránku, se zamyslet, zda je morální i toto. Pokud někomu toto nepřipadá jako divadlo, tak nová anketa by už tak opravdu působila.
Soutěže mají za úkol motivovat hráče k zpestření fóra nějakou tvorbou a poskytnout jim zároveň možnost přijít si k větší částce zlatých, nikoli je jakýmkoli způsobem "buzerovat", jak tu již bylo řečeno. Sám jsem už dvakrát oko přimhouřil, ač to bylo jednou pouze 10 minut a podruhé půl hodiny, přičemž těch 30 minut jsem už hodně zvažoval. Na 60 minut jsem se dotazoval ostatních moderátorů, zda to nevyřadit. Byl jsem přehlasován. Sice bylo dílo vloženo nikoli 16. ale 17., ale i tak stále pouze hodinu "po". V noci, kdy tu nikdo z moderátorů nebyl. Budu ale apelovat na salupos s Kruelem, aby zvážili, zda maximálně netolerovat právě těch přibližně 30 minut, případně si mezi sebou pořešíme pevný limit. Stále chci zachovat nějaký lidský přístup. Zejména pak nemám zájem se držet pevně u zdi, když běžně hráči nesoutěží úplně fér. Buď podle pravidel nebo podle morálky. Ale to už je otázka přístupu... Není důvod netolerovat mírný přešvih v soutěži, kde de facto o nic nejde, neposíláte žádné SMS, nenakupujete žádné výrobky, které byste jinde nekoupili... se zkouškami bych to opravdu nesrovnával. A když to dílo za to stojí? Něco jiného by bylo vložit po termínu dílo, které stojí za nic.

Pakliže je do soutěže vloženo jakékoli dílo, je na moderátorském týmu to přetřídit. Bylo rozhodnuto tak, jak bylo rozhodnuto. Důvody pro učiněné kroky jsme již na chatu u sebe řešili, řádově pár hodin. Nechápu tedy ty debaty o rozdělování výhry.

Lock
 

DeletedUser10620

Guest
Na požádání jsem ještě zpětně doplnil, reakce směřujte už jen na Dana, díky
Dan 77 napsal/a:
na začátek pro upřesnění - ale už to není vůbec nic podstatného:
[SPOIL] Kruel & Thasoss: Tím, že bych tady na fóru založil novou a nestranně formulovanou anketu, bylo myšleno to, že bych nechal na uvážení hlasujících, zejména běžných hráčů, jestli si výhru mám nechat nebo se jí ve prospěch jiných vzdát podle těch rozdílných dobrých názorů, čímž bych to nechal opět na štěstí. Bylo by to směrodatné jen pro mou osobu, já bych se podle toho býval řídil, ale o rozhodování g-týmem, které by bylo zase totožné, jsem nic nepsal (takže výherce by se jakoby oficiálně nezměnil, nemuselo by se nic dalšího vyřazovat a ani zpřísnit dodržování do puntíku, které by s tím v opačném případě logicky souviselo).[/SPOIL]

Dovolte, abych se díky poslednímu příspěvku Thase k tomuto tématu naposledy vyjádřil.
Do čtvrtka jsem si to nechal uležet v hlavě, další diskuzi ale už nechtěli moderátoři zbytečně otevírat (aby tady nezažehla žhavá diskuze, stejně už by bylo znovuotevření trapné), proto se mé vyjádření dozvíte tímto způsobem a prý mi odpovědět případně můžete do zpráv. Možná tohle téma už není potřeba dál rozvádět, ale pro jistotu to udělám.
[SPOIL](Mohl bych se na to úplně vykašlat, ale rozvádět to není potřeba pouze v případě, že si dotyční uvědomili, co Thasoss naznačil, že udělali; ale pokud ne, mohli by se divit, proč se jim ještě nepřipsaly zlatky, jak jsem psal. A dalo by se to s dotyčnými vyřešit pouze přes soukromé zprávy, kde by si to ale nemohli přečíst všichni ti, kteří si mohli přečíst toto veřejné téma. Závěr tématu vypadá tak, že hodlám udělat kompromis, nic o tom, jak to dopadlo, jenom Thasovo naznačení jiné skutečnosti, pokud to někdo dočetl až tam, a pokud k tomu nenapíšu své stanovisko, nikdo jiný to určitě neudělá.)[/SPOIL]

