• Vážení hráči, Dne 3.4.2024 (středa) bude hra aktualizována na verzi 2.309. V důsledku toho se do hry nebudete moci po určitou dobu přihlásit. Níže naleznete podrobný seznam změn. Děkujeme za pochopení. Více informací najdete na herním fóru
  • Vážení hráči, v úterý 2. dubna v 10:00 hodin (serverového času) nás navštíví speciální host: vybíravá a stále hladová mýtická slepice z podsvětí. Nakrmte ji a získejte odměny pro svou říši! Najít krmení pro slepici je snadné. Obyčejnými akcemi ve hře: stavba budov, útočení/bránění, zkoumání, cvičení jednotek a sesílání kouzel můžete získat různé ingredience. Více informací najdete na herním fóru

Systém banů ve hře

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Dobrý den, náš hráč byl zabanován, ptala jsem se ho, s kým si naposledy psal, a z toho jsem si vydedukovala, že ho musel nepřátelský hráč udat na support. Tady v systému trestů jsem se snažila najít na jak dlouho jsou blokace a pokud by byl udán za nějakou lehkou urážku, tak by měl dostat max. 24 hodin, ale zablokován byl ve středu v 19:37 hod. cca a teď je pátek a furt není odblokovaný. Tak jak to tedy je, proč je blokovaný? Jeho města jsou uprostřed nepřátelské ally. Tohle se mi vůbec nelíbí. Obzvláště, když nepřátelé jsou natolik agresivní, že ho málem donutili k restartu, musela jsem si na něj najít kontakt a překecat ho ke hře, než se mi ho podařilo dostat do centra ally, najednou blok. A support de fakto naservíroval jeho města nepřátelům jako na talíři. Fakt se mi to nelíbí. A příjde mi ta blokace fakt nějak moc dlouhá. Vůbec to nechápu.
 

Thasoss

Grepolis tým
Nikdo ti neřekne, za co byl opravdu zablokován, krom hráče samotného. Navíc nemusel být zabanován přeci jen za urážky (pokud bych měl na takového hráče mimo-herní kontakt, osobně bych si od něj jako šéf aliance vyžádal nějaký screen, kde je uvedeno, za co to má, aby to nebyl multi účet atp.). :) A pokud přeci jen je, nikde přece není řečeno, že za soukromé zprávy nemůže být zablokován i déle. Naopak. Minimální doba blokace je 24 hodin. Pokud je počet bodů udělených za urážku nižší, jsou mu pouze připsány, hráč je upozorněn, ale dál se nic neděje. Pár hodinová blokace by mohla postrádat význam - hráč by si trestu ani nemusel všimnout.

Nyní ale k tomu, jak je možné mít několikadenní blokaci za urážky - první možností je, že urážlivých konverzací vedl vícero - bylo na něj podáno vícero hlášení - body se sečetly. Další možností je, že nějaké body dostal už v minulosti, takže ty se mu pak také přičítají... protože se s tebou nesou po celou dobu hraní na daném světě, takže se trest neustále stupňuje, jak se dříve získané body nabalují na ty nově udělené... a dostáváš za totéž větší a větší trest.

Hráči bys měla doporučit, aby se ovládal. Jsme ve virtuálním prostředí, takže opravdu stačí málo na to, aby se člověk nechoval jako buran. Odesílatel popuzujících zpráv se dá kdykoli ignorovat, zablokovat, aby ti už nemohl poslat žádnou zprávu. Zároveň se hodí umět chovat i při jednání s herní podporou. Stává se, že pokud se člověk neumí ovládat a slušné vychování mu nic neříká, takže si pouští pusu na špacír, může za urážky supportu s klidem dostat globální vyloučení a pak si nezahraje vůbec. O tom, že neslušným chováním (a následným trestem - protože urážky ve zprávách jsou vždy s banem bez ochrany před útoky), ohrožuje nejen sebe, ale i celou alianci, mluvit asi nemusím.
 

DeletedUser12305

Guest
Povětšinou se bere délka blokace i dle toho, jak se dotyčný na podpoře chová... možná bych se ho teda zkusila zeptat.
Věc druhá - když hráč uráží jiného ve zprávách, tak se to dá nahlásit - proto tam taky tlačítko na nahlášení je, že. A je úplně jedno, jestli je to spoluhráč, nebo protivník. Takže dedukce o udání nepřátelským hráčem klidně může být mylná.

Osobně teda prudiče nehlásím, když to nepřeroste určitou mez. Jednodušší je blokace. Ale taky jsem se setkala s tím, že se přistižený choval tak, jako by jen on byl v právu a ve finále začal házet urážkami na všechny strany, protože my jsme jen póvl, který on platí (ha, ha) a vlastně jsme ho okradli (ha, ha, ha) a všechny nás nechá vyházet nebo rovnou zavřít, protože on (nebo maminka, tatínek, strýček, tetička, syn nebo dědeček) jsou právníci, případně rovnou policejní prezidenti nebo ředitelé ČOIky.
(Tedy ne zde, ale na jiné hře. Ovšem všude je to stejné.)

Někteří si totiž neuvědomují, že je to pořád jen hra a ne smysl života.

Jinak třetí osobě support žádné podrobnosti o banu hráče neřekne. Proč taky.

Na závěr doporučuji všem si projít VOP. Jen tak pro jistotu.
 
Já myslím, že spíš se to tomu útočníkovi hodilo, že mu vůbec odepsal, na urážku se dá stáhnout úplně cokoli. Čirou náhodou je ten náš hráč bakalář a takže takové ty klasické urážky typu *****, *****, jdi do *******, určitě nenapsal

/EDIT Ysera: Zmírněno výrazivo
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12305

Guest
On titul znamená, že se dotyčný vyjadřuje pouze slušně? No to by ses divila :D
Každopádně "určitě nenapsal"... A ptali jste se ho, co psal? Když si vám stěžuje?
 
Jediné, co mu napsal, že je v nemocnici, že je po operací očí a že nemůže hrát a slušně ho poprosil, aby na něj neútočil. Načež Spartakus na něj útoky vystupňoval a on na to kontroval, že je zákeřný. Načež ho Spartakus udal na support. Tak takových lidí se vy jako support zastáváte.
 

Thasoss

Grepolis tým
@Ysera Nevím, jak v jiných hrách podobného typu (tam jsem to nijak extra nezkoumal), ale zde hráči ze sebe opravdu rádi dělají obětní beránky a ze supportu dělají kolaboranta, že support si vymyslel nějaké urážky, případně je zjednoduší, případně to omlouvají tím, že byli vyprovokováni... nebo když dostanou ban za multi, tak že i ten multi je vymyšlený. Neukážou screeny komunikace se supportem, protože proč? Protože tam by se ukázalo, jak support tu jejich lež roznesl na kopytech.

@Jankalvice Titul z člověka slušného nedělá. Sám jsem se několikrát setkal s tím, že jsem dal ban někomu (jsem ex-člen Týmu), kdo je mezi hráči považovaný. Nikdo by to do něj neřekl, jenže realita holt byla, jaká byla. Navrch huj, vespod fuj. Toliko k tomu obecně. Kdyby napsal jenom to, že je zákeřný, trest nedostane. Jakmile bude odblokován, požádej ho, aby ti celou konverzaci přeposlal přímo ve hře. Uvidíš, jak se věci mají.

Edit: A/nebo si taky vyžádat screenshoty konverzace se supportem, jak zmiňuje Ysera.
 

DeletedUser12305

Guest
@Jankalvice
Já nejsem support. Jsem jen moderátor.

1.) Jestli je někdo po operaci očí, noh, páteře... a nemá na hru čas, může zapnout dovolenou. Nikdo ho s pistolí u hlavy nenutí tu sedět.
2.) Po operaci očí a necháte ho sedět v červeném poli? Divné jednání spoluhráčů...
3.) Ptali jste se ho, co pak na podpoře předváděl? Jestli nemůže být problém tady třeba?

@Thasoss
Všude je to stejné. Úplně. Někde dokonce ještě horší :D
 
Snažila jsem se ho dostat do centra, kdyby ho Spartakus nenapráskal na support, tak by v tuhle chvíli měl 20 měst u nás v centru. Naši top útočníci dali restart a potřebujeme po nich zaplnit města v centru. Ale vy jste mi tou jeho blokací docela překřížili plány. A fakt bych potřebovala, aby byl odblokovaný, aby mohl zabírat města a to, že příjde o města v červeném poli, to už bych oddiskutovala před vedením ally.

A víte moc dobře, jak to v téhle hře chodí, původně to červené pole nebylo, bylo modré, prostě se tam ti nepřátelé nakvartýrovali a my to tam nedokázali ubránit. Základnu máme v jiném moři.

Trvalo mi 4 dny než jsem ho ukecala, aby se vrátil do hry, nechtěl hrát, nepřátelé ho pořád zabírali a nedával to, zkontaktovala jsem se s ním a navrhla mu, že se stáhne z toho červeného pole k nám do centra, vyčistila mu města, aby mohl sednout, poslala surky, aby mohl stavět kolonizačky, on do toho vrazil peníze a najednou bán, teda bác a ban. :/ To nevím jak se choval na supportu on, ale já bych teda vylítla hrozně moc. Naštěstí mě nepřátelé nehlásí na support, protože mi píšou jen samé urážky hlavně oni, takže asi tak.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser12305

Guest
No já mám za to, že on sám v návaznosti na svůj přístup a žádost dostal radu jak postupovat a kam se obrátit. Jestli se podle ní zařídil bohužel netuším.
Obávám se ale, že pro něj už jiná cesta k odblokování, než ta co na ni dostal návod, není.
 
Vůbec nikoho neurážel, pro vás je směrodatné, že je zabanovaný a už hned z něho děláte člověka, co vulgárně uráží jiné, a vůbec to není pravda. Tady se člověk fakt pomoci nedovolá. Každopádně si budu dávat pozor, abych někoho nenazvala zákeřnou mršinou, protože bych dostala ban na doživotí. A když bych na supportu apelovala na zdravý rozum, tak by mě tam blokli a všude by se vykládalo, jak jsem vulgární, protože musím být, jinak by mě support neblokl. Fakt jsem znechucená.
 

DeletedUser12305

Guest
No zákeřná teda ta mršina zrovna nebyla. Ale konej dle svého :) Popros ho o screeny zpráv, jak té původní, tak i komunikace se supportem, pak si udělej obrázek sama.

Každopádně vše bylo řečeno a napsáno. On si to musí řešit sám. Ne někdo třetí.
 
Všichni z Dragon Immortalu jsou uplakaní chudinkové, co celé dny a noci útočí na jiné a když jim na to člověk něco řekne, tak se rozpláčou a běží s tím za supportem, aby toho zlého člověka, který se jim nepokloní za to, že mu vemou město rovnou zabanoval. Takhle to tady funguje.
 

Thasoss

Grepolis tým
Vůbec nikoho neurážel
Já opravdu nerozumím tomu, jak něco takového můžeš veřejně prohlásit s takovou jistotou, aniž bys do toho pořádně viděla. Omlouvám se, ale mám zkušenosti, jaké mám, a ty jsou takové, že takový člověk vždy použil vulgarismus, jen ho záměrně nezmínil. Vyslovil se maximálně tak, že napsal něco, za co je absurdní, aby dostal ban. Když někdo řekne, že dostal ban za zákeřnou mršinu, nikdy to není za tu zákeřnou mršinu. I kdybys supportu napsala, že mějte rozum, taky by se nic nestalo. Bůhví, jestli by ses dočkala aspoň slovního napomenutí, které obvykle vždy následuje předtím, než je hráč zablokován. Bez předchozí výstrahy je za vulgarity při jednání se supportem blokován pouze tehdy, kdy jde o opravdický extrém. No, pokud ani po výstraze hormon nezklidní... co se dá dělat? Nechápu, proč se každý nechává tak snadno zmanipulovat... rčení Důvěřuj, ale prověřuj tu platí dvojnásob.

Jestli vás soupeř slovně napadá, je váš problém, že to neřešíte. Nahlásit někoho za nefér nebo urážlivé jednání není žádné udavačství.
 
Doufám, že uplakaná chudinka není urážka, tak to se omlouvám, abych nedostala ban, o Dragon Immortal jsou to jistě "velicí bojovníci"che che
 

DeletedUser12305

Guest
Má význam ještě něco psát, nebo se bude už jen plakat nad nespravedlností? Naposledy, titul není zárukou slušnosti. A v tomhle případě už tuplem ne.
 
Všichni si tady hrajete na hogo fogo, ale kdyby vám vzali nepřátelé za 4 dny 20 měst, zajímalo by mě jak byste reagovali. Já bych tedy nepřátelům rozhodně napsala.

Jaktože jsem obyvatel.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru