• Vážení hráči, Dne 20.3.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.308. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Stalo se na fi

DeletedUser

Guest
Je mi líto diskusí v mnou nezaloženém tématu a následného zamknutí.

Ráda bych pokračovala v komentářích o světě Fi, ale zároveň bych nechtěla vytvářet jen "one woman show"
Do Oprah Winfrey mi minimálně pár kil chybí a hlavně bylo by to zase téma jen pro téma.

Budu ráda, když se se mnou porafete o výkladu toho či onoho na světě Fi.
Předkládám jen výklad suchých čísel z Grepostatu tak tomu můžeme dát i nějaký příběh.

Tak tedy znovu a doufám, že už jako dospělí a kultivovaní.
I já se budu snažit a jestli se najde někdo, koho nenaštvu do 1000 příspěvku
tak se předem omlouvám dělám co je v mých silách.

Vaše Iriska
 

DeletedUser

Guest
Prosím o smazání druhého tématu, které bylo založeno pro mě.
Děkuji

Dnešní díl je ve znamení přestupů.
Věřím, že se najde někdo, kdo odhalí pohnutky přestupujících, nebo kdo se svěří s pocity těch, kteří byli opuštěni.

Do aliance Afterlife přestoupilo 8 nových posil.
Jeden hráč z Bratrstva Neohrožených, jeden z Seekers and Taurus a 6 hráčů aliance Lama Team.
V pozadí přestupů bude zřejmá snaha vytvořit optickou protiváhu Chaloupce.
Uvidíme snad se dosavadní lídři (možná i duo) Afterlife srovnají s tím, že už nemusí být jen po jejich,
když přibrali pár dalších osobností.
Otázkou je jestli TOP z Lama Teamu nechali svoji alianci na pospas, nebo je to jen předzvěst nějakého většího spojení.

Aliance Alibaba už definitivně ukončila svoji činnost. Nevím, jestli se jejich nástupnická aliance dále hlásí
k odkazu loupežníků. Pokud tuto informaci máte, nebo někdo z vedení se odváží napište.

Statistika kolonizací za poslední den:
http://prntscr.com/616ale

Statistika ztracených měst (aliance)
http://prntscr.com/616b34

Uvidíme co udělají změny zítra. Dobrou noc
Vaše Iriska
 

DeletedUser

Guest
Tak dnes trocha konspiračních teorií

Někteří zastávají teorii o spojení některých aliancí proti hrozbě Chaloupky.
Podle všeho Afterlife a Lama Team, ovšem po přechodu lépe bodovaných hráčů k Afterlife
se spíš nabízí myšlenka o přechodu "aktivnějších" a nechání zbytku mrtvé aliance na pospas.
Jen jí něco slíbím (třeba DoN) a postupně rozeberu s výmluvou, že ti hráči stejně nehráli.

To by i odpovídalo prozatimnímu bojovému profilu Afterlife.
Zatím nezklamali a i přez vášnivé dohady na minulém fórku stále bojují se snadnými cíli.
seznam posledních 13ti přebraných měst neobsahuje ani jednoho člena jakékoliv aliance,
7 hráčů, kteří skončili a jen jedno město přez 2000 bodu (přesně 2022).

Chaloupka dnes nepřebírala skoro nic asi nabírají dech.

Lama Team také jen 2 městečka také se asi vzpamatovávají z odchodu jejich TOP hráčů
I když někdy je lepší pročistit alianci. Krom konspiračních teorií vlastně nemáme žádnou oficiální zprávu.
Třeba byli hráči z Lama Teamu vyhozeni a teprve potom sehnali angažmá u Afterlife. Kdo ví ?

Z nových posil Afterlife nutno vyzdvihnout hráče stoupicek a WalkingDeadCZ jejich přísun útočných bodů bude pro nového zaměstnavatele přínosem.

Doufám, že se to tu trochu i rozpovídá

Vaše Iriska
 

DeletedUser11746

Guest
Achjo, sice jsem nečetl nic z předchozích témat, ale koukám, že jsem udělal chybu. Přečetl bych další knihu.
Z nových posil Afterlife nutno vyzdvihnout hráče stoupicek a WalkingDeadCZ jejich přísun útočných bodů bude pro nového zaměstnavatele přínosem.
K tvému vyádření o mě jako o "Nové posile" můžu říct jen jedno, a to to, že je vidět, že nemáš tolik infa o lidech, které zminuješ, tak jak myslíš.
Pro mě se Afterlife stal domovem po tom, co z Alibaby uteklo pár TOP hráčů, protože Chaloupka kolonizovala jednoho z nás to bylo přesně z 21.1. na 22.1.

Jestli i po 2 týdnech o mě chceš mluvit jako o "Nové posile" společně se stoupnickem, který přešel nedávno, tak by bylo na čase aby jsi to forum vypla natrvalo páč to by byla nová posila 80% Aliance.
Btw, ani nevím proč hráč, který na světě nehraje komentuje? Nebo hraje ale pod jiný nickem? Ani se ti nedivím. Těmito příspěvky na sebe nepříznivě upozornuješ a dosti lidem zvedáš krevní tlak. Neumím si představit, že bych měl něco podobného číst na Forum.
 

DeletedUser

Guest
Jupí jou zvedáme tlak.
Ano jsi posilou, protože tvůj 1000 bodový přísun bodů za jeden den se vymyká útočnému průměru dvojí domácí aliance
To jestli jsi přišel v úterý nebo v listopadu je vcelku nepodstatné. Chválím oživení v řadách Afterlife.
Už to není jen o proklamacích a silných slovech a nezřízenému poklonkování směrem k US serverům.
Prostě jsem ráda, že se objevují i další hráči, kteří se mohou opřít o výsledek.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11746

Guest
Víš vůbec, kde jsem ty body vzal? Při jaké příležitosti? Nebo je to nepodstatné? Možná je 1k/den dost, ale když to máš takhle 1x za týden. Tak to zas tak oslavný není. Nebo jo?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Neslavím každých 1000 útočných bodů. To by v pozdějších fázích hry bylo hrozně náročné na oběhový systém.
Jen jsi tímhle výsledkem hodně vybočil (spolu se stoupickem) z řady. Takže pro tenhle den jsi byl celebrita.
Mám omezené možnosti ve sběru intormací. Těžko rozluštím ze statistik (které jsou navíc některé o 24 hodin pozadu)
jestli jsi trefil něčí zapomenutou offku, nebo ohnivky, nebo jsi týden šetřil armádu a pak to někam řípnul,
nebo o tebe někdo končící zmasakroval armádu ...
Takže zaznamenáno jako ten den zajímavá anomálie.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11713

Guest
Mě se zdá, že ty o tý hře vůbec nic nevíš. Děláš tu z nás špatnou ali, protože zabíráme města bez aliance? Aha, možná by se chtělo podívat na mapu a došlo by ti proč.
 

DeletedUser

Guest
Aliance je vždy výsledkem souhrnu vlastností hráčů. Takže z principu nemůže být dobrá, ani špatná.
Je jen obrazem hráčů ze kterých se skládá. Nikde jsem nenapsala, že je to špatně jak to děláte.
Sám zřejmě cítíš potřebu neustále obhajovat vlastní postup.

Není špatnou taktikou zabírat všechno co se dá dokud je čas.
Minimálně tím znepříjemníte soupeři hru, protože nebude mít dostatek KB na vaše rozebrání.
Způsobů jak ke hře přistoupit je mnoho. Ten který zatím praktikujete vy není nijak hrdinský,
ale je účelný. Nevyžaduje příliš koordinace a nejsou tak velé ztráty na jednotkách.
Jen (a to mi promiň) je mi ten systém boje kritizovaný xAlpha samcem, při kterém se zapojí víc hráčů
a dobijí město bráněné nějakou aliancí sympatičtější. Ukáže se na něm spolupráce bez které to
v dalších měsících už nepůjde.

PS: jsem ráda, že jsi si našel cestu i do mého deníčku, i když tě mé názory nezajímají.
Mě naopak tvoje ano, tak jsi kdykoliv vítán. A prezentuj tu své názory jak je libo beze strachu,
že budeš označován jako off topic.

Vaše Iriska
 

DeletedUser11713

Guest
Jen (a to mi promiň) je mi ten systém boje kritizovaný xAlpha samcem, při kterém se zapojí víc hráčů
a dobijí město bráněné nějakou aliancí sympatičtější. Ukáže se na něm spolupráce bez které to
v dalších měsících už nepůjde.

Mě taky, ale řekni mi, proč budu zabírat 3 hodiny vzdálené město aliance? Kvuli egu? Když mám města zadarmo, které jsou hned na ostrově vedle. Samozřejmě, až se zabere většina potřebných měst, tak se začnou zabírat města od ostatních aliancí.
 

DeletedUser9783

Guest
Ja nevim ale Irirska napsala jen hola fakta nema smysl se nad tim nejak rozcilovat, jsme na zacatku serveru, hra se nejak vyvine.
Je pravda ze se uz z prvních tydnu odhadnout jak kdo bude hrat.

Ty statistiky ti dokazi bud podporit nebo zhatit tvuj odhad.

Jinak nekdo si dal tu praci ze svet komplexne pohlizi a ze mozna nekomu strani vis a nekomu min. Vzdyt neni soudce muze si to dovolit.

Dulezi te je, nebo spis zajimave je ze nekdo se na to diva analyticky proc ne pro me je to mile prekvapeni.
 

DeletedUser9783

Guest
Jinak Lyve ty mas krasnou cervenou kartu, to ja mam zlutou a nejak se uz nezobrazuje. Ze bych dostal odpustek ? :)
 

DeletedUser

Guest
2 Lyve:

No kvůli egu to tu někteří hrají to je neodiskutovatelný fakt.
Ale na tvůj dotaz proč bych zabírala radši hrající město soupeře byť trochu dál.
1. v úvodu hry je dobré nemít více měst na jednom ostrově, takže dříve nebo později se musím vydat i jinam než na dva nejbližší ostrovy.
2. Soupeř, který očividně roste je potenciální hrozba pro věci příští a nutil by mě, nebo mé spoluhráče,
upravit poměr mezi off a deff armádou směrem k def.
3. Ta malá, snadná města většinou stejně nikdo nechce to by musela být velmi strategicky položená.
Takže tam bych neočekávala nějaké potenciální ohrožení. A pokud by mi ho náhodou v mém okolí přebral
hrající nepřítel tak mám pokud jsem aktivní hráč velkou převahu než tam něco vybuduje.

Prostě si myslím, že strategie ničení soupeřů dokud se nerozrostou je prozíravější. Ti co si nenašli ani ali prostě nejsou hrozba.
Je to stejná debata jako jestli přebírat města duchů. V zásadě to není špatně, ale mnozí ofenzivněji naladění hráči řeknou, že je to plýtvání KB. Mrňouse a duchy má přebírat druhá polovina aliance.
 

DeletedUser11713

Guest
2 Lyve:

No kvůli egu to tu někteří hrají to je neodiskutovatelný fakt.
Ale na tvůj dotaz proč bych zabírala radši hrající město soupeře byť trochu dál.
1. v úvodu hry je dobré nemít více měst na jednom ostrově, takže dříve nebo později se musím vydat i jinam než na dva nejbližší ostrovy.
.
Koukám, že si mě opět nepochopila. Mám 6 měst a každé z nich na jiném ostrově. Ale furt to jsou ostrovy nejblíž k mému hlavnímu městu. Co dělám teda špatně?
 

DeletedUser

Guest
2 Lyve:

Je moc hezké, že mi krátíš citace, aby jsi dokázal svoji pravdu. Ty to prostě nechceš pochopit.
Ty chceš konfrontovat (česky se chceš dohadovat). Nepíšu, že to děláš špatně, píšu, že jiní by to dělali jinak.
To že v tom neustále vidíš kárání, nebo snad útok na tvoje ego je roztomilé, ale poněkud obtěžující.
Smiř se s tím, že ne všichni budou čekat, až jim zdělíš co si mají myslet.

Ptal jsi se proč by jsi měl jet něco zabrat 3 hodiny daleko. Moje odpověď jsi dostal.
A jestli tedy chceš konkrétní lokaci kam bych se vydala tak třeba ostrov,
kde je Giorgio Armani by potřeboval zaplnit, než vám ho zaberou,
nebo ostrov, kde je Necromander ten je tam úplně sám mezi vlky ... a to nemáš tak daleko

Ale to víš sám, jen by se to nehodilo do tvého konceptu,
kdy ty jsi ublížený a ošklivá Iriska si vymýšlí, aby tě zesměšnila před celým světem.
 

DeletedUser11713

Guest
Citaci jsem zkratil, protoze me zbytek nezajimal a nechtel sem ho cist. Zajimal me jen prvni bod. Nevim, kdes vzala, ze se chci o necem dohadovat. Ja se tu zeptam ocividne zkusene hracky, co mam tedy delat a ty to beres jako utok..
Myslel jsem, ze se tu chces normalne bavit, ale asi to nepujde.
 

DeletedUser

Guest
Ale já se bavím proto tu tohle téma vzniklo.

Zajímá tě vždy jen to co se ti hodí. Chvíli jsem lamka, která tomu vůbec nerozumí, chvíli jsem zkušená hráčka.
Důvodů proč jet někam dál je víc, proto jsem je tam psala.
Vybral jsi si zase jen ten jeden nejzákladnější a vytrhl ho z kontextu.
Nic neberu jako útok neboj já mám ego úplně v pořádku.
Ale to taky víš :) Jen to zase zkoušíš umluvit (teda spíš upsat).
No a to je dobře alespoň to tady začíná trochu žít.
 

DeletedUser8546

Guest
Očividně si ale velká mentalistka :p dokázala si celkem bravurně "ovládnout" jednoho hráče :)
 

DeletedUser10685

Guest
Mně přijde naopak přirozené zabrat nejdřív menší a slabší hráče, pokud je možnost volby mezi silným a slabým, vezmu slabšího - ušetřím si armádu a spolubojovníkům též. Velké boje teprve přijdou a je lepší do nich vstoupit s šesti městy než třemi.

Dalším aspektem je morálka - když seberu město pomalému hráči, dokud na něj mám ještě 100%, pak mohu předpokládat, že ten silný bude posléze ještě v s morálkou v pohodě, zatímco obráceně se zbytečně zbavuje člověk cílů.
 
Nahoru