Do čtvrtka jsem si nechal uležet v hlavě to své dilema (založené na dvou dobře odůvodněných typech názorů) a své přesvědčení, že to lze vyřešit jedině kompromisem (druhá ze tří nabízených variant, kterou jste mi sami schválili). Někdo by si řekl, že jsem po své chybě udělal dobře, byť už stejně asi nezůstanu bez poskvrny, někdo jiný zase, že jsem se nechal úplně zbytečně ovlivnit. Ale jsem rád, že jsem si to v hlavě nechal uležet, protože bych býval možná jednal příliš zbrkle. Viz Thasův poslední příspěvek, který mi všechno podal ve zcela jiném světle:
Thasoss napsal/a:
První tuaki32 s 8 body, druhý Dan se 7 body, třetí malmignatta se 4 body, čtvrtý mixtyx se dvěma body. Bavím se teď o interním hlasování. Malmignatta sice v anketě Dana zaválcovala, nicméně pokud jde o první dvě příčky, je kladen maximální důraz hlavně na vyhodnocení od členů Grepo týmu. Hned vám vysvětlím proč. Soutěž co soutěž dochází ke shánění hlasů, stejně tak tomu bylo i v případě mixtyxe či malmignatty (kdo pro ně vesměs hlasoval je viditelné, stejně tak se mi to bohužel pro ně doneslo až na Tau).
Tak výsledky soutěže dopadly skutečně se značným přihlédnutím k anketě, jak jsem už na začátku psal a jak jsem později vyvracoval pochybnost Malmignatty, prostě 4 favoriti se dali už předem předpovídat. Jenom se vyměnila má pozice s pozicí Malmignatty, která byla v hlasování druhá, zatímco jsem si myslel, že já můžu být čtvrtý, maximálně třetí vzhledem ke konkurenci, jinak to zůstalo stejné. Ba dokonce to přihlédnutí k anketě bylo ještě mnohem lepší, než jsem si původně myslel. Kdo hlasoval, je totiž viditelné, a cosi o "fair" shánění hlasů se ještě doneslo Thasovi na Tau. A skutečně: šel jsem si to ověřit na cz.grepostats.com, kde je přesně vidět, že všichni (vyjma dvou z g-týmu), kdo pro tyhle dva účastníky hlasovali ve veřejné anketě, jsou ve stejných aliancích jako účastníci soutěže, někdy i na dvou světech zároveň (pouze jeden sice už není, ale ještě nedávno byl členem jejich aliance). Můžete namítnout, že se těmto hlasujícím prostě nejvíc líbily kresby těchto konkrétních účastníků, protože byly skutečně kvalitní, ale fakt, že pro ně veřejně hlasovali vlastně jen spoluhráči, že účast jejich spoluhráčů na hlasování záhadně převýšila veškerou další, jinak velmi malou hlasovací účast, že ty hlasy jim přibyly velice rychle a nikoli postupně, že si ty hlasy mezi sebou i vyměnili a že se něco doneslo Thasovi na Tau, svědčí o něčem úplně jiném. Takže zas tak neprůkazné to shánění hlasů není. Kdyby měl každý hlasy od různorodých hráčů a možná sem tam upřímný hlas od spoluhráče, bylo by to úplně něco jiného.
[SPOIL]Ale pokud se podíváme znovu na Grepostats, zjistíme, že další účastník soutěže byl také podpořen ze stejné aliance přes hlasy, možná sehnané, možná upřímné, ale zároveň dostal, vyjma g-týmu, dva tutově upřímné hlasy, což je vzhledem k velice nízké hlasovací účasti nejvíce ze všech a což je vzhledem k tomu velice významný rozdíl. Takže přesto své umístění na bedně získal tento účastník opravdu zaslouženě, a to nejen díky kvalitě kresby, ale i díky hlasům. Gratuluji vítězi, který si, i přes malou hlasovací účast a se svou nejlepší kresbou soutěže, výhru zaručeně zasloužil. :) A ještě se mě narozdíl od jiných favoritů zastává.
Otázkou jen je, co může účastník soutěže dělat, pokud dostal jen jediný hlas od pouze upřímného spoluhráče, a jak někoho z g-týmu přesvědčí, že si ten hlas nesehnal - jedině na to moderátora během hlasování upozornit, že to není jeho přičiněním - to je jen taková malá připomínka pro g-tým.[/SPOIL]
Z toho vyplývá neshánět si hlasy ve svůj prospěch (pro větší počet hlasů a pro větší šanci úspěchu mezi konkurencí v interním hlasování g-týmu, který na veřejné hlasování bude brát ohled), výhodnější bude pro vaše závěrečné umístění nedělat nic, aspoň bude soutěž čistá. Pokud bude vaše soutěžní dílo dobré, jistě seženete nějaké normální hlasy nebo alespoň závěrečné hlasy od g-týmu a snad se i umístíte, ale sehnané hlasy se podle všeho počítat nebudou nebo vám to ještě zhorší.


Zapojil jsem sice sebereflexi, měl jsem velké dilema v souvislosti se dvěma tábory dobrých názorů, které jsem mohl vyřešit už jedině kompromisem, abych zachránil svou zbylou čest důležitější než stovky zlaťáků, ale místo toho to vypadá (moje nová domněnka), že to všechno bylo jenom divadlo s mou sebereflexí (aspoň navenek to tak může vypadat) a že se z komára (jedné hodiny, na které je třeba bazírovat) dělal velbloud (morální problém). Na jednu stranu máte o morálce pravdu, na stranu druhou nevím, jestli hodina takový nezanedbatelný vliv skutečně měla, jestli je takovou výhodou, navíc jsem protáhnutí nechtěl a nevěděl jsem, jestli k ní bude g-tým benevolentní. Upřímně kdybych byl na té druhé straně, asi bych to nechal kvůli jedné hodině být, zvlášť ať už včas nebo ne, bývala by ta kresba vypadala asi stejně, jenom dokončená dřív, ale to by záleželo na situaci a těžko říct (těžko takhle můžu hodnotit, když nejsem na jejich straně a když nejsem jako mixtyx připraven o výhru, když jsem přes přetažení do soutěže zařazen byl). Ale o dilematu už nic víc, už bych vám býval kompromisně podíl své výhry bez remcání dávno přenechal, to nekecám.

Takhle to ale vypadá, že si Mixtyx a Malmignatta možná mysleli, že si stačí sehnat hlasy od spoluhráčů a bude mít výhru v kapse i přes konkurenci, což se jim ale nesplnilo = problém kvůli morálně bezchybně zajištěným hlasům a vlastní jistotě o výhře. Byl jsem původně sám překvapen, proč není Malmignatta na druhém místě místo mě (teď už ne). To mohlo být důvodem, proč mixtyx podal stížnost a proč ji podal, až když bylo po všem (ale lze to vysvětlit normálně tak, že očekával, že budu vyřazen), nebo proč nejdřív naléhal a pak už ne. A už vyplavalo na povrch, proč v diskuzi Malmignatta dvakrát vyjádřila svou pochybnost nad značným přihlédnutím g-týmu k výsledkům ankety, přestože se to na stupni vítězů kromě druhého místa shodovalo. A poučil jsem se, že příště, až se budu účastnit nějaké soutěže, si radši zkontroluju hlasy své konkurence a raději se ujistím, že žádný můj spoluhráč pro mě nehlasoval, ačkoli bez mého přičinění.

Když vy sami se podle té morálky nechováte a výhru si snažíte zajistit sháněním hlasů, tak to mi teda něco povídejte o morálce, a že kvůli té přetáhnuté hodině nemám morální nárok na výhru (možná tak tomu přes všechno bude, ale to se vracíme k dilematu a kompromisu). Podle informací od Thase vím jistě jen to, že vy byste mi neměli o morálce co psát (zvláštní je, že kromě Sultana jsou ti dva jediní, kdo se do mě pustili). Vy máte na výhru morální nárok? Kdyby na shánění hlasů nikdo nepřišel a vy byste vyhráli, tuplem byste na ni neměli nárok, ale vaše svědomí by to jistě uneslo. Já jsem aspoň něco proti morálce nedělal vědomě, jen jsem si řekl, že když už jsem přetáhl, lepší zkusit štěstí než svou práci zahodit, a byl jsem si vědom toho, že buď mě ze soutěže vyřadí, nebo g-tým na základě vlastního rozhodnutí projeví benevolenci, na což jsem už neměl vliv, a až později jste mi začali otevírat pohled směrem k morální stránce. A protože o těch sehnaných hlasech g-tým před svým interním hlasováním moc dobře věděl, stejně jako o mém hodinovém zpoždění, ke kterému byl ku mému štěstí benevolentní, pak muselo být následné hlasování rovné s přihlédnutím k oběma přihoršujícím okolnostem - já jsem o hodinu přetáhl a vy jste si sháněli hlasy, abyste si zvýšili šance k výhře, takže na všechny bylo měřeno stejným metrem - no a dopadlo to tak, jak o tom rozhodl g-tým. A pokud to tak skutečně bylo, tak co mám ještě vyrovnat svým čestným jednáním? Proč bych teda měl někde něco někomu vracet? Co na tu morálku říká Sultan teď? (který, jak doufám, byl celou dobu nestranný)

Aby ale náhodou nedošlo k nedorozumění, rozhodně se nesnažím zlehčovat chybu, kterou jsem udělal, jenom vyjadřuju svůj názor díky novému zjištění (není to žádná záminka, kdyby nebyl důvod díky Thasovi, už byste bez těchto řečí dávno měli podíl z mé výhry). Snad jsem tím nikomu neukřivdil, to bych nerad, kdyžtak se předem omlouvám.
Ale můžete mi napsat, a jestli mi podáte uspokojivé vysvětlení a dobrý důvod, proč bych měl stejně udělat to, co jsem původně chtěl, resp. pokud mi mé stanovisko vyvrátíte, jsem ochoten ještě zvážit, jestli se mám vrátit k vyřešení dilematu kompromisem.

Díky za přečtení
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